Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

janqa24
13. okt 2009

tak som nalozila pracku (opat 😠 ) a kym sa mi zohreje obedik, posedim pri vas baby.....

oli, k rastucemu kotlilku....pridala som do albumu aktualnu foto zo vcera vecera....za posledne tyzdne mi teda riadne podrastol 🙂 a k bolestiam a tvrdnutiu.....minuly tyzden v pondelok som opat spanikarila a utekali sme v noci na pohotovost - mala som priserne bolesti v podbrusku na lavej strane, velmi sme sa zlakli ☹ ale nic to nebolo, len to "natahovanie".....lekar mi vsak odporucil nechodit uz do prace....a dnes ma brusko opat boli, uz neviem ako mam sediet, lezat, chodit 😒

olienka12
13. okt 2009

janqa dobreee brusko 🙂 ja ked vecer nezabudnem tiez pridam moj kotlik. brusko teraz boli stale, niekedy viac niekedy menej. horsie je to dnes s tym mojim travenim dopoludnia priserne kyseliny obed skoncil vo wc a teraz opat kyselina az hroza. k tomu sa mi chce priserne spat, este ze sef je v zahranici, tak pojdem skor domov...

janqa24
13. okt 2009

oli, tak to mi je luto, ze taketo problemy mas a este aj v praci si....potiahnes este do konca tohto mesiaca?

yoya
13. okt 2009

aj ja trpím bolesťami v brušku, nehovoriac o tvrdnutí - už 3 mes.som pn a beriem magne B6 v tabletách + robím si šumivé Mg. Najhoršie to je poobede a ku večeru. a to nerobím nič namáhavé doma. doktor mi doporučil pri tom ísť na nejaký čas do nemocnice na infúzie, ale akosi sa tomu bránim, robím hrdinku - len do kedy... ☹

olienka12
13. okt 2009

no chcela by som.. tento tyden prezijem sef je prec... a potom to snad zleti tiez.. uz iba 12 pracovnych dni 😀
no najvacsia sranda je,ze moja nahrada asi neostane, ale sef o tom netusi, celkom skodoradost z mojej strany 😀 😀 lebo sef sa chova ako debil, tak som zvedava, co bude robit, ked skonci bez asistentky 😀

olienka12
13. okt 2009

sa mi zda alebo drobec sa davno neozvala?

janqa24
13. okt 2009

yoya, ak to bude nevyhnutne, do nemocky by si mala....viem, ze je to tazke, mne to hrozilo tiez, ale nastastie sa to upravilo, magnezium uz nemusim brat ani lieky na upokojenie....akurat vitaminy, ktore beriem cele tehotnestvo plus na pohotovosti mi lekar odporucil guaracujan -vraj skludnuje tonus maternice a to roztahovanie nie je take bolestive.....drzim palce, aby sa to zlepsilo....

oli, aj moj sef sa spraval ako debil, preto som moju nahradu velmi rychlo zaucila a mohla som ist opat na pnku 🙂 baba je velmi sikovna, len ma uz nebavi, ze mi kazdy den vola za take prkotiny, ze sa mi chce kricat 😀 zatial sa ovladam, len neviem dokedy, v poslednom case so mnou opat mavaju hormony 😀

adros
13. okt 2009

gucz, tak teda "vyradila" si sa poriadne 😀

janqa, krasne brusko 🙂 musim sa pofotit aj ja....

yoya, a nechces radsej fakt zvazit radu doktora?

janqa24
13. okt 2009

adros, dakujem 🙂 veru pofot, porovname 😀 😀

gucz, krasne veci si pokupila 🙂

gucz
13. okt 2009

🙂 , na druhý mesiac pôjdem zas na záťah 🙂 , teda ak mi bude mať kto varovať malú.

yoya
13. okt 2009

vážne nad tým rozmýšľam, či si fakt nepôjdem poležať aspoň na týždeň. Budúci týž.idem na utz.ku svojmu obv.gyn.a potom zavolám dr.do nemocnice a dohodnem sa s ním. 😉

janka1
13. okt 2009

jemine vas docitat ja dnes opat nestiham 😒
yoya ak to je potrebne , tak do tej nemocky chod 😉 aj ked viem, ze doma je doma, ale doma sa nikdy neprinutis len lezat 😉 tam ano 🙂

hanus177
13. okt 2009

Ráno idem na cukor a dnes ako na protivu mi chutí sladké.......... práve som dopapala linu s kopou orieškov v mliečnej čokoláde........ mňňňňňam

olienka12
13. okt 2009

hanus to s tym nema nic 🙂 bud ti organizmus pracuje spravne a cukor sa vstreba ako ma, alebo nespravne a na to pridu... akurat rano na lacno

hanus177
13. okt 2009

😀
viem, už si mi o tom písala...... ale ako som tehu moc sladké nemusím...... a práve dnes mám neodolateľnú chuť maškrtiť........ 😝

Potrebujem asi doplniť energiu v tomto hnusnom počasí..... 😉

alikaa
13. okt 2009

Ja len tak trosku mimo... Olienka dik za radu, vcera som si na moje bolave hrdlo kupila ten Mukoplant spray a asi to zabralo, dnes sa citim takmer uplne fit. Este som medzitym kloktala solou. Dnes este preistotu striekam. Neviem ci nemam aj preventivne este zajtra (alebo aj viac dni), ked ide taka zima.

Inak neviete dokedy ma dieta v bruchu priestor na otacanie sa? Moj krpec kazdy den meni polohy, lebo kazdy den ma kope do inych casti brucha. By ma zaujimalo, kedy by uz malo zaujat nejaku stalu, konecnu polohu.

adros
13. okt 2009

alikaa, ja som sa na to pytala na kontrole, lebo tiez sa nasa Alex stale vrti a doktorka mi povedala, ze dieta sa uklada do stalej polohy az niekedy okolo 36 tyzdna, vtedy by sa mala otocit hlavickou dolu, dovtedy moze stale menit polohu.

weronyca
13. okt 2009

Ahojte babule, takze uz sme doma zo 4D. Vazime rovne kilecko, pohlavie potvrdenie - chlapcek. Malicky nam ukazal len polovicu tvare, druhu si zakryval rucickami, nohy mal az pri hlave a este si ich aj rukou pridrziaval..to bude chlapec asi po mamicke🙂) 😀

weronyca
13. okt 2009

Vylezte z pod tych teplych perin 😉

gucz
13. okt 2009

kuk ja som tu, len neviem čo písať 😉
bola som s malou hodinku vonku a je tam fakt zima, bŕŕŕŕ, ale zasa super vzduch na dýchanie. Boli sme sa prejsť k stanici, tak sa malá strašne tešila, išiel akurát vláčik, tak má zážitok

adros
13. okt 2009

ja pridavam nejake fotecky, aj starsie, aj aktualneho bruska 😀

weronyca
13. okt 2009

no ja som tak pre,ryla..lepsie povedane- hlava.. teray ma tak boli ☹ Asi je vazne cas zacat nosit capice. Ked si predstavim ze min.tyzden som sa este slnila na Solisku a vcera tam hlasili kolko snehu , aj na Štrbskom plese... Dufam, ze az tolko snehu nepride k nam do Bratislavy.. Este nemam kupene riadne zimne topanky:(

andykca
13. okt 2009

ahojte babule....tak to mame krasne pocasicko...vraj ma aj snezit a ja nemam ziadne nohavice na zimu...supeeeer 🙂

co sa tyka aukra aj ja odtial sem - tam nieco kupim 😉 aj malemu som par veciciek odtial kupila a uplna pohoda...

a co sa tyka monitora dychu...moja kamoska tiez nan neda dopustit bo jemu synovi zachranil zivot 5 krat....tiez s nim len potriasla a maly sa prebral 🙂 takze to dopadlo vzdy len dobre...co je hlavne

gucz no pekne si nakupila ako spravna maminka 😉

adros nooo pekne fotecky si si porobilaaa

idem pozerat varenie - teda bez servitky sa sulame niekedy ako niektori varia...boooze

adros
13. okt 2009

andy, ale ty nejako zanedbavas fotenie bruska.... 😠 😠 😠 😀 😀 😀

andykca
13. okt 2009

adros ked ja vzdyyyyyyyyyyyy zabudnem 😉

janka1
13. okt 2009

ahojte ste tu nieko?

janka1
13. okt 2009

tak vam to napisem 😖
som dnes poriadne spadla 😒 normalos na chodniku som sa podkla o obrubnik , snazila som sa na kolena , aby som sa nerozcapla ako zaba, tak mam obe kolena zodrate, nohavice tiez, palec velky odrety a nech na palci prelomeny no katastrofa 😒

roxy_1
13. okt 2009

adros krasne brisko mas...super fotecky 😉 😉

proboha janka ty jsi cislo,tak to jsi vazne sikula,hlavne ze maly je v poradku...odrena kolinka se zhoji a nehet doroste,ale Oliver je netknuty 🙂 prosim te divej se priste na cestu 😅 ja vim se mi to rika,ja se nekdy v 5. mesici taky pekne roztahla prede dverma,ujela mi noha po dlazbe a nastesti jsem dopadla na ruky a kolena,ale bez odrenin.pak jsem se tomu hrozne smala 😅

olienka12
13. okt 2009

janka oh. vitaj v klube.. so mnou minule poriadne drblo na schodoch este stale mam modriny na kolenach a zlakla som sa tak,ze mi namerali tlak 172!!!! po chvilke uz iba 124... Uz sa bojim ked bude namraza ja mam kazdy rok modriny na kolenach a zadku pravidelne v zime...

gucz
13. okt 2009

janulka buď opatrná, ja viem ľahko sa to hovorí, ale ešteže si to odniesli len kolená a prst a nie bruško a Oliverko. Aj ja som sa vykotila, ale spadla som len na bok a zadok + ruka. No a teraz v zime.... nuž kým nebude bábo na svete, budem chodiť s malinkou von len s károu, jednak sa budem mať čoho držať aby som nespadla a aj tak už za ňou nestíham utekať. Je to pre mňa takto pohodlnejšie aj keď sa malá nevybehá, ale však na pešo ju môže brať von MM.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre