Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

luci21
19. okt 2009

Ahojte baby, akosi sem medzi vás nestíham moc chodiť, pri malej je to ťažšie a teraz som aj bakalárku začala písať tak toho času nie je moc.

Chcem sa vás opýtať či niekomu zvykne tvrdnúť bruško, Mala som to aj pri prvom tehu ale až pri konci, teraz sa mi to zdá nejako skoro, je to tak 5-6 krát za den. Nemáte to niekto tiež? Dakujem moc.

roxy_1
19. okt 2009

ahoj holky no kde jste kdo??

luci holky to tady resi ze jim tvrdnou obcas briska,berou na to magnesium po nem to pak povoli,me tvrdne jen kdyz dlouho chodim nebo stojim.

za chvilku vyrazim za kamaradkou jdeme si na obed a pak plavat,uz se moc tesim 🙂

plechajda
19. okt 2009

Ahoj holky 🙂

Rada se k vam pridam jestli muzu 🙂

Luci me zaclo tvrdnout bricho min tyden a dr povysetreni nasadil 3x2tablety magnezka denne, mam navic zkraceny cipek a CS3 takze klidovy rezim......s prckem to jde fakt dost tezko.....v prvnim tehu jsem zadny tvrdnuti nemela, ale tohle tehu je teda uplne neco jinyho....takze tezko radit,nekdo rika ze to nevadi a nekdo se zas zhrozi kdyz ti tvrdne uz tak brzo....zkus si vzit to magnezium to nijak neuskodi a deloha by se mohla uklidnit

drobec123
autor
19. okt 2009

caute,
relaxx je aj pre mna ok, ale od 2.11. zaucam novu kolegynku, takze 3.11. mozem bud cez obed - cize tak okolo 12.00 alebo potom o 17.30 uplne v pohode.
ja mam uz lehatko pre mimi, darovala mi kamoska - sice take starsie uz nie uplne nadherne moderne ale myslim ze posluzi. inak to vibracne (starsi model) ma moja druha kamoska a je perfektne ! urcite by som si ho kupila keby som uz nemala toto jedno.

luci21
19. okt 2009

Dakujem baby, plechajda tiež beriem magnéziu B6 ale tam je písané maximálne 2 tabl. denne, môžem aj viac alebo ako? ja mám zatial CS 2 ale mäkký krčok v piatok mám poradnu tak uvidíme 😖 Tiež mám kludový režim ale žial mne sa pri malej nedá 😒

marushka
19. okt 2009

Ajojte brušká, 😉

tak sa hlásim po dlhšom čase, opäť doma... ďakujem kočkám čo na mňa mysleli...

Snáď vás časom dočítam, ak budem stíhať, zatiľ som zaregistrovala len BAstretko, ja som doma, takže relatívne by sa dalo hocikedy, ale na dušičky sme u rodičov a ostávam tam celý týždeň, nakoľko sa domov vracia kamoška s rodinou po 15tich rokoch z USA, takže je pre mňa teraz dôležitejšie toto historicky - hysterické stretko z pochopiteľných dôvodov... 😉 Je pravda, že by som vás konečne rada videla, ale mne sa to v tento termín fakt nedá ☹ Keď sa stretnete,určite sa pofoťte,potom hoďte na koníka, som zvedavec 😉 🙂 😉

weronyca
19. okt 2009

Ahojte kocky, mam otazku, vy co ste na PNke.Uz ste dostali peniaze zo socialky? Lebo mne min.mesiac prisli 13 a tento mesiac este stale nic. Uz mam podozrenie, ze nase personalistky znova nieco dokafrali a neposlali penazny listok do socialky!!

olienka12
19. okt 2009

weronyca, ja penazny listok nosim do socialky osobne, pre istotu, aj jeden aj druhy a peniaze dosli 15.10 co ma milo prekvapilo

plechajda
19. okt 2009

Luci tak to mame podobne, to magnesium co pises jsem si kupovala v prvnim tehu na krece do nohou, tohle co mi napsal dr je : Magnesii lactici 0,5 tbl. a v jedny tablete 51mg horciku....koukam na pribalovy letak a je tu : pri preventivnim brani 3 tablety denne, kdyz mas malo horciku tak 6tablet denne (to mam ja) jinak 4 tablety denne pri jakychkoliv jinych obtizich.....tak se mrkni kolik toho horicku mas v jedny tablete....

olienka12
19. okt 2009

ahojte ja beriem Magne B6 a lekar mi povedal, ze ked mam problemy, tak 3X2 tabletky mozem brat. v letaku pribalovom je tiez napisane ze max 2 alebo tak nejako

marushka
19. okt 2009

hm, werony, a kedy si posielala ten peň.lístok? ja som dostala peniaze tuším 14teho tento mesiac.... 😉

weronyca
19. okt 2009

no koncom septembra som si bola ponho u lekara , a 30teho som ho posielala k nam na personalne.. no a mam podozrenie, ze ho bud neskoro poslali alebo vobec. socialna poistovna mi tvrdi,ze ziadny PL neeviduju..ide ma roztrhnut.. to znamena,ze peniaze za september neuvidim?? aj kebyze si ho vypytam znova, spatne mi uz asi peniaze nevyplatia 😠 😠 😠 😠

weronyca
19. okt 2009

Oli, aky aj jeden aj druhy.. ake dva?

krpuch
19. okt 2009

mne dnes dosiel balicek ponozticiek a papuciek, co som si cez net objednavala...sa vytesujem. za 3 eurace 15 ks ponoziek a 7 ks papuciek. 🙂 inak aj mne obcas tvrdne brusko, ale vo stvrtok idem konecne do poradne, tak sa popytam, co a ako. v poslednej dobe mi nechuti papat, je to normalne? asi ee, vsak? ☹

marushka
19. okt 2009

tak potom nechápem...byť tebou tak zavolám personalistke, ktorá ťa má na starosti, či ho obdržala, ak áno, tak kde je vlastne problém 😉

marushka
19. okt 2009

hm, oli fakt, aké dva? aj ja dostávam u lekára iba jeden...weron, k peniazom sa dopracuješ, ale asi to potrvá...ja toto vždy kontultujem so mzdárkou, aj keď nestíham poslať lístok na deň presne, vždy jej zavolám, že posielam, nech si to zaeviduje...

weronyca
19. okt 2009

marush uz som jej volala, ona tvrdi,ze ho dostala a zaslala do SP a SP tvrdi,ze ho neobdrzala. neviem kde je aky bordel. myslis, ze keby som ten PL poslala este raz , vyplattia mi buduci mesiac dodatocne tie peniaze?

marushka
19. okt 2009

no na tie peniaze máš nárok, ja by som ešte raz zavolala do socky a sa ich spýtala, prečo tam ten lístok neevidujú...nemyslím, že by bol problém v práci, keď ho tam raz poslali...skôr socka máva neporiadky... a pri tej príležitosti sa ich opýtaj, ak ho tam fakt nemajú, či im ho máš posielať znovu a kedy ti vyplatia dávku... 😉 aspoň tak by som to asi urobila ja... 😉 😉 😉

weronyca
19. okt 2009

marushka, dakujem..dufam, ze sa k tym peniazom nejak dostanem, lebo ... krpuch, ja som min.tyzden bola u lekara. a tiiez som mu spominala,, ze mi obcas zatvrdne brusko.. pozrel ma a povedal, ze krcok drzi, ze mam ukazkove tehotenstvo, a ze pokial to nieje tak, ze ho mam aj pol dna v kuse tvrde tak sa nemam obavat, ze ono sa to obcas stane. takk enviem, ale popytaj sa.. kocky co tu citam, su na to ,,liecene"

d.j.
19. okt 2009

Ahojte, ak mozem tak sa pridavam k debate o PN a vyplateni. Ja dostavam iba jeden papier od lekarky a vzdy koncom mesiaca ho osobne odovzdam v Socialke, je to tak najistejsie, a peniazky dostavam nacas.

A ohladom tvrdnutia bruska, aj mne tvrdne ale vacsinou koncom dna, ked som unavena a magnezium beriam ale nepocitujem ziadnu zmenu. Minuly tyzden som bola u dokt. na kontrole a akurat tam mi stvrdlo brusko, iba mi povedal nech sa uvolnim a nech dycham a potom to preslo, vobec z toho nerobil velku vedu. Zdalo sa mi to dost divne lebo viem ze niektory doktory su na pozore ked brusko tvrdne.

olienka12
19. okt 2009

2 papiere pretoze som si doplacala dobrovolne poistenie, tak mam vystavene 2 PN ako zamestnanec a ako samostatne platiaca, aj papiere na penazne davky preto 2 kazdy mesiac

weronyca
19. okt 2009

Ahaaaaaa... no ved ja to mám rovnako, ja že nejaký iný 😅 No dnes mi to teda mysli..

Kocky inak zajtra ma budu rezať ☹ Bojíííím ☹
😉 Za uchom sa mi spravila uz davnejsie taka tukova hrcka, akurat v zahybe. a sakramensky ma to boli. Ani okuliare si kvoli tomu nemozem dat. Zajtra mi to idu vyberat ☹

olienka12
19. okt 2009

weronyca budu ti to aj umrtvovat? drz sa nic prijemne no

evca35
19. okt 2009

ja tiež nosím osobne na sociálku aj s fotokopiou, ktorú si nechám overiť na podatelni že to prijali.

hanus177
19. okt 2009

Ahojte, nerozmýšlali ste nad očkovaním proti chrípke?

Tehotné sú vraj uprednostnené... aký je váš názor?

liwka
19. okt 2009

Ahoj, tehulky, po vikende sa znovu hlasim aj ja 🙂 , vidim, ze ste to sa tu dost rozpisali, postupne budem docitavat, aby som bola v obraze. svokrina navsteva dopadla celkom v poho- az na situacie, ked sa snazila prilis iniciativne pomahat v kuchyni- mala som nervy na plafone, ale uspesne som rozdychavala 😀 a samozrejme sa jej odchod presunul z nedele na dnes, lebo si v sobotu uvedomila, ze cez tyzden idu lepsie spoje, ako cez vikend. mile, vsak?

sisipetka
19. okt 2009

Ahojky kocky,
tak sa hlasim po poradni a vsetko je ok, CS este stale na 0 a konecne mam i listok na MD. V piatok som posledny den v praci, potom uzivam 2 tyzdne dovcu a 10.11. mam oficialnu matersku - juj dufam, ze to tentokrat dopadne dobre. Pytala som sa aj na to tvrdnutie brucha, ze kym nie su pri tom bolesti, tak je to normalne a tak to ma byt, kedze maternica sa pripravuje na porod. A mne magne B6 tiez nevelmi pomaha, skor uvolnenie a natiahnutie sa v posteli.
Vitam nove tehulky a prajem pekne tehulkovanie 😉 A osobne "genialnu" 😀
Bebel k tomu stretku, asi su tu este kocky, co stale pracuju, tak by som bola za tu 17.30 v Relaxe - myslim, ze sa nas tam moze zist celkom dost 🙂

petronelka77
19. okt 2009

Ahojte tehulky,
aky monitor dychu a odsavacku mlieka uprednostnujete, resp. aky typ ste kupili? dakujem
😉

liwka
19. okt 2009

Petronelka - mna zujal najnovsi typ Snuza Halo, je na obale tohtomesacneho cisla Mama a ja.
ak ma niekto skusenosti s tymto, pripadne inymi, prosim dajte vediet. my prvorodicky vam budeme velmi vdacne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre