Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

krpuch
16. okt 2009

bebel a co je na tom kociku zle? len to, ze je lacnejsi ako tie co tu riesite..? 😎 alebo aj nieco ine je na nom zle?

gucz
16. okt 2009

ahojte kočky

krpuch aro kočíky sú strašne ťažké, ani ja by som ho nekúpila. Ono zo začiatku sa to aj dá, ale keď dieťatko rastie a priberá, tak máš čo robiť. Radšej by som si fakt kúpila cez inzerát nejaký ojazdený kočík (tie drahšie sú väčšinou ľahké)

gucz
16. okt 2009

a viem to z vlastnej skúsenosti, asi mesiac som mala minulú zimu taký kočík požičaný od švagrinej, ale ako som si ho požičala, tak som ho aj vrátila, už nikdy viac...
nemyslím to v zlom samozrejme, ak sa Ti páči, tak si ho kúp, to je len môj názor

eva3107
16. okt 2009

A ja by som si radsej nedavala nic... 😒 ..Aj ja som uz mala bolesti hlavy a radsej som to vydrzala, ako si davat neake lieky..toho sa osobne bojim..iba pri prechladnuti som pouzila sirup.Inak by som to neriskovala 😉

nedockava4
16. okt 2009

...ja som pocas tehu okrem magne B6 nevypila ziadnu tabletu...ale ak by bolo najhorsie, samo, ze by som siahla aj na nieco ine 🙂 😵

liwka
16. okt 2009

dobre ranko, teda prepoludnie vestkym 🙂
ked tu citam vase plany na dnes, pripadne cez vikend, tichucko zavidim, ja budem mat na vikend na navsteve svokru, nieze by bola nejaka harpia, ale nechce sa mi pustit do tej narocnej pripravy bytu (upratat, navarit...) a potom sa cely vikend stastne tvarit.

nedockava4
16. okt 2009

liwka...zeby som ti rozumela 😀 moja svokra mi vcera pohladkala brusko...ani neviem ako k tomu doslo....myslela som, ze ju roztrhnem pohladom...a na to moj manzel jej hovori: Mami, na hladkanie som tu ja a Zuzka...tak ostala ako vyfackana 🙂

janka1
16. okt 2009

nedockava , takze akcia u svokry dopadla supeeer 😉 nieco si s tych skatul aj vybrala?

urco by som si dala NO-SPA 😉 na hlavu radsej tabletku ako sa trapit cele hodiny /tym sa potom trapi aj to babo/ 😉 🙂

nase dieta tiez chodi na vikendy k nasim, takze dnes opat bez dietata az do nedele a vecer podobne ako ty bebel DAMSKA jazda 😉 🙂 piatky su nase 😉 manzelia doma s detmi a mi kafe lette, mojitooo atd. akutŕat , ze moj je kazdy piatok sam nakolko dieta je tiez prec 😀 😀 😀

liwka
16. okt 2009

jeej, to je mile. my sme u svokry byvali 2 a pol roka a priatel vzdy hovoril, ze ma ma radsej ako vlastne deti. ja som na nu tiez nedala dopustit, no ako cakame male, som akasi hakliva jej pristupom. akoby jej to bolo uplne jedno- kym sa moja mama trha kupovat, pozerat, hladkat, zakazdym sa pyta, ako sa mame a tak, tak svokra nic ☹ . neviem, co si mam mysliet. priatel tvrdi, ze ona sa tesi, len to nevie vyjadrit. no, zrejme mam precitlivene hormony 😀

bebel
16. okt 2009

Krpuch..je to veľká, ťažká krava....sama o sebe.
Do toho naložíš dieťa a nákup a už ťa vidím ako si ho sama naložíš do autobusu....znesieš po schodoch a pod.
Do výťahu sa zrejme nevojde. Skús si ho potlačiť do kopca a odbočiť s takým kočárom(pevné 4 kolieska a ťažšia váha robí celkom slušný odpor).... 😎 potom poznáš prečo. Plus vyzerá otrasne...materiálovo je to katastrofa.....a konštrukčne - to snáď ani netreba spomínať.
Na predchádzajúcej ulici, čo sme bývali ...bolo veľa mladých prisťahovaných rodín z rôznych kútov SK, ktoré šetrili, lebo fakt vychádzali s peniazmi LTT s hypotékou na nový byt.
A fakt skoro všetky tieto mamičky si kúpili podobné veľké hebedo. typu TAKO,ARO, ROAN alebo Dema.
A všetkým sa tieto kočíky veľmi rýchlo kazili a už to moc nevyreklamovali.... 😎 ,alebo ich odbili, že to spôsobili nesprávnym používaním a pod. Všetky rýchlo prešli na tie najlacnejšie buginy z hypermarketu. A potom ich deti chodili peši. 😎

Ja radšej kúpim kvalitný kočár z 2 ruky, ktorý potom ešte celkom slušne predám, takže v konečnom dôsledku miniem toľko peňazí ako keď by som si kúpila nejakú poľksú šunku....ale tekéto niečo sa už iba po dieťati venuje do šrotu alebo cigánom na zvláčanie harabúrd. To je môj názor.

krpuch
16. okt 2009

gucz...ale je tazky, ked ho treba pratat do auta? alebo pri kocikovani? 😖

hanus177
16. okt 2009

Mne sa chce veľmiiiiiiiii spať......

liwka
16. okt 2009

babulky, skuste poradit, ktory kocik je taky lacny(samozrejme cenovo prijatelny), alebo aj z 2.ruky, len aby som vedela, po akej znacke sa mam pozerat. bo my sme na tom s peniazmi tiez dost mizerne. co sa tyka vahy, buducemu tatovi je to uplne jedno, no mame vytah na medziposchodi a strasne maly, tak posilnovanie bude na mne 😒

nedockava4
16. okt 2009

janka....hej, dopadlo to super 🙂 z krabic som si nevybrala nic....boze, ked som videla tie veci, tak som povedala manzelovi, ze nech sa vyjadri on, co sa jemu paci....som to zahrala "do autu" 😀
a potom mi svokra ukazala jednu vecicku, co kupila malej...nooo, asi som narocna 😵
liwka...no, moze byt, ze to nevie dat najavo, ale nech sa snazi...

olienka12
16. okt 2009

bebel mozem sa spytat kolko vazi tvoj kociarik?

liwka
16. okt 2009

myslela som lahky 🙂

gucz
16. okt 2009

krpuch ťažký bol pri jazde do kopca, pri nakladaní do autobusu to bola fakt hrôza a aj zatáčanie bolo ťažké, tak isto keď som s ním mala vyliezť na obrubník tak som si pripadala ako rambo. Ako píše bebel s nákupom to bol fakt tank a to ani nepíšem, že som sa s ním v potravinách nevliezla do dverí. No a na cestovanie autom sme radšej používali golfky, lebo to hebedo zložiť a natrepať do auta bol fakt heroický výkon... 😖

olienka12
16. okt 2009

liwka pozri moj album kociarik ma do 15kg a cenovo je tiez dobre 3kombinacia do 9tis.

liwka
16. okt 2009

olienka- presne taky by sme chceli, len v inej farbe, kde ho zozeniem 😵

eva3107
16. okt 2009

Tak znovu tema kociare...Krpuch ja som si vybrala jednoduchy i ked nie najlahsi , ale mi byvame v rodinnom dome a myslim si , ze mi ten kociar na prechadzky po dedine uplne postaci...
Liwka uvidis ked sa male narodi ako sa bude svokra spravat..
inak mi tiez byvame so svokrovcami a na svokru nedam dopustit...velmi sa tesi..ale zase moja mama sa absolutne nezaujima... ☹ Dokonca som ju uz ani dlho nevidela..ma nas na haku... 😔

gucz
16. okt 2009

liwka ja som mala pri malej na začiatku peg perego klasický kočík a vyšiel ma aj s autosedačkou 5000,-, teda moju segru, ona ho malej kúpila. Vážil 8 kg, a fakt super sa s ním jazdilo aj v zime v snehu (mám ho aj v albume). Potom sme kúpili káru peg perego atlantico ( za 2000,-) a tiež sa s ním dobre vozilo, bol ľahučký a priestranný pre dieťa, malá sa tam super vyspinkala na prechádzkach. No druhé mimino sme neplánovali takto skoro, tak sme malej kúpili golfky na rýchle prevozy (obchod, mesto, lekárovi). Ona rada behá vonku peši, tak sme kočík aj káru predali a nechali sme si len golfky. No a teraz sme kúpili Cam cortinu, to je síce rozmerovo hebedo, ale tiež nieje ťažky, je ľahko ovladateľný a bola k nemu aj autosedačka. Taký kúpiš použitý aj okolo 10.000,-, čo nieje až také strašné.

liwka
16. okt 2009

to je mi luto, ja si myslim, ze u svokry dost zavazi aj fakt, ze zo 4 deti ju jeden (predtym milacik) ignoruje, 2 vyciciavaju- jedna z nich je priatelova sestra, ktora ma take zle dieta, ze sa to neda vypovedat (a to som vystudovana ucitelka a deti zboznujem, ale tento je maly satan- pardon za vyraz). my jedini- ja s priatelom svokre pomahame, ako sa da, no odstahovali sme sa, co asi tazko znasa. a ja sa bojim, ze ked je uz v rodine jedno take zle dieta, ako budu brat to moje.

gucz
16. okt 2009

evi však na kočíkovanie po dedine je dobrý, len teda to cestovanie a kopcovitý terén 😖 ,
ja som si ho minulú zimu požičala, že však má veľké kolieska, že sa s ním bude dobre chodiť po snehu, no ale nakoniec sme po snehu behali radšej so sánkami a keď sa roztopil, tak som používala radšej golfky

eva3107
16. okt 2009

Tak to bude urcute presny opak 😀 ..Liwka uvidis neda si vas za nic na svete... 😅

bebel
16. okt 2009

Oli :
Váha kočíku vrátane hlubokej alebo športovej nástavby je 10kg

a na cestovný systém mám po Brunovi aj quinny zapp, ktorý váži iba 6kg.

liwka
16. okt 2009

ja mam kocik vybraty- akurat som pozerala, ze s vanickou vazi ani nie 12 kg, je to myslim znacka baby max. neviem, ci je to kvalitne, no cenovo nam vyhovuje

liwka
16. okt 2009

Evi dakujem velmi pekne, potesila si ma🙂

weronyca
16. okt 2009

Ahojte kocky,

riesite tu kociky zaujimalo by ma, co hovorite na ten moj - uz kupeny... Implast, clipper..mam ho odfoteny aj v albume. Kupili sme k nemu aj autosedacku.

bebel
16. okt 2009

baby, čo chcete ušetriť, tak tu je 1 praktocký tip http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6405646
a potom pre dievčatá z Východu skvelé golfáče za super cenu :
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6670709

btw túto tašku mám po Brunovi...ale na BGB je príliš masívna http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6472627, tak ak by niekto mal záujem môžem mu ju za symbolickú cenu "venovať" 🙂

bebel
16. okt 2009

A kto má rad klasické hlboké kočíky, hojdacie s nafukovacími kolieskami a čaká dievčatko:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5709954
Ten je osvedčený...a za super cenu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre