Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zazalienka
30. okt 2009

idem ešte ovocný šalátik rýchlo nakrájať, nech mám vitamíny.. mám atopický ekzém, jeden pomaranč a kiwi a mám problémy.. ale čo nespraví mamina aby malo maličké vitamínky..

zazalienka
30. okt 2009

u nás idú skôr takéto jedlá.. kapustnica, fazuľovica, guláš, rajčinová polievka.. a manželova špecialita - ostrokyslá čínska polievka.. no a cestoviny .. hociaké..

drobec123
autor
30. okt 2009

hm, ten rum ma prekvapuje, myslela som si ze to je typicky cesko-slovensky alkohol. tak potom ja robim original recept 🙂 si ma potesila 🙂

idem aj ja nieco porobit - majte sa krasne a dobru chut k dobrotkam 🙂

zucana
30. okt 2009

zazi ako robis kolozvarsku?na to potrebujem asi krupy....to tu nehrozi.....
drobec tak ja rada potesim 😎

zazalienka
30. okt 2009

úplne jednoducho, kvasenú kapustu orestujem na cibuľke, dám do toho červenú papriku.. uvarím si ryžu medzitým.. surové meté mäso zamiešam s nasekanou cibuľkou, korením, mletým kmínom a soľou, a dám tam vychladnutú ryžu.. rukou dobre zamiešam.. na spodok misy dám orestovanú kapustu, na to mäskovú zmes a na vrch zasa kapustu.. medzitým to ešte trošku osolím a okorením.. dve kyslé smotany zriedim s mliekom a zalejem tým kapustu.. no a už len pečiem a pečiem..

zucana
30. okt 2009

juj uz som si chcela urobit ale tu nekupim kyslu smotanu...cim by som to mohla nahradit...

zazalienka
30. okt 2009

ja neviem, možno acidofilné mlieko, alebo niečo podobné.. to netuším..

olienka12
30. okt 2009

zucana jogurtom hustym

zucana
30. okt 2009

acidko tu tiez nemaju ale ten jogurt je supis napad ...dik moc baby ...buduci tyzden ked mi donesu trubu zo servisu spravim kolozvarsku uz teraz sa tesim 😎

zazalienka
30. okt 2009

tak potom napíš ako to dopadlo..

ives77
30. okt 2009

ahoj kočky je tu ešte niekto? ja som sa dnes aj s Filipkom dnes vybrala na dedinu k našim trošku odych a hlavne som nemusela variť hihi 🙂
inak pripájem sa k tým ktoré chvália lehátka lebo sú fakt fajn a ja som tam malého dávala od mesiaca a velmi sa mu tam lúbilo a ja som bola spokojná,že ho mám na očiach 😉

roxy_1
30. okt 2009

Ahoj holky
sice uz tu asi nekdo neni ale i tak podavam hlaseni z UZV,mame 3D fotecky,oblicejik mame tak vselijak vyfoceny,protoze maly mel pred nim neustale rucicky,za to nadobi nam ukazal hned 😀
podle UZV mam smisene pocity dle hlavicky jsme 31+6tt,podle briska 31+3,podle stehenni kosti 28+6 a podle vahy 1513gramu odpovidame 29+5 😅 tak mi ted reknete podle ceho se mam jako ridit???? 😀

jinak jsme zatim otoceni prdelkou dole,tak za 3tydny musim na UZV znovu aby mi zkontrolovali jestli se uz dobre natocil....
jake je to rodit koncem panevnim??

fotecky hodim do albicka zrejme az zitra hned co je ofotim... 🙂

preji dobrou noc tehulky 😉

gucz
31. okt 2009

Dobré ránko

vidím že ste večer zasa varili 😀 , ja teda koložvársku moc nemusím, kombinácia ryža a kapusta mi moc nejde. Ale tiež som včera robila obed s kapustou, Upiekla som kura na zemiakoch a kapuste, mňamky.

roxy neboj malinký sa ešte otočí, má času dosť. Ja keď som bola s malou v pôrodnici, prišla tam jedna holka, čo mala malého riťkou, tak jej spravili CR, nenechali ju sa trápiť. No a na druhý deň už behala ako srnka (po operácii), zatiaľ čo ja som si ani nemohla sadnúť... 😕 . Ja ani neviem ako mám otočeného malého, ale asi hlavičkou.

esssi
31. okt 2009

Zdar matičky, omlouvám se, že vám lezu do diskuze, jen kdo ještě nemáte látkové pleny klasické na utírání a pod hlavičku a znáte to, moc doporučuju www.pleny.cz, maj tam teď deset plín za 160 kč plus teda pošta...ale ty jejich plíny jsou skvělý, měkkoučký, nikdy nezhrubly jako jiný, který jsem kupovala v kamenným obchodě, takže fakt fakt doporučuju,a kupovala jsem tam i tetraosušky, ty tam maj bílý jednu za 45 kč a s potiskem 55, to se nezměnilo kouám ty ceny jak si vzpomínám, a to jsem tam nakupovala před pěti rokama, fakt moc doporučuju!
.....a kdyby jste tam náhodou pak objednávaly, zadejte tam prosííím kód zprostředkovatele 4997, koukám že jsem si tam kdysi díky obejdnávce založila účet a něco získám, když tam napíšete, že jsem vám ty stránky doporučila přísahám že nedoporučuju kvůli tomu zisku, ale proto, že ty plíny od nich jsou fakt skvělý 🙂

plivit
31. okt 2009

Dobré ránko všetkým ,dlho som tu nebola ale podctivo Vás čítam
Roxy koncom panvovým by sa už nemalo rodit automaticky by ti mal byť odporúčaný cisársky rez ale možno sa ešte otočí neboj 😉 Ináč Janka tu tuším odporučila na zmenu polohy bábetka plávanie
akurát som si aj ja bola včera zaplávať lebo na poslednom UTZ bolo bábo tiež KP no a v pondelok idem na další UTZ tak som zvedavá ako bude otočené a čo to vlastne bude 🙂 🙂 🙂
Pekný deň prajem

olienka12
31. okt 2009

Roxy neboj otoci sa, ale pokial nie,chlapceka rodit prdelkou nemozes kvoli genitaliam, dievcatko by bolo este ok.
Ale vacsinou uz robia sekciu.
Ale on sa otoci neboj. A ked nie budes svietit baterkou 🙂 babo sa otaca za svetlom 🙂 uz mi to 3 potvrdili,ze tak robili hehe

Pekny den prajem, my dnes absolvujeme svadbu, snad vydrzim a odkvacnem az po redovej 😉

olienka12
31. okt 2009

wow uz je aj tema jul 2010 hrozne to letii

roxy_1
31. okt 2009

holky moc diky za podporu 🙂
oli ty jsi srandistka s tou baterkou si me pobavila 😀 😀 😀
uvidime za tri tydny treba si to maly rozmysli a natoci se 😉
davam fotecky do albicka tak jak budete mit chut mrknete 🙂
ja mela desnou noc,jsem opuchla od toho jak jsem plakala,hrozne jsme se s mojim pohadali v noci sla jsem spat totalne urvana asi ve 3 rano,boli me z toho akorat ted tak pekne hlava,jeste ze je na stavbe a nemusim se s nim videt,nemam na nej naladu i kdyz uz se mi omlouval...vcera vazne nebral ohledy na to ze jsem tehotna,zklamal me nesmirne.... ☹

roxy_1
31. okt 2009

holky nasla jsem vysvetlivky zkratek z UZV podle toho jsem si to mohla vylustit co kolik meri 😀
http://www.bonella.cz/moda-a-krasa/vysetrovani-...

jinak nezapomente zitra se MERIME BRISKA!!!!! 🙂 🙂

olienka12
31. okt 2009

Ah jaj a ja dnes svadbujem to budu 3cm plus 😀 😀 😀 😀

roxy_1
31. okt 2009

oli to myslim ze do zitra i spadne dolu 😀 hlavne si veselku uzivej a hoduj na co mas chut 🙂

katka22r
31. okt 2009

ahojte ako sa mate?my celkom to ide ale uz by som chcela aby moja babika bola primne 🙂 ale este musi podrast aj pribrat nie?zistili ste nieco o tom bejby monitore cez poistovnu union?

andykca
31. okt 2009

Ahojte tehulky kuchaarky 🙂
vidim ze sa potvrdzuje vikendik a nik nepise xi...

oliiiiii daj si svadbove kolaciky aj za mna 🙂 hmmm mnamky

roxy tak si mala hadavy vecer? hmmm to ma mrzi teraz by si sa nemala rozculovat.... ☹ foto som si kukla babanko je kraaaasne 😉

tak pekny vikendik setkym

ives77
31. okt 2009

oli to je hlúposť že chlapca rodiť zadočkom nemôžeš kôli genitáliám,mám plno kamošiek ktoré rodili chalanou zadkom a ja som Filipka tiež rodila zadočkom pekných 16 a pol hodiny ale všetko bolo v poriadku 😉

ives77
31. okt 2009

júj roxy tá hádka s drahým ma mrzý aj ked to máš všade a ver mi bude ich ešte hodne ale zase keby to vaše manželstvo bolo úplne bez hádok proste doslova výnimočné ani to by nebolo ono aj ked viem ako to vie bolieť aj ja som na takéto veci a obzvlášt na drahého velmi citlivá a potom vkuse len revem 😒 dúfam,že to bude čoskoro ok aby sa s tebou netrápilo aj tvoje miiminko 😉 hlavu hore dievčatko 😀
katka vitaj medzi nami 😎

roxy_1
31. okt 2009

ives dekuju uz je to lepsi,asi si uvedomil ze to vazne prehnal,uklid to u me celkem zahnal a ted uz je to ok... 🙂 uz aby byl maly s nama a ja mela aspon jine starosti 😀
takze ty jsi taky rodila maleho opacne?....fiiiiiha, ja doufala ze se treba nade mnou slituji a daji me cisarem ale to je vazne jeste daleko,treba vsechno nakonec pujde normalne jak ma 😀

katka vitej mezi nami 😉 taky uz se tesim az bude maly tady s nami,musime hlavne stihnout zaridit bydleni a pak se muze uz narodit 🙂

zucana
31. okt 2009

rozy aj ja som vcera plakala ale iba chvilu .... mala vtedy totiz zacne kopat a si uvedomim ze jej to nerobi dobre...ti muzi niekedy proste nechapu ze sa veci zacinaju trosku menit a netoci sa vsetko okolo nich 😀 😎
drzim palce a maly je krasny....normlane ta v nom vidim..... 😉

zucana
31. okt 2009

rozy malo byt roxy 😀

roxy_1
31. okt 2009

zucana tak to je mi lito ze i ty jsi plakala ☹ no je fakt ze maly se pak ozyval a dnes cely den sebou sije o 106..

s tim ze me v malem vidis nejsi sama,hodila jsem fotky na FB a kamaradky se tam nezavisle na sobe shodly na tomtez,no uvidime,snad nebude mit po me vetsi nos,jinak je mi to jedno 😀

zazalienka
31. okt 2009

ahojte.. ono s tým rodením chlapcov cisárskym je pravda.. bavila som sa o tom s mojou anesteziologičkou, proste teraz už sa nesmú opačne otočení chlapci rodiť normálne.. automaticky cisárskym.. dievčatá sa môžu ale chlapci nie.. kvôli guľkám..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre