Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

bebel
15. okt 2009

katka: to si ma moc nepotešila 😒 , aspoň, že interklinik mám rovno pod nosom...môžem tam vybehnúť po práci a zistiť, čo sa dá s tým robiť 🙄

drobec123
autor
15. okt 2009

bebel, ty si uz naspat ? nejako to rychlo utieklo. vitaj ! co sa tyka tych skvrn, tiez mam info ze to nezmizne a laser to moze len zmiernit ale nie uplne odstranit ☹ ja som sa preto vyhybala slnku ked sme boli na dofci v lete.

wanduska
15. okt 2009

no, ja som videla kamosku po chemickom peelingu.. kozmeticky/dermatologicky zabudnu povedat, ze pigmentove flaky zmiznu, ale akykolvek bobacik na pleti vam stmavne. inac, dnes ma dokina zjazdila, lebo som za tyzden pribrala takmer 2 kila /fakt neviem z coho/ a ze si mam uvedomit, ze tehotenstvo potrebuje iba o 200 kalorii viac ako normalny stav. tak som kukala jak puk 😲

andykca
15. okt 2009

no janqa tak len pekne oddychuj 🙂

wanduska tak dr ta pekne dnes zvozila 🙂 mozno sa ti len zadrzala voda v tele....

drobec123
autor
15. okt 2009

uff wandi to je krute, ja som tiez pribrala 2kg za posledne 2 tyzdne ... ale ja teraz strasne mlsam sladke ☹

wanduska
15. okt 2009

no, ty koki... ja ani len nemlsam... asi to bude zo vzduchu 🙂 ale teda sprd to bol poriadny.

nedockava4
15. okt 2009

wanduska...som zvedava, co by povedala, keby tam prisla tehulka, ktora za 6 mesiacov pribrala 18 kg.....pripad mojej kamosky

bebel
15. okt 2009

Drobec: bohužiaľ s5 v realite ...ale najradšej by som tam navždy ostala 😎 aj môj mangel chytil depku, hneď po príchode, že by sa hneď vrátil.

Btw: dnes som bola v Babymarkete a majú fakt pekné kočíky a na mutsy mali nejaké akcie...a tie teutonie spirit sú super, len tie farby také strašne tmavé.... 😕
Kúpila som tašku na kočík, tak doma poskúšam či to bude ok. 🙂
A už mám aj bázu na škrupinku. (Janka: nakoniec som sa rozhodla predrahšiu easy fix, lebo easy base sa pripútava len pásom)
Esprit veci sú veľmi pekné, ale odolala som a nekúpila som nič tehu. 😎

Liwka kde máš dokiho?

Wanduš mňa sprdol môj doki za 2 kg za vyše mesiac. 🤐

wanduska
15. okt 2009

ejha, to je asi vseobecne tazenie gyndosov proti tehotnym zenam. za mesiac su 2 kila uplne nic... hruza,
ja som tiez pokukavala po mutsy, ale predavac ho hrozne zhodil.. som z tych kocikov totalne confused - ja som chcela bugaboo ale nikto mi zatim nic dobre o nom nepovedal. potom, ze mutsy - predavac sfukol.. a tak dalej..
takze nadalej nemame nic 😖

k.a.t.k.a.
15. okt 2009

ako mozu sprdnut za 2kg za mesiac? 😕 Vsak moja vaha + navyse dieta, placenta, plodova voda..... to by som musela chudnut priebezne aby clovek nepriberal .. nechapem 😕 Ja som pri malej o svojej vahe uz musela aj klamat 😔 uz mi bolo aj trapne, vahu som z bytu vyhodila .. ja som vtedy aj zo vzduchu priberala, ale dr. to clovek nevysvetli 😒

drobec123
autor
15. okt 2009

to fakt mate taketo uzasne skusenosti s lekarmi ??? to si snad robite srandu !
bugaboo nie je zly kocik, len zavisi od toho kade s nim budes chodit. ja som ho povodne chcela, ale kedze byvame v karpatoch a vacsina prechadzok nebude po asfaltke tak je uplne na to nepouzitelny. nehovoriac o snehu samozrejme. preto sme sli do teutonie .... mutsy bol aj moj favorit, ale na ten som vela dobreho nepocula, tak som radsej cuvla ....

k.a.t.k.a.
15. okt 2009

ja tiez nemam este kocik vybrany 😖 ja vyberam hlavne podla vahy, kedze vkuse ho vykladam a nakladam do auta 😝 som uvazovala na quinny buzz aj ked som sa zaprisahala ze 3-kolesovy nikdy viac po skusenosti s casualplayom.
Drobec nevies kolko vazi teutonia?

andykca
15. okt 2009

no baby tak to fakt nejaky divny Dr....ja som dala tiez za mesiac 2 kg...som sa spytala ci vela a ona ze haaaaadam nebudem hladovat xi....a moj Dr to vobec neriesil takze tak....

drobec123
autor
15. okt 2009

katka, myslim ze 11kg - je o 2 kg tazsia ako bugaboo - ale stale patri k tym najlahsim kocikom. to bola tiez moja podmienka.

liwka
15. okt 2009

bebel- chodim k Vankovi, prestahovali sme sa sem v juni a o dva tyzdne som zistila, ze sme si sem tajne prepasovali dalsieho clena rodiny 😅 , kedze som tu nikoho nepoznala, sla som k Vankovi, ale velmi spokojna nie som.

dorotkaa
15. okt 2009

caute baby,
tak sa po dlhej dobe hlasim aj ja, strasne dlho som tu nebola pre nedostatok casu a v septembri sme este aj dost cestovali... som chcela este vyuzit kym mozem lietat... odteraz uz budem iba cucat doma 😀 😀 😀

vidim, ze rozoberate kociky a kg... naozaj mate niektore cudnych lekarov, mne sa teda este nestalo, ze by ma za nieco sfukol ten moj.. btw, kolko ste uz pribrali? ja mam zatial +6,5 -7kg

a wanduska, ja som zatial na bugaboo kociky pocula viacmenej chvaly, aj od bab co ich malia pytala som sa aj predavacky v obchode, ktora vravela, ze su to velmi kvalitne kociky a ze s nimi nemaju takmer ziadny problem...
mimochodom chcem ho aj ja, preto mam o nom tolko pozistovane...
bebel, tusim aj ty ho mas... aku tasku si si k nemu kupila? ja som objavila na internete, ze bugaboo teraz vyrobilo novu kolekciu tasiek, su krasne, tak asi si kupim tu, ale maju iba tmave farby, takze k tvojmu by sa asi aj tak nehodili + maju este jednu bielo-ciernu, celu kozenu, ta je nadherna ale priiiiserne draha.. ze 200 eur... to je faaakt dost za tasku na kocik!!!

dorotkaa
15. okt 2009

a ozaj liwka, vitaj, ja inak pochadzam zo senca, ale momentalne uz byvam v trnave... ale mam tam v podstate vsetky kamosky a rodinu, takze som tam casto 🙂 do trnavy som sa vydala 😀
a pokial mozes rychlo zmen gynekologa, ja som sice k Vankovi nikdy nechodila, ale este som na neho nic dobre nepocula...

janka1
15. okt 2009

bebel ja to viem , preto chcem len EasyFix alebo FamilyFix, len este stale neviem ci aj starsie verzie maxicosi pasuju na FamilyFix 😒

liwka
15. okt 2009

dakujem Dorotkaa za privitanie, uz som to niekolkokrat chcela urobit, no podla nasich zakonov mozem gynekologa zmenit najskor po 6 mesiacoch od prihlasenia, a to bude az koncom roka ☹ , tak to chcem unho dotiahnut zubami- nechtami. ale som nanho velmi nahnevana, totiz, ked som sa unho zahlasovala, nadiktovala som adresu terajsieho bydliska, mam ho napisane aj v tehot. knizke. nikto sa ma nepytal, ci je to trvaly alebo prechodny pobyt, vtedy im to bolo jedno. minuly tyzden som bola unho, aby ma vypisal z roboty a pri pisani PNky zistil, ze moja senecka adresa nie je moj trvaly pobyt, tak odo mna pri odchode sestricka vypytala 10eur. zarazilo ma to, lebo som doteraz neplatila. vraj je to preto, lebo tu nemam trvaly pobyt a nespadam do ich rajonizacie. odvolavala som sa na to, ze sme tu v podnajme a do podnajmu si trvaly pobyt nahlasit nemozes. vraj to nie je ich problem. odchadzala som velmi znechutena. a neviem, ci sa s tym da nieco robit

dorotkaa
15. okt 2009

No moc sa mi to nezda, ved lekara predsa mozes mat hocikde, nie? Tiez nechodim k lekarom do tt, hoci tam mam trvaly pobyt... No ale ved to je jedno, v kazdom pripade ho po porode vymen..

antoniab
15. okt 2009

liwka mne sa ta zmena s lekarom tiez zda ako nejaka blbost mamina chcela menit teraz lekara a nik sa jej nepytal ze ako dlho tam je ci nieje 😒

liwka
15. okt 2009

mne to povedala jedna gynekologicka v galante, ked som sa k nej chcela prehlasit. neviete, kde by som mohla zistit, ako je to s tym platenim? bo podla tohot jeho pristupu uz nemam vobec chut chodit k nemu

antoniab
15. okt 2009

liwka no ja tiez nepatrim k mojmu gyndakovi pretoze podla rajonizacie patrim pod levocu presovky kraj a chodim do spiskej pod kosicky kraj a nikdy som neplatila a to mam aj zubarku aj endokrinolozku v snv a to unas v dedine je normal zubarka aj obvodak ale mne nevyhovuju tak som si vybrala lekara inde a nik mi nepovedal ze sem nepatrim alebo ze budem musiet platit preto 😕
tu polrocnu lehotu som nasla bola aktualna vo februarii 2008 a odvtedy sa toho pomenilo tak si nemyslim ze jeto aktualne proste povedz sestricke ze si chces vziat kartu a uvidis co ti povie
inak teraz som si spomanula ze sestricka tak odfajcila romku ked som bola minule v poradny tak sa tam chcela nahlasit a ona jej povedala ze tam nepatri smiesne natom bolo to ze bola z dediny co spada pod snv tak asi tolko 😒
myslim ze v dnesnej dobe si kazdy vybera a inak nemate cenik zaco sa plati u lekara v cakarny ? skontroluj to tam 😅

liwka
15. okt 2009

asi tam je, len zaujimave je, ze poplatok som platila za to, ze nepatrim do ich rajonu, no na pokladnicnom doklade je ucel: poplatok za sluzby suvisiace s ambulantnou starostlivostou. oni vedia, ako sa maju kryt pred pripadnymi staznostami

antoniab
15. okt 2009

tak ta pravdepodobne ototo to by som si vzala kartu a hotovo a ak by mali namietky tak povedz ze si si nasla lekara blisie k adrese 🙄

wanduska
15. okt 2009

dorotka, ja som tu bgb tasku videla live... je kraaaaaaaaaaaaaaaaasna. a nie taka traposka v style: som iba mamina

wanduska
15. okt 2009

a su aj svetle, lebo ja som videla bielu, maslovu a este nejaku

liwka
15. okt 2009

antoniab- dakuejm za radu, pokusim sa najst nejakeho lekara, baby sencanky, neviete o niekom dobrom? moze byt aj z okolia. dakujem

antoniab
15. okt 2009

ste sa bavili o vahe tak ja som pribrala malo alebo mne sa zda ze malo a pytala som sa gyndaka a ten mi povedal niekto priberie vela niekto menej niekto je vela a priberie malo iny je malo priberie viac 😝 ak jem pravidelne tak sa tim zatazovat nemam takze ked som tehotna nemozem byt asi modelka nie
moja znama bude rodit mesiac skor nez ja a pribrala uz 18kg ja 4kg

liwka
15. okt 2009

ja som pribrala iba 2 kg, no babo je nastastie take velke, ako ma byt- aspon dufam 🙂 16.11. ideme na 4D, tak vam dam vediet

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre