Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

besinka
2. jún 2009

Holky víte co je paradox, že jsem přišla do jiného stavu, až jsem přestala na cca rok cvičit. Předtím skoro 4 roky cvičila a ani ťuk, no a tak teď jsem se na to vykvákla a světe div se 🙂 🙂 🙂
Dadulko jsem doma od minulého od 28.5., takže si to fakt užívám. Předtím jsem v práci myslela že to chvilkama nevydržím a půjdu si lehnout pod stůl. Teď si odpočívám průběžně a je mi fajn.
Kontrolu mám až zase příští týden a odpočítávám každý den, kdy toho našeho drobečka zase uvidím. Už jsem se objednala i na NT screening, z toho mám docela strach.

antoniab
2. jún 2009

ahoj baby som tu dlho nebola ale som strasne unavena a ked dorazim s prace tak hned zalahnem 😅 😅
dnes som bola u midwife no co dodat 😝 no bolo to zvlastne ale v piatok idem na scan tak uvidime inak najblisiu kontrolu mam druhy tyzden v auguste takze baby ste natom podstatne lepsie 🙄 🙄

dadulka2000
2. jún 2009

jej antonia, ty uz si mala midwife? ja som este od nich nic nepocula,.... ☹
ani ma moc neprekvapil ten augustovy termin u teba,.... hold tak to tu funguje 😎

drobec123
autor
2. jún 2009

baby, to ako moze taka vyspela krajina takto kaslat na maminy a buduce babatka !!!!! ja by som chodila asi radsej kazdy mesiac na slovensko nech som pod normalnym dozorom a mam istotu ze vsetko je ok !

drobec123
autor
2. jún 2009

inak ja sa tiez musim priznat ze som v podstate bezpriznakova. rano ma len sem tam napne ked citim nejajy pach (chladnicka alebo smeti a pod.) -takze sa tomu dost vyhybam. kedze som tiez patrila medzi relativne aktivnych sportovo zameranych ludi, tak moje telo mi teraz ukazuje ako na neho kaslem a ako rychlo vie ochabunut. brusko mam teda uplne rozkysnute .... bleeeee. cakam kedy skoncim treti mesiac a zacnem aspon plavat, popr. chcem zacat chodit na nejaku tehu jogu alebo tehu pilates alebo nieco take. nechce sa niekto z BA pridat ? 😉

alikaa
2. jún 2009

Drobec, ja sa tiez planujem prihlasit na nejaku tehotensku jogu v BA. Neviem, kde su ale taketo kurzy a v akych mesiacoch sa mozme hlasit. Ked o niecom vies, napis

bebel
2. jún 2009

Ahojte,
mne dnes bolo 1 zle.
Hodila som menšiu šablu na záver prac. doby na WC.
Pri krpcovi som nič podobné nezažila.
😝
A nemôžem ani cítiť žiadne sladkosti....a jediné, čo mi fakt šmakuje je segedín a čínska ostrokyslá. 😀
A grilované mäso....
V pondelok som bola na usg a doki mi oznámil termín na 26.1.2010....čo je o 5 dní mimo termínu z teh.kalkulačky.
Mám prísť o mesiac, aby mi vystavil teh. knižku.
V práci som to už zverejnila, takže môj šéf prepadol miernej panike......,že koho miesto mňa budeme hľadať..
Tiež som aktívne cvičila a ešte stále korčulujem...aj bicyklujem...takým easy tempom.
😉
A plánujem chodiť plávať do Relaxxu a myslím, že tam je aj tehu jóga.
Checknem to a dám vedieť 😎

antoniab
2. jún 2009

dadulka no bola som dnes mne hned termin gp jak som tam bola prvy krat no vypisali sme papiere dnes a moc som priniesla a vzala mi krv na stitku [to som bola prekvapena minule som si to musela vyziadat nebola som ale vtedy tehu] inak nic vaha vyska tlak no proste som bola trocha mimo ale co vela som necakala lebo som uz informovana ako to tu chodi aj vdaka tebe 😉
inak aj ty sa musis na scani objednavat sama ja sa mam tak som sa objednala uz na piatok som troska zaklamala ☹ ale aspon budem vediet ci je vsetko ok

drobec taka vyspela krajina no a taky odveci system no ale ja to musim hold nejak zvladnut kazdy mesiac domov lietat nemozem to by bolo pridrahe ale budem to isto kombinovat a posledny tyzden v juni uz letim domov 😀 😵 😵

ja mam taku chut na opekanu klobasu taku vonku nagrile ze dufam ked budem doma bude aspon jeden den pekne inak ma rafne 😝 😝

inak co sa tyka nevolnosti tak ja neblinkam ale zaludok citim dostatocne a dnes mi dal zabrat ja uz ani neviem co rano zjest aby som ho nemala ako na vode najviac mi ide ovocie a zelenina a varene zemiaky maso ako kedy a som polievkova co je umna dost zvlastne lebo ja okrem kuracej poliievky nene 😀 😀

gucz
2. jún 2009

babulky tak mne bolo dnes riadne zle asi do piatej poobede, migréna, žalúdok, ale už sa to trošku ukludnilo. MM vzal malú von, tak som si na chvíľu ľahla a trošku som si zdriemla. Ešte ma bolí hlava, ale už je to lepšie. Len som zvedavá ako zaspím večer, som taká riadne oťapená z dnešného dňa

minix
2. jún 2009

so mnou je to podobné, chcem chodiť cvičiť takisto, takže ak niečo najdete, dajte vedieť, pridám sa aj ja, nové kontakty nezaškodia. 🙂)) aspoň spoznám mamče v rovnakom čase, ako budem mať ja. 🙂)

babule, som v panike - mám si na september riešiť nové svadobné šaty? 🙂))

gucz
2. jún 2009

minix musia to byť šaty? teda túžiš po nich? ja som sa vydávala v bielej tehu blúzke a v bielych nohaviciach

zdenka73
2. jún 2009

Ahojte! Tak prvú návštevu u lekára mám za sebou, všetko je ok. Srdiečko bilo ako o dušu, a dal mi ho aj počúvnuť, no bolo to super 😵 . Tak ten žltý výtok čo som vám spomínala, je s kvasinkovej infekcie, tak mi predpísal akési lieky. Za dva týždne idem na kontrolu, či potvora zmizla. 😠

minix
2. jún 2009

gucz, musia. 🙂
ja som si ich už oskúšala a na prvý pohľad sa do nich zaľúbila a odľúbiť sa je veľmi ťažko. 🙂

zdeni, dal ti v pohode lieky? to sa moze? 🙂

gucz
2. jún 2009

minix neboj určite Ti budú dobré, a ak by aj nie tak Ti ich v salóne upravia 🙂 Pri prvom dieťatku tak rýchlo bruško nerastie, až neskôr

tllyli
2. jún 2009

Ahojte dievcata, niesom akurat aktivna prispievatelka, ale sledujem intenzivne vsetko co sa tu deje🙂
Bebel, resp. dievcata z Ba, v Relaxxe boli pred troma tyzdnami 3 kamaratky a vsetky si odniesli mikozu, tak ak k tomu mate sklony, radsej opatrne.
Ja idem na krv a ultrazvuk vo stvrtok, trosku sa bojim, ale uz sa neviem dockat 😉

zdenka73
2. jún 2009

minix - to mi dal nejaké antibiotiká, ktoré sa zavádzajú do pošvy, normálne tabletky ti dať nemôže

minix
2. jún 2009

gucz, no som ja zvedavá, potom ti koncom augusta poviem, či si mala pravdu 🙂))

relaxxx mi az tak velmi nevyhovuje, lebo ho mame ako firemne fitko a skoro stale je plny, treba cakat na skrinky atd....takze som skorej nie ako ano....kde tu mykozu chytili?
tlyli, sak to je super, ja musim cakat este 2 tyzdne. 🙂)

zdenka, preto sa pytam, lebo mam taky vodovy biely vytok...ze ci je to v teho bezne, alebo to bude nejake svinstvo. .(

zdenka73
2. jún 2009

minix - biely výtok, že je normálny, ak nie je nejaký hrudkovitý

tllyli
2. jún 2009

minix, boli si zaplavat...

bebel
2. jún 2009

Paráda, vďaka za upozornenie.......... 😠
možno to predsa len risknem s tampónom namočeným v tantum rosa.... 😎
Tiež ich máme ako soc. benefit z roboty...a najmä robím 150 m vedľa.
Treba chodievať ráno pred robotou..to tam nie je taký nátresk 🙂
Svadobné šaty v polovici tehu...hmmmm...asi skôr nejaký empírový strih, nemyslíš?
I keď pri prvom tehu do 5 mesiaca som bola celkom ok, len akoby nafúknutá.
Ale potom náhle to bruško sa začne poriadne vzdúvať 😉

prdecek
3. jún 2009

dobré ráno,

mixin já mám ten bílý výtok taky, to je ok.

prdecek
3. jún 2009

Cukruška tak jak jsi dopadla??? 🙂

prdecek
3. jún 2009

holky jak jste na tom s prsama??? bolí vás pořád nebo jen občas, na dotek nebo jak to máte? a co změna barvy bradavek? velikosti?
mě totiž příjde, že je mám pokaždé jinak. Jeden nalitá a nebolestivá, další den nalitá a bolestivá na dotek, pak večer nevím jak si lehnout aby nebolela, a nekterý den nic. Akorát teda žílky zůstávají pořád a tmavé bradavky taky, ale ty mi příjdou někdy tmavší a někdy světlejší. Jsem z toho docela jelen!

co vy na to?

prdecek
3. jún 2009

jo a občas mi z bradavek leze něco takového bílého

markee
3. jún 2009

Ahojky holky,
Alikaa tak u mě první kontrola teď ještě nebyla,ale co si pamatuju u Johanky,tak jsem tam byla v 5tt a to prostě mi udělal jen utz,řekl,že jsem těhotná a ať přijdu za 14dní,že už by mělo být i srdíčko.To bylo vše. Obdobné to bylo letos v lednu u mého nevydařeného těhu,ale to mi dělal i prohlídku na "koze"s nožkama hore 😅
Jinak spát na břiše mi vadí,ale spím tak,jen si pokrčím nohu,aby mě to břicho netlačilo. Prsa mě bolí,když na nich ležim,ale už si zvykám. Jinak se mi zas děsně točí hlava,na zvracení mi neni. A utíká to, už je středa a v pondělí jdu na tu prohlídku,teda doufám. Budu jim ještě ráno v pondělí volat zda tam jsou a zda mám tedy přijet.Když bude vše OK,tak si vezmu fotečku.

markee
3. jún 2009

Prdecek,to s tím že ti s prsou něco teče,to je normální. Já to teda neměla ani u jednoho těhu,ale kamarádka tak pozná,že těhu je.Prostě si zmáčkne bradavku a když jí z toho teče to asi "mlezivo",tak ví,že je těhu.
Jinak ty prsa mi tak přijdou taky,jednou nalité k prasknutí,pak zas řídké,sice bradavky tmavnou,ale ještě nejsou ty tmavě hnědé,ty budou až časem.Ale,že jako podprsenku doma nenosím-mi vadí,tak teď jí mít musím,pže když jdu po schodech,tak by mi snad bolestí upadly 😀

prdecek
3. jún 2009

stejně to tělo je zvláštní, že? že má takový změny. Mě je momentálně divně, mám knedlík v krku a občas se mi mírně zatočí hlava. a ke všemu mi začalo tikat oko 😝

prdecek
3. jún 2009

jo když zmáčknu tu bradavku tak zní leze to bílý, ale je to takový spíš tuhý než tekutý. to je taky v poho?

markee
3. jún 2009

Prdecek,jestli ti to z prsa nelezlo,když jsi těhu nebyla tak asi jo. Zeptej se pak doktora,až půjdeš na kontrolu.

amisa
3. jún 2009

ahoj no ja ma skor problem ze ma obcas velmi svrbia bradavky..tak si dam detsky puder aby to preslo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre