Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

ives77
29. nov 2009

ahojte kočky,tak ja s mojej skúsenosti druhorodičky...ja som bola samozrejme doma sama ked ma to chitilo,nad ránom som sa zobudila kolo 4ráno nato,že mi treba čúrat išla som došla nazad do postele a len čo som si lahla zase tlak na čúranie čo mi reku šibe?postavila som sa z postele a vtom sa zomna vylialo asi za vedro vody,hned som volala dr.kt.mi povedal,že sa mám len poutierat ale neliezť už do sprchy dat si vložku,lebože mi to bude ešte pomaly tiecť a z vložky potom sestry zistia či to bola fakt pl.voda.Volala som potom našim načo som sa ani nemusela ozvať a mamka mi vraví ospalím hlasom-ocino už ide,v nemocke ma dali hned na pásy potom klistýr,sprcha hodina vo vzdyhárni s myskou pred ústami kedže som každú chvílu vracala a potom ma už brali na sálu stým,že si mám vyliezť na kozu či pôrodný stôl či či to je,kde ma nechali v tých bolestiach sa trápiť 3hod potom mi dr.povedal,že mám zliesť a poprechádzať sa lebo mi ešte nekleslo bruchotak som sa skoro 2 hod.prechádzala so sestričkou po sále asi takým štýlom,že vždy ked prišla bolesť som šla do podrepu a potom zase vstyk a takto to šlo kým som nepocítila niečo ako sylné prasknutie v podbrušku načo mi v momente spadlo brucho a už ma aj dávali na stôl kde som sa ešte so 4kg dieťaťom otočeným zadkom trápila dalších 11hodín,takže ma určite pochopíte,že s tohto pôrodu mám strach a kedže je aj tento zatial zadkom a už teraz máme 2390g a 42cm som dr.povedala,že podpisujem papiere na cisarák s výnimkou,že by sa otočil.

liwka
29. nov 2009

ives, asi sa zacinam bat...

andykca
29. nov 2009

nooo baby pekne ste popisali 😉 dikes za infosky

liwi no ja som vas cakala a nikde ani nohy..tak sme tu tortu zjedli skoro celu...dufam ze v noci sa mi bude dat spat 🙂

oliiiiii ale my chodime na predporodnu pripravu....horsie je ze v presne tu hodinu kedy sa preberal porod sme tam neboli ani jedna z nas...ako napriek sme ochoreli doradu 😀 😀 ale tuto stredu sedime aj s partnermi tak hadam sa doucime nieco xi...

bebel
29. nov 2009

Liwka netreba sa báť, nevyhneš sa tomu 😎 , nemáš na výber, nebude to prechádzka ružovým sadom..bude to sakramentsky bolieť, ale len tak sa dostaneš k tvojmu zdravému bábätku.
Je to fyzicky najnáročnejší deň nášho života, ale sme stavané na to, aby sme ho prežili.
Tá podpora partnera, duly alebo kohokoľvek blízkeho pri pôrode je veľkou pomocou, podstatné je nebyť sama.
Treba sa psychicky pripraviť na dlhý pôrod a šetriť sily....a možno nás to nakoniec prekvapí, že to ani tak dllho nebude trvať. 😉

liwka
29. nov 2009

andy, potom ma informujte- ja budem poctivo sediet doma a moj zarezavat v robote ☹
ale budem na vas velmi mysliet

liwka
29. nov 2009

joj, bebel, ja to takto beriem- musi to prist a inak sa k svojmu babatku nedopracujem (ta pociatocna faza bola prijemna, tychto 9 mesiacov sa tiez da, no a to najtazsie este len pride), ale ked citam taketo konkretnosti..., joj, az mi beha mraz po chrbte.
ja asi budem nadalej naivne dufat, ze moja mala bude ako typicka baba zvedava na svet a vykukne velmi rychlo 😀

andykca
29. nov 2009

veru liwi...bebel to pekne napisala 😉 ... je jednoznacne ze sa tomu nevyhneme...je jasne ze ma niekto zle skusenosti s porodom a je dobre vediet co sa vsetko moze stat a mozno aj vediet ze v tom momente niesi jedina co to zazila alebo tak podobne (to v pripade ze sa nieco zle pri porode prihodi)... 🙂 ale vidis aj napriek tomu ze maju baby zle zazitky - idu rodit opat hehe...takze to taka trauma nieje...

ale urcite treba to zahodit za hlavu nezaoberat sa a proste mysliet len na to ze prave ten moj porod bude uplne bez problemov (sice bolestny bez toho to nejde) ale na konci toho setkeho uvidis drobceka a hlavne mysliet pozitivne...lebo akonahle ta prevladne strach je to na prd.....

no a budeme na teba mysliet aj my a potom ti to zreferujeme 😉

liwka
29. nov 2009

jaj, baby, chcem sa vas nieco opytat- vas neboli brucho, ked sedite? taka bolest, akoby svalovica. ja viem, ze moje drzanie tela nie je prave modelkovske a idealne, ale v poslednom case ma taaaak boli brucho a zavadzia, ked sedim ☹

andykca
29. nov 2009

jeeejda a este vam musim nieco napisat.....ja som mojmu drahemu pustila z CD od adros porod...a on bol uplne v pohodeeee 😀 😀 😀 zahlasil...ze kym to nebudu robit jemu tak mu to nevadi...pekne povzbudenie do zivota co?? 😅 😅

andykca
29. nov 2009

liwi takto ti poviem 🙂 ja radsej lezim, alebo chodim...a ked uz sedim pri pc tak vykladam nohy...mna ani tak neboli brucho ako mam pocit tvrdnutia bruska...

idem ja hajat....musim ukludnit krpca bo sa nejak velmi dlho hemzi...som mala na rukach malicku Nelly a odvtedy je nejaky nepokojny...hadam nechce vyliezt za nou...fu.... 😉

ives77
29. nov 2009

andy tak ako hovoríš ked som zbadala malého v tej chvíli som zabudla na všetko zlé,a viete čo vám prvorodičkám závidím?ten neskutočne zvláštny a krásny pocit ktorý sa nedá opísat len zažit ked si uvedomíte(čo namna prišlo ked som už sama ležala na sále a odychovala)že ste už proste nielen žena ale hlavne MATKA a verte mi tento pocit zažijete len raz pri tom druhom je to už trošku iné,je to fakt niečo neopísatelné pričom sa dobre vyrevete a potom so spokojnostou v srdiečku zaspinkáte 😉

janka1
30. nov 2009

dobre ranecko 😉
bebel a ives krasne ste to napiasli 😵 😵 😵 😵
ives ja revem uz teraz pri citani tvojich riadkov a predstave , ze som porodila krasneho, zdraveho Olivera aj ked bude druhy v poradiii 😵 😵 😵 neskutocne sa na neho vsetci tesime laska nasa...chyba mi tu smajlik cmuky 😉

krpuch
30. nov 2009

baby, neviete mi poradit nejaku pozicku, co by mi dali ako zene na materskej?

zazalienka
30. nov 2009

ahojte.. krpuch, v poštovej banke si sa nepýtala? ono je to teraz dosť problematické.. aj s vecami na splátky aj s pôžičkami.. ja tiež neviem odkiaľ ešte vyčarovať peniaze..

katka22r
30. nov 2009

krpuch poslala som ti ip a inak babenky je to tazke s pozickamy aj pre tych co necakaju babenko v dnesnej dobe len tak nedaju pozicky skor tie nebankove spolocnosti ale tam clovek vela preplati...a manzela pokial mas tak tan by mohol skusit

ivv
30. nov 2009

haloo, haloo.. kde ste vsetky? 🙂

dlho som tu nebola, tak som mala co robit aby som si vas precitala 🙂.

ja sa neoficialne hlasim z materskej dovolenky, nasledujucich 7 dni cerpam dovolenku a od 9.12. som uz oficialne na MD 🙂
ale.. paradny pocit, este o jedenastej pobehovat v pyzamku 😵

rozoberali ste kozmetiku, takze ja mam len sebamed mydlo, bepanthenol na zaparenu ritusu a po kupani weleda olejcek.. vraj je dobry,tak uvidime..

co sa tyka vypomoci, tak ja budem asi velmi rada, ked pride mama alebo segra, MM dostane volno len tyzden a to budem radsej ak si ho zoberie ked uz budeme doma, ako keby ma mal cakat doma, kym my budeme v nemocke 😅, takze ja isto odvoz budem riesit asi zachrankou 😀.
neviem si celkom dobre predstavit, ze by niekto prisiel z MM strany, ziju na lazoch, kde je uplne iny svet a hlavne sa tam prezivaju len ich problemy.. okolity svet neexisuje. nejako zatial neprejavili vela zaujmu o prve vnuca, resp. svagrine o prvu neterku.. 😖. teda svagrine 0 bodov.. 😖. ale neriesim, ja sa tiez potom zariadim 😝

inak.. uz sa nam to riadne krati.. 😵 porodne strachy zatial nemam.. aj ked mala je stale asi KP lebo hlavku ma tusim pod mojou hrudnou kostou a ked stikuta, tak to "tukanie" citim dole nad mechurom 🙂, nozkami kope napravo 🙂

ako mate vy otocene vase poklady?

weronyca
30. nov 2009

Ivv aj moj maly je otoceny nozickami dole.. v poslednom case mam lae pocit, ze si nozicky kruti do mojho praveho boku..dost to boli.. snad sa este otoci..

roxy_1
30. nov 2009

Ahoj maminky,

ivv tak stejne natoceny je i nas prcek,uz by se mi ale mohl pomalu natocit hlavickou dolu,ja nechci rodit KP.... 😒

holky krasne jste nam to tady popsaly
ives ja se ti ani nedivim ze odmitas rodit opet KP prirozene,vzdyt to je hotove tyrani maminek... 🙂

kazdopadne se nam to vsem hodne krati..ani se mi nechce verit jak to rychle uteklo. 🙂
dnes mi dosly stahovaci kalhotky,vypadaji obstojne 🙂

ivv
30. nov 2009

weronyca ja dufam, ze si to rozmyslia a otocia sa 🙂 ja nerobim ziadne cviky, pevne verim ze drobci vedia kedy sa otocit 🙂

genialna
30. nov 2009

krpuch kedze som zopar rockov robila so schvalovanim uverov, zene na materskej by pozicku (samotnej) nedali.. aspon v banke v kt. robim, nie. A myslim si ze ostatne banky maju velmi podobne kriteria. V dnesnej dobe je celkovo problem s pozickami. Jedina moznost je, ak by do uveroveho vztahu pristupila ina (zarobkovo cinna osoba, prip. podnikatel). Mala som na mysli spoludlžníka.. Najidealnejsi je rodic, manzel, surodenec...
Este podmienkou aby si aj s tym spoludlznikom dostala uver je, ze na MD si musela nastupit z trvaleho prac. pomeru, t. j. si stale zamestnana.
Co sa nebankoviek tyka.. LEN TO NIE.. 🙂 Absolutne neodporucam..

weronyca
30. nov 2009

Genialna, mas pravdu.. Ja sice nerobim priamo z uvermi ale aj z mojej pozicie vidim ako to chodi. Navyse moj drahy robi uveraka tak kazdy den pocuvam ... Navyse obaja sme momentalne proti akymkolvek pozickam.. Nyslim v tejto dobe. Nastastie peniaze dake usetrene boli takze byt zatial vladzeme riesit ...

Dnes som sa inak potesila, ako ma stale hneva SP s euracami, dnes rano mi prisli peniazky. Sice nie zo SP ale zo zamestnania. Netusila som ze 14 plat sa ma dotyka ked som na MD.

Kocky inak neviete mi poradit?? Kupila som si sumive mg+ b6 a k tomu bolo navyse este multivitamin+ horcik plus extrakt zo zeleneho caju. Na tomto druhom je napisane ze nevhodne pre tehotne. A to prve mi poradil lekarnik. Mne to pripada to iste..

krpuch
30. nov 2009

manzela nemam, a priatel je zivnostnik, ale nikde nechcu dat pozicku, lebo nema este danove priznanie, kedze nie je zivnostnikom viac ako rok. ale dakujem za rady.

weronyca
30. nov 2009

Ivv,genialna vy mate aj skutocny termin 17.1. ci to len tu vam vyslo.... sranda, vsetky 3 by sme mali rodit v rovnaky den..kazda v inej nemocnici..

minix
30. nov 2009

ahojte, este k vcerajsej teme, ja kolostrum ani nic ine nemam. 🙂 pockam si do porodu.

A k polohe - predpokladam, ze sme KP - takisto stikutku citim dole, niekde nad mechurom a kopy skorej hore pod prsiami, tak dufam, ze sa este otoci, ak nie, nejak to musime zariadit. 🙂

Este ma napadlo k tej mazovej zatke, nie je pravidlo, ze sa rodi do 48 hodin, to nam hovorili aj v nemocke, obcas to trva aj tyzden, podotykam, bez kontrakcii. 🙂)))

ivv
30. nov 2009

weronyca podla menzes mi to vychadza na tento datum, v knizke mam 20. januar 🙂 podla uzv sa to hybe zrovna v tychto datumoch, raz sme plus par dni, raz minus.. ja to beriem tak, ze ako prvorodicka mozem kludne rodit aj neskor 🙂

kocky, co ste uz rodili a rodili ste spontanne, ako vam to vyslo s predpokladanym terminom?

liwka
30. nov 2009

ivv, dobra otazka, toto by zaujimalo aj mna. mne lekar stanovil podla PM termin 14.2., podla pohybov (co vraj nie je smerodajne) mam termin 6.2., no iny lekar, u ktoreho sme boli na UZV mi povedal, ze mam termin vyratany zle, lebo podla terajsich mier malej, by sa na termin narodila ako 5 kilove babo, co teda nema byt po kom. a sam mi odporucil sa po sviatkoch pohybovat niekde v blizkosti porodnic. tak sa datumom porodu necham prekvapit...
inak, vsetkym bruskam a malym obyvatelom brusiek prajem krasny den a dufam, ze sa mate lepsie ako ja a nikoho netrapia zuby ani bolesti hlavy 😒

slenka
30. nov 2009

ahojte, tu v USA sa pocita len jeden termin porodu - a to podla PM. V mojom pripade viem, ze bol urceny presne, lebo som si merala teplotu a viem, ze som mala ovulaciu presne na 14. den. A rodila som spontanne 9 dni pred tymto terminom a babo malo presne 3 kg/50cm

sisipetka
30. nov 2009

ahojte kocky,
citam, ze vikend bol neskutocne plodny a tolko informacii na jednom mieste je na nezaplatenie 😉
My sme dnes opat na poradni travili cele dopoludnie a nase bobatenko sa nam riadne vysmialo. Z minuleho tyzdna sa nam otocilo ritkou dole, takze o klasika spontanny porod si mozem zaziadat akurat v snivajte s nami. A to sme dnes podla ms 36+6, takze tam ma asi kopec miesta, ked takto vyvadza. Vazime 3018 gr. a mame vsetko ok. Sekcia stanovena na buduci tyzden po 8.12., ked koncime 38tt - hmm mam strach, ale zaroven si zacinam privlastnovat pocit radosti, ktory chcem konecne zazivat s mimi v naruci 😉
Co sa tyka kolostra - tak take nic nemam a troska sa obavam ako sa rozkojime po sekcii. Kupila som si aj nejake homeopatika, co nasadim cca 2 dni pred sekciou a potom hned budem pokracovat - dufam, ze troska pomozu.
K pomoci po porode - tak tu pocitam s MM, ktory si berie 3 tt dovolenku a myslim, ze to dvaja krasne zvladneme. Mamka a svokra nastupia az po novom roku 😎 a to uz pevne dufam budem opat mobilna a aktivna ako doposial 😉
Inac prajem zienky pekny den a zacinam nacerpavat vsetky mudrosti sveta a pomaly organizovat domace prostredie, nakolko mame posledny tyzden 2v1 pre sebou. Takze ak mate akekolvek pozitivne typy ako to zvladnut s otvorenou hlavou, tak sem s tym 😎

bebel
30. nov 2009

Ahojte,
Minix: štikútku cítim aj ja dole a malá už je dobre otočená. 😉
To, čo sa mi vydúva pod rebrami je jej prdelka a nad pupkom, vpravo kolená a pätičky.

liwka
30. nov 2009

joj, sisi, az teraz mi doslo, ako je to blizko 😉 doteraz som to vsetko brala ako nieco neurcite, co pride, ale ako pises, ze ty to mas uz buduci tyzden. tesim sa spolu s tebou a tisko (v dobrom) zavidim, ze uz budes drzat to krasne male v naruci a budete na Vianoce traja. drzte sa obaja 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre