Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

weronyca
24. nov 2009

Kocky poradte co je dobre na tu zahu.. viem ze ste s tym mali problemy.. inak ja mam asi nejake opozdene reakcie.. aj tie chute mi zacali nejak neskoro, ze by mi o chvilu zacali ranne nevolnosti??

Bebel sa niektorej neozvala? mala dnes nastupit do nemocky.

V noci som inak citala junovky, Mirka je uz doma. Len dufam,ze jej toto tehu uz konecne vyjde a vydrzi do toho juna... Moc skoro jej zacinaju probelmy ☹

liwka
24. nov 2009

zdravim vsetky bruska aj malych obyvatelov brusiek 😀
weronyca- nam na kurze teta porodna odporucala nelupane mandle, ale neskusala som, takze neviem. a ja na tu hnusnu pachut v kuse zmolim mandarinky, tie su mnam 🙂
ja som zistila, ze musim uplne vylucit kofein, bo nasa mala reaguje na moju obcasnu kavu ako naspeedovana vevericka 😀

liwka
24. nov 2009

werony- este mi napis, ako si to vyriesila s tou sialenou chutou na muskat? po dlhom case som vdaka tebe dostala zachvat smiechu 😀

weronyca
24. nov 2009

Ja tu uzasnu chut mam este stale. A neviem sa jej zbavit ☹ Asi som dobre pipi. Ale kde zohnat muskaty..Asi si vypisem inzerat

mam inak este otazku. Ja milujem citronovy caj. Myslite,ze mi cierny caj v takejto forme moze skodit? Ja ho totiz pijem na litre ☹ Ale nenechavam ho dlho luhovat.

k.a.t.k.a.
24. nov 2009

weronyca tabletky tums su dobre na zahu, zaberu mi okamzite a potom mi pomoze aj pohar mlieka, ale zas to ako komu, niekomu pohorsi zase 😅 Ja si myslim ze cierny caj mozes, aj pijem denne aj 2 kavy aj cierny caj a vsetko je OK.
Ja som malej na noc uvarila cibulovy caj 😅 ale len v noci jej ho podavam kedy moc nevnima co pije 😅 ale tak ked si ho ochutite medom a citronom tak sa da celkom 😉

zuzuxx
24. nov 2009

Ahojte kocky, mne na zahu pomohli cmulacie tablety TUMS. Dostat ich v lekarni a mozu ich aj tehotne 😉

Dnes sme mali poradnu, chodim uz na Antolsku, Natalka vazi uz 2500g, tak sa tesim 🙂 Len dufam, ze ku koncu nebude mat 4kg 😀

Boli ste uz niektora na tej prednaske o EPI? ja rozmyslam, ze by som sla zajtra...

dadulka2000
24. nov 2009

veronika,... hmmm tak muskatovy osial ta premohol. no budes to mat tazke s tym zhananim muskatu 🙂
tu v uk sa cierny caj pije tiez na ltire,... ale kedze absahuje teain, tka odporucaju tehulka tak 4 salky caju (s mliekom) - tj cca 1200ml (ak beries 3dcl salky) - ale uz ziadnu kavu k tomu 🙂
tak si myslim ze tvoj slabo luhovany caj scitronikom je ok 😎
prave som mala 10min relaxacnu masaz od kolegynky (kazdy tyzden sa mi takto venuje - super) 😉

zucana
24. nov 2009

weri ja mam muskaty este rozkvitnute na okne 😀 pridi uribim ti chlebik 😉

hanus177
24. nov 2009

Ahojte kočky,
všetkým držím palce,nech je všetko o.k. a hlavne nech si detičky ešte uživajú života v bruškách 😵

Baby aký je to pocit keď sa otočí mimčo? Ja som ho predtým cítila v dolnej časti bruška, po poslednom UTZ malo priečnu polohu..... teraz ho skôr cítim v okolí bruška a pod rebrami. Ale nejak zvláštny prevrat som necítila, myslela som si, že to otočenie budem vnímať intenzívnejšie...... A na poradnu idem až 9.12.

Aj ja mám plánovanú sekciu, robia sa nejaké špeciálne vyšetrenia ešte pred alebo až v nemocnici?

adros
24. nov 2009

dadulka, ako robievas ten cibulovy caj? zo supiek alebo priamo z cibule (osupanej)?

dadulka2000
24. nov 2009

adros, ja zalejem priamo nakrajanu cibulu, ale kukni sem:

http://www.porada.sk/archive/index.php/t-13757....
dufam ze ti uz bude lepsie coskoro moja 😅

zucana
24. nov 2009

adros ja si robim aj taky cibulovy sirup:
nakrajas na drobno cibulu a robis take vrstvy tej cibule a cukru do salky a potom cakas kym pusti stavu a lyzicou si davas ...treba vela cukru nieje to take zle...a je to lepsie este aj ako caj lebo cibula nie je prevarena...

adros
24. nov 2009

dadulka, zucana, dakujem 🙂

sisipetka
24. nov 2009

Hanus, niekedy sa babatka otocia a vobec to nemusis vnimat. Moje kope vsade, kde moze a teda polohu od 30tt nezmenilo - neviem, ze co tam vyvadza...ale MM vcera povedal, ze ked sa narodi, tak asi aj lozit same uz bude 😀

...a pred sekciou sa robi klasicke predoperacne vysetrenie = odbery krvy, ekg a posedenie na internom. Toto nesmie byt starsie ako 14 dni, takze hned na zaklade vysledkov sa potom dohodne termin sekcie a ide sa. Samozrejme ine je to pri akutnych cisarskych....tam podla toho, co stihnu. Mne prvykrat nestihli nic, iba polozit 2 otazky (co som jedla, aku mam vahu)....

A ten muskat sa mi pacil 😀

zuzul30
24. nov 2009

prepáčte, že Vám do debaty vtrhnem aj ja, ale chcem sa opýtať či aj vy ked stojíte máte hrozne napnuté, akokeby tvrdé brušká? Lebo ja ho mám tvrdé skoro stále, ale ked si lahnem na chrbát tak je mäkučké....je to v poriadku?
Hanus-aj moja malá je v pričenej polohe, kope ma niekde pri močovom mechuri a v okolí pupka raz na lavej a raz na pravje strane mám vkuse niečo vyduté a na dotyk tvrdé-neviem či je to chrbátik, alebo hlavička....ale tiež sa modlím aby sa už pretočila do normálnej polohy
ďakujem a všetkým, čo sú choré prajem skoré uzdravenie....
a ešte čo sa týka CTG záznamov-ja chodím už od 26 týždna, a tiež sme mali všelijaké hodnoty,raz príliš vysoké a inokedy nízke, lekári sa však nakoniec zhodil na tom, že tieto záznamy sú smerodajné až od 34-36 týždna-tak neviem.....

gucz
24. nov 2009

zuzul30 aj ja mám ten pocit, keď stojím, tak mám brucho také dosť napnuté stále. A aj keď sedím. Mäkké ho mám len keď si ľahnem. A krpec ma moc nekope, sem tam síce dostanem nôžkou do mechúra, ale skôr cítim, ako sa prevaľuje a ako sa mi hlavičkou zapiera pod rebrami, je koncom panvovým, dosť to už aj bolí.

zuzul30
24. nov 2009

gucz-presne aj mna stále pichá, alebo tlačí pod rebrami a naozaj je to dost nepríjemné-myslíš, že sa nám ešte pretočia?

ives77
24. nov 2009

ahojte brušká🙂 tak sa hlásim aj ja po dlhej dobe,čítam,že máte podaktoré problémi tak sa len držte nech ste čo najdlhšie 2v1 a všetky choroby sa čím skôr vyliečte...

gucz
24. nov 2009

zuzul30 na pretočenie majú ešte čas do takého 35 - 36 týždňa. Však uvidíme, ale skúsenosť s tým nemám, dcérka bola od začiatku do konca tehotenstva vždy hlavičkou dolu. Som zvedavá čo mi povie doktorka, 2.12 mám poradňu s ultrazvukom. No ale ako som bola na pohotovosti, tak mi doktor povedal, že ak by dačo, mám upozorniť lekárov že bábo je KP.

dadulka2000
24. nov 2009

gucz aj ja mam sono 2.12. 😀 , ale to mam extra termin koli vraj nizkej placente co bola v 20tt.(lebo tu su "az" dve sona pocas celeho tehu) 🙂 je mozne ze sa aj posunula,.... lebo inak ak brani v prechode tak je C-sekcia.

zucana
24. nov 2009

dadulka aj ja som mala v 20tom tt nizko placentu a posunula sa 😉 ma to vela zien v 20tt je to normalne

dadulka2000
24. nov 2009

zuci,... ved aj ja si to myslim. a ked som bola neskor na SR, moj gyndos povedal ze je na spravnom mieste,... ale aspon uvidim babatko este pred januarom. rozmyslam ze aj Elku vezmem so sebou,....

zucana
24. nov 2009

zober zober 😉 bude sa tesit

gucz
24. nov 2009

dadulka, tak potom si to sono uži 🙂 , ja sa už tiež teším, kedy uvidím drobca. Potom podáme spoločne info 😉 . Ešte niekto má poradňu druhého decembra, len pre moju tehu demenciu si už nespomínam kto 😀

mňa poslednú hodinu tak bolí nad pupkom vpravo... drobec tam tlačí hlavičkou, je to fakt veľmi nepríjemné, mám pocit, že mi tam praskne koža 😝 . Už aby bol večer a aby som sa natiahla na gauč. Vtedy sa malinký trochu inak uloží a netlačí ma to tam.

katka22r
24. nov 2009

ahojko aj ja sa pridavam aj ja mam 2 poradnu ale idu mi brat ster na streptokoka snad uz zmizol hajzlik jeden 😉 a neviem ci mi bude robit aj sono uvidime

andykca
24. nov 2009

hehe...aj ja mam poradnu 2.12. 😉 🙂 ale sono neviem ci mi robit bude

inac ked o tom tu tak kecate tak aj ja mam tvrdsie brusko ked sedim a stojim...a ked si lahnem tak je v pohode 🙂 takze je to normalnee abo ako?

adros sme nahlasene na buducu stredu na predp.pripravu takze ak ti bude dobre prideme pre vas a pojdeme spolu...ak nie tak ja pojdem urcite s Petom 🙂

adros
24. nov 2009

andy, prave kvoli tvrdnutiu bruska sa dlho nema stat na mieste, to som uz davno citala, ze ked sa caka na bus alebo podobne, treba sa hybat a nie stat na jednom mieste. Takze to normalne, len sa treba hybat,aby netvrdlo. Inak ja sa tiez kontrolujem tak, ze si lahnem a ohmnatam brusko, ked je vsetko ok, tak som spokojna 🙂 a dakujem za kurz, trosku mi je uz lepsie, tak verim, ze na bud. stredu budeme fit, a keby nie, tak nam potom date rychlokurz. Ale skor sa obavam, ze si asi netrufnem na tu Moravu ☹ ja uz teraz nevladzem poriadne chodit, tak si neviem predstavit, ako by som zvladla tam labzovat. Ale uvidim na poradni bud. pondelok ako sme na tom aj s krckom a co si mysli dokina o takom vylete, ci je to vhodne alebo nie 😉

inac, som si prave navarila "vonavy" cibulak, tak testujem 😀 😀 😀

andykca
24. nov 2009

adros nieje zaco 🙂 s radostou... xi a som zvedava teda ci sa odhodlas ist 🙂ale ak nie tak v pohodke pochopim ved si par tyzdnov predomnou takze sa radsej setrite....som chcela napisat ze vsak pojdeme o rok ale to by sme bud isli len my dve s Alex a Patom lebo polovicky sa nezmestia aaaaalebo by sme objednali mikrobus hehe

tak dobre ze to je s tym brusom tak ako pises...ja uz mam stres lebo doteraz sa mi sedelo celkom v pohode a teraz mam problem obsediet xi...takze radsej si lahnem - esteze som doma nevedela by som si to predstavit v praci...

cibulaaak..fiha to je jak za mojich mladych cias...mne este mamka davala obklad na priedusky - mast s cibulou ked som bola chora 🙂

motylik22
24. nov 2009

ahojte baby ja mam zajtra poradnu tak drzte palceky 🙂

adros
24. nov 2009

andy,s tym mikrobusom je to dobry napad 😀 😀 😀 ono je to vlastne uz bud. vikend, ze? no ved uvidime, mozno dokina povie, ze kludne mozem ist 😉 a ked nie, tak dame stretko aspon na trnavskych vianocnych trhoch aj s ostatnymi tehulkami 🙂

a teraz fakt aj ty viac odpocivaj a moc nestoj na nohach. Ja si nohy vykladam aj pri pc 🙂

katka, ty si na toho streptokoka brala aj nejake lieky? ja som posledny vyter mala ukazkovy, ale trochu sa teraz bojim, ake budem mat nove vysledky (v pondelok mi budu robit vyter), lebo predsa len pri uzivani atb sa flora v posve meni 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre