Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

gucz
22. okt 2009

janka o tom sa len nehovorilo, ale bolo to tak ako aj teraz. Aj moja mama mala falošné kontrakcie keď čakala mňa

lopezka
22. okt 2009

dobre ranko,
len som nakukla 😅

janka, ja mam teraz podobny uces ako ty 😅 ....mala som dlhsie blond a presla som na kratsie orieskove ....potrebovala som zmenu 😀

sisipetka, susedka moja ......drzim palceky, nech sa malicke ukludni a vydrzi v brusku az do konca ......pekne oddychuj......drzim palceky 😉

baby, tie falosne kontrakcie, to caka kazdu z nas v tomto obdobi, alebo je to individualne ? 😖

olienka12
22. okt 2009

ja mozem povedat za seba, tak ked bolenie chrbata a tvrdnutie a stahy bruska su tie kontrakcie, tak ich mam tiez (naposledy rano v aute), k tomu aj krce v bruchu nohach, zaludku.... 🙂)) uz nech je januar 😉

k.a.t.k.a.
22. okt 2009

dobre ranko 🙂

ja som falosne ani ozajstne kontrakcie nemala pri malej vobec a to som 10 dni prenasala 😝

dadulka2000
22. okt 2009

ja som tie "falosnice kontrakcne" mala aj pri Ellie a bolo to v poriadku, brusko stvrdne na 30 sekund a potom je zase klud. treba ale davat pozor a ak je to casto, alebo spojene s inymi problemami, vytokom,...atd bezat radsej k dr.

gucz
22. okt 2009

ani ja som pri malej falošné kontrakcie nemala, pri konci mi pár krát stvrdlo bruško, ale fakt len asi posledné dva dni. No a potom rovno predčasný pôrod. Aj to najprv kŕče do brucha a hnačka strašná, vtedy som si myslela, že sú to tie falošné sťahy, tak sme pre istotu šli do pôrodnice a ledva ledva sme to stihli

dadulka2000
22. okt 2009

sranda - tu v uk to ma skoro kazda tehulka 🙂 zeby to bolo pocasim 😀

andykca
22. okt 2009

Ahojte 🙂 same novinky tu dnes vidim ... fuha

Peti no normalne som sa zlakla ked som ta zacala citat (tu cast o pohotovosti)....nestras 🙂 tak len pekne oddychujte

tinceska gratulujem k dievcatku 😉

krpuch tak nakoniec budete mat aj prekvapko ak sa mele nebude chciet ukazat hehe

dadulka ja som sa vcera pytala Dr. ze ked mi stvrdlo par krat brusko ci je to ok...tak mi povedal ze jasneeeee 😉 no tak zatial neriesim...

gucz
22. okt 2009

dadulka ktohovie čím to je? Možno aj stravou, že chýba nejaký vitamín, alebo čo. Sťahy a kŕče môžu byť aj z nedostatku vápnika, magnézia a draslíka. Keď som čakala malú, tak som poctivo papala vitamíny od začiatku až do konca (centrum materna) a až na pár kŕčov v lýtkach pri konci mi nič nebolo

adros
22. okt 2009

ahojte tehulky

tak uz aj ja mam skusenosti s tvrdnutim bruska. Najskor som si myslela, ze to je mala, lebo pred par dnami, som tiez mala na urcitych miestach tvrdsie, ale to bola urcite Alex, lebo ked som do "toho" stuchla, tak sa tvrda guca presunula, takze to bola zrejme jej rucka alebo nozka alebo hlavicka 😀 ale dnes v noci som mala tvrdu celu spodnu cast brucha, nebolo to prijemne, ale po niekolkych minutach to preslo a mam pocit ze aj dnes je to brucho dake divne... Vam ked tvrdne brusko, tak to len taka mala cast alebo tiez takmer cely spodok brucha?

inac v poslednej dobe ma tiez dost bolia bedrove klby, hlavne ked lezim na boku, asi nezvladaju tu vahu, ked sa cela vaha prenesie na ten ktory bok

tinceska, gratulacia k babike 😀

andykca
22. okt 2009

adros mne sa stiahne akokeby cele brusko a potom povoli....a bedrove klby ma bolia tiez ked dlho lezim na jednej strane (v noci) preto sai prehadzujem - napravo, nalavo, na chrbat 😀

hanus177
22. okt 2009

Ahojte kočky, zaujala ma téma ohľadom konzumácie fíg, tak som trošku pátrala.........

už nejaký čas chodím v obchode okolo nich, len ma vždy odradila ich cena, ale ak je to dobré pre malinké, maminka si aj sebe spraví radosť 😉 lebo ich mám rada.... 😵

Sušené figy majú len 18% vody, ale bežne 50 - 70 % cukrov a sú teda výborným okamžitým zdrojom energie. Jedna jediná figa za hodinu zaženie hlad na celé dopoludnie alebo odpoludnie. Výborne vyživujú nervy, mozog a mobilizujú mozgovú činnosť k vyšším výkonom. Preto pomáhajú i pri únave, nízkej výkonnosti, zlepšujú náladu a zbavujú nervozity. Ich konzumácia sa doporučuje hlavne ľuďom s tvorivou profesiou, športovcom, tehotným ženám a kojacim maminkám, dospievajúcim a všetkým, ktorí sú fyzicky alebo psychicky aktívni.

minix
22. okt 2009

kočky, ja vobec netusim, co je tvrdnutie brucha. 🙂)

zato mala vyvadza v bruchu od rana, a este sa nezastavila...aj vy mate taketo "dynamicke" dni?

doteraz to bolo take kludnejsie, ale dnes je to extra. 🙂)))

janqa24
22. okt 2009

minix, taketo dynamicke dni, ake spominas, mavam takmer kazdy den 🙂 mala je niekedy az taka aktivna, ze kopne az to zaboli 😀

a co sa tyka bedrovych klbov, ja osobne si ich citim uz niekolko mesiacov a posledne tyzdne ma bolia uz aj pri chodzi....nehovoriac o panve a celom spodku bruska.....tak vseobecne som posledne dni velmi ubolena a bude to este horsie, stastie ze uz nemusim chodit do prace 😕

janqa24
22. okt 2009

jeeeej, mne uz svieti 30 tt 😵 😵 😵

kalianka
22. okt 2009

Baby... ja sem pisem fakt minimalne, ale potrebujem trochu poradit - upokojit. Mam stale problemy s nizkym tlakom, dnes som sla do prace a vo vlaku mi prislo max. nevolno - takmer som odpadla, uplne cierno, zahmlievanie... ufff... najhorsie je, ze cez to vsetko som prisla do prace a teraz tu sedim a je mi stale rovnako, citim sa strasne slaba, stale na odpadnutie... je to len tym tlakom? Je to normalne? Sa bojim aby nebolo daco babu... som volala aj doktorovi, ale klasika, asi ma toho vela a neberie ☹

janqa24
22. okt 2009

kalianka, ja mam skusenosti s vysokym tlakom a byvalo mi podobne ako tebe....otazka je, ci pijes dost tekutin, tie zavraty mozu byt aj z toho.....ak to neprejde, isla by som bud k svojmu doktorovi alebo na pohotovost, pre istotu....drzim palce, aby to nebolo nic vazne 😉

hanus177
22. okt 2009

malinké je tiež dnes čulejšie, jemne kopká...... ale teším sa každému prejavu, lebo u nás sú väčšinou kľudnejšie obdobia a potom začínam panikáriť, či je všetko o.k. tak radšej mávam takého aktívnejšie dni....... 😵

kalianka
22. okt 2009

Pijem toho dost... ved prave neviem, ci je celkovo nejaky zly tlak, alebo mam len zly den, ale som z toho vyplasena :-/ Lebo predsa, 30tt uz nie je sranda, nechcem, aby sa stalo daco zlé.

janqa24
22. okt 2009

kalianka, ak sa nedovolas do ordinacie k svojmu lekarovi, chod na pohotovost, pre istotu

hanus177
22. okt 2009

kalianka ja mám tiež skôr nižší tlak, niekedy mi je tiež nanič závraty a pískanie v ušiach...... väčšinou pomôže káva a čerstvý vzduch..... najlepšie by bolo keby si si niekde oddýchla, vyložila nohy a ak to neprejde tak určite utekaj na pohotovosť....
dúfam, že máš tolerantného šéfa..... držím palce

kalianka
22. okt 2009

a nemoze sa stat daco aj babu? kamaratka ma plasila, aby sa nezamotalo do pupocnej snury... no konec.

adros
22. okt 2009

jaj, mne je dnes nejak blbo, asi idem do postele ☹

sisipetka
22. okt 2009

Ahojky kocky,
dnes uz nam je lepsie a malinke mame tiez stale akcne. vcera na monitore, mi ho sestricka nemohla pripnut, lebo male sa stale metalo - tak na domnou stala cele monitorovanie a pridrziavala tu sondu tak, aby sme zachytili srdiecko. Keby ste videli ten zaznam - same kopecky od tych kopancekov 😉
No moje brucho je take divne, dole ho mam stale v poho makke, ale pri crevach je stale tvrde - ale asi je to z toho, ze malicke ma uplne hore prdelku i chrbatik a dost sa vytlaca na stehu brucha ....
Katka...inac mala si pravdu, Dr.Rozemberg je uzasny, robil mi v piatok ultrazvuk a vcera ma kontroloval, ked som bola na pohotovosti. Naozaj si dal tu namahu a venoval sa mi dost dlho na to, aby som sa upokojila, co nehovorim o MM, ktory cakal na chodbe pred lozkovou castou a nevedel obsediet, kedze ma riesili dost dlho.
Vrelo odporucam kockam, ktore chcu ist na Antolsku rodit a nevedia ku komu. Ja mam Niznansku a v pripade, ze ona nebude moct k porodu...tak mi zabezpeci Rozemberga.
Kalianka, ak sa necitis dobre, tak radsej chod k lekarovi - ja som radsej tiez urobila paniku, ako neskor lutovat, ze som neurobila vsetko, co je v mojich silach....

hanus177
22. okt 2009

Dnes som nešla na obed, mám niečo z domu, tak som mala chvíľku čas tak som urobila aktuálne foto 😝
za 14 dní + 1 kg 😀 , za celé tehu + 5kg

hanus177
22. okt 2009

Až na fotke som si všimla, že mám bruško viac dolu 😉

dadulka2000
22. okt 2009

hanusik,... si rob srandu,...ze len 5kg - provokaterka (a navyse take brusko ako ty mam za "normalna" ked sa lepsie najem 😀 )
ja mam uz +14 kg,....

k.a.t.k.a.
22. okt 2009

sisipetka 😎 jeden z mala Dr. co sa aj usmieva, som rada ze si s nim mala dobru skusenost. A on uz robi aj ultrazvuky? Tam dole prizemi? Lebo sa chcem objednat a keby ich teda robil tak rovno k nemu 🙂

kalianka
22. okt 2009

No bola som sa najest, zostalo mi lepsie ale doktor ma nakoniec predsalen objednal na krv zajtra. ze mam anemiu, tak nech mi to racej vsetko presetrí.

hanus177
22. okt 2009

dadulka, ja sa teším z každého pribratého gramu, lebo s priberaním som mala problémy aj pred tehu.... musela som užívať lieky aby sa aspoň nejaké to kilečko na mne udržalo......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre