Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

iva81
5. nov 2009

ivv nemusis si to nahradzat cez iny kurz lebo to bude nahradene vsetkym babam 🙂

minix
5. nov 2009

vidis, bebel, aj tam sa to da, ale radsej by som to asi tento rok mala z krku.

ivv, sme v poriadku, ale dokedy, netusim. 🙂 Krcok ma 1,5 cm, co neviem ci je dost, ale zasa je skoro vsetko zavrete a tuhe a dufam, ze aj ostane.
Tak mame doma kludovy rezim.

netusim, skade idu tieto problemy, ale ako vidim, tak nie som jedina.

kocky, hovorite o studiu miracle?
na ten kurz som bola povodne zapisana aj ja, ale zrusila som to, sak som na PN a kludovy rezim a ja tam budem chodit cvicit? Inak, nie je to prvy raz, co by som sa tam presla zbytocne, uz sa mi to stalo asi 3x, ze som prisla a neboli tam. 🙂
Ako dobre, ze som si ho nezaplatila, lebo by ma to asi mrzelo.

ivv
5. nov 2009

inak sila, ze vas nechali cakat vonku! 😠

alikaa
5. nov 2009

Iva81 tak drzim palce, aby sa ti to zlepsilo, len pekne oddychuj. Ako by to bolo keby som namiesto teba chcela chodit? Ja mavam v stredy o 18.15 Jogu v Karlovej Vsi, bez auta neviem ci by som to stihala. Teraz pozeram, ze Studio Miracle vypisalo dalsi kurz na Nitrianskej. Tak mam teraz dilemu. Chcela by som p. Jezikovu, ked je taka ospevovana na Antolskej, ale neviem ako by som to casovo stihala v stredy a na druhej strane je tu ponuka noveho intenzivnejsieho kurzu s niekym neznamym v piatky.

iva81
5. nov 2009

Alikaa neviem ako by to bolo keby si chcela ist namiesto mna, musela by som sa spytat, ja len tak najprv zistujem ci by sa niekto vobec nasiel. Lebo neviem naco mi bude ta ich darcekova poukazka ked na nic ine ajtak chodit nemozem ked musim byt doma. Ak sa inak nebude dat tak mozno budem chodit len na tu prednasku a pred cvicenim odidem alebo co ☹
No a inak bola to sila ze sme cakali vonku, a take krasne pocasie bolo vcera 😀 Inak vobec sa to neda najst, ni je to nijak vyrazne oznacene, a kedze tam bola uplna tma tak myslim ze kazda z nas tam aspon 10 min bludila.

alikaa
5. nov 2009

Iva81 asi by som ten kurz vyuzila aspon na tie prednasky. Neviem ako to prebieha v tomto Miracle studiu, ale kamoska co k Jezikovej chodila na Antolsku (ale asi uz pred 3 rokmi) mi prave povedala, ze iba cvicili a na konci sa vzdy spytala kto ma ake otazky a ked sa nikto nic nepytal, tak skoncila hodinu. Keby to malo byt takto, tak asi kaslem na kurz, lebo mna hlavne zaujima teoria, cvicit si mozem aj doma. Chodim na tehotensku jogu a tehotenske brusne tance, to mi staci. Ale keby si sa rozhodla, ze tam nechces chodit, tak by si sa mohla spytat ako by to bolo s pripadnou tvojou nahradnickou. Mozno by som to zobrala (samozrejme ti za kurz zaplatila).

alikaa
5. nov 2009

Myslela som, ze na tvojom mieste by som ten kurz vyuzila aspon na tie prednasky.... (ak by nechceli vratit peniaze)

drobec123
autor
5. nov 2009

minix - ja mam tiez krcok skrateny na polovicu, ale na vcerajsej poradni sa uz lekarka netvarila tak strasne vystrasene - vravele ze je zavrety a dalsie 2 tt urcite vydrzi a to uz budem z najhorsieho vonku 🙂

a kto bol teda ten kto na teba na antolskej tak zle zaposobil ?

timea27
5. nov 2009

ahoj maminy, chcem vas poprosit o pomoc/nazor...kedze ma zacina otravovat silny vytok, kupila som si feminellu vagi c (na odporucanie dok), no pri zavadzani tablety (predvcerom) som na prste objavila trocha krvi. myslela som si ze som si napr. poskriabala sliznicu tou tabletou alebo co a nerobila som z toho paniku (pohyby citim rovnako intenzivne). no odvtedy mam vytok svetloruzovy a sliznicu napuchnutu a bolavu. neviem ci to moze byt prehnana reakcia na kyselinu ascorbovu v tej tablete alebo co. rozmyslam ze ich zrejme vysadim (aj ked som zobrala len 2 tab zo 6). poradnu mam az 23.11. a v inom meste (cca 200km) tak neviem ci pockat alebo ist na pohotovost s ty, :( .... dakujem za kazdu radu!

janqa24
5. nov 2009

ahojte bruska 🙂
dlho som tu nebola a asi vas ani nedocitam, ake ste ukecane 😀
mam za sebou dalsiu poradnu, moja mala baletka ma 1970 g a doki povedal, ze to vyzera, ze budeme este tohtorocni 😕 vraj je mozne, ze porodim o take dva tyzdne skor, lebo ze aj placenta vyzera byt zrelsia....ale termin mi nezmenil, nechal 9.1.2010 🙄
tak som sa pustila do prania a zehlenia vybavicky, a uz sa tak velmi tesim, ze pomaly si balim aj veci do porodnice 😀 moj drahy je zo mna uz hotovy, stale rozprava, ze ved este dva mesiace....ale to chlap asi nikdy nepochopi, ze chcem byt pripravena na vsetko a ze mi to vsetko robi obrovsku radost 😎

dnes pri zehleni kosielok som si aj poplakala od dojatia 😀 hormony mnou teraz mavaju viac ako na zaciatku tehu 😅

adros
5. nov 2009

ahojte bruska,

minix, tak vitaj doma, som rada, ze ste ok. My sme nastastie tak dlho v nemocke neboli. Teraz hlavne oddychujte a nenamahajte sa. Ja mam tiez nariadeny klud. Krcok mam 2 cm, ale nastastie stale som zavreta, to je dobre.A co sa tyka tej dovolenky, tak tiez mi ostavaju asi 3 dni a uctovnicka mi povedala, ze sa to nepreplaca. Takze sa mi presuva do dalsieho roka... nebudem do komplikovat a koncit PN a potom cerpat 3 dni dovolenky pred nastupom na MD

my sme vcera absolvovali poradnu na rizikovke. Sme ok, vazime 1830 g, prietoky mame dobre, tak som rada a dohodla som sa s doktorkou na zazmluvneni. Ale potom sa mi podarilo riadne vonku premrznut, tak cakam, ze sa na mna znova vyvali nadcha.

lopezka, to su smutne spravy, drzim palce vasej kamosky, nech sa s tym dokaze co najlepsie vyrovnat

bebel
5. nov 2009

timea: ty si si sama naordinovala tú tabletu?
Môj doki ma preliečil jednorazovou masťou v tube.....ktorá sa mohla aplikovať aj v tehotenstve.
Ak máš svetloruž. výtok, choď na pohotovosť...alebo k lekárovi....aby ťa checkli...čo ak ti postupne odteká plod. voda? Riskuješ infekciu.
Švihaj k doktorovi!

roxy_1
5. nov 2009

Ahoj holky,

tak mam za sebou kontrolu,tak uz i ja musim uzivat magnezium a mam odpocivat 😒 ,za 14 opet na dalsi kontrolu a 20. na UZV kvuli poloze plodu.jinak je vse ok. 🙂

timea ja souhlasim s bebel a sla bych normalne k doktorovi,vubec bych to nepodcenovala,nemusi to byt nic vazneho ale nac zbytecne riskovat....

evcam
5. nov 2009

ahojte babule ked sa bavite ohladom dovolenky. ja som na PN od maja a nasa uctovnicka mi povedala, ze ked ukoncim PN a nastupim na matersku tak mi preplati zvysne dni dovolenky co mi zostali a to mi zostalo 16 dni.
baby po dnesnej poradni sme stale neni otoceny hlavickou dolu a pytala som sa dokiho, ze co ak sa neotoci do porodu ako budem rodit tak mi vravi, ze to zalezi podla vahy. moze sa stat, ze budem rodit aj spontanne ako sekciou. ja sa tak bojim. prve som rodila dva dni. bojim sa aby sa malinkej nic nestalo. inak chcem toho mojho gyndosa aj k porodu myslite, ze by sa s nim dalo dohodnut na sekcii v pripade, ze by sa malinka neotocila?

zucana
5. nov 2009

baby sorry ze sa vaam sem motam ale akurat vcera som citala ohladne poloh plodu a su na to aj cvicenia....skuste si nieco vygooglit 😉

minix
5. nov 2009

drobec, praveze s nikym som nemala take zle skusenosti, ze by to bol niekto konkretny, to nie.....len sa mi troska nepacilo to, ze ked chodila vizita, a ta pacoska bola u niekoho, tak povedali, jasne, vas doktor sa na vas pozrie, my to s nim prekonzultujeme a je to hotovo. pripadalo mi to, ako keby si navzajom do toho nechceli zasahovat. Co je asi aj logicke.

Neviem to poriadne vysvetlit. 🙂))

gucz
5. nov 2009

ahojte žienky
tak sa po nejakej dobe hlásim aj ja, žijem 🙂 , len akosi nič nestíham. Dnes som bola skrz tej tehotenskej cukrovky na vyšetrení očí, všetko v poriadku, akurát som si tam odsedela v čakárni 2,5 hodiny. Dúfam, že som tam nič nechytila.

Ešte ma čaká v pondelok odber krvi na diabetológii. Držím tú diétu a celkom sa to dá, sa mi aj zdá, že ma teraz menej páli záha a mám viac energie ako pred tým.

minix super, že si už z nemocnice doma 🙂

antoniab drž sa, myslím na Vás, zostaňte 2 v1 čo najdlhšie 🙂 , ale keďže Vám pichli kortikoidy na podporu vývoja pľúcok, tak by to malo byť ok.

dorotkaa
5. nov 2009

caute tehulky,
vidim, ze sa nam to tu zvrhava a zacinaju u niektorych prve problemy... drzim palce vsetkym babam, nech to dotiahneme stastne az do konca 😉
silvestra my tento rok na horach neplanujeme, chodime kazdy rok ale tento rok sme sa dobrovolne obidvaja zhodli, ze bude rozumnejsie ak sa uz dva tyzdne pred terminom nebudeme nikam trepat a radsej niekoho k nam zavolame...
co sa tyka tej dovolenky, mne tiez nejaka este ostala a uz len z principu si ju nebudem prenasat, ale kedze som si ju kvoli mnozstvu praci nestihla vycerpat, pred nastupom na matersku ukoncim PN skor, vycerpam dovolenku a az potom nastupim na matersku. Vyplatit sa to neda, na to som sa v robote pytala, vraj by to bolo v rozpore so zakonnikom prace...
inak dnes sme boli kupit fusak, mame ten lodger bunker, mala som na neho len same dobre referencie a navyse sa mi aj paci, tak nebolo nad cim vahat...chceme si este kupit aj ten baby vak od lodger, da sa vyuzit aj ako zavinovacka do autosedacky, len nemali farbu, ktoru som chcela, tak mi budu volat ked dostanu...takze dnes sa vytesujem iba z fusaku 🙂
drobec citam, ze si dnes objednavala plienky, ja by som uz tiez mala zacat riesit taketo nakupy, baby poradte kolko treba kupit ak ich budem vyuzivat len tak pre pripad potreby, staci 10ks? a je jedno ake plienky kupim, alebo su lepsie a horsie??

zazalienka
5. nov 2009

Ahojte, pekný večer..
dorotkaa, bunker mám kúpený aj ja, už je aj opraný a uložený, tak sa z neho vytešujem.. ja som kupovala obyč bavlnené plienky vo 4mama v parných kúpeľoch, 20 ks, 2 osušky a dve také chutné pomaľované plienky len tak pod hlavičku.. do nemocky som kúpila pampersy newborn, no a doma skúsim babylove z DM, zatiaľ som kúpila 1 balík, uvidím čo na to malý povie.. nechcem žiadne tie kamilkové, alebo aloe, som alergička a ekzematička a bojím sa aby to nemal aj malý.. uvidíme.. ale minimálne očakávam kožnú reakciu v pôrodnici..

wanduska
5. nov 2009

napriek mojej frustracii /kedze mi muz volal, ze skoncil v robote a ide cvicit-takze dojde domov po 8mej/ som sa na sebe celkom pobavila.. este stale nic nemam pre babinko, ani izbicku a ani do porodnice. tak budu fofry, ak sa mi podari podarit skorej ako je naplanovane 😀

zazalienka
5. nov 2009

wanduska no ja by som to nenechavala na poslednu chvilu, lebo ako to tu čítam, tak prekvapko môže prísť hoci kedy.. aj o dva týždne skôr.. ja preto nakupujem jak bláznivá, lebo v tom predvianočnom zhone už chcem len esdieť doma a nič nerobiť.. a nedajboh keď príde silná zima a bude ľadovica a hromada snehu (čo by teda bola si skôr zázrak).. všetko je možné..

wanduska
5. nov 2009

ja viem 😒 len akosi nestiham, v kuse robim a ked mam nahodou cas tak padnem unavou do postele, a ked nie, tak radsej hodim nejaky alternativny program. ale zrejme som psycho 😅 kedze do toho vsetkeho este potrebujem vyrobit diplomovku..jaaaaaaaaaj 😉

zazalienka
5. nov 2009

noo podobne, chodím z roboty unavená jak kôň.. ľahnúť a nehnúť.. len neviem čo mi dnes je, lietam jak striga na metle, umývam, upratujem.. už som sa na to nemohla pozerať.. no a väčšinu vecí som poobjednávala cez net, mimibazár, alebo vždy keď som šla do mesta niečo vybaviť, tak som došla s nejakou vecou pre malého..

ives77
5. nov 2009

ahojte kočky,preboha tie čo máte problémi tak dávajte na seba velmi velký pozor a na miminka tiež 😕
ja idem zajtra na to sono a prietoky takže sa potom ohlásim aký sme velký a či sme v dobrej polohe...
Oli ver mi že som na vás vkuse myslela velmi som chcela byť s vami ale čo už možno že sa niekedy s MM vaberieme na výlet chcem ísť pozrieť tie kočíky kvám a potom by som sa ozvla a keby mali čas aj druhé babenky tak by sa knám mohli pridať 😉

adros
5. nov 2009

wanduska, veru, mala by si zacat s nakupmi. Ved nemusis behat po obchodoch, na nete sa da velmi dobre nakupit a castokrat aj omnoho lacnejsie. V robote sa ti neda kuknut na net a nieco povyberat?

my sme dnes mali na navsteve sesternicu s malym 9-mesacnym synom, tak som mala den vyplneny. A dostali sme baby kozmetiku a krasny telocvik http://www.babytrend.sk/tiny-love-detsky-telocv... tak sa vytesujem 🙂

plienky som kupovala jedny cez internet a jeden balik v meste, lebo sa mi moc nepacila kvalita z netu, ale aj v tom kamennom obchode mali podobnu kvalitu. Pani predavacka ma uistovala, ze ked sa to operie,bude to fajn. Tak som dnes prala 20 plienok, ale aj tak to nie je ta kvalita, co si pamatam spred niekolkych rokov 😠

weronyca
5. nov 2009

ahojte kocky, tak mi sme sa prave vratili z utz... sme 29+6t.. vazime 1385g.. a najviac asi co ma trapi,tak je to,ze sme otocenyritkou dole ☹ Inak je vsetko v poriadku, prietoky detto.. Buduci tyzden ma caka este poradna, tak som zvedava ci bude krcok v poriadku..

Pekny vecer..

weronyca
5. nov 2009

aaa..... ja som napisala mi s makkym 😠 ospravedlnujem sa -tlacova chyba 🙂

adros
5. nov 2009

weronyca, neboj, este ma babo cas sa otocit 😉

zazalienka
5. nov 2009

xixi adros aj ja som prala plienky dnes.. som zvedavá čo z toho bude.. aj bodyná, dupačky a osušky.. pomaly nech to odbúda..

weronyca
5. nov 2009

kedy sa vlastne babatko zacina otacat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre