Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

andykca
24. nov 2009

😀 veru veru...ked treba mat vajicka pre drobcov tak jedine mikrobus nam bude treba xi....ano je to buduci vikendik ale ked nepojdes tak neboooj nist ja ti to pofotim cele a ked mi nieco crnkne do nosa tak ti donesem hehe.....
ale tie trnavske trhy si nemozeme dat baby ujst tak hutajte kedy sa stretneme aby sme to neprepasli lebo ak zacneme setci rodit bude beda hehe

mno idem sa ja zas vyvalit 🙂 prenechavam pc drahemu...... 😉

krpuch
24. nov 2009

ahojte...tak ja som dnes bola na krvi..zajtra budem mat vysledky, zevraj su to uz komplet vsetky vysetrenia krvne, tak uvidime, snad budeme ok. Na pasy sa u nas chodi od 36. tyzdna do nemocnice. Pri rebrach aj mna casto picha a male je otocene hlavickou dolu..
vsetky sa pekne liecte..

dadulka2000
24. nov 2009

ahojte
uz som doma z prace,... dnes bol sami debil za volantom na cestach,.... stale sa stalo v zapchach, no hroza. som rada ze som doma. 🙂
peciem v rure zemiaky, masko a mediterra zeleninku, ale neviem ci vydrzim este 45 min cakat.
kocky tak potom toho 2.12. si porovname vysledky 😉

bebel
24. nov 2009

Ahojte,
ja som dnes absolvovala celodenný výlet do nemocnice v PB 🙂 a nemusela som ostať..
Kamoška mi natočila hodinové KTG, skontrolovala ma zdola, prietoky aj pomerala a pozrela všetko cez usg.
A všetko bolo ok. Krpatá sa teda v piatok otočila hlavičkou dole, vľavo ma chrbátik a vpravo nožičky 🙂
Bola ukážková po všetkých stránkach a má 1950g.
Prietoky v norme, placenta detto. Tak som sa spokojne po obedo-večeri a kávičke v banco del Peru odobrala domov. Takže včera možno mala omotaný okolo ruky/nohy na chvíľu pupočník a dnes to bolo voľné.

Sisipetka: ja keď som včera zmenila polohu na ľavý bok, tak malej práve vyletel tep zo 105 na hodnoty 213...tak som sa hneď vrátila na chrbát.
Mne sa najepšie spí na chrbte s vypodloženými lopatkami a hlavou v takom už skoro polosede.

minix
24. nov 2009

bebel, prave som ti sla pisat, ze co a ako, super, ze si sa ozvala. 🙂)

my sme dnes na kontrole dobre obstali, vraj je vsetko OK, sme zavrete, klenby volne (to netusim, co je🙂), dalsia poradna aj s krvou bude 10.12. a potom 17.12. a potom by som uz mala ist na Antolsku ist si riesit porodnicu. Len netusim, koho a akeho doktora najdem po 17.12. v nemocnici. :((((((

uz mame aj nastup na matersku, nakoniec sa to prave kvoli dovolenke posunulo uz na 8.12.

Kocky, co mate skusenosti - poradte - ostali mi styri nevycerpane dni dovolenky - koniec PN mam 7.12, zaciatok MD mam 8.12. Mozem tu dovolenku cerpat od toho 8.12. - 11.12., alebo tam je to uz pase, lebo mam MD?

evcam
24. nov 2009

Ahojte. Bebel super, Ze ste ok. My sme tiež ok a mala je tiež už otocena hlavičkou dolu. Mame 2140g ale ešte pobudneme v nemocke koli tomu môjmu zlcnikovemu zachvatu.

zucana
24. nov 2009

bebel tak super...
baby ja mam dnes taku kvapku vo vytoku taku do silnozlta resp. oranzova...cely den nic len vecer ked moc chodim hore dole po schodoch...
uz som to parkat mala pocas tehu napr.ked som dlho chodila a vzdy bolo vsetko ok
teraz som bola na usg v piatok a vsetko bolo ok tak neviem ci mam stresovat...
mavate to niektora ?

minix
24. nov 2009

zucana, ja som kvoli zbytocnym ciernym myslienkam vcera v noci skoro vobec nespala. Pokial to mas silnozlte, oranzove a citis sa dobre, tak by som asi paniku nerobila, najma ked si bola v piatok ok. Ak by si sa ale zacala citit nejak inak,horsie, tak necakaj a chod. Radsej hypochonder, ako prist k niecomu zlemu.

zucana
24. nov 2009

minix super inak ze kontrola oki....
je to take slabulinko oranzove ale take uplne slaby nadych a raz som uz kvoli tomu k lekarovi letela a povedal ze je vsetko ok...len ma zaujimalo ci je to normalne mat aj taku slabo oranzovu....inak mam biely vytok po zaschnuti do slabozlta ale malinko....

minix
24. nov 2009

zuca, ja mam to iste uz peknych par mesiacov. 🙂))))

zucana
24. nov 2009

aj sem tam taky oranzo nadych minix obcas?

minix
24. nov 2009

parkrat som mala, ale iba ked to zaschlo. 🙂 ale nic moc, ziadna cervena, nic, len skorej ako hnede. Ako ked ti praskne slabucka cievka.

zucana
24. nov 2009

ja tiez len ked to zaschne...a je to iba slabucko malo....itak zajtra musim volat dokymu tak sa spytam....ale dik moc

roxy_1
24. nov 2009

Ahoj holky,

bebel a evcam super ze je u vas vsechno v poradku 😵 😵

ja dneska litala jak das,vybirala a objednavala dvere,objednavala koupelnu + wc a obklady na schodiste,ale hlavne jsem si koupila par veci do porodnice,jako poporodni vlozky,jednorazove kalhotky a tampony do podprsenky,jeste to neni vse ale aspon ten hlavni zaklad mam 🙂

jsem hotova,pujdu si lehnout,maly ma opet peknou skytavku...chjoooo miva ji casto 😅

bebel
24. nov 2009

Baby ani neviete ako mi odľahlo, že sa nič nedeje...
Minix počas PN, ani MD si nemôžeš čerpať dovču...až sa ti skončí dovča, môžeš si ju čerpať (dostaneš ten mesiac za tie dni výplatu) ešte pred nástupom na RD 🙂

Evcam: som rada, že ste ok...aj dole hlavičkou 🙂 Btw: nevieš náhodou kedy bývajú tie cvičenia s pôrodnou asistentkou v nemocnici v TN?

Roxy: šikula, akčný deň 🙂 aj Bibina dnes mala asi 3 x štikútku , raz aj počas monitoru 😀

Zucana: ja mám výtok len taký mierny akoby biely hlien , ktorý aj hneď zaschne na bielo-béžovo

a fyi: k tej tragédii v SNV, nebola to chyba lekárov...toto sa nedá predvídať.
http://spravy.pravda.sk/rodicku-zo-spisa-zabila...

bebel
24. nov 2009

Teda presnejšie : až sa ti skončí MD, dočerpáš si dovolenkový nárok a potom pokračuješ na RD 🙂

botis
24. nov 2009

ahojte baby, tak som rada, ze mate vsetko vpohode bebel, evcam
ja som sa dnes po dvoch tyzdnoch konecne dostala na tu gyndu...no doktor nebol moc zhovorcivy...vraj mam nizsie krcok a v knizke mam pri nom napisane 3cm, neviete co to znamena ? asi sa to uz blizi, ze jo?
pri malej mi take veci nevraveli, vsetko som mala ok, ale teraz... neviem
a este mi brali ster a mam prist zas za tyzden, nejak skoro, nie?
a aj mne obcas tvrdne brucho, posledny tazden nejak viac

lopezka
24. nov 2009

ahojte baby 😀
konecne som vas ako tak docitala a je to tu pestre 😒 😖
vsetkym chorym zelam skore uzdravenie, lepsie vysledky a co najdlhsie zotrvanie v ulohe kinderka 😀 😀

antonia, uprimnu sustrast ☹

ako pisala sisipet, ja som z tej druhej skupiny bab, co este pracuju a chcu si po sebe nechat prazdny stol 😖 dnes som prisla z prace okolo pol deviatej .....a to som tam bola uz pred osmou, lebo som rano opat nemohla spat 😠 uz sa mi to v praci krati a mam pocit, ze som toho este vela nestihla a este ma tam kopa toho caka .....teda zaucit .....aby ma potom neotravovali kazdy den telefonatmi 😠 😖

dobru nocku baby a co najmenej vyjazdov na wc 😀 a moc sa s tym rodenim neponahlajte 😀

minix
25. nov 2009

botis, mas nejakeho zvlastneho doktora, nie?

Myslim, ze pri dlzke krcka maternice 3 cm nie je dovod na paniku, ja mam uz cez mesiac iba 1,5 a mozno aj menej. 😀

adros
25. nov 2009

dobre ranko

bebel, evcam, som moc rada, ze ste v poriadku. Niet nad take ukludnenie od lekara 🙂 🙂

k tomu pripadu z SNV a tomu vcerajsiemu z telky.... ja by som prosila "spolubojovnicky" tehulky, aby o takych pripadoch ani nepisali. Ja si myslim, ze to ziadnej z nas neprida na klude pozerat to v spravach. Je to priserne, ze sa nieco take stane, ale mame pred finale a na take veci netreba ani mysliet. Na mna uz vcera doliehala mierna depresia z toho, ze porod sa blizi a ako to zvladnem, doteraz som si to ani tak nepripustala, ved to je daleko, ale ono to uz tak daleko nie je. Tak na mna doliehal strach a tiez z toho,aka budem matka, ako to vsetko zvladnem. Malicku neskutocne moc lubim a tesim sa na nu, ale obavy predsa len su a tak nepotrebujem aby som sa este stresovala tym, co vidim v telke. Ale ak vam to predsa neda a budete na take veci upozrnovat, napiste na zaciatok komentaru ADROS necitat 😀 😀 😀

botis, ty mas zatial krasny krcok. Ja podobne ako minix som pri poslednej kontrole mala skrateny na 1,5 cm a teraz je to mozno aj menej, takze ty urcite nemas dovod na panikarcenie

roxy, kde sa v tebe berie este tolko energie? Klobuk dolu, ja uz by som teraz na take veci nemala silu 🙂

nedockava4
25. nov 2009

dobre ranko, tehulky...
Ja sa dnes chystam nakupit si nejake veci, ktore chybaju (je toho este tooolko vela), ale akosi sa mi nechce...troska som zlenivela :o)

hanus177
25. nov 2009

Ahojte, potrebujem poradiť objednávam krsniatku mikinu s jeho menom a neviem veľkosť - č.128 je na aký vek?
On má 4 roky.

gucz
25. nov 2009

Inak dobré ránko prajem, teda už doobedie. Konečne u nás svieti slniečko, tak sa vytešujem. Oprala som si cestovnú tašku, tak keď vyschne, tiež pomaly začnem prihadzovať veci do tašky.

Bebel, evcam som rada, že Vám kontroly dopadli dobre, myslela som na Vás 🙂

júúúj zasa mám taký nával tepla, pripadám si ako radiátor

katka22r
25. nov 2009

ahojte kocky tak pozeram ze niesom sama co ma navaly tepla s coho to moze byt?ja to mam tak raz do dna tie navaly...

hanus177
25. nov 2009

gucz ďakujem..... tú stránku si určite odložím.... ešte sa zíde 😉 A radšej objednám väčšie veď deti rastú ako z vody... 😀

sisipetka
25. nov 2009

Ahojky kocky,

Bebel - super, ze ste v poriadku a ako citam, tak kazde mimi reaguje inac na polohy. Ja na chrbte nemozem uz ani poriadne dychat a bobikovi sa to tiez nepaci. No a ked lezim na bokoch, tak veselo pracuje nohami, rukami a este neviem cim 😉
Evcam...tak este vydrz chvilku v nemocke a hlavne je, ze ste ok 😉

Adros zaujimavy komentar, mna hned v pondelok rano dr. na poradni privitala vetou: "Vam zakazeme pozerat televiziu" 😖 ....no, ale ja to mam odzite, takze tieto spravy beriem bohuzial ako statistiku a pevne verim, ze sa to niktorej z nas neprihodi....

Botis krckok mas este ok a bezproblemov mozes fungovat, on sa uz postupne bude skracovat a pripravovat na porod.
lopezka, ale moc to neprehanaj v praci...aj tvoje mimi si zasluzi troska spomalit a oddych 😵

Ostatne kocky, zelam pekny dnik... u nas svieti slniecko a ja sa valam v posteli 😎

roxy_1
25. nov 2009

Ahoj hoky,

tak mame dalsi prirustek 😀 psala jsem Stylly jestli jsou v poradku uz minuly tyden a vcera pozde vecer mi napsal jeji manzel ze od vcerejska uz jsou tri 😵 😵 zatim vic toho nevim,ale jsem moc rada ze nam dal vedet 😀
tak snad budou s malickym v poradku a brzo se nam sama ozve 🙂

Adros akcni den to byl ale pokud chci do konce roku bydlet musim nejak manzelovi v tomhle ohledu pomoct,on uz nevi kde mu hlava stoji 😅
a s tema depresema jsem na tom stejne,mam neustale obavy ze do ted to bylo v pohode a pak nevim co me ceka,bude to jina vojna a ja mam strach jak to budu zvladat.. 🙂 pak si ale reknu zvladly to jine zvladnu to i ja,babicky jsou neustale po ruce tak jsem aspon trochu klidnejsi 😅

adros
25. nov 2009

jeeeej, ten malicky je taky krasny, roxy nevies, v ktorom tt prisiel na svet? je taky malicky, tak mu zelame aj maminke veeeeela zdravicka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre