Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

minix
10. nov 2009

ivv, a kde si bola ty na fotke? či som ta len prehliadla?

ivv
10. nov 2009

som tam 😵 v bryloch 😀

baileysa
10. nov 2009

ahojky 🙂

jeeeej, baby, ake ste kocice, po vas museli riadne v avione pokukovat, ze aka skupinka 😉 🙂
inak ocenujem tie menovky 🙂

dadulka, skoda, ze sme sa aj my nestretli, len mne sa aj tak nedalo, som bola chora ja aj mala, tak sme ani von nechodili 😒

ja som bola v piatok u dr., tiez sa ma pytali, na obvodaka kvoli ockovaniu, ze dostali nariadenie, ze to maju nahlsit obvodakom, ale ze dalej netusia, ze by nas mali obvodaci pozvat na ockovanie, ale ja to tiez odmietnem, ak sa nahodou az k tomu dopracujeme, co si myslim, ze asi ani nie...

so zubami som mala problem v prvom tehu, teraz je to lepsie, po rpvom tehu mi 2 vytrhli, co im uz nebolo pomoci, len tie boli zanedbane uz pred tehu, tehu ich zhorsilo, len pocas tehu sa nic nedalo robit, tak museli ist potom von... teraz ma zo zaciatku zuby boleli, ale uz je to ok, co mi pripomina, ze uz niekolko mesiacov sa chystam na preventivku 😅

baileysa
10. nov 2009

antonia, super, ze sa to tak zlepsilo, drzim palce, nech ta pustia lezat domov 😉

a mne dr. nehovori ziadnu pribliznu vahu 😕 ale podla bruska a porodnej vahy malej, tak to tiez bude vacsie babenko si myslim...

vsetkym drzim palce, nech su vsetky vysledky ok 😵

botis
10. nov 2009

teda bebel ty kedy mas cas to este nahadzat do pc. my sme dosli domov az o siestej a to som este mala ist na gyndu ale samozrejme zas nerobia, uz mi to leze na nervy kazdy druhy krat jak tam mam ist tak z nejakeho dovodu nerobia !!! skusim to znova vo stvrtok...
fotky su fajn, bruska spredu vyzeraju mensie 🙂 skoda, ze sa moja mala niekde vzadu skovavala, to tusim zrovna pozerala hokey, inak sa cudujem, ze to vydrzala bola fakt dobra a v aute mi do pol hodky zaspala tak som velmi rada, ze sme to vpohode zvladli
ak bude v decembri stretko tak dajte vediet chcela by som dojst ale mam zrovna skusky na VS takze si to musim velmi dopredu naplanovat
krasny vecer vsetkym, idem pozerat Ice Age3

ivv
11. nov 2009

dobre rano bruska 🙂

rano som nemohla spat tak som pozerala reprizu sprav na CT. v statoch stahuju z trhu vyse miliona kocikov zn. McLaren, 12 detickam tie kociky v spojoch amputovali konce prstekov.. ☹ ☹ strasne.. hned som bezala obzerat ten nas kocar, ci tam nie je nieco kam by mala mohla strcit prsty 😲

ivv
11. nov 2009

haloooo...
tu sa este spiii???
vstavame! cvicime! 😀

meggieya
11. nov 2009

dobre ranko... ivv, ja som tu uz od rana, ale zatial len citam... dnes som taka unavena uz od rana, ze by som si najradsej lahla naspat do postele a co ked musim byt v praci, nic ine mi nezostava.... ☹ strasne ma to uz v praci nebavi... 😠

ketkous
11. nov 2009

Ahojte zienky,prosim hodte mi sem dobry tip na odsavacku mlieka,dakujem. 😵

meggieya
11. nov 2009

ak by ešte nejaka mamina hladala nieco k materskej a rodicovskemu prispevku, tak tu je najnovsia prednaska v ktorej je takmer vsetko: http://www.porada.sk/view.php?pg=skolenie715

alikaa
11. nov 2009

Ahojte, vidim, ze vcerajsie stretko bolo v hojnom pocte. No ja by som vas vobec nesponznala podla vasich profilovych fotiek. V tom decembri by sme mohli dat stretko na vianocnych trhoch, to by bolo super.

Meggieya ja som tiez dnes riadne prispata, sa neviem rozhybat a zacat makat. Mi sefka navalala kopec roboty, co vsetko musim postihat kym odidem. A ja ze uz budem mat kvazi klud 😒 Tiez ma to tu uz nebavi, uz sa tesim na december kedy si v pohodicke vychutnam predvianocnu naladu, mam tooolko planov 🙂 snad mi to moje brucho dovoli. Najviac sa ale tesim, ze si konecne budem moct pospat, kazde rano sa mi vstava tahsie a tahsie.

bebel
11. nov 2009

Ćaute, ja som na tom dnes obdobne....
vstala som hore zadkom 😒 a neviem sa nejak naštartovať.
Hneď ma v mailboxe čakali nejaké komplikovanejšie veci....a už toho mám akurát poo krk.
Zadrbávať sa s nejakými idiotmi, čo vymýšľajú kraviny a neplatia pre nich pravidlá ako pre ostatných ......ma už fakt nebaví. 😠
Čoraz viac sa prikláňam k alternatíve, že na všetko hodím bobek 8 tt pred pôrodom...navyše ak budem mať sekciu 6.1.2010 tak to nebude ani celých 6 tt.

ketkous...neviem, či to treba riešiť už teraz...ja uvidím podľa toho, či budem rodiť prirodzene alebo nie, podľa toho sa pokúsim rozbehnúť kojenie...aj odsávaním. (poinformujem sa, čo majú k dispo v pôrodnici, kde nakoniec skončím)
Táto neistota...ma trochu znervózňuje. Tak som dnes´aj v súvislosti s počasím úplne bez nálady
🙄

ivv
11. nov 2009

na case ist na MD, ze? 😎 ja by som tiez uz brala..
mam za sebou uzv v 30tt, prietoky (cele to trvalo asi 5 min. moj lekar sa nebabre.. 🙄 ) a odber krvi.. mala je hlavickou hore, chrbatik ma nalavo a kope ma vpravo, co aj dost citim 🙂
takze asi zacnem chodit plavat, tusim janka spominala, ze sa jej tak maly otocil.. vyskusame 🙂

olienka12
11. nov 2009

Hladam nejake cvicenia,kt.by pomohli babatku otocit sa spravne a docitala som sa len o macacom chrbate.Tak idem pocvicit. Zajtra sa opytam na priprave,ci nema nejaky typ co robit 🙂 nas je priecne hlavickou na pravo,chrbatikom dole,tak je tam sanca,ze by to mohlo zabrat staci sa mu len trosicku pohnut a je dole 🙂
Baby drzim vsetkym prsty,nech sa drobizg umudri 🙂

meggieya
11. nov 2009

jeeeej botis, prave pozeram, ze cakate Adriana, aj my sme chceli dat, ale nakoniec sme si to rozmysleli. 🙂 Je to pekne meno...
No najhorsie, ze niekedy v praci kaslu na to, ze som tehotna, co nikoho to nezaujima, ze sa mi zle sedi, ze ma boli zadok, ze som stale unavena... aaaaach jaj. Normalne, ze pocitam dni a hodiny...
No aj ja sa alikaa tesim na vianoce, neviem uz aj dnes ma to nejak popadlo, ze si pustam vianocne a snivam, ako si doma spravim vianocnu vyzdobu a vsade budu blikat sviecky a vonat skorica... aaaach 🙂

olienka12
11. nov 2009
ivv
11. nov 2009

ja mam v podstate stastie, ze ma uz v praci moc "neriesia", nemusim uz ani na porady 😝 a smeju sa ze uz "striham" meter.. ale doskolit kolegynu musim, uz len jedna vacsia zalezitost a mozem vypisat protokol 🙂, snad to nejako tie dva tyzdne vydrzim..
lutujem vsak baby, ktore musia cele dni stat na nohach, alebo maju pracu pri ktorej su v jednom kole aj fyzicky .. aj psychicky.. 😕

dadulka2000
11. nov 2009

caute babenky
ozyvam sa opat v UK 🙂
docestovala som v pohode, dlhsie trvalo sa dostat v tej zapche z letiska, ako preletiet pol Europy 😉

stretko bolo super (aj ked ja som sa zdrzala len chvilocku), ale bolo fajn vas vsetky tehulky vidiet nazivo. diky moc ze ste posunuli cas. 😅
bebel, pekne fotky
petka, vdaka za odvoz 😎

no idem zacat makat,.... (ale som opat hladna - tak najskor nieco spapkam 😀 )

drobec123
autor
11. nov 2009

ahojte,

stretko bolo fajn aj ked som teda musela odist kedze ma cakali interviews v praci a vecer este teda vyhlasenie Trend TOP. aj ked som prisla dost neskoro a rano som vstavala klasika do prace som rada ze som tam bola a stretla kopec pracovnych kontaktov s ktorymi som sa osobne rozlucila. pre mna to bola prijemna akcia 🙂
dnes ma to pocasie sice netesi, ale kedze som v teplucku tak to ani neriesim a radsej makam ....
tak sa drzte a snad stihneme este stretko na vianocnych - straaaasne sa na to tesim, chodime tak kazdy den na obed 🙂 len medovinku si tento rok odpustim, to by vyzeralo nalievat sa kazdy den s takym bruchom 😀

genialna
11. nov 2009

Ahojte bruska..

babel, klobuk dole.. 🙂 Uplne super si to s tymi photos vymyslela. Po pravde, ja som celu dobu mala problem priradovat nicky k tvaram a menam. No uz mam v tom jasno.. 😉

Babule, ak sa v praci uz necitite dobre, chodte radsej na PN, ci na matersku od 8tt. Mna v praci hrozne zo sedenia bolel chrbat a na poslednej poradni ma Dr. postrasil velmi makkym krckom, kt. mam pravdepodobne zo sedenia. Tak mi nakazal byt doma a bez toho ze by sa ma pytal mi vypisal MD na 8tt. A v praci to s kamennym usmevom museli prijat.

meggieya
11. nov 2009

Tak to mi ani nehovor, ze krcok slabne pri sedeni... aaaaa no zatial som mala vysledky dobre. No dufajme ze mi tato praca neprinesie nejake komplikacie... ale tak snaaaad, ked som to doteraz vydrzala.
No pocula som ze je dobre plavanie aby sa babatko ulozilo hlavickou dolu. Nas maly je dolu hlavickou, zatial.. 🙂
Inak chodite niektora cvicit k doktorke Jandovej?

alikaa
11. nov 2009

Genialna ja sa v robote citim celkom fajn (mame dobry kolektiv), len uz som nejaka leniva pracovat naplno, sa mi nechce 😝 Nemam ziadne problemy ani bolesti chrbta, poctivo sa kazdy den po robote poprechadzam po meste aspon pol hodinku nech sa rozhybem, chodim na tehotensku jogu a tehotenske brusne tance, mi to dodava energiu a citim sa fit. Inak na joge robime aj cvicenia, aby sa nam babatka otocili dole hlavou, niektore su aj na tej stranke co dala olienka. V piatok idem na kontrolu tak som zvedava ako sme otoceni.

Meggieya ja planujem ist na jeden predporodny kurz od buduceho tyzdna, ale o Jandovej som pocula vela chval a kedze ma prednasky a cvicenia zadarmo, tak ked uz budem na materskej by som tam chcela ist na nejaku jej prednasku/cvicenie.

gucz
11. nov 2009

ahojte maminy

vidím že stretko sa Vám vydarilo, pekné fotečky 🙂

megg neboj sa sedenia, ja som pred pôrodom asi mesiac viacmenej ležala doma na dovolenke a i tak sa i krčok skrátil a otvoril. Ono je to individuálne.
A bábetká majú na otočenie čas do 35 - 36 týždňa, tak snáď sa umúdria 🙂

ja som dnes mala výjazd do TT, ale len taký nákupný. Zasa som kúpila pár drobností pre malého (bodynká, overaly a tak), tak som si spravila radosť. No ale inak počasie nič moc, stále prší, už som z toho na nervy, stále sme s malou doma zavreté, už sa aj nudíme.

Ozaj čo budete obedovať, hoďte dajakú inšpiráciu, však mňa už ani nenapadá čo mám variť. Dnes som sa horko-ťažko rozhodla pre zeleninové rizoto, ale čo uvarím zajtra, prípadne pozajtra.... 😕

k.a.t.k.a.
11. nov 2009

Dobre ranko 😅

som sa prave zobudila 😅 no vstala som uz o 7,00 vycchystala mladu a stareho 😀 a zalahla naspät. Stretko bolo dobree, este by sme mohli dat jedno na vianocnych pri varenom vinku 😎

Som sa na zajtra objednala na masaz, sa vytesujem 😎 vcera ma strasne jedna noha bolela tesne nad kotnikom som myslela ze uz ani spat nebudem 😝 a este mi aj brucho tvrdlo...

Prosim vas tie co mate Magne B6, napiste mi kolko ma jedna tabletka magnezia v sebe, viem ze sa mozu brat az dve 3x za den, lebo ja som kupila teraz inu znacku Mg+B6 a tam pisu ze len 1x za den 🙄 tak som z toho kon teraz, by som potrebovala aspon 3x za den si dat 😝

gucz
11. nov 2009

katka moja segra má magne B6 a jej dala lekárka len ráno a večer jednu tabletu, to sú asi tie silnejšie. Boli v bielej krabičke (50 ks) a tuším modrým tam bolo písané a stáli myslím 6,37€, ale koľko magnézia obsahovali to neviem.

k.a.t.k.a.
11. nov 2009

no ja som mala v plane varit dnes kelovy privarok, len este sa musim ist pozriet ako sa to vari 😅 ja teda nie som moc velka kucharka a hlavne len prilezitostna 😀

gucz
11. nov 2009

no s kelovým prívarkom by som ja doma nepochodila, to by mi nikto nezjedol (ani ja 😎 ), inak ani ja niesom nejaká kuchárka, ale také rýchle veci zvládam. Alebo popozerám aj s návodom na MMB. Inak zväčša točíme asi 10 jedál stále dokola (potom ma to už ani nebaví)

k.a.t.k.a.
11. nov 2009

gucz ved prave na tych co ma tvoja segra je pisane ze sa moze az dve tabl. 3x za den

k.a.t.k.a.
11. nov 2009

hah aj ja cerpam z MMB receptov, tam su take aj s obrazkami a presnym postupom akurat pre mna 😀

liwka
11. nov 2009

ahoj, bruska, dnesny den je fakt akysi uspavaci. pridavam sa k tebe gucz, tiez by sa mi zisla inspiracia. zostalo mi sice zo vcera par kuskov file so zemiakmi (draheho vecera) a brokolicovej polievky (to bol moj obed), no, co spravim dnes, netusim. ale ten kelovy privarok by u nas tiez nepochodil...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre