Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

adros
20. okt 2009

livka, ja budem rodit v TT, andy sa este rozhoduje. Na pripravu sa prave chystame zahlasit, ak sa tam dovolam. Byva to v trnavskom materskom centre, kurz zacina 4.11. Je to vzdy v stredu o 17.hod a kazda hodina stoji 3,5 €. Prve 4 hodiny su o porode, potom su 4 o dojceni. Na stvrtom stretnuti o porode je pritomny aj bud. tatino

adros
20. okt 2009

andy, no tetule ano, ale "lubia" sa mi ti zavrete oci skolakov v buse 😠 😠 😠

adros
20. okt 2009

ale aby som zas uplne nekrivdila kazdemu, tak minule mi normalne jeden uvolnil miesto , ale to bola vynimka

krpuch
20. okt 2009

ja mam rada stare tetusky, ktore ma idu vykydnut pri nastupovani a robia sa, ze ma ani nevidia...

liwka
20. okt 2009

adros- dakujem za info, takze dokopy je to 8 hodin; a je to limitovane od urciteho tyzdna?

adros
20. okt 2009

liwka, treba mat ukonceny 20.tt, ine obmedzenie tam nie je. A je len na tebe, ci kurz aj dokoncis. Ja by som chcela tie prve 4 tyzdne a potom uvidim

liwka
20. okt 2009

poradim sa tym mojim, ale nie je to zly napad, bo ja ako prvorodicka stresujem uz teraz, nieto neskor 🙂

adros
20. okt 2009

andy, tak pracovnu dobu maju to druhej, tak preto mi to tam nezdvihali na pevnej, tak som volala na mobil, ze sa mam ozvat zajtra, ale ze este su volne miesta, tak verim, ze to bude OK.

adros
20. okt 2009

liwka, tebe teoreticky staci ist aj v decembri. Tak sa porad s polovickou a rozhodnite sa. Ak pojdes v novembri, ak bude tolko volnych miest, tak tam budeme vsetky tri 🙂 ak by si isla az v decembri, tak aspon budes mat od nas referncie, ci to stalo za nieco 😉

liwka
20. okt 2009

joj, tak teraz si ma postavila pred dilemu 🙂 to bude tazke rozhodovanie. 😀

andykca
20. okt 2009

liwka zatial som viac priklonena k TT porodnici...si tak davam pre a proti a myslim ze by som riskla aj tu trnavu 😉 ale to nieje konecne stanovisko hehe

adros tak ty si tam mohla vyvolavat xi ked tam uz neboli hehe

noooo tetule boli mile....ale viem ze v buse je to o drzku...minule som sla v buse este bolo teplo a decka plny bus fuj smrad z potu skoro ma tam vystrelo a este ma aj setci nechali stat...hrozne

liwka
20. okt 2009

ja som sa doteraz rozhodovala medzi niektorou z BA porodnic, no kedze sa s priatelom v BA nejak extra nevyzname- a ked tam aj ideme, ja som navigator, tak sa skor priklanam k TT. najma z dovodu, ze ma bude moct navstivit kazdy den a sanca, ze zabludi, bude minimalna

andykca
20. okt 2009

😀 ....liwka tak ak to pride na teba budes dyyychat a kricat kam ma odbocit hehe....

liwka
20. okt 2009

nastastie Trnavu uz celkom dobre pozna aj bez mojho navigovania 🙂 a pri tom vzdychani a strese bude asi radsej, ked budem mat zatate zuby. v tomto su chlapi uzasni- ani za svet nepriznaju, ze su rovnako, podaktori este viac nervozni ako my 😀

gucz
20. okt 2009

ahojte žienky, konečne som doma

aj ja som dnes tiež absolvovala ten glukózový test a keďže som už vedela, čo ma čaká, tak som bola psychicky pripravená 😀 . Ale tento raz sa mi tá voda nezdala až taká sladká, ako sa mi zdala pri malej keď mi ten test robili. No a keď už som tam bola, tak som skočila aj k lekárke, nech ma pozrie. Nejak som začala často chodiť na malú, aj ma spodok pobolieval, sem tam ma tam posledné dni rezalo.... Tak mi dala čípky, tak dúfam, že to pomôže.
Dosť začínam cítiť aj panvu kĺby, hlavne keď dlhšie chodím, aj keď sa v noci pretáčam na posteli, dúfalasom, že to príde neskôr... 😒

liwka
20. okt 2009

ja posledne dni citim tam dolu akoby bublinky- nie vytok, taky divny pocit, akoby sa to babo hybalo a bolo to citi az von. je to divne

gucz
20. okt 2009

hmmm zvláštne, mňa kope hlavne do mechúra a potom aj nad pupkom vpravo

krpuch
20. okt 2009

liwka...to je tvoj drobec, tie bublinky 🙂 niekto to citi ako bublinky, niekto ako motyliky...
inak mna bolieva pod prsiami...taka hnusna bolest aj ked lezim aj ked sedim...mate to niektora aj vy?

liwka
20. okt 2009

joj, kopanie pozname velmi dobre (najma okolo pol tretej v noci 🙂 ), ale tieto moje "bublinky si neviem vysvetlit. ale hadam to nebude nic zle.

liwka
20. okt 2009

krpuch- to ano ,hej to moj drobec, ale je normalne, ze to citim az cez posvu? prisla mi na rozum sialena asociacia- to si fuka bublinky ako cez bublifuk??? joj, napadaju ma uz blbosti, asi som prilis unavena 🙂

krpuch
20. okt 2009

liwka, ty si teda cislo 🙂

liwka
20. okt 2009

dakujem, no unava robi svoje. 😀

janqa24
20. okt 2009

dobryyyyy....som tu dlho nebola, ale citala som poctivo 🙂

gucz - citim pohyby na rovnakych miestach, vacsinou....niekedy zas mam pocit, ze sa prehana po celom bruchu, raz na lavej strane kopne, raz na pravej, hore, dole, vpravo, vlavo, s drahym sa smejeme, ze to bude baletka 🙂

co sa tyka cestovania v mhd, ja odkedy som tehotna, strasne som alergicka na adolescentov tvariacich sa, ze nevidia, ako ma oblieva studeny pot a blednem nad nimi - sediacimi 😠 😠 😠

olienka12
20. okt 2009

ahoj janqa nas janosik tiez sem tam blbne v brusku tym sposobom,ze ho citim vsade 🙂))

inak od kedy som tehu isla som mhd tak zo 10x
ale v SAD z KE do PO ma pustili sadnut ale aj to po dobrych 10minutach ked som sa ledva drzala...

gucz
20. okt 2009

janqa24 aj u mňa presne tak, že sem tam mám pocit akoby lietalo po celom bruchu to malé, ale najčastejšie kopká na tých dvoch miestach. No a čo dnes stváral po tej cukrovej vode.... 😕 😕 😕 , som myslela, že mi ide z brucha vyskočiť 😎

janqa24
20. okt 2009

ahoj oli 🙂 no moja mala obcas kope tak, ze to vidim, a uz sa mi stalo, ze to aj zabolelo 😎 a niekedy mam pocit, akoby mi chcela vykopnut niektory z organov z tela 😀

ja sa snazim mhd vyhybat, ale teraz mam maminku v nemocnici a chodim za nou kazdy den, takze si to "uzivam" ...najma ked idem naspat spojom, ktorym chodia vysokoskolaci..... a ze inteligencia 😠

inak, posledne dni ma hrozne boli v podbrusku ☹ nie som prechladnuta ani nic podobne a mamina tvrdi, ze sa len pripravuje moje telo na porod, ale to az taketo bolesti musia byt? musim sa opytat dr., o tyzden idem na poradnu

janka1
20. okt 2009

jaaaj zienky tu sa riesi kopkanie 😵 ci skor kopanie 🙂

tak u nas je to urco KOPANIE , lebo nas Oliver sa vie teda riadne zapriet nozickami a vtedy by som bilaaaaaaaaaaaaa ako to boliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😒 ale odpustam 😵

a najviac ma trapi PUPOK , tak sa mi roztahuje a boli strasneeeee ja mam pocit akoby sa maly chcel predrat cez pupok von no strasneeeeee, ale pomaha oddych a lezanie 😉

janqa24
20. okt 2009

gucz - presne ako pises 🙂 a po cukrovej vode tiez vyvadzala viac ako obycajne, ale potom zasa zo dna na den sa uplne ukludnila a nejake styri dni som ju citila len velmi malinko, az som sa bala, ci je vsetko ok....no ja som v tomto strasna hysterka, ked necitim pohyby pol dna, tak uz by som najradsej utekala na ultrazvuk 😀 vlastne, ja by som najradsej mala ultrazvuk rovno doma, nech sa mozem na nasho anjelika pozerat kazdy den 😅

janqa24
20. okt 2009

janka, s pupkom aj ja mam problem.....najma po namahavom dni......a roztiahnuty ho mam tak, ze uz sa radsej ani nedivam 😀

janka1
20. okt 2009

janqa kazdu minutu a keby sa dalo tak aj 24h denne 😵 😵 😵
presne to sme vcera s MM preberali, ked Oliver bol vecer ako besny 😀 😀 som chcela vidiet co to tam vystraja 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre