Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

ives77
24. okt 2009

oli napíš mi ho prosím ta do IP a aj jej hned v pondelok skúsim zavolať.

slovakia80
24. okt 2009

neviem ci aj ja na nu nemam kontakt,ale pocula som ,ze aj na sidlisku II sa robia pripravy a je tam niekto zo starej nemocnice,nemas o tom nejake info?

olienka12
24. okt 2009

slovakia na sidlisku II to robia nejake doktorky,neviem nebola som tam, vyhovuje mi neformalnost stretnuti s Monikou. Inak viem,ze aj v starej porodnici robia priamo na oddeleni pripravu, skus si tam zavolat. 😉

roxy_1
24. okt 2009

ahoj holky,jdu se pochlubit....uz mame kosik pro maleho,zatim je u tchyne ta ho taky poridila,mam z nej ohromnou radost... 😵 😵 uz je v albu,hodila jsem tam i decku s polstarkem z mikroplyse ktere mam do kocarku 🙂

olienka12
24. okt 2009

roxy kraaasne 🙂

andykca
24. okt 2009

1) Rozhodujem sa medzi Piestany (este som nevidela) a Trnava (uz som videla)...lekara nezazmluvnujeme lebo nikoho nepoznam (ale v Trnave to stoji na SK 7000)
2)priatel - od zaciatku do konca 🙂 ak to stihne samozrejme
3) normálny fyziologický priebeh
4) rodit - klasika...hudba, masáže, sprchy - setko co mi poskytnu a Peto bude robit masage xi
5) neviem - podla toho aky bude priebeh
6) este sme nerozhodli

roxy super kosik aj do kocika 🙂 krasnucke rozpravkove

baby ja som doteraz nepochopila naco vam je lehatko pre drobca??? nepoznam a ani som nikdy nepoznala niekoho co by to mal...

zazalienka
24. okt 2009

andykca, ak myslíš to kresielko, je to výborná vec.. švagrov syn má teraz 5 mesiacov, no a švagriná si to nevie vynachváliť.. malý tam ležal keď varila, upratovala, od narodenia, teraz ho tam nakŕmi, lebo už je ťažký no a semo tamo si tam krpatý aj schrupne..

bebel
24. okt 2009

Evca: ak ho budem mať, tak pretože niekto z našej rodiny je akcionárom polikliniky a vplyvným lekárom v nemocnici...a s Peťom si už tykám, lebo moja kamoška bola vydatá za jeho kamaráta a jeho bratovi robila manažérku. Dá sa s nimi dohodnúť, ale bohužiaľ nie oficiálne zazmluvnením ako v BA.
Zase v BA,TT môžeš mať zmluvu, ale ak sa dokimu nechce alebo nedá prísť len ti vrátia peniaze a zaskočí ten, čo má službu.

Kalianka: Čo sa týka jané slalom strata 🙂je dobrá voľba..jané sú veľmi kvalitné a praktické kočáre. 🙂
GT3 je skvelá...., ale potrebuješ väčší kufor auta.
Oli a ty si už len podľa albumu a toho, čo si popísala "rozumne zainvestovala" do toľkých detských hovadín (ako sú hračky, vankúšiky a oblečko pre dievčatká) kvantum peňazí, že mi je jasné, že na niečom potom musíš šetriť. 😎

zazalienka
24. okt 2009

inak naozaj, som nepochopila Oli, to máš pre malého toľké rifle? máš pocit že to vynosí? alebo som to nepochopila a je to nejaká fotomontáž? myslím že pre krpca sú najpohodlnejšie bodyná a dupačky, polodupky a neskôr tepláčky ktoré netlačia na brušku.. aj my máme jedny rifle, ale to len na výnimočné prípady, aby sa Miško ukázal aký je frajer.. nekupovala som veľa malinkých vecí, aj tak z toho bude hneď vonku.. aj keď by som najradšej kúpila všetko.. radšej sme zainvestovali do autosedačky, fusaku , kočíka..

olienka12
24. okt 2009

zazalienka to nie su vecicky na prvy mesiac ale veci do roka a pol...

olienka12
24. okt 2009

bebel neviem odkial mas to kvantum penazi,ale ok...tvoj nazor

olienka12
24. okt 2009

a este k tomu setreniu v zivote som nemala predstavu,ze kocik ma stat 20tis.,takze si nemyslim,ze setrim...

zazalienka
24. okt 2009

noo ja budem dokupovať priebežne, aj cez mimibazar, nemala by som to kde dať.. kopec vecí tu má Veronika,
aj tak mám ešte všetko po krabiciach.. musím konečne začať robiť poriadky.. ja som nechcela moc dopredu kupovať väčšie veci, pretože ked vidím ako rastie švagrov malý, závratným tempom a aká veľká ja manželova dcéra, tak neviem neviem čo by som odhadla, akú veľkosť.. a na leto si vôbec netrúfam dopredu kupovať.. a u nás je teda predpoklad veľké dieťa.. aj genetický..

olienka12
24. okt 2009

zazalienka maloco som kupovala ja mam 2bratrancov do 3rokov a 10mesacneho synovca krsniatko ja som dokupovala bodinka, overaliky a supravky z mimiaukcii.. a nemam problem so skladovanim zmesti sa to do krabice 🙂 a potom v PO mame jeden super sekac na detske veci,tak mam nejake veci aj odtial 🙂 za babku,takze ziadny majland ako si niekto mysli...

zazalienka
24. okt 2009

ja zasa po synovcovi.. našťastie.. a nejde len o vecičky, ale hlavne o dobré rady a skúsenosti.. mala by som si to začať písať..

olienka12
24. okt 2009

heh no kedze som najstarsia z vnucat,tak mojimi rukami preslo dost deti 🙂) a ti nasi posledni chalani 🙂)) preto som chcela babu, v Londyne som mala 3 😀 nuz na tu si pockame a zuzitkujeme skusenosti chlapcenske pri prvom 🙂))

zazalienka
24. okt 2009

tak hej, lenže ono iné je zavarovať bábo na chvíľu, to mám všetko za sebou.. a iné je mať svoje vlastné.. takže tiež zužitkujem odžité a odskúšané.. a ostatné sa spolieham na môjho muža, on svoje skúsenosti má..

olienka12
24. okt 2009

no to urcite ja sa prave 24iek bojim ako zvladnem zo zaciatku,ale ked si najdeme svoj rezim bude fajn 😀 najlepsie na tom vsetkom je,ze to bude moje babo a ja mam moznost ovplivnit do istej miery ako to budeme zvladat. Nie som naivka aby som si myslela,ze od zaciatku to bude idealne,ale postupom casu si svoj system najdeme 😉

zazalienka
24. okt 2009

tak hádam to zvládneme.. no a v januári začína zimná olympiáda, tak budeme mať s Miškom nočný program.. aspoň uvidím lyžovanie🙂)))

olienka12
24. okt 2009

hej ja som sa dnes vyjadrila,ze dufam,ze do olympiady budeme doma 🙂
tak ja idem na kute dobru noc prajem

zazalienka
24. okt 2009

dobrúúú.. mňa začali bolieť zuby, tak chladím zmrzlinou.. to zasa bude noc.. tak pekné sny všetkým..

gucz
25. okt 2009

Dobré ránko

odpovede:
1, Trnava, nebudem si zazmluvňovať lekára
2, manžel, ak si to nerozmyslí
3, som na rodičovskej dovolenke, tehu ok, tehotenský diabetes
4, klasika ak sa nevyskytne problém
5, bez epi, dá sa to zvládnuť, ak by sa vyskytol problém a CS, tak sa spoľahnem na odporúčanie lekára
6, odber pre vlastné účely nie, možno darovanie do verejného registra... ešte sa popýtam

olienka12
25. okt 2009

gucz bohuzial nebudes moct darovat pupocnikovu krv do verejneho registra skrz diabetes. Su tam prisne pravidla, ja som chcela darovat,ale povedali mi,ze kedze beriem lieky na stitku,tak nemozem.... pre vlastne ucely by som mohla. Aj krv normalne darovat mozem,ale nie pupocnikovu... skoda

evcam
25. okt 2009

Ahojte baby. Ako to funguje s tou pupocnikovou krvou keď to chcem darovat do verejného registra.Aj sa niečo platí za to? Dik

olienka12
25. okt 2009

do verejneho sa neplati,ale musis byt uplne zdrava ziadne komplikacie pocas tehu,ziadne lieky... neplati sa nic
www.ceptra.sk

kalianka
25. okt 2009

caute 🙂
Tak ja nemam po kom nic dedit, tak vsetko musime kupovat, ale na kocik nam daju svokrovci (ale nehladam pre to nejaky najdrahsí) ale mm je velky turista a on ma predstavy chodit s tym hore dole, takze fakt by som potrebovala dobry kocík. Rozhodujeme sa stale medzi tym PP GT3, Jané Slalom 2008, a casualplay S4... uvidím, co to dá, ale najracej by som to uz mala doma.
A este
Andykca: ja by som asi na tvojom mieste volila Trnavu na rodenie - teda, ak to mas ako ja, ze ti to je jedno, lebo sme na pol cesty, ale co sa tyka toho "servisu" pre babo, tak Trnava je predsalen fakultna nemocnica a ak by sa nedajboze stali dake komplikacie, aj tak vozia babenka z PN do TT..

olienka12
25. okt 2009

kalianka ked mozem poradit do terenu nekupuj trojkolku kamoska su turisti horolezci a kupili bebecomfort high trek s tym,ze na lahke prechadzky po lese ale kociarik nema stabilitu jedno koliesko je do terenu nevhodne. kym nevyskusali nedali si povedat a teraz nadavaju lebo vysolili dost penazi za nieco co pouzivaju len na ulici a do lesa je aj napriek super nazvu nevhodne...

kalianka
25. okt 2009

tak ja uz neviem... co odporucate? 😖

olienka12
25. okt 2009

velke nafukovacie kolieska 🙂 jane maju aj 4kolesovu verziu nie?
mne osobne sa kociarik velmi paci,ale len skrz tie brzdy 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre