Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

krpuch
16. okt 2009

antoniab, si ma vobec nepotesila...teraz budem vystresovana....ale zatial citim kazdy den pohyby az moc, dufam, ze vsetko bude ok

olienka12
16. okt 2009

krpuch lekari vedia urcit pri vysetreni,ci ide babo normalne alebo ma snuru okolo krku, stava sa to zriedka 😉 neboj nestresuj babu to urcite neprspieva

antoniab
16. okt 2009

krpuch takto to nemozes brat ak by som si ja vsetko pripustala tak asi niesom ani tehu prezila som potrat s bratovou priatelkou ked sestrenka prisla o babo tiez som bola pritom dokonca som v nemocnici skolabovala ked som tam zanou prisla 😔
nebudem popierat ze sa nebojim ale proste si nepripustam ze by mohlo byt nieco zle cim viac vies tym sa viac budes stresovat moja kolegyna v praci cita vsetko co sa tehu tika a potom zbytocne panikari lebo toto neje tamto neje take vitamini nie take lieky toto nerobi bo to by sa mohlo stat a tak dokola
proste si to uzivaj

krpuch
16. okt 2009

ale ked vy stale chodite na ultrazvuky a tak...a ja som bola len 2 razy a na dalsi mam ist az 20. 11. preto som aj viac vystresovana ako vy. vlastne mi v poradni len srdiecko baba pocuva doktor a nic viac..
co sa tyka jedla...papam co mi chuti, nic nie vo velkom mnozstve, takze to ma netrapi, ze by som mohla babu ublizit.
a asi to vsetko aj tak inak prezivam, lebo priatel robi v bratislave a pride raz za 2 tyzdne, vkuse som bez neho a je mi z toho vsetkeho smutno.
mamina, ta sa snazi...ale nie je to ono, nie som ten tip, ktory by sa mame moc zdoveroval...este som jej ani nedovolila ruku dat na brusko ani kopance nevidela..je mi to take divne. asi nie som normalna. inak mame fajn vztah.

olienka12
16. okt 2009

krpuch ale tu neide o utz ked budes rodit vysetria ta zo spodu a zistia kde je pupocnik neboj aj napriek vsetkym rizikam to bude ok a hlavne sa musis udrziavat v dobrej psychickej pohode lebo babatko citi,ked si v strese 😉

zucana
16. okt 2009

cafte baby....mam otazku ze kedy zacinate zariadovat izbicku ? 😉
krpuch rozumiem ti ale musis sa prekonat a mysliet pozitivne...pozri sa ja zijem v IT maminu so segrou vidim raz za 2 mesiace lebo nemozem cestovat a muzik je kazdy den v robote a kamosky maju deti...tiez som myslievala na zle veci ( v januari sme prisli o babo) a bala sa ale uz sa snazim prekonavat a myslim na ine veci...teraz som mala trochu pecenove testy zle a nemozem mastne aleverim ze aj to sa upravi...
vupis sa sem a skus s maminou zacat viac kecat ... mne to pomaha 😉 aj ked je daleko

krpuch
16. okt 2009

no, budem sa snazit

ives77
16. okt 2009

píšete že máte bolesti v podbrušku aj ja,dnes som bola smaminkou v meste a som ledva šla tak ma začali bolieť na pravej strane no potom to samo od seba prešlo,konečne som vás dočítala a idem si lahnúť tak ahojte zajtra dobre sa vyspinkajte 🙂

krpuch
16. okt 2009

ja mam od vcera problem dlhsie sediet...uz ma zacina boliet chrbat a to teda poriadne...fuuu a to este 3 mesiace :(

eva3107
17. okt 2009

Ahojte tehule 😉 Ako inak hlasim sa z prace..

Krpuch..pozri aj mne je neraz smutno, pretoze, ja mam manzela v zahranici tam pracuje a teraz bol doma iba na dva tyzdne po 4,5 mesiaci co si myslim je dost... ☹ ..A teraz som znovu sama a pride az v januari pred porodom a verme , ze to stihne, lebo by chcel byt pri tom. 😒 ..A s mojou mamou vobec nekomunikujem ta sa o nas nezaujima a moj otec taktiez nevidela som ho peknych par rokov..Mam svokrovcov na , ktorych nedam dopustit hlavne svokru., porozpravame sa , poplaceme, zasmejeme.., ale nie je to ono a ona to vie...Nepaci sa mi jedina vec , ktoru mi povedala, ze tehotenstvo velmi prezivam to ma trosku z jej strany dostalo...
Je to tazke, ale nemyslim na ine ako na nasu malinku a ako jej urobit krajsi zivot. S manzelom si i napriek dialke volame kazdy den a velmi mi to pomaha, pretoze sa na malicke velmi tesi a ja snim...Hlavne Vianoce budu pre mna najhorsie este si to neuvedomujem, pretoze sa zamestnavam stale niecim inym, 😉
Tak vela sil a hlavne mysli pozitivne!!To je pre malinke najhlavnejsie.Stale myslim na to , ze su zeny , ktore su na tom urcite este mozno horsie ako ja a ty.. 😉

Ale ked budem doma tak to bude iny des 😅 ...To sa naplacemm 😅

Ivess a dalsie vychodniarky nezabudnite: STRETKO V PRESOVE 4.11.2009 TO JE STREDA!!! presny cas este dohodneme

gucz
17. okt 2009

Dobré ránko

ako ste sa vyspinkali? mne bolo včera večer zle, som sa zčemerila, zchuti som zjedla konček z knedle (prvý krát som ju včera robila, tak som ju koštovala). No ale potom to prešlo a spalo sa mi super, len sme mohli aj dlhšie potiahnuť, malá bola hore už o pol šiestej ....

eva3107
17. okt 2009

Ahoj Gucz
To je dobre ze ti to potom preslo 🙂 ..

sisipetka
17. okt 2009

Dobre ranko kocky,
Evka tvoj prispevok bol taky troska smutny, ale na druhej strane pozitivny ako to pekne vo svojej dusicke zvladas 😉 MAmina budes uzasna a neboj, vsetko zle v zivote sa raz obrati - a pre teba je teraz najdolezitejsia malinka a pokojne manzelstov 🙂
Janulev gratulujem k manzelstvu....

Mimix budem rodit na Antolskej, chodim do rizikovej poradne k Niznanskej - rada by som u nej rodila, ale uvidime, ze ako bude pred vianocami s casom a pod. Ale, ked nie u nej, tak mi vraj niekoho dobreho zabezpeci. Musim len verit a mysliet pozitivne, kedze uz jednu zlu skusenost mame za sebou a je umenie to vsetko zvladat.

Kocky z BA, inac fakt by sa ta stretavka zisla. Viacere sa uz poznate z cviceni, ci od lekara - a ja zatial ziadnu 😖 - mozeme to zmenit, ze 😵

Tak prajem este pekne sobotne ranko a krasny vikendik, aj ked pocasie sa tvari opacne ....

gucz
17. okt 2009

Ahojky no pomohlo mi, že som si dala sódu bikarbónu a pretierala som si ruky. Ja už fakt neviem čo mám jesť, skoro po všetkom mám kyselinu, alebo mi je ťažko. Dnes som raňajkovala len pár piškót ktorými ma kŕmila malá 😵

gucz
17. okt 2009

sisi neboj určite to dobre dopadne, musí 🙂 , krásne Ti tam svieti 31tt, už nech aj ja som 🙂 . Už by som chcela mať aspoň 34tt na konte, a prekonať tú tridsaťštvorku, aby som bola dlhšie tehu ako pri malej.....

olienka12
17. okt 2009

gucz ja mam rovnaky problem s travenim ako ty. vcera som si kupila tums a zaberaju zatial,tak ma to neskutocne tesi. ale prave rozmyslam co si dam na ranajky mam chut hroznu na mlieko,ale riskovat nebudem dam si ho popoludni 🙂

eva3107
17. okt 2009

Ahoj Sisi 😉 Dakujem za povzbudzujuce slova...budem sa snazit byt dobrou maminou, aku som ja nemala... 😉
Presne ako si pisala , je pre mna dolezita molinka a pokojne manzelstvo.. 😵 😵
Neboj sa urcite aj u teba vsetko dobre dopadne verim tomu, keby sme stale mali mysliet negativne tak to by nas zabilo..vsetko dopadne dobre a vy budete mat konecne v naruci vytuzene babatko.. 😵

Gucz , aby si nakoniec neprtahovala 😅

gucz
17. okt 2009

evi a vieš že by mi prenášanie po minulých skúsenostiach ani nevadilo??? 🙂 , ale veď necháme sa prekvapiť.

inak ja Ťa veľmi obdivujem, byť tak dlho bez manželíka, musíš byť silná osôbka. Je super, že si so svokrovcami rozumieš 🙂 . Aj ja mám zlatých svokrovcov, čomu som moc rada

olienka12
17. okt 2009

Evka ja vobec nepochybujem,ze budes super mama a velmi by som sa cudovala,keby ta svokra nemala rada 😉
Viem ake tazke je byt bez partnera bola som sama par mesiacov v UK bez polovicky, ale absolutne si neviem prestavit byt tak daleko od draheho v tehu za co ta obdivujem ako to zvladas.
A ja mam vzdy na veci nazor,ze po zlom musi prist dobre,takze baby nebojte vsetko sa zvlada a stiastie z malyckych nam vynahradi vsetky trapenia 😉

Inak u nas je to tak,ze moja mama sa velmi tesi na druheho vnucika materialne od nej nic necakam,lebo sama ma toho malo, ale mam plnu psychicku podporu. Otec ten je tiez super tesi sa hladka brusko a zaujima sa ako sa mame a tak. Co sa tyka draheho mamy,tak na zaciatku ma jej pristup dost schladil, ked povedala,ze sak ked uz tak sa stalo ta dajak vychovate.... od vtedy som u nej nebola ale sem tam ju stretnem a mi rozprava,ze toto kupila,tamto kupilaa.... od jej kolegyn viem,ze sa tesi, a ja dufam,ze ju tu nebudem mat stale ako na klavir 🙂
No a kto sa velmi tesi je sestra mojej polovicky vola sa Dana,tak je k tomu este stastnejsia,ze maly bude Daniel 🙂

eva3107
17. okt 2009

Dakujem vam baby...urcite to neako zvladneme.. 🙂 ..Oli krasne si mi polichotila 😅 😵 😵 ..Ach az mi je lepsie na dusicke dievcataa....niekedy to je velmi dobre dostat zo seba vsetky pocity, ci pochybnosti a trapenia a pocut resp.si precitat zopar povzbudzujucich viet... 😵

moja sestra mladsia sa tiez velmi tesi na malinku , pretoze tuzila po dievcatku a na koniec ma krasneho chlapceka , ktoremu sme krstny rodicia..chceli sme aby sestra bola krstnou mamou nasej malej , ale sestra nema birmovku...takze zrejme sa bude aj po nej volat Alzbetka no ona o tom este nevie 😀 😅

olienka12
17. okt 2009

Evi a jej manzel ma birmovku? Lebo u nas to je tak, ze moja polovicka je braskovmu synovi krstny otec a ja som krsna mama ale oficialne v kostole len ako svedok krstu nie som zapisana v krstnom liste a uprimne je mi to jedno ja sa ako krstna citim 🙂) a drahy si tiez birmovku dorobil u farara az po Leovom krste 😉

olienka12
17. okt 2009

inak Alzbetka je nadherne meno a druhe moze byt jakubko 🙂)) a ty budes velka perinmama 🙂))

eva3107
17. okt 2009

😀 😀 😀 Tak to sa ti podarilo riadne si ma rozosmiala 😀 😀
PERINMAMA!! 😀 😀 ...supeer

Nie ona nema manzela ma pritela on je rozvedeny a nomoze ist za krstneho lebo moj toho uz mame vybrateho uz davno este som nebola tehu 😅 ..Krstny bude solivvarksky kaplan..velmi dobry clovek , ktory i mne spravil krst, prve svate aj birmovku v jednom 🙂 ..a aj nas sobasil si predstav..A bude nase male aj krstit a bude aj krstny.. 😀 ..

Ano aj mne sa Alzbetka velmi paci...a dokonca aj moja babka sa tak volala a aj babka mojho draheho tak to meno sa mu pozdava este viac ako kristinka 😅 ..

olienka12
17. okt 2009

Taky vysoky fesak solivasky kaplan?

olienka12
17. okt 2009

s hrubym hlasom? ten krstil nasho lea a aj draheho na birmovku pripravil,takze kebyze niekedy mame svadbu v kostole a krstime Danka,tak to bude on kto to urobi 🙂)))

krpuch
17. okt 2009

eva - dakujem. nevedela som, ze si tak dlho sama. to by mi vazne bolo luto, keby moj bol tak dlho prec, lebo aj ked pride raz za 2 tyzdne aspon vidi ako podrastlo brusko a citi kopance nasho drobceka. 🙂 ale ked sa vam narodi babo, tak uz ostane pri vas, nie?

antoniab
17. okt 2009

dobre ranko 😉

dnes sme sa celkom vyspali konecne 🙂
o tyzden o takom to case uz budem v lietadle a huraaaaaaaaaaaa sladky domov 😵 😵 😵
velmi sa tesim ale aj obavam ako si po 7 rokoch doma zviknem 😝

eva3107
17. okt 2009

A vies Oli ako sa vola ? je vysoky a naozaj je pekny je to nas naozaj velmi dobry kamarat a ja ti ho mozem iba odporucit je to super clovek! 🙂 mam ho velmi rada..Mozno ta snim aj osobne zoznamim..hmmm?Bola by som rada.. 🙂

Krpuch ..nie este neostane..ale nebude tam dlho...aspon dufam 😕 😅 ..
Tak ako pises ty svojho uvidis aspon raz za tie 2 tyzdne...Nooo ale uz dost..ok!!
Hlavu hore a uuuuusmmmeeevvv 😀 😀

eva3107
17. okt 2009

Antonia neboj nic zviknees.. 🙂

olienka12
17. okt 2009

Evi Berta sa vola nie? Na mna urobil dost dojem aj pri kazni aj v pristupe k ludom 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre