Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

janka1
20. okt 2009

ja ho mam uplne napnuty aj tu kozu a na dotyk citlivy vadia mi aj veci na sebe ako tricko atd...strasne je citlivyyyyyyyyyyyyyyyyyy

weronyca
20. okt 2009

Ahojte kocky, hlasim sa vam az takto neskoro ☹ neviem ci tu este niektora ste,ale zas mi ej tak smutno..ten moj ma privedie asi do hrobu ☹ ☹

adros
20. okt 2009

wero co sa deje?

liwka
20. okt 2009

weronyca, s chlapmi je to tazke, no bez nich tak isto- to mi prislo nedavno v maili, je to zrejme fakt pravda 😖

weronyca
20. okt 2009

Nooo liwka mas pravdu..ale moj drahy mi teraz par mesiacov pred porodom oznami, ze on platit lekara nebude, ze su to zbytocne vyhodene peniaze! takze bud si ja naskrabem 7tis. alebo sa dostanem do ruk bohvie komu! 😠 a epiduralku?? ved som nejak silna, vydrzim , nie? Neviem co sa to s nim deje.. ja uz 3den len placem!!

krpuch
20. okt 2009

wero...aj mne je smutno...posledne dni, ked si volame s priatelom uz si skoro nemame co povedat, mozno je to preto, ze si volame kazdy den...a ja vlastne nemam skoro nic nove, kedze viac menej sedim doma na zadku skoro kazdy den..mozno to iba nejak divne teraz vnimam.

liwka
20. okt 2009

weronyca- tak toto je fakt uder pod pas. co sa tyka penazi, tu otazku zial dobre poznam, no je ine, ak to niekto ma z coho zaplatit a nechce ako ked nema z coho a dal by za to neviem co. co sa tyka epiduralky, tam je to u nas prave naopak- dopomohli mi k tomu priatelove rozbolene zuby- vtedy cital clanok o epiduralke, bolo tam doslova napisane .. je to najvacsia bolest, aku moze zena kedy citi..., a kedze bol kvoli zubom zvlast citlivy na bolest o epiduralke rozhodol on. ale odkial na to vezmeme... to sa uvidi.

roxy_1
20. okt 2009

ahoj kocky,stale vas ctu ale nepisu,nemam zatim nic noveho 🙂

wero jake penize mas platit za doktora?to jsem nejak nepochopila...a epidural neres kolikrat prej na nej nebyva ani cas a at ti bebel napise sve zkusensti z epiduralem 🙂
ale mam pocit ze jsme ted precitlivele,i ja jsem casto smutna ze mm nemuze byt se mnou,ale on chudak cely den dre na stavbe aby jsme to stihli...zitra se za nim vypravim at mu udelam radost 🙂

jinak co se tyka tech vanocnich darku taky uz by je nejradeji resila,jen nemam napady,letos to budeme resit jen drobnostma ktere udelaji radost,mame rozestaveno a prcka na ceste tak to snad vsichni pochopi 🙂

weronyca
20. okt 2009

No vies to je o tom, ze moj drahy by to aj mohol zaplatit ..ale zase sa v nom zacina prebudzat to jeho... on bude pozerat po internete zistovat, vzdy len, aby mal vsetko za najvacsie vyhody a pod. a ja zial len tak 12 tis. na vsetko nemam .. ked som sa s nim o tom bavila, tak , ze jasneeee.... fakt unho obratka o sto osemdesiat stupnov!! ja som z nervami tak v... ze som zahlasila ze z toho vsetkeho asi porodim skor akoby som mala

adros
20. okt 2009

weronyca, to ma mrzi, ze mas taketo trapenia. Chlapov s takymto pristupom by som najradsej niekam kopla. To dietatko je predsa vase spolocne a tak aj rozhodnutia by ste mali robit spolocne a jednoducho rozhodnut a hotovo. Ak mas vybrateho konkretneho porodnika, ktoremu doverujes, tak neviem preco sa tomu tak brani. A este by som mu na nete nasla video z porodu, nech vidi, co porod obnasa.

weronyca
20. okt 2009

Ja uz neviem ako s nim komunikovat. Vidim ze sa snazi v praci makat, ale ked vidim ,ze je pomaly koniec oktobra, na nasom byte sa nezacalo vobec nic robit- a to sa tam ma burat o sto sest, ked vidim, ako mam vsetky vecicky pre maleho poschovavane kade tade, ze u nasich jednoducho nemam skrinu kde ich oprate ulozit a pod. este do toho toto.. asi to vsetko velmi znasam a precitlivelo vnimam, neviem . ale uz mam pocit, ze ho stale len ospravedlnujem. Chvilu je taky, ze ma ofukuje, na rukach by ma nosil a potom takto .. Adros k tomu porodnikovi , on povedal, ze kde je napisane, ze by som sa nedostala do ruk este lepsiemu odbornikovi. Ako to uz je skoda mu vysvetlovat!! to by trebalo asi aby mu niekto druhy dohovoril.

liwka
20. okt 2009

weronyca, myslim, ze hovorim za vsetky, ze by sme ti velmi rady pomohli, keby sa to nejako dalo- aspon moralne. napada mi vsak len jedine- a to dufat, ze ho to do porodu prejde. isto sa najde nejaky kamos s dobrymi radami, ktory mu otvori oci- pripadne ak mate nejakych vhodnych znamych, co uz porod prezili, tak skus takymto chlapskym dobrym radam dopomoct

roxy_1
20. okt 2009

weronyca souhlasim s liwka at nejaky kamarad ktery uz ma tohle za sebou pekne tomu tvemu vysvetli co porod obnasi,treba se mu rozsviti

weronyca
20. okt 2009

Liwka, sme prvy par z jeho znamych co cakame babatko 😉 Ja uz rozmyslam aj nad, tym , ze ci to nieje tym, ze zijeme stale oddelene. My by sme aj chceli byt kazdy den spolu( mame si co povedat,atd) ale jednoducho on je vzdy tak unaveny z prace, ze ide domov. tak len spolu 2hod. telefonujeme.. a ja cely den sedim na zadku ci ma pride pozriet ci nie..kocky prepacte,ze som sa vam tu takto zacala rozpisovat a stazovat. mate kazda svojich starosti doost. ale tak to dako na mna dolahlo a potrebujem sa vyventilovat a dostat to zo seba.

liwka
20. okt 2009

to je oka, povedala by som, ze na to sme tu🙂 ja som zastanca spolocneho byvania, takze objektivne radit nemozem. ak mate moznost, nastahujte sa spolu. my sme byvali spolu 2 a pol roka u svokry, myslela som, ze nam vztah funguje, no az ked sme sa osamostnatnili uplne, sme sa naucili normalne fungovat. prvy tyzden sme sa pohadali "na zivot a na smrt", no obaja sme si uvedomovali, ze v jednoizbovom byte sa nemozeme obchadzat ako sa to predtym dialo u svokry (potom sa vzdy problem akosi premlcal), ale ho musime riesit. a velmi nam to pomohlo.

roxy_1
20. okt 2009

wronyca jen to ze sebe dostej ono to kolikrat pomuze,je fakt ze to treba tak nevnima protoze spolu nebydlite,treba se to brzo zlepsi a on si to uvedomi....musi to byt pro tebe tim tezsi kdyz nejste stale spolu...

v tomhle ma u me i velky obdiv Evicka,tim ze bydli u svych tchanu a manzela ma daleko a vidi se jen za nekolik mesicu.ja bych se asi davno zblaznila kor ted kdyz jsem tak citliva....jeste jsem ti to Evi nikdy nenapsala ale smekam pred tebou jak jsi statecna a vidim ze to nemas jednoduche i pres to to zvladas a snazis se aby melo miminko domov jak ma byt.... 😔

weronyca
20. okt 2009

Roxy, to mas pravdu s Evickou.. Evi, naozaj klobuk dole..

Liwus vies, to je tak, ak by moj drahy a jeho rodicia chceli kludne by som mohla byt u nich( maju 5izb. byt v ktorom byvaju 3ja) .. kdezto ja byvam u nasich kde zijeme 5ti v 3izbovom byte. uplne naopak.. navyse izbu mam s pubertalnou sestrou tak mam veselo..Lenze zatial mi nikto take nieco nenavrhol. Asi si musim zacat zvykat na to, na co som si po 2 rokoch chodenia nezvykla, a to je, ze stale budem na nieco cakat.. i ked , ked si zoberem vek moj a mojho mileho.. napriek tomu, ze sa vravi,ze chlapy nikdy nedospeju-on by uz aspon trocha mohol!

liwka
20. okt 2009

nooo.., na to ze si kratko pred porodom, by uz fakt mohol byt chlapom:( a mate nejaky plan, ako to budete riesit, ked sa male narodi? teda ma ON nejaky plan??? mozno to bude zniet necitlivo, ale ked dokazal spravit dieta, mieni sa aj starat?

adros
20. okt 2009

weronyca, tak to teda klobuk dolu aj pred tebou, ze takuto situaciu zvladas. Ten tvoj sa proste nevie rozhybat a to je dooost zle podla mna. Chlap ma byt oporou zeny a nie jej pridavat ak to tak nie je, tak potom sa nemoze nazyvat chlapom. Ale sak co by sa do niecoho hrnul, ked moze ist k mamicke, vsak? prepac, ale vytacaju ma taki typcii

weronyca
20. okt 2009

Hej hej, ved na to byte sa uz pracuje.. nas velmi zbrzdili urady, kym nam vsetko prepisali.. tak sme cakali 2 mesiace, a bez toho sme sa nevedeli pohnut. vies to je tak, byt v povodnom stave, treba burat kupelnu,... . a zas staticky urad brzdi. Drahy sa snazi starat, ved aj nakupil kocik, postielku, veci malemu, len zacalo ho taketo nieco chytat a neviem preco..

liwka
20. okt 2009

no, aspon nieco, ale pripajam sa k adros, ze takito chlapi su fakt hrozni. ale bude to dobre, len ta to bude stat straaasne vela usilia. a ak je rozmaznavany mamickou, tak to bude este tazsie, ale nic nie je stratene- zvladnes to a potom to bude uplne super 🙂

bebel
20. okt 2009

Wero: neviem si predstaviť tvoju situáciu, ani manželstvo alebo vzťahu na diaľku.
Vždy som bola vedená k samostatnosti a v deň svadby som sa definitívne odsťahovala od rodičov.
A bývame spolu. Až po 2 rokoch sme si poriadli Bruna a teraz v novom byte Bibinu.
Ja potrebujem mať zázemie, vlastné útočisko a súkromie...a manžela doma.
To boli podmienky z mojej strany na to, aby som vôbec brala vzťah vážne a založila si rodinu.
A v manželstve je potom 1 bank a basta. Moje potreby sú uspokojované rovnako ako potreby všetkých ostatných členov rodiny.

Ak ti nemieni dohodnúť lekára, trvala by som potom na tom, aby bol potom od začiatku až do konca stále pri tebe počas pôrodu. Žiadne také, že otecko nech si ide pospať domov....ešte je čas.
V TN som neplatila pri Brunovi nič. Ale z vďačnosti som nakúpila potom vecné darčeky.
Dupačky pre novorodencov, rýchlovarnú kanvicu, lebo mi sestry odmietli spraviť kávu napriek tomu, že mi ju ARisti naordinovali v rámci terapie. Digi váhu a pod.Teraz sa platí podľa cenníka aj za dokiho aj za manžela a EPI nepichajú na požiadanie vôbec.

A epidurál už nechcem ani omylom, a to som bola pred Brunom jeho veľkou fanynkou .
🙂
Kam ideš vlastne rodiť?

liwka
20. okt 2009

bebel, myslis, ze epiduralka nie je potrebna?

bebel
20. okt 2009

Liwka: Úprimne, môže to byť skutočná úľava, ale i veľká komplikácia po pôrode 😎 podľa toho
ako sa to štatisticky podarí pichnúť.
Mňa neupozornili na možné komplikácie predom, proste ma nevarovali, ani mi nedali info o stavoch po spinálke.
A pekne som si to potom vyžrala....a zbytočne. Stačilo by v mojom prípade, keby mi po tom nevydarenom vpichu anesteziológ nariadil 24 hod nevstávanie z postele.

Ja sa vpichov do chrbtice už proste bojím....bolo to veľmi nepríjemné a ponižujúce potom ten týždeň rekonvalescencie.
Ja viem, že sa to dá predýchať...ale možno zase zmením názor.
Nikdy nehovor nikdy! je mojím mottom. 🙂

weronyca
20. okt 2009

Ahoj bebel, no chystam sa rodit v Ruzinove u Doc.Holleho. Nad epiduralkou som rozmyslala ale vzhladom na posledne dni stravene nad clankami o epiduralkach a neuspesnych vpichoch.. asi sa to budem snazit pretrpiet.

tak ja verim,ze vsetko sa na dobre obrati a o chvilu vam zas budem pisat aka som happy.

Inak dostal sa mi do ruk tento clanok, len tak pre zaujimavost: http://www.vnimavetehotenstvo.sk/porod-po-slove...

a dakujem vam vsetkym za podporu 🙂

nedockava4
21. okt 2009

dobre ranko, tehulky....
wero....fuuu, tazka tema...neviem, co ti poradit...ja to nastastie nemusim riesit...

alikaa
21. okt 2009

Weronyca nezavidim ti tvoju situaciu. Ja som na tom podobne ako Bebel, na to aby som si zalozila rodinu, potrebujem chapaveho manzela a nasu spolocnu samostatnu domacnost, ktora uz dlhsie funguje podla mojich predstav. Urcite mu najdi nejake videa o porodoch, nech si uvedomi co vas caka, pripadne nejake clanky.

sisipetka
21. okt 2009

Dobre ranko kocky,
precitala som si diskusiu ohladom problemu Weronyci a ono je tazke radit, ale z mojho pohladu - prepac - vznikla chyba uz hned na zaciatku tehotenstva a potom manzelstva, ze ste vsetko mali riesit spolocne a aj to byvanie by bolo lepsie pohromade. To nevadi, ze situacia je taka ako ju opisujes, ale muz mal dostat ultimatum, aby doriesil aspon byvanie u svokrovcov, kym neporiadite svoj vlastny bytik - tak mohol s tebou prezivat vsetky boliestky i radosti spolocne. Pre mna slova typu, ze som unaveny po praci vela nezohravaju, dokym nie je v bani a nekope 10 hodin v kuse. V dnesnej dobe su aj zeny maximalne vytazene a ked pridu domov, tak sa musia postarat este o domacnost, deti, veceru a pod. a ked zacnu muza sestrit v zaciatkoch, tak to skonci celozivotnymi hadkami a matkou, ktora v 40tke vyzera ako keby vychovala 10 deti a tahalo jej na 60tku.
Prepac, nechcem byt nejaka neprijemna, ale skus vsetko zobrat do svojich ruk, pritlac na chlapa a dotiahnite tieto posledne mesiace tehu spolocne v jednej domacnosti .... nech si zvyka.....Myslim, ze problem nie je iba vo financovani tychto veci, ktore momentalne potrebujete k porodu, ale moze sa to odzrkadlit i pocas tvojho pobytu na MD, ked budes mat minimalny rozpocet na seba a maleho a zrazu vsetko budes musiet riesit spolocne iba s nim.....

eva3107
21. okt 2009

Ahojte tehulky... 😉
Tak weronyca nezavidim ti a drzim palceky , aby si to zvladla v pohodke..hlavne mysli na malinke v brusku 🙂

bebel
21. okt 2009

Ahojte,
mňa dnes ráno v kolóne nabral odzadu 1týpek....tak som ostala trochu vyhúkaná...to sme stáli v kolóne a on mi zrazu z ničo ho nič skočil do kufra... a drgol ma o pol metra dopredu 😒
o5 sa mi potvrdilo, že poriadiť si kvalitnú autosedačku pre dieťa je v tejto prehustenej premávke nevyhnutnosť.

Našťastie ani autu ani mne nič nie je...len mi tlak stúpol a Biba potom trochu besnela.

Wero Holý je fajn v ambulancii (pár rokov som k nemu chodila)...ale tiež som počula kadečo na jeho konto na pôrodnici...paradoxne od jeho medikov, čo u neho praxovali. 😎
A fakt si to porieš s drahým ASAP, lebo Sisipet má pravdu.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre