Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

marushka
25. okt 2009

ahoj brušká,
peknú nedeľu prajem
😎

my sme včera sťahovali segru s rodinkou, a večer sa mi už nechcelo kuk, boli sme nejakí hotoví....skonšila som pred telkou 😉

olienka12
25. okt 2009

marushka aj tebe peknu nedelu.
Ja idem stahova nasu novu skrinu z kiky k nam domov tesiiim 😀

marushka
25. okt 2009

hm, kalianka, ja mám teraz tých istých favoritov čo ty 😉 , akurát, sme pred pár dňami vylúčili GT3, lebo je veľký...
teraz zvažujem len jané a casual, aj keď je ťažký...my ho budeme ale kupovať až o pol roka, na zač.mám už iný kočík...pri kubkovi sme mali trojku a ja si nesťažujem, zase ale nebehali sme s ním po kopcoch...mne prišla trojkolka ako klasický kočík, nikdy sme nemali problém so stabilitou 😉

marushka
25. okt 2009

hm, oli, tak fajn, že už máš skriňu, môžeš začať ukadať handričky....aj ja sa do toho asi už pustím, len ešte čo-to poupratujem 😉

olienka12
25. okt 2009

🙂)) kolko hlav tolko nazorov, takze si nenechaj radit,ale vyskusaj si kociariky nazivo a uvidis,ktory ti bude vyhovovat ja som kociar nosila v rukach po celom obchode aby som zistila ci zvladam manipulaciu 🙂) pani bola zo mna hotova sa bala aby sa mi daco nestalo 🙂))

kalianka
25. okt 2009

na tom casualplay ma odradza len to, ze viaceri pisu, ze ma malu vanicku a ani sportak zrovna nie je najvacsi. A nam ked sa krpec narodni na zimu a naoplikame ho ako snehuliaka, tak neviem, aby tam mal este daky priestor... 🙂))

marushka
25. okt 2009

inak, čo to robíme za anketu? 🙂

tak sa pridám:
1. Rodíme v BA Ružinov, lekára nezazmluvňujem...
2. Pri pôrode manžel
3. Som síce na PN, kôli problémikom v prvom trimestri, neskôr už ale normálny priebeh
4. Rodiť zatiaľ mienim klasickou, prirodzenou cestou
5. Rozhodne bez EPA
6. Odber transplantátu pre prípadné vlastné použitie

marushka
25. okt 2009

no, vanička je malá na casual, to je fakt pravda...mne sa ale športová časť vidí v pohode,ja už budem využívať iba tú.. poo tejto stránke je jané lepší, lebo aj hlboká aj športová časť sú veľké- a hlavne tá športová 😉

k.a.t.k.a.
25. okt 2009

dobre ranko 🙂

pridam sa aj ja:

1. Antolská, zazmluvnim Dr.Rozemberg
2.prirodzeny porod s manzelom, sekcia- nemoze tam byt
3. priebeh tehu v pohodke, trocha otvorene porodne cesty, mam sa setrit
4. rodit prirodzene alebo sekcia /jednu som uz absolvovala 3 roky dozadu/
5. ak prirodzene tak s epi, pri sekcii staci spinal
6. bez odberu

k.a.t.k.a.
25. okt 2009

ja som inak stale bez kocika 😝 nejak mi nesuri 😀 ja som schopna ho kupit aj den pred porodom 😅 tak isto kupoval aj manzel vajicko ked som uz lezala s malou v porodnici 😀 .. ja len cakam ze jezisko povie ze mi kupi kocik, tak takticky vyckavam 😀

weronikla
25. okt 2009

Ahojte, zelam peknu nedelu 😉 Konecne mam trosku viac casu, kedze som skor vstala, posun casu v oktobri je na jednu noc skvela vec 🙂 Citat Vas stiham, ale prispievam uz ani nie.

No v prvom rade zelam minix a adros skore uzdravenie, nech vsetko dopadne OK a porod je v termine. Drztee sa 😉

A chcem sa VAs opytat, ci nemate problemy s opuchanim noh a ruk??? V poslednych dnoch mam opuchnute ruky aj nohy a to aj rano, ked sa zobudim? Viete mi, prosim Vas, niektora poradit, co stym? Dakujeeeem 😉

A neda mi nevyjadrit sa ku kociarikom. Moj nazor je, ze radsej kvalita z druhej ruky ako nova nekvalita, ktora nema poriadnu konstrukciu a po prvom dietati je kociar nepouzitelny. Ja som kupila od kamosky po jej malej Quinny Speedi SX s vybavou, takze mam aj kvalitny fusak, aj autosedacku, v tomto smere som vybavena. AK by som od nej kociar nekupovala, tak urcite pozeram po podobnom type na nete a ak by sa nedalo zainvestujem. A predat sa ten kociar da, tak si nemyslim, ze by to bolo az take predrazene. A ked viem, ze prechadzky budu kazdy den, mozno s nejakymi vynimkami, rada by som korculovala od jari, tak urcite kvalita.

andykca
25. okt 2009

Dobre ranko kocky 🙂

kalianka noo ja viem ze ta TT ma vyhody (aj som sa zmierila s tym ze tam ukazuju babo len cez sklo, aj to ze ked si na nadstandarde tak nemozes mat navstevy - takze ak budem v TT nema pre mna vyznam platit si nadstandard)...lenze mna najviac odradza co sa o tej porodnici navypravalo...preto sa stale rozhodujem 😒

weronikla
25. okt 2009

A pridavam sa k ankete:

1) Handlova, bez zazmluvnenia
2) manzel pocas celeho porodu
3) tehotenstvo OK, zatial bez komplikacii
4) klasicky priebeh, v pripade problemov sekcia v celkovej aneste, hudba, sprcha, lopta...
5) urcite bez EPI
6) ano, verejny register, ak sa bude dat (netusim kvoli inhalatoru)

Jooo, a baby, uzite si stretko v BA, ja by som tiez rada prisla, ale do BA chodim dva dni v tyzdni a nemam tam cas, pretoze mam pracovne stretnutia :-/ Ale budem na VAs mysliet 😉

k.a.t.k.a.
25. okt 2009

ja som inak vcera pozerala na MMB kociky a som ostala az v soku kolko je vselijakych novych znaciek, ich je jak hub po dazdi a vselijake napodobeniny .. clovek ani nevie co je kvalitne a co nie 😝 niektore aj dobre vyzeraju, len ked ja ich vobec nepoznam napr. taky Joolz nie je zrovna najlacnejsi len neviem "odkial dosiel" 😅

weronikla
25. okt 2009

A k pobytu v nemocnici: rada by som bola na nadstandarde aj s manzelom (hadam bude volna izba, ak nie, tak na jednotke)...

zazalienka
25. okt 2009

ahojte, dobré ránko.. andykca, ja som si tiež poprečitovala všeličo o TT pôrodnici.. narodili sa tam všetky naše deti v rodine, aj mužova dcéra, takže dokopy 7 detí a nebol absolútne žiadny problém.. na naše decká som maximálne zaťažená od narodenia a keby bola nejaká komplikácia tak som schopná urobiť hocičo.. a to sa rodili v rozsahu 16 rokov postupne.. myslím že nemocka sa zmenila len k lepšiemu.. tiež by som mohla ísť neviem kde, ale tu to mám za rohom, to je jedna vec a druhá vec, aj peši dôjdem keby niečo..
na každú pôrodnicu sa niečo nájde, vždy niektorá kočka napíše niečo, čo sa jej nepáčilo.. koľko ľudí, toľko chutí.. proste malé musí ísť von a urobíme všetko pre to aby bolo v poriadku..
tiež sa mi nepáčilo, že v máji sme boli pozrieť synovca, v piatok pobede a čumeli sme na sklo.. v sobotu doobeda už som ho pestovala doma.. ale predpisy sú predpisy a keď sa nedá tak sa nedá.. ja chcem nadštandard nie kvôli návštevám, tých si užijeme habadej kým prídeme domov, ale hlavne kvôli vlastnej sprche a toalete.. tie spoločné by mi vadili..

andykca
25. okt 2009

zazalienka no mna tam dokonca kamoska nechce pustit rodit hehe 🙂 to ona mi povypravala setky zleee porody v TT, ale citat som citala aj dobre aj zle veci (ale to je isto vsade) co mi je jasne.... 🙂
no a ak teda skoncim v TT porodnici tak sa kaslem na nadstandard (mne neva ze nebudem mat vlastnu sprchu) len duuuuuuuuuuuuufam, ze nenatrafim na nejaku precitlivelu babenku to by ma dostalo a hned sa stahujem na nadstandard hehe

baby idem zalahnut ... chytil ma zas zachvat kaslu a zacinam sa potit tak papa zatim 🙂

lopezka
25. okt 2009

ahojte tehulky,
opat sa ozyvam po case 😀

K tej ankete:
1) Rodit budem asi na Antolskej, ale este som tam nebola, chcem tam zavolat a dohodnut nejaku obhliadku a pri tej prilezitosti sa dohodnut s nejakym lekarom 😅 - Pokial bude volny Rozember, alebo Havalda - kedze ich tu tak ospevujete, budem happy 😀 Zazmluvnovat nebudem.

2) Pri porode bude manzel 😀 dohodli sme sa uz davno a zatial ho to nepreslo, tak uvidime 😀

3) PN nie som a dufam, ze ani nebudem ...... v praci planujem byt do konca novembra, mozno este 1.decembrovy tyzden ......zatial vsetko zvladam chvalabohu v poriadku 😀

4) Rodit budem tak, ako to bude v tej chvili mozne......toto sa moc naplanovat neda Ak 😀

5) Epidural a podobne ......zatim ma drzi nazor, ze to snad nebudem potrebovat ....uvidime 😀

6) Nad odberom pupocnikovej krvi som nerozmyslala, ale asi nie 😅

lopezka
25. okt 2009

a este doplnam 😀
adroske a minix nech to vsetko dobre dopadne 😉 a drobec ty tiez, davaj na seba pozor 😀

tento tyzden som konecne vyplatila kocik ....takze uz je nas 😀 .....mam ho aj v albume ....je to jane nomad...myslim ze rocnik 2007 .....kupujem ho od segry 😀 .....vcera mi volala, ze si uz kupili nahradny sportovy, kedze sara ma estel en 1 a 1/2 roka a v zime sa asi bude este chciet vozit pekne v teplucku 😅 ........neviem co to je za znacku, ale segra hovorila, ze jej manzel az teraz pochopil, aky perfektny kocik mali 😀 ........a vraj jane je mercedes medzi kocikmi 😀 😀 😀 😀

lopezka
25. okt 2009

a samozrejme, vsetkym zelam peknu nedelu a zvysok vikendu 😀 a chorym babulkam skore uzdravenie 😉

ja som hore uz od osmej, lebo ma uz asi 3. alebo 4.krat za noc zobudil plny mechur 😠 v poslednom case sa mi to stava dost casto ......hura hura ....viacere asi viete, ake to je ....no mna to chytilo az teraz 😖 😠 😎

a este ....neviem kto tu pisal o umyvani okien ......ja osobne by som to uz teraz neodporucala 😀 ....... ako som niekde pocula, ci citala ....... ked uz chcete zacat rodit, tak umyvajte okna, ale sexujte 😀 😀 😀

k.a.t.k.a.
25. okt 2009

ja som pri malej okna umyvala, dlazku po kolenacky drhla, varene vino so skoricou pila aj ananas jedla .. vsetko vraj "osvedcene" recepty na rozbehnutie porodu a nic 😀

mne sa dnes nejak tazko dycha, ako keby mi maly na branici sedel 😝 normalne sa neviem poriadne nadychnut 😝

lopezka
25. okt 2009

katka, no mozno to nefunguje .....neviem, ja som este nerodila 😀 ale mojej segre ten sex pomohol 😀 😀 😀

k.a.t.k.a.
25. okt 2009

no na sex by ma v tom obdobi uz nikto nenahovoril 😅 ja som mala 30kg navyse, ja som bola rada ze ma este nohy unesu 😀

lopezka
25. okt 2009

katka neuveris, ale aj moja segra mala 3Okg navyse ......ale uz to asi chcela mat za sebou 😀 😀 😀 no a pomohlo .......ze normalne jej za chvilku odtiekla voda a sli do nemocky 😅

eva3107
25. okt 2009

Ahojte baby ...tak predovsetkym vam prajem prijemnu nedelu...jeeej u nas konecne vykuklo slniecko az ma clovek hned lepsiu naladu...
😅
Tak okna by som sa uz neopovazila umyvat ani ja ...mam takeho dobreho svokra ma uz 64 rokov a okna mi poumyval on, aby ma trosku usetril tak som mu bola za to velmi vdacna 😅

Lopezka myslim ,ze stym sexom mas pravdu...pomaha to 😅 😀..j moja kamoska tak zacala 😀 😀

Takze aj ja sa pridavam do ankety 🙂

1:Rodit budem v Presove v monobloku mam dohodnuteho prednostu...Tak verim ,ze sa nic nezmeni 😅

2:Pri porode bude manzel, samo , ked sa stihne vratit z Anglicka a ak nie tak by som chcela nasu porodnu asistentku, ku ktorej chodim na cvicenia..

3:Skoro cele tehotenstvo v praci..Od novembra uz budem PN do decembra..Inak tehotenstvo bez vacsich komplikacii.

4:Prirodzeny porod.

5:Epidural nie..ked to zvladli nase mamy a babky myslim si , ze to zvladnem aj ja. 😅

6:Ano chcela by som darovat do verejneho registra ak budem moct 🙂

evca35
25. okt 2009

ahojte,
inak čo sa týka pupočníkovej krvi - je veľmi "zaujímavé", že podmienky ktoré má verejný register, súkromný nemá. A pritom by to malo byť rovnaké, ak ide o kvalitu krvi a zdravie, nie? Zaplatíš si a hotovo. Verejný register napr. neberie krv po cisárskom, po tehotenstve pri ktorých sa brali lieky, ak bola vysoká teplota pred pôrodom a iné. Takže je to viacmenej o peniazoch.

V Dámskom magazíne o tom bola diskusia, bol tam hematolog, ten výslovne povedal - pupočníková krv áno, ale nie pre toho človeka, ale pre cudzieho alebo súrodenca. Bol tam aj z Ceptry, ten samozrejme obhajoval svoje. Hlavne opisoval choroby, na ktoré sa to bude môcť použiť. Ale k hematologii sa nevyjadroval.

Tiež si myslím, že zárodky chorôb ako je rakovina a im podobné, každý nosí v sebe od narodenia, len u niekoho sa to vyvinie a u niekoho nie. Takže neviem či bude mať zmysel platiť za odber a potom každý rok stále viac a viac a keď na to príde, možno sa to nebude dať použiť. Aj príbehy čo som čítala, krv použili len na obnovenie buniek po chemoterapii.

boncusik
25. okt 2009

ahojte holky,

prejame peknú slnečnú nedelu 🙂

včera som sa namakala upratovanm a dnes lehním 🙂
bartislavčanky majú stretko? kedy?

moja odpodede k ankete:
1. porodnica ešte neviem tak a 50% Ružinov, zazmluvniť lekára určite chcem ešte neviem koho
2. manžel pri porode bude na 100%
3.PN nie som, mala som byt ale chodím do roboty na 4 hod a nepretrhnem sa
4.porod je naplánovaný cisársky rez
5.odber pupočníkove krvi tak an 90% áno pre vlastné účely

zdenka73
25. okt 2009

Ahojte!
Weronikla - mne opúchajú už štyri týždne, a na začiatku mi ani v noci neodpuchli. Bola som u lekára a ten mi povedal málo soliť, a viac bielkovín jesť. Ale čo mne najviac pomáha je vyložiť nohy vyššie ako je bruško, vtedy odpuchnú, nieje úplne ale sú v takej norme. Keď sedím na stoličke je to hrôza, vždy myslím že mi prasknú.
Ale ak ti opúchajú veľa, tak by si mala ísť k lekárovi či nemáš bielkovinu alebo cukor v moči. Snáď som ti trochu pomohla, vyskúšaj nesoliť a veľa bielkovín, mne to trochu pomohlo.

zdenka73
25. okt 2009

k ankete:
1. budem rodiť v Rakúsku
2. sama
3. PN som nebola, prblémy vyšší tlak a teraz tehu cukrovka
4.prirodzený pôrod
5.odber pupočníkovej krvi, nie kvôli cukrovke

roxy_1
25. okt 2009

Ahoj holky,
preji vsem krasnou nedeli,u nas je slunecno ale my se valime u televize,vubec se mi nic nechce,typicka nedele 🙂

taky odpovidam na anketu

1) rodit budu v nemocnici Uherské Hradiště,doktor mi postaci ten ktery bude mit sluzbu
2) rada bych doprovod manzela,rozhodnuti je ovsem na nem
3) jsem na PN kvuli praci,jinak zatim cele tehotenstvi bez komplikaci
4) rodit hodlam prirozene
5) epidural ne,zvladly to jine zvladnu i ja
6) ne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre