Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

drobec123
autor
28. okt 2009

zazalienka, ak budes mat chvilku, nehodis mi ten recept na muffiny do IP ? ak to je take jednoduche tak to skusim 🙂

olienka12
28. okt 2009

zazalienka,tak tie mufinky mozes dat recept 🙂))

zazalienka
28. okt 2009

idem ho nájsť, hneď to bude.. inak to video je úžasné, práve sme na to kukali aké máme baby🙂

janka1
28. okt 2009

ahojteeee 😉
tu sa bastiiiii 😝

ja som prave vypila pivo 🙂 nealko som mala strasnuuu chut

zazalienka
28. okt 2009

janka čo ja už som teraz pojedla.. a to mi dnes rezali zub.. od jelenieho gulášu, tiramisu, cesnakovej polievky až po misu ovocného šalátu a dve žemle s nátierkou.. a potom bže priberám🙂 ale pivko na vytrávenie by bodlo.. lenže doma máme len kozla, tak zabudnem..

gucz
29. okt 2009

našla som nás až na druhej strane, tak zachraňujem 🙂, dobré ránko
my sme mali super noc, bez návštevy wcka a malinká spala až do 7,20, čo sa u nás rovná zázraku 😉

janka1
29. okt 2009

dobre ranecko aj u nas super noc 1 x wc co celko bodlo 😉 🙂
a uz zarezavam v praci , tak piste nech mam co citat 😀

gucz
29. okt 2009

zazalienka ten recept na mufiny môžeš hodiť aj mne, síce ich ja nemôžem, ale MM s malou by si možno dali 🙂
inak tie videá sú fajn, popozerali sme s malou všetky a konečne pochopila že v brušku je schované bábo 🙂 . Nejak sa mi jej to stále nedarilo vysvetliť. No a teraz to zdá sa pochopila, aj pusinku dala bábovi na bruško, moja zlatunká

eva3107
29. okt 2009

Ahojte bruska...
Tak prajem dobre ranko..hlasim sa este z domu , ale chystam sa o chvilku do prace..dnes mam poobednu smenu.. 🙂 ...no uz to neako zvladnem ved je posledna... 😉

roxy_1
29. okt 2009

Krasne rano zeny 🙂

eva tak uz je to tady,tvoje posledni sichta 😀 aspon budes mit cas stihnout tu loznici a uzivat si teplo domova. 🙂

ja wc 2x jako vzdy,ale vyspana jsem🙂 uz aby byl zitrek....konecne uvidim nase slunicko 😵

dadulka2000
29. okt 2009

dobre ranko tehulky
ja tiez hlasim nastup z prace 🙂

mne sa spalo na figu - Ellie vo svojej izbicke celu noc pokaslievala, tak som sa stale budila a ocakavala kedy spusti rev (ale len si kaslala a spala popritom), chudatko moje

bebel, dik za tabulku a cas nad tym straveny. ja tiez nebudem balit nasiroko - to sa tu vobec nepraktizuje - teda pokial po vysetreni babatka to pediater sam neurci. ani pri ellie sme to nerobili a je v pohode 😅

hanus177
29. okt 2009

Ahojte, ja mám dnes fakt divný deň.......... 😖
Od rána mám pocit, že je piatok..... cítim sa akási unavená....... už 5 krát prerábam jednu zmluvu s banálnymi chybami.......... že by ma začala chytať tehotenská dimenzia ??? 😠
Vôbec mi to nemyslí a keď mi šéf niečo dá robiť, kým prídem do kancelárie tak už zabudnem čo chcel........ aj teraz nad tým premýšlam......... nechce sa mi ešte raz ísť za ním........ 🙄

Najradšej by som zaliezla pod perinu a podriemkala si........... skúsim to vyriešiť ešte s kávou.......
Musím sa prebrať.....lebo tento deň nebude mať konca kraja....... pomoooooooooc ☹

alikaa
29. okt 2009

Zazlienka, aj mne by si do IP mohla hodit muffinovy recept?

Baby, chcela som sa spytat co vsetko treba v robote vybavit kym sa odide na matersku. Viem ze dr. by mala dat nejaky papier, ktory sa v robote odovzda. Este nieco? Zistila som totiz, ze na najblizsej kontrole uz asi musim vypytat tento papier (alebo este nieco), lebo o 2 tyzdne po najblizsej kontrole uz budem cerpat dovcu az do materskej a tu ked clovek odchadza treba vybavit kopec formalit aj s informatikmi, nasou sekretarkou a tak. Aby som na nieco nezabudla.

nedockava4
29. okt 2009

ahojte, tehulky...
tak, my sme dnes absolvovali poradnu...vsetko je ok, rucicka na vahe sa za mesiac posuvla o 2 kg nahor, ale mame ist na hematologiu...tak uvidime, co nam povedia
CS mam 1-2 ...tak idem lustit, co to znamena....

olienka12
29. okt 2009

ahojte, tak ja hlasim otrasnu noc.. na wc som bola sice len raz ale ako som sa o 2 zobudila tak som zaspala okolo 6 ani neviem ako mi vyzvanal budik, len som ho automaticky davala pokracovat az ma moj drahy zobudil po asi 20tom zvoneni... on uz bol po ranajkach, sprche...
nemohla som si najst polohu a samozrejme mi nedal spat ten moj zaludok..
u mna nastava ten problem, ze na lavom boku neviem zaspat, vobec, na chrbate lezat nemozem, lebo sa mi tazko dycha a picha ma medzi lopatkami. Na pravom boku zaspim hned ale po 5 minutach sa budim na to, ze mam strpnutu celu polovicu tela... Tak som to dnes riesila polosedom-lehom podlozena a oblozena vankusmi. No dnes ani kava nepomaha som ako vymleta...

Ah jaj, no musim este dnes a zajtra vydrzat a bude dobre.

Evka dnes sa lucis? Ja beriem kolegov na obed 🙂

olienka12
29. okt 2009

Zuzka tak len oddychuj ked mas 1-2 lebo to znamena, ze mas makksi krcok

nedockava4
29. okt 2009

Leni, tak taku noc som mala minule....ale dnes som sa pytala lekarky, ci nemozem spat na pravej strane, tak povedala, ze mam spat tak, ako mi to vyhovuje...moja mala nema rada, ked lezim na lavej strane...ale ked som na chrbate, tak je vsetko ok 🙂
s tym krckom to myslis vaaazne??? ☹ to znamena, ze mozem skor rodit, ci co?

olienka12
29. okt 2009

to znamena, ze sa mas setrit

len ide o to, ze ja uz nemozem spat nijako prava strana je fajn na zaspatie ale strpnem cela tlacim si asi na privod krvy aboco....

aneska
29. okt 2009

zazalienka, ja si tiež prosím ten recept na muffiny. Manželovi už dávno sľubujem že mu ich urobím. 😉

aneska
29. okt 2009

alikaa, ja dnes končím v práci. Personalistky v práci som sa pýtala čo všetko potrebuje odovzdať, ale ona potrebuje len to potvrdenie- teda žiadosť o materskú. Inak nič. A ak máš doplnkové dôchodkové sporenie, tak ak si ho nemieniš sama platiť, treba podať žiadosť o prerušenie účasti na d.d.s. ale nie zamestnávateľovi ale tej spoločnosti samozrejme. Inak neviem o ničom.

alikaa
29. okt 2009

Aneska a ako je to s 2. pilierom, som davnejsie citala, ze tiez treba o nieco niekde poziadat, aby sa mi tam neprestali posielat odvody.

alikaa
29. okt 2009

A zabudla som... ked pred MD cerpam dovolenku, treba ten papier odovzdat este pred tou dovolenkou, ze?

eva3107
29. okt 2009

Ahoojte niee..Lenka este sa s kolegami nelucim, ani tak neplanujem urobit..mam tu kolegov do kopy 20 kuskov takze pozyvat ich na obed urcite nebudeeem 😅 ...A mozno z toho mnozstva by som zobrala troch styroch..no nie su uz v praci tak priebezne som sa rozlucila...inak planujem navrat, takze verim , ze to neaku dobu bozomna urcite preziju 😅
Ja zajtra mam poslednu smenu a asi aj najhorsiu, pretoze sme mali kontrolu z Ciech , ked som bola na dovolenke (kontrola predajcov a ich spravanie sa k zakaznikovi)..a dopadli sme celkovo strasne 🙄 ...Takze zajtra musim byt v robote uz rano , pretoze pride sef z Ciech hlavny a chce tu mat vsetkych veducich oddeleni!!Takze este posledny den v praci sa budem stresovat a pocuvat neprijemne reciciky..Treaz som az normalne rada, ze naozaj koncim...a budem oddychovat...a nemysleit uz na pracu , ale na malinku...a ocakavat jej prichod na co sa velmi tesim!! 😵 😵

lenka takze zial..zajtra musim zrusit cvicenie co ma velmi stve! 😠 ..Stale mi musi do toho nieco prist..ach jaaaj!

Inak nezabudni na babiku 😅 oki...a aj na ampulku pre mna na olejcek ..Dakujeeemm Co by som si bez Teba pocala 😀 😅 😅

Inak zienky gratulujem k uspesnym kontrolam a Zuzka ty sa setri a davaj na seba pozor...ja idem do poradne v utorok tak som zvedava, ze cooo, lebo posledne dni mam take tlaky dole, akoby mala chcela uz ist von a to hlavne za ten posledny tyzden v praci 😔 😖 😠

genialna
29. okt 2009

Olienka.. tak ako čítam, mala si velmi podobnú noc ako ja. 😒 Tiez som sa stale budila a rovnako na lavom boku spat neviem, lebo ma picha pod lopatkou, ak spim na chrbte boli ma cely chrbat a na pravom boku to nevydrzim dlho. Uz som bola nadranom zufala.. 😒

Inak baby, aj vas tak boli stale chrbat?? ..mate nejaky typ ako to zvladat??

bebel
29. okt 2009

Ahojte,
Geniálna: masáž u odborného maséra... 🙂
A sedenie pri pc na fitlopte.

K spánku..vypodloženie sa veľkým kojacím vankúšom a 1 vankúšom medzi nohy a ešte normálnym pod hlavu 😎
Zatiaľ sa mi spí dobre.

Alikaa, odovzdaj ho, hneď ako ho dostaneš....nech ťa odhlásia z poisťovní včas. 😉

Nedočkavá: neplaš sa(môže a nemusí to nič znamenať)....kamoška bola na prst otvorená a so skráteným krčkom od 22.tt a v pohode rodila až v 40 tt.....plánovanou sekciou (bez náznaku kontrakcií)

liwka
29. okt 2009

ahoj, babulky, mam za sebou poradnu, nastastie vsetko oka, srdiecko nam bije ako zvon 🙂
ja by som si tiez poprosila ten recept na muffiny- ja mam len recept s ovsenymi vlockami a to mi kazdy obrble- inak ja ich mam velmi rada. na oplatku vam sem hodim jednu uzasnu maskrtu, ktoru zvladne kazdy (u nas to robi priatel, a to vie spravit max. prazenicu).
vola sa to Trasena torta. do nejakej nadoby s prilnavym vrchnakom (hrniec, alebo ja pouzivam klasicku umelohmotnu dozu) nalejete 2 mandarinkove konzervy, 2 kelimkove slahacky a vysypete do toho 2 pudingy Dr. Oetker Creme ole (najlepsi je vanilkovy)- zatvorite nadobu a potrasiete, kym to zhustne, potom uz len naliat na piskoty, tortovy korpus, alebo len tak vyjedat lyzickou. je to uuuuuuuuuzasneeee. odporucam.

bebel
29. okt 2009

dievčatá, čo nemáte kočík:
tu je 1 skvelý a za super cenu
http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1465429
🙂

aneska
29. okt 2009

alikaa, s druhým pilierom neviem ako to je, zatiaľ. Ale snažím sa to zistiť. Ide vlastne o to, že kto ti platí soc. poistenie počas materskej a potom. Treba sa k tomu dopátrať. Ja pred materskou tiež čerpám dovolenku, ale odovzdala som ho, nech už nemusím zbytočne behať do roboty. A dúfam že by to mohla byť záruka, že ho odošlú do sociálky načas.

eva3107
29. okt 2009

Haalllooooo...kam ste sa vsetky podeli? ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre