• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Január/Leden 2010

21. októbra 2012 
Wero, ale keď si na MD , potom ti plynie RD, na ktorej môžeš ostať až do 3. roku dieťaťa bez ohľadu na to, či si nastúpila na MD 6 alebo 8 tt pred, či si bola celé tehu na PN, alebo nie... :sunglasses:
14. okt 2009 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ivv.. a co si nebola u svojho lekara spokojna? ja som vcera tiez absolvovala..super zazitok,vsak? mas aj nejake foto, pochval sa..

a s tymi cizmickami by si mohla poradit.. KDe
14. okt 2009 o 15:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bebel, tak to mi je novinka..lebo co som si zistovala aj po uradoch,atd.vsade, ze to zavisi od datumu nastupu na MD.a vraj,ze dva roky :confused: tak som z toho uz total somar.
14. okt 2009 o 15:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ivv: naša malá bude Bibiana, a meninuje 2.12., takže sme na tom podobne...a vôbec na nej nebudeme šetriť :grinning:
14. okt 2009 o 15:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
2 roky weronyca? :confused: To ti kto povedal :sweat_smile: ...Nie 3 roky a ca pise Bebel je pravda..
14. okt 2009 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
weronyca.. no nespokojna som hlavne kvoli pristupu.. a navyse mam podozrenie, ze to jeho 3D nie je az take super-truper kvalitne.. nezdal sa mi spokojny pri zachytavani zaberov.. tak som zvedava co na tom dvd je

ale zazitok uuplne uzasny :dizzy_face: mala je krasna :slight_smile:

trosku mam problem s fotkami, lebo to ma divny format, ja sa moc do tychto veci nerozumiem, ale mm povedal, ze doma pozrieme.
no a este.. malicka mala pred tvarickou pupocnik, takze sa zan statocne schovavala :slight_smile: a nie a nie spoza neho vykuknut :slight_smile: ale to je jedno, hlavne, ze som ju videla :slight_smile:

cizmicky som kupila v Danubii v La Familia (tusim sa to tak vola), Rieker, teraz maju skoro vsetky z vnutra zateplene ovcim runom a tieto co som kupila maju take male zipsiky z kazdej strany, takze si ich mozem zapinat aj "zboku" ked sa nebudem vediet pre brucho zohnut :sweat_smile:
14. okt 2009 o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nooooo.... Kamosky dve teraz koncili matersku..a male maju 2roky.... Ale tak aspon som mudrejsia :sweat_smile:
14. okt 2009 o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bebel, tiez som argumentovala tym, ze to zalezi od rodicov, ci chcu byt setrni alebo nie.. a toto ma teda vobec nenapadlo, ani kuknut do calendara.. a meno sa mi paci, uz by som nemenila :slight_smile:
14. okt 2009 o 16:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ivv: tak nemen :slight_smile:
Tak weronica matersku mali do polroka a po polroku mali rodicovsky prispevok :wink:
14. okt 2009 o 16:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Wero............materská dovolenka,resp. príspevok ti je vyplácaný SOCKOU 6 mesiacov resp. presne 28 tt=196 dní vo výške 55% z vymeriavacieho základu, z ktorého si si platila aspoň 270 dní nemocenské poistenie socke.
Potom ideš na rodičovskú dovolenku...kde máš rodičovskú davku alebo príspevok do veku 2 rokov dieťaťa podľa toho , či si mala nárok na MD a či náhodou už nepracuješ a tvoje dieťa nie je v opatere niekoho iného.
Do 2 rokov veku dieťaťa ti je vyplácaná vyššia suma, ak si splnila ich podmienky. A ak ostávaš do 3. roku doma , dostaneš tú nižšiu sumu, ktorá bola vyplácaná doteraz všetkým od UPSVARu.
Zo zdravotných dôvodov môžeš takto ostať až do 6. roku dieťaťa na základe odporúčania posudkového lekára SOCKY.
Viac info: http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?SMC=1&id=135
14. okt 2009 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, tusim s tym rodicovskym prispevkom zvysenym je to tak, ze sa vyplaca do 2 rokov veku dietata a potom uz len ten minimalny prispevok..
14. okt 2009 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ivv, dik za radu-skusim pozriet este tam..

No moj maly mal tiez pred tvarickou pupocnik, navyse jednou rucickou ssi zakryval tvar a druhou drzal nozicky, kt.mal oprete o celo.. takze z tvaricky mu bolo vidno jedine kusok nozteka a otvorenu pusinu.... a ukaazal nam rukou parohaca na chvilu :grinning: male sidlo
no .. vyjadrila som sa ako hotentot, bebel to presne popisala :slight_smile:
weroncyca.. betar je to! ako ta nasa mala :slight_smile: ale super, takto vidiet babatka v brusku :dizzy_face:
14. okt 2009 o 16:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hm.. prave som si citala o materskom prispevku na http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=681 a evidentne je tam aj maximalna hranica.. :confounded: uplne typicke pre tento nenazrany stat.. :rolling_eyes:
14. okt 2009 o 16:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

bleeeeeeee to co je tam za pocasie..ja ze si na chvilu vybehnem v ramci vychadzok zo psom ale stacilo mi.. aj som sa naobliekala.. ale napriek mojmu bruchu som mala pocit ze budem lietat po sidlisku.. a nasej drahej by sa tak chcelo behat!!! co uz velky pes potrebuje pohyb... a este ten hnusny dazd :confounded:
14. okt 2009 o 16:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ivv, gratulujem k princeznej. A ak sa ti meno Adelka paci, tak ho urcite nemen. My sme na tom rovnako. Pre malu sme zvolili meno Alex a vobec sme nepozerali, kedy by mala meniny... Takze 24.12. oslavime vianoce, okolo 29.12. narodeniny a 2.1. meniny
14. okt 2009 o 17:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ivv gratuluji k holcicce a pokud se ti jmeno libi vubec bych to neresila :wink:
14. okt 2009 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile:
ivv gratulujem k princeznej :slight_smile: a s tým menom sa netráp my sme si vybrali Adama a ten má meniny na Vianoce :grinning: a januári narodeniny :slight_smile:
14. okt 2009 o 17:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj tehulky

ivv gratulujem k dievcatku :wink: ak ti meno tak to vyhovuje tak je to len a len na tebe alebo vas s mm :wink:

moja mala sa dnes celi den puci bud na jednu stranu alebo druhu ktovie co tam stvara :grinning: :grinning:
pozeram spravi a vidim ze na svk uz riadna zima a v poprade minusove teploty a sneh :stuck_out_tongue_closed_eyes: dufam ze kym pridem tak mi brasko prezuje gumy :confused:
14. okt 2009 o 17:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a nie je nahodou 28 tyzdnov 7 mesiacov?:slight_smile: ked uz sa pise o tej materskej...
ja som veru nedala meno, ktore je v januari kvoli tomu, aby babo nemalo vsetko naraz...v decembri mame uz asi 10 menin, narodenin, co sa tyka rodiny a aj ja mam narodky dva dni pred Vianocami. tak sa mi to zda dost nakladne. a peknych mien je viac..je si z coho vybrat. :slight_smile:
14. okt 2009 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kočky píšete,že máte 2.11 kontroly a prietoky ale ved vtedy je pamiatka zosnulých nie? akože keby bolo to stretko 3.11 tak to by vyhovovalo aj mne a okolo 10-11 tej by to bolo úplne super.Aj ja si chcem kúpiť teplé pančuchy lebo čo mám tie rifle na traky sú dosť tenké ,ozaj dnes sme mali s ex prvé pojednávanie za malého a za výživné so zvýšením samozrejme nesúhlasí hlavne že malého chce 3krát do mesiaca cez víkedn mu nedrbe :angry: odročili nám pojednávanie na 27.11tak som moc zvedavá ako dopadneme :frowning2:
14. okt 2009 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ives ale 2heho vraj uz nieje sviatok ja mam tiez poradnu posunutu s 26 na 2 moj gyndak sa stahuje do novej ordinacie
inak drzim palce na druhom pojednavani musi to byt pekne na nervy tak vela vela stastia :wink:
14. okt 2009 o 18:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby co si myslite, je lepsie ked po porode budete s dalsou babou na izbe alebo same? u nas to stoji na tych par dni kolo 30 eur, ak chcem byt sama a ze partner moze byt so mnou a babom cely den..tak teraz neviem
14. okt 2009 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
krpuch ja chcem nadstandart aj koli navstevam aj samotnej kupelke a myslim ze sa plati 300-500 tak to bolo v korunach za den unas myslim ze v snv je to 500 a v le 300 ale este neviem kde budem rodit :unamused:
14. okt 2009 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievcata dakujem :slight_smile:

prave som dopozerala video z 3D, ale kedze to je video, je to 4D, ze? :sweat_smile: :sweat_smile:

krpuch, ja asi budem na standarde.. aspon si budem moct pokecat.. a tych par dni v nemocnici snad vydrzim :slight_smile:
14. okt 2009 o 19:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja chcem 1tku ale normalnu nie nadstandard rozdiel len v sprche... inak budem rada,ked pri tolkych tehotnych budem mat vlastnu postel a v izbe nie na chodbe :slight_smile:)))))
14. okt 2009 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
super ten clematis je v PO v predajni okolo kt.chodim kazdy den, buduci tyzden sa tam vyberiem na nakupy :slight_smile:
14. okt 2009 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
antoniab vdaka je to fakt na nervy dúfam,že to druhé bude aj posledné lebo na to dalšie už asi nebudem mať nervy :confounded: Tak ako s tým stretkom v ke? ak to bude 3tieho tak prídem aj ja :sweat_smile:
14. okt 2009 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vitaj bebel :slight_smile:

dnes som bola v tescu a maju akciu na podprdy, 50% zlavy na Bellindy a ine... a ja som si kupila jednu za 35korun :grinning: lacnejsia nez svedska handra :grinning:
14. okt 2009 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok