Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zazalienka
30. nov 2009

ved páve Peti.. neviem si predstaviť čo musíš prežívať teraz.. 9 mesiacov sa tešíš a potom sa stane niečo tak hrozné.. o to viac sa teraz bojíš.. a o to krajšie to bude, keď to krpaté malé prvý krát uvidíš..

olienka12
30. nov 2009

sisipetka ved prave,ze on je KP ale mam pocit ze uz ma hlavicku nie na pravej ale na strede resp.lavej strane,takzesa asi zacal otacat.

baby drzte prsty drahy ma ide holit 🙂)))

sisipetka
30. nov 2009

uff - holit...tak toto zatial robim sama a myslim, ze uz dobojujem...ved ten moj by ma iba hladkal 😀
Zazalienka - je to tazke, ale zvladnem...uz sa nevzdam bez boja 😠 😉

zazalienka
30. nov 2009

a jejej... aby sa mu ruka nešmykla🙂) môj sa toho holenia bojí jak čerta, neviem či nepôjdem do nejakého salóna čo tam robia tie malované všelijaké obrázky..

liwka
30. nov 2009

sisi, bude to v pohode, vsetky budeme na vas velmi mysliet. a nie ze by som nejako chvalila slovenske zdravotnictvo, ale, myslim, ze ked vedia, cim ste presli, budu na vas oboch davat o to vacsi pozor 😉
a na druhej strane, mas v nebicku anjelicka, ktory da pozor na dorbceka aj na teba 🙂
a Zuzi- ty vies cloveka rozosmiat v kazdej situacii. si ta viem zivo predstavit, ako plieskas chudacika Miska po ritke, este poriadne ani nevylezie 😀

liwka
30. nov 2009

no, holenie 😒
ja som minule dostala taku kreativnu otazku: to ako si sa oholila??? som mu povedala, ze ak sa mu nepaci, nech ma oholi on, co samozrejme nikdy nenastane.
a na druhykrat sa mi podarilo porezat sa. ja som si to nevsimla, len on s udivompri pohlade na krv: to co tam mas? tak som mu musela vysvetlovat, ze holenie po pamati vobec nie je take jednoduche. ale so zrkadielkami sa mi fakt nechce hrat.

olienka12
30. nov 2009

no zaobislo sa to bez krvyprelievania,ale take hladkanie ziletkou som este nezazila 🙂))) ale ucel splnilo...

roxy_1
30. nov 2009

sisi vsechny tady na vas budeme myslet a doufat ze se nam co nejdrive ozves 🙂 uz se tesim na prvni dojmy 🙂 a jak psala liwka vas prvni andilek na to vsechno dohledne 😉

oli tak at je to bez ujmy na zdravi 😀 😀

ja uz se taky holim po pameti pak si vezmu zrcatko a zkontroluji jak to dopadlo 😀 😀 je to vazne komicke 😀 no pred porodem se budu asi holit co 3 dny abych byla vzdy ready kdyz to na me prijde 😀

liwka
30. nov 2009

roxy, ja to mam tiez v plane, bo nevieme, kedy to pride 😉
a babulky, chcem sa opytat: take jemne kopkanie na tom istom mieste v pravidelnych intervaloch, to je stikutka?
ja by som tak strasne chcela vediet, co ta moja mala tam vystraja, takto musim len hadat ☹ uz aby bola na svete, aby som sa molha na nu pozerat 🙂

botis
30. nov 2009

no baby trvalo mi 50min kym som vas docitala...to si myslite, ze nemam co robit ? :D

k mojmu prvemu porodu: v piatok som bola na kontrole a na ultrazvuku a dr mi povedal, ze mam v sobotu prist aj s vecami do nemocky, ze uvidime co bude ale ja som sa nijak zvlastne necitila. tu zatku som si ani nevsimla kedy odisla, asi v piatok vecer ale to som si neni ista ci to bolo ono a nemala som ziadne bolesti a kontrakcie uz vobec nie. tak sme sli v sobotu rano do nemocky, kde ma prijali, doki povedal, ze to mozme rozbehnut, pichli mi plodovu vodu - velmi neprijemne... a za 9hodin bola malinka na svete. porod sa celkom dal zniest, ako bolelo to ale to len chvilku, no to zasivanie, to je horor a ja som mala 7 stehov :( dufam, ze teraz to bude lepsie

a teraz ked sa maly narodi, manzel si vezme tyzden volno aby bol s nami, lebo pri prvom som nemohla tyzden poriadne chodit a neviem si predstavit jak by som sa postarala o Sasku, s malym nebudu az take problemy, ved to mimi prespi cely den 🙂

a manzel bude urcite pri porode, neviem ci by som to zvladla sama...ak mozem poradit urcite si zoberte nejake jedlo aby ste sa mohli po porode najest, ja som bola taka hladna, ze som ani na wc nevladala ist, este ze spolubyvajuca mala suchy rozok a vodu 🙂

sisipet drzim palce nech to co najlepsie dopadne a nech uz ste stastne vsetci doma

olienka12
30. nov 2009

liwka ano to je stikutka 🙂 take pravidelne tukanie

liwka
30. nov 2009

jej, to je mile 😉
ale ozaj by som ju uz chcela mat pri sebe v postielke. uz nech je ten januar

gucz
1. dec 2009

Dobré ránko maminky

ale ste ukecané, Vás dočítať 😀 . Malej som ukázala na youtube rozprávku Barbapapas, tak teraz chce stále pozerať, tak sa ku koníkovi ani nedostanem.
Dnes meriame brušká, nezabudnite!!! inak už je december, letí to čo? (ale už by mohol byť aj január 😉 )

stylly
1. dec 2009

ahojky tak já jsem to do ledna nevydržela🙂)))))teda náš miláček Andreas 😀

katka22r
1. dec 2009

stylly blahozelam je krasnucky 🙂))nech sa vam dari

janurka
1. dec 2009

Dobre ránko tehuľky. Páni letí to veľmi. Ja som tu zasa dlho nebola tak som dosť mimo obraz.
Stylly blahoželám, maličký je prekrásny 🙂 . Hotový anjelik...
My sme dnes boli u doktorky a povedala že malý važi od 2700 do 3000g . Ako ste boli s váhou na tom vy v 32tt. Mne sa to zdá až príliš veľa, neviem či sa o kilo sekla alebo to môže byť pravda... no fakt neviem.

katka22r
1. dec 2009

noo moja tak je fajny nasa malicka mala v 30tt len 1208kg

bebel
1. dec 2009

Janurka 1950g

plivit
1. dec 2009

dobre upršané ráno
Janurka tak malý je obrovský 😕 ak je to pravda ja som v 31tt mala 2000g a to už bolo velké bábo možno,že sa naozaj sekla 😅

janurka
1. dec 2009

no myslím si to aj ja že sa sekla lebo ani sa nejako nevzrušovala nad tym že by bol velky

dadulka2000
1. dec 2009

dobre ranko kocky (u nas v UK slnecne a chladne - len +5C)
zacinam odratavat dni v praci,.... uz len 5x a nastava cas dovolenky a od 1.1.2010 MD,.... wow co ja budem doma robit? sa unudim asi 😀
ozaj este ste niektora aj v praci?? ci som tu uz posledna 😎
zajtra mam sono - tak kocky co mate poradne zajtra,... tak kontrolujeme vysledky
😀
pekny dnicek prajem

bebel
1. dec 2009

Dadi, ja s Tebou ešte ťahám tento týždeň 😉

dadulka2000
1. dec 2009

bebel, si kamoska,.... dik 😀, ale nechavas ma v stichu na buduci tyzden.... 🙂

nella1
1. dec 2009

ahojte takze od dnes uz zacinam matersku fajn pocit ako sa to vsetko kozmickou rychlostou blizi.... dnes sme mali poradnu a vsetko je ok tak sa tesime potichucku 🙂 zacnete este pred tym ako pojdete do porodnice brat nieco na podporu mliecka? krasny dnik 🙂

weronyca
1. dec 2009

Ahojte kocky, no my sa hlasime este z postele. Nejak sa z nej neviem dostat. To bude asi tym pocasim navyse si pripadam, akoby ma v noci nafukli. Brusko mam tvrde-az mam pocit,ze mi zachvilu praskne ako balon.. chrbat ma uz od vcera boli. No hroza. A to pride na 1 rodinka na obed, tak dufam,ze dovtedy sa vymocem..

Pekny den aj napriek tomu hnusnemu pocasiu

dadulka2000
1. dec 2009

nelly, uz ste sa prestahovali spat na SR? ci este valcis na anglickej pode? uzi si MD,.... a mas pravdu blizi sa to, pomaly ale isto 🙂

nella1
1. dec 2009

dadulka uz sme na Sr musim si to zmenit v profile 😵 ty v uk?

katka22r
1. dec 2009

noo veru zajtra poradna mne budu brat ster na streptokoka snad uz zomna vyliezol babrak jeden 😒

dadulka2000
1. dec 2009

jo, jo aj nadalej v UK 😀

sisipetka
1. dec 2009

ahojky kocky,
Stylly vitaj doma a ako sa dari malickemu?
Janurka, dr. sa musela teda riadne seknut - ja som mala len vcera 3018 gr. a to som teda casovo uz riadne pred tebou. Ale hovori sa, ze na utz sa neda velmi spolahnut 😖
Weronyca, skus si troska pocvicit, mozno brusko povoli...ono ani vela lezania a sedenia tomu moc neprospieva.
Aj u nas hnusne pocasie...a viete co ide v TV, ze titanic 😀 ...tak to som uz davno nevidela....aspon mam spolocnika pri praci na PC.
...a super sa to v praci krati aj vam, tak sa drzte nech to v zdravi zvladnete 😉

Liwka, Roxy - ved ja aj tak fungujem, ze anjelik da na nas pozor a vsetko krasne zvladneme 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre