Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

eva3107
21. okt 2009

Ahooj Dadulka uz som na teba myslela, ze kde si tak dlho 😉 ...tak to som rada, ze ste sa mali super..
Samozrejme aj nam bruska rastu a babatka kopkaju 😵 ...Kuk album 🙂

gucz
21. okt 2009

ona tá tehu cukrovka po pôrode prejde, nieje to také strašné, len sa teraz budem musieť obmedzovať. Teda nieže by som jedla čokoládu na kilá a tak, ale napríklad musíš jesť každé tri hodiny, aby nekolísal cukor v krvi a ja som bola zvyknutá jesť tri krát denne, aj to mi niekedy nechutilo. Múčne výrobky, ryža, zemiaky, ovocie sa musí vážiť, nesmie sa cukriť, žiadna malinovka, ani mlieko ráno... atď. Napríklad ja ráno prvé čo do seba dostanem je voda a potom káva s mliekom bez cukru. Ale mlieko ráno zdvíha hladinu krvného cukru akoby som si tú kávu osladila..... no proste nič moc. A to nehovorím o tom, že budú vianoce. Ja rada vypekám cukrovinky (medovníky, dlabky, linecké a podobne) i keď potom vždy vyše polovicu rozdám po rodine.... No a teraz ani piecť nebudem ☹

No však uvidíme čo mi povedia na tie výsledky z krvi, či bola tá hladina moc zvýšená, alebo ako pri malej len trochu...

dadulka2000 vitaj späť 🙂 , takže dovolenka bola super, som rada že ste si oddýchli

evcam
21. okt 2009

ahojte. zase som tu po sto rokoch? ako sa mavate babulkovia v brusku posluchaju? u nas nic nove akurat som bola pred dvomi tyzdnami na poradni a moja babula je otocena ritkou dole tak dufam, ze sa otoci do spravnej polohy. babule neviete kolko stoji ked si chcem zajednat porodnika chcem totiz mojho gyndosa k porodu a neviem aku sumu mam ocakavat. pred tyzdnom sme boli aj s mojim prvorodenym riadne chory mali sme hnisavu anginu a obidvaja sme skoncili na atb. ja som nevladala ani z postele vstat. fuj.

hanus177
21. okt 2009

Dnes sa mi akosi nedari, jedine čižmy, ktoré obujem sa mi odlepili (ešte,že krásne svieti slniečko), aby som došla domov.............
a na obede mali "bohovské" aspon tak vypadali parené buchty, normál som si ich objednala, ale práve keď prišiel na mňa rad, tak došli.... ☹ teraz mám taký blbý pocit v žalúdku, asi som ho tým cestovinovým šalátom moc neoklamala 😖 Nemávam žiadne chute, ale tie buchty ma dostali....... asi si idem zbehnuť do obchodu po niečo sladké.....

olienka12
21. okt 2009

Ahojte, ja som po fajnom obediku... No skoro som nedosla do kanclu chytila som brutal krc na pravej strane brucha... hrozne, uz nech som doma a nemusim tolko chodit..
Dnes idem na postu pre balicky z aukcii,taaaak sa veeelmi tesim 🙂 a dostali sme nadhernu deku od kolegyne, tak sa vytesujem aj z tej 😉

dadulka2000
21. okt 2009

evka, gucz sme v poriadku a mali sme sa vyborne. 😎 , teraz si uz len zvykam na "zimu", ale da sa to.

hanus177
21. okt 2009

olienka.... kde skladuješ tie veci? musíš mať veeeeeelikansky šatník... 😉

my sme si len včera objednali komodu na mieru pre mimino aj s možnosťou prebaľovacieho pultíku..... robí to kamarád, tak som zvedavá na výsledok...... a aj ja už odpočítavam deň po dni do MD.....

olienka12
21. okt 2009

hanus mam 2izbovy byt, takze ziaden satnik 🙂)

andykca
21. okt 2009

ahojte babule...tak ja som sa prave naobedovala....od 6 - 12 hod. som tvrdla v HC ☹ ja neviem co ten nas Dr dnes robil ale bola som 2 v poradi a vzali ma do vnutra o 10 tej...a este k tomu som dostala uzastne vitaminy: B1,B6,B12 a zelezo...no mozem sa dopovat...

napokon ma vytocila teda v dovere..isla ma presviedcat ze som jej nenahlasovala prve zaradenie na up ale hlavne ze som tam bola osobne (to pre ich bordel - lebo vtedy mali dovolenkove obdobie a setci sa tam zastupovali)...tak kebyze tam nepridem isto odomna vymahaju peniaze ☹

no a potom som bola na matrike (som myslela ze jednym supom vybavim papiere aby sa maly volal po tatovi) a ta ma poslala prec lebo musime prist obaja 🙂 aaach jo....takze kym sa zas peto uvolni v praci hadam aj porodim a mali sa bude volat po mne hehe

dadulka vitam ta z dovolenky krasnej 🙂
gucz tak ta cukrovka ma mrzi......
adros tak vidim ze s tymi nasimi chlapmi mame vela spolocneho...teda okrem svadby - tu sme nestihli hehe.....tiez sme viac ako 3 roky spolu a byvame spolu od zaciatku 🙂 nejake privaty a nakoniec nas domcek...

no a budem troska zlaaaaaaaaaaaaaaaaaaa (k vcerajsej teme) ale nikdy by som si nerobila babanko kebyze s petom nezijeme spolu a nemame spolocnu kasu a podobne...nech aj tatino vie co to setko obnasa mat babatko....ja som na svojho chlapa v tomto momente hrda setkym mi pomaha a v nicom neodporuje a keby som si vymyslela ze chcem rodit jaaaa neviem v nemecku (vymyslam teraz) tak on by tam normalne so mnou siel aj ked na to nemame hehe.....

krasny dnik babule 🙂

liwka
21. okt 2009

vsetkym prajem krasny (aspon u nas) slnecny dnik. andykca- ako sa vybavuje na matrike to, aby malo male meno po otcovi? co vsetko k tomu treba? my sme tiez svadbu nestihli, ale mame v plane ju spravit, ked si nase drobca bude moct s nami zatancovat 🙂

andykca
21. okt 2009

liwka preeesne aj my budeme svadbovat ked maly bude chodit 🙂 na matrike sa to vybavuje tak: ze tam prides aj s drahym, donesiete si obciansky a pred tetou spisete papiere na kde tatino vyhlasuje ze je otcom babatka...to je setko - hlavne tam musite byt obaja a mat obciansky....na poplatok som sa zabudla spytat takze neviem ci to nieco stoji....

hanus177
21. okt 2009

Ohľadom otcovstva, dá sa to vybaviť aj po pôrode, bráško to práve riešil minulý týždeň....... malý mal najskôr priezvisko po mamine, po prepustení z pôrodnice išli obidvaja na matriku na zápis Sebastiána a tam prepísali aj priezvisko po otcovi...
nepýtala som sa však na poplatky

olienka12
21. okt 2009

andy nemali by za to nic brat. Da sa to urobit aj po porode, ale v tom pripade sa tam treba terigat hned ako sa bude vybavovat rodny list...
ked to vyhlasenie urobime pred, tak rodny list dostane otec na zaklade toho papiera.. a nezabudnite kopiu do nemocnice,na prijme je treba dat ten papier a povedat, ze male bude mat ine meno. Lebo inak by sa v porodnici volal po Vas tak to mam vysvetlene, ja len dufam, ze ked sa bude Danko volat inak ako ja, ze mi ho nestratia hehe

krpuch
21. okt 2009

andykca... ano na matriku musite obaja z obcianskym preukazom. a priezvisko sa moze riesit na matrike aj po porode.
ja by som tiez nechcela zazit, ze otehotniem a ze nebyvame spolu. My sme spolu vyse 5 rokov a dva mesiace po tom, co sme sa spoznali, sme spolu zacali byvat na intraku v Bratislave 🙂 Tiez som rada, ze viem ako sa priatel zachova v tej ktorej situacii a viem, co mam cakat.
Velmi by som chcela mat tiez nieco vlastne, nejaky byt alebo domcek, lebo uz sa mi nechce byvat pri mame s priatelom. Aj ked mi bude luto, ze ostane sama, ale snad pochopi, ze chcem aj ja so svojou rodinkou existovat sama ako to aj ona urobila, ked spoznala ocina. Tiez svojich rodicov nechala samych. Ved ja nechcem ist dakde daleko...ale stacilo by mi sa s nou stretnut raz za cas. Lebo takto si ideme zbytocne na nervy...teda hlavne ona mne v tomto obdobi..

andykca
21. okt 2009

🙂 babenky vieeeem ze sa to da aj po porode....ale zobrala som si slova sestricky z porodnice k srdcu, ze to je jednoduchsie ak sa vola babanko hned tak ako chceme....aaa aj som poucena ze papier si mam vziat do porodnice a este mame mat jeden papier co je na prijime v porodnici ale to som si nezapamatovala ako sa vola...xi

rodny list sa dostava hned v porodnici nie??

oli duuuuuuuuuuufam ze nam nestratia krpcov heheeeeeeee to by som umrela....xi

adros
21. okt 2009

andy, tak to by si ti nasi chlapi aj mohli rozumiet 😉 vcera som mu spominala, ze mozno pojdeme na vyletik na mikulasa a on suhlasil. Ale k tomu dodal, ze mamina jeho kolegyne takto isla do ciech na vylet v 8 mesiaci tehotenstva a vylet skoncil rodenim v Brne 😀 😀 😀 takze jeho koleyna je Brnacka 🙂 Si spominala, ze cesta trva cca 1,5 ale urcite si nezohladnila, ze teraz by boli v aute dve tehotne, ktore budu curat 😀 😀 😀 😀
Inac, dnes som sa dovolala na to centrum, ta teta bola nejaka zmatena (alebo ja?????), tak som nas nahlasila. Za 2 tyzdne nastupujeme 😉

liwka
21. okt 2009

dakujem velmi pekne🙂
k teme nasich chlapov chcem pridat aj moju skusenost. strasne dlho trvalo, kym sme presli od povodneho "mama, sprav mi kavu, mama dones mi jest, mama toto, tamto..." ku dnesnemu stavu, ked prave idem obedovat pizzu, ktoru sam spravil. sice som mrazeny korpus musela kupit ja, ale niet nad jeho hrdost, ze tu pizzu spravil sam 🙂 zakladom bolo ist na to pomaly a mnohokrat nenapadne, lebo akykolvek naznak natlaku bol odmeneny trucovanim- co uz, chlapi. ale som rada, ze sam dokaze zapnut pracku, umyt riad, vyvesat bielizen, upratat a co sa tyka varenia, hadam neumrie od hladu, ked budem v nemocnici. a co je uplne super, aj on sam je na seba hrdy (najma pri vareni).
a hoci to znie uplne super, a jeho mama by fakt mohla byt hrda, ze jej syn je chlap, ktory svojej zene dokaze pomoct a nie len sediet pred telkou, cez leto ma uzemnila, az ma to zarazilo. prisla sa opytat, ci si dame poobede kavu, odpovedala som, ze nie, lebo uz nepijeme poobede kavu (baby, co ziju v cinziaku pochopia,ze ked je vonku 40 stupnov, vo vnutri je tolko isto a na kavu chut absolutne nemate). svokra mi na to odpovedala, ze keby mu mal kto tu kavu spravit, tak on ju isto vypije. stratila som rec. ona mu zrejme na truc tu kavu urobila- a jej synacik, ju samozrejme nevypil 🙂
tolko poucenie, ze od svokry sa uznania clovek nedocka. cest vynimkam 😀

andykca
21. okt 2009

krpuch som zabudla tebe napisat 🙂 urcite je super ked mas nieco svoje a mozes si robit co a ako chces a kedy chces....maminka ta isto pochopi neboooj.... 😉 my napriklad byvame od nasich 200 km a od buduc. svokrovcov tiez asi 150 km je dobre ked sa vidime raz za cas hehe...a setci sme si na to aj zvykli...

liwka
21. okt 2009

adros- boli este volne miesta? posli mi, prosim cislo, rada by som sa k vam pridala 😉

andykca
21. okt 2009

adros hehe...tak neva ved vyrazime o 6hod rano a hadam do obeda prideme 😀 😀 😀 ......to by bola jaka svanda kebyze zacneme rodit v cechach alebo niekde po ceste (ale aspon cestou spat nech nakupime nejake sprostosti)...super ze by ste sli velmi sa tesime - uz aj Peto bol oboznameny a suhlasil xi

super som rada ze si sa tam dovolala...🙂 Peto slubil ze sa bude snazit chodit v tento den skor domov (jeho iniciativa) aby som mohla ist aftom - sice do trnavy ta nestihnem vziat (lebo by som nesla okolo vas ale cez surovce co je kratsie a mam sancu nezmeskat kurz)...ale domov ta vezmem a mozeme sa stavit na kavicku alebo nieco 🙂

liwka gratulujem k prerobeniu draheho....to velmi pomoze ked ti pomaha 🙂 u nas mi moj pomaha od zaciatku a vari lepsie ako ja niekedy (bol kuchar na cypre a ho to aj bavi takze asi tak)...je to super xi

adros
21. okt 2009

liwka,ako som pisala, ta teda bola nejaka zmatena, ale vraj su. Ale maju prac.dobu do 14. alebo 15.hod, tak tam skus este teraz zavolat. Ked to nezdvihnu, tak zajtra. 033 5341054, 0907 790046

liwka
21. okt 2009

adros, dakujem, skusala som, no nedvihaju, skusim hned rano 🙂

adros
21. okt 2009

andy, tak som rada, ze to Petovi nebude vadit. Jojo sa niekedy tazko "rozhybe" , je skor introvert, ale ked mu niekto sadne, tak to je v pohode 😉 A s kurzom si nelam hlavu, do TT mam spoj dobry, akurat budem stihat tam prist nacas. Potom sa dohodneme, kde sa stetneme, aby si tam nemusela bludit 😉

liwka
21. okt 2009

tak to ja budem tiez potrebovat vysvetlit cestu. TT sice poznam,no kde je to materske centrum nemam ani sajnu:(

adros
21. okt 2009

Liwka, vies, kde je VUJE? Su to take dve vyskove budovy smer na Tesco. Je tam velke parkovisko. Ak nie, tak ti to potom blizsie vysvetlim

andykca
21. okt 2009

tak budeme tri 🙂 super 🙂

adros no v pohodke a budeme cakat ci mu sadneme hehe.....srandujem naozaj sme radi ze pojdete s nami a Peto je rad on ma rad spolocnost - niekedy viac ako ja hehe.....

prosim ta napis mi adresu kde to je a ako sa to vola - aspon kuknem v ktorej casti trnavy to je...a nikde nieje napisane zee nepojdem busom aj ja 🙂 ale spoj si musim kuk

liwka
21. okt 2009

to je az pri tescu? joj, to bude prechadzka od autobusky🙂 ale uz viem- teda aspon priblizne

genialna
21. okt 2009

Ahojte brušká.. tak konečne už aj ja mám po glukózovom teste. Dúfam, že aj výsledky bude ok.. 😉

adros
21. okt 2009

liwka, no nie priamo pri Tescu ale zhruba v tej casti Trnavy. Potom mi povies, ako pojdes a ja ta nanavigujem na parkovisko, kde sa mozme vsetky stretnut 🙂 Inac Ked poznas cestu do Tesca, tak pred kruhacom su po lavej strane garaze, tam musis na kruhaci zabocit dolava (do prava by si bocila k Tescu) a ta cesta ta privedie k takemu velkemu parkovisku.

liwka
21. okt 2009

nie je tam niekde obchod Simba? nieco sa mi mari, ze somto videla, ked sme naposledy boli v tescu.
nasla som ich stranku, celkom pekna a bolo tam pisane, ze zvlast vitaju aj buducich oteckov, takze nasi milacikovia tam s nami budu moct sediet na vsetkych stretnutiach? bolo by to super, a najma pre nich velmi poucne a prospesne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre