Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

nella1
1. dec 2009

katka sranda ja som na zaciatku 35tt a este mi nebrali ten ster na streptokoka a to som mala dnes poradnu a dalsiu mam o 2 tyz. 😒

slovakia80
1. dec 2009

ahojte tehulky,pravidelne vas citam,ale nestiham nejak reagovat 😨
pisete strasne vela,no kedy ako 🙂
my mame v piatok poradnu,vsetko je zatial v poriadku,malinka kopka o 106
som tiez zvedava,ci mi vezme ster na steptokoka
prajem pohodovy dnik 😎

dorotkaa
1. dec 2009

ahojte,

tak nasa mala by mala byt otocena hlavickou dole, teda aspon minuly tyzden bola... moj doktor mi robi utz na kazdej poradni, co som rada, aspon mam vzdy prehlad... aj fotky vzdy dostanem 🙂 buduci tyzden uz idem k nemu posledny krat a potom uz do nemocnice...
este stale neviem u koho budem rodit, tak ale uz to zaciname riesit... skoda, ze toho kocha nestihli otvorit, lebo tam ma manzel kamarata, ktory by ma odrodil, aj vravel, ze uz je z toho na nervy, lebo momentalne ma len ambulanciu a uz mu operacie a porody chybaju...na znovuotvorenie kocha caka ako na spasenie... tak ale slubil nam, ze mi vybavi na kramaroch porodnika aj full servis, spominal ze by mi odporucal Valentu, dnes mu ma volat ci bude v januari k dispozicii a da nam vediet... mame smolu, ze mame nie velmi idealne obdobie na porody - sviatky, lyzovacky ☹ ale na toho Valentu som pocula len same dobe referencie, tak budem rada ak by to vyslo...

baby, mam na vas dve otazky:
1. kupujete si odsavacku mlieka vopred, alebo uvidite potom ci ju budete potrebovat?
2. co si myslite, ktory monitor dychu je lepsi, ta podlozka alebo ten monitor dychu na plienku... zaujimal by ma vas nazor... a ak je podla vas lepsia podlozka, tak ktora (nanny, babysense alebo angel care... a preco...)
dakujem za rady 🙂

a este nieco: co si my

dorotkaa
1. dec 2009

nejak som to uz omylom odoslala: chcela som sa opytat este bab,ktore uz maji deti: rozmyslam ci kupit sterilizator flias elektronicky alebo do mikrovlnky, co je podla vas lepsie?

konecne som sa zobudila a zacala riesit nakupy, hihi 🙂

roxy_1
1. dec 2009

Ahoj holky,

stylly vitej zpatky 🙂 malicky je nadherny,jak budes mit jen chvilku musis nam napsat co se vlastne stalo ze uz chtel tak brzo na svet....tihnu zvedavostiiii 😀

nella ja si budu kupovat homeopatika na tvorbu mlicka Ricinus communis 5CH -bere se 5 granuli 3-4 denne podle potreby 😉

pak si jeste budu kupovat Arnica montana 9CH - hoji nastrihy hraze,zmensuje krvaceni pri ocistkach,urychluje svinovani delohy.Omezuje jakoukoliv formu krvaceni. Uziva se 5 granuli ruzne casto - v porodnici urcite 3x denne,doma pak 1-3x denne podle potizi.
a jeste si budu kupovat Nitricum acidum 9CH- hoji prasklinky bradavek,ktere jsou hluboke,mirne krvaceji.

jinak holky ktere budou mit CR tak muzou Staphysagria 9CH - dulezity lek pri cisarskem rezu.Dobre hoji rezne rany,vytvari se tenka jizva,vetsinou se kombinuje se zminovanymi Arnica montana 9CH - 5 granuli 1-3 denne podle bolestivosti

pripominam ze dneska je 1. a to znamena ze merime 😉

minix
1. dec 2009

odsavacku mlieka si nekupujem, to nechavam priamo az na poslednu chvilku, ci ju vobec bude treba a najprv si skusim, aka mi bude vyhovovat a potom sa rozhodnem. 🙂)

monitor dychu sme kupili podlozkovy, zda sa mi spolahlivejsi ako na plienku.

aj u vas tak strasne leje? a ja musim ist prave dnes nasej buducej detskej doktorke sa uz zapisat, robi aj taky predporodny kurz pre mamicky, ze co nas caka, aby sme neboli nepripravene...tak riadne zmoknem. :((

dadulka2000
1. dec 2009

Dorotka, ja odsavacku mam - elektricku a aj manualnu (pri prvom babatku som to vyuzila velmi - ale to je individualne - podla stavu kojenia), a monitor mame ten s podlozkou - len sme ho moc nevyuzili, nejako sa mi na to nechcelo,... skusim tento raz 🙂 tak v tom ti neporadim
sterilizator mame Avent - ten elektricky, je fajn, len sa musi z casu na cas cistit od vodneho kamena. 😉

roxy_1
1. dec 2009

dorotkaa ja myslim ze pokud mas mycku tak ta bohate staci na flasky 🙂
za sebe ja si odsavacku dopredu nekupuji asi mozna jako vetsina,uvidime az podle potreby 🙂
a monitor dechu jsem si koupila nanny podlozku pod matraci,nevim jake jsou rozdily ve znackach spis bych rekla ze je to rozdil cenovy... 😉

slovakia80
1. dec 2009

dorotkaa my odsavacku nekupujeme dopredu,je to dostat vsade,to kupi manzel
a my sme za ANGELCARE AC301-R pohybovy a zvukovy monitor dychu
názov cena s Dph
www:perinbaba.sk

ANGEL CARE AC301-R pohybový a zvukový monitor

dadulka2000
1. dec 2009

roxy - umyvacku??? a to mas odkial? to som este nepocula a bala by som sa toho,.... 🙂

roxy_1
1. dec 2009

no abych nekecala ale nekde jsem to cetla,tusim ze snad i nekde u nas na diskuzi..ale hodne davno 🙂

slovakia80
1. dec 2009

http://nakup.24hod.sk/pd.aspx?p=233799
nechcelo mi to nejak brat 😝

roxy_1
1. dec 2009

tak nic s tou myckou to asi nepujde,spis az od roku ditete...takze nejaky sterilizator budu muset koupit i ja 🙂

sisipetka
1. dec 2009

Roxy diky za ten prehlad liekov ...urcite zbehne do lekarne nieco este pokupit...

dorotka, odsavacku nekupuj - uvidis po porode, pripadne si zatial pozicaj aspon do porodnice. Ja som si pozicala a uvidime ako sa po cs rozbehneme.
co sa tyka monitora dychu, tak ten na plienku som chcela a hladala som rozne recencie - bohuzial som nic nenasla iba zopar informacii, ze s nimi nie su este take velke skusenosti, takze viac sa odporucaju podlozkove.
no a k tomu sterilizatoru - podla mna mas este cas, ked sa rozkojis, tak flasky zaial potrebovat nebudes a tych par dudlikov, pripadne flasku vysterilizujes aj v hrnci 😉 Neskor odporucam elektricky - avsak nemam z vlastnych skusenosti, ale od kamosiek.

andykca
1. dec 2009

Ahojte vsetci 🙂

Peti no tak to ti drzim velmi paste...som zvedava kto vykukne ci baba alebo chalan 😉

mnoo a odsavacku tiez nekupujem dopredu, sterilizator nemam a co sa tyka monitoru kupujeme na odporucenie tento http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem...

mno a rozmery posielam roxy do ip...my sme ani o cm nenarastli ☹ ta neviem ci je to oki alebo som minule bola nafuknuta hmmm

gucz
1. dec 2009

babulky sterilizátor nekupujte popredu pokiaľ neviete či budete na fľaške alebo či budete kojiť. Ak budete kojiť, tak sú to vyhodené peniaze. Dudlíky sa dajú vysterilizovať aj v hrnci s vriacou vodou v prípade potreby. My sme boli na fľaške, tak som používala ten parný sterilizátor do mikrovlnky od Aventu a bola som spokojná.

No a na to kojenie ja si žiadne lieky brať nebudem popredu, v prípade potreby mi MM, veď lekáreň je na každom kroku. Nám odporúčali v pôrodnici veľa tekutín na mliečko, aj 4 - 5 litrov vypiť zo začiatku a fakt to zabralo.

bebel
1. dec 2009

Ahojte,
Dorotka: ja som mala Chicco mikrovlnkový sterilizátor, ale vtedy sme namli umývačku riadu.
Všetky moje kamošky normálne dávali veci do myčky, to je sterilizátor vo veľkom.... 😎
Ten plienkový monitor mi príde nepraktický.....neviem, ale podľa mňa to musí zavadzať....a neviem ako a dokedy je to použiteľné, keď sa dieťa začne pretáčať a hýbať, aby si s tým nemanipulovalo alebo sa tým nepoškrabalo a netlačilo ho to.
Pri Brunovi sme mali Jablonecký monitor Nanny...teraz mám kúpený Angelcare, ale bez baby vysielačok. (tie máme po Brunovi Philips)
Odsávačku nekupujem. Pri Brunovi som mala chicco one hand manuálnu. Bola dobrá, ale pre mňa zbytočná, lebo Bruno odsaté mlieko odmietal piť z fľaše. Ja som mala kopec mlieka a ľahko sami odsávalo.
Záleží aj na prsníku, resp.bradavke, čo Ti bude vyhovovať.Kamošky s mega melónovými prsiami si najlepšie odsali mlieko ručne, mne to síce šlo, ale po chvíli ma bolel lakeť, lopatka...nevhodná poloha pre mňa.
Teraz ju kúpim, len ak budem mať problém kojiť,alebo ak krpatá prijme aj fľašu.

minix
1. dec 2009

tie homeopatika mi bezne predaju aj v lekarni, ak poviem, ze chcem toto a toto a toto, alebo treba ist za nejakou speci vyskolenou homeopatkou?

roxy_1
1. dec 2009

minix meli by ti je normalne prodat v lekarne,mam to vytazene z knizky o homeopatikach,pokud je to na predpis od lekare,vzdy to tam napisou. 🙂
jsou tam dokonce homeopatika pri nadmerne tvorbe mleka coz u me asi nehrozi 😀

ja tento mesic nepribrala ani kg a brisko mi porostlo jen o 1cm.treba uz se mi to zastavilo 😀

sisipetka
1. dec 2009

minix, ja som si kupila homeopatika na tvorbu mliecka priamo v lekarni - prisla som, opytala sa, ci nieco neexisuje, ona prehladala mudru knizku a dala mi tie, co pise roxy, ze si ide kupit. Takze pohodka 😉

Adi, no ved aj my uz sme zvedavi, kto sa nam v brusku vysmieva a otrcilo sa ritkou dole 😎 Len akurat hlavicku ma teste pod rebrami a ja mam akosi mensie brusko ako pri prvom tehu, tak sem tam vykuka akoby uz chcelo na svet 😵

adros
1. dec 2009

ahojte bruska

tak vcera som mala kontrolu, ale som trochu zmatena. Malicka je v poriadku, to som ok, prietoky su dobre, krcok 1,5 cm, otvorena som na spicku ako naposledy. Takze som rada, ze Alex je ok. Ale som trosku smutna z toho, ze stale nemam zazmluvnenu dokinu ☹ Vcera som sa s nou o tom bavila, ale nic nie je iste. Ja mam taky dost blby termin, ze mozem rodit aj na vianoce aj na SIlvestra, a otvrene mi dokina povedala, ze ak by to bolo v tieto terminy, tak nepride, lebo to su jedine datumy, kedy ma volno ☹ Takze zatial musim pockat, ako sa to bude cele vyvijat, ale na poradnu k nej chodim... Teraz uz kazdy tyzden, takze dalsiu kontrolu mam bud. pondelok.

Inac, z toho kaslu som uz na nervy. Nie je to take hrozne, ani caste, ale ked ma to zdrapi, tak amen gloria. A najhorsie je, ze akonahle vyjdem von, tak sa to spusti. Kym som doma, je to v pohode, ale vyjdem von a som v haji, zacnem sa dusit. Tak to bolo aj vcera. Ci to je tym, ze chodim, alebo to robi ten vzduch, neviem. NO mala som co robit, aby som dosla do nemocky. Este stastie, ze so mnou chodi MM.

a od vcera rana ma zacalo poriadne pichat v boku pri rebrach. Neviem, ci ma tam mala tak okopala alebo to mam z toho kasla. Ale pri kadzom kychnuti a zakaslani umieram od bolesti. Som z toho na nervy.

so sa tyka odsavacky, tak tu budem tiez riesit az po porode a tiez aj neplanujem kupovat sterilizator. Ak budem potrebovat sterilizovat flasky, tak vo vriacej vode, ako to robili nase maminy. Vtedy tiez neboli elekricke sterilizatory...

adros
1. dec 2009

a bavili ste sa o stikutke. Nasa mala je otocena hlavickou dolu a tiez citim stikutku pri mechuri a obcas pri pupku 🙂

nella, ten ster sa robi medzi 35.-37.tyzdnom, mne ho robili v pondelok, to som v 35.tt. Takze este stale ti ho mozu v pohodke spravit o dva tyzdne. Ked tak sa na to popytaj 😉

katka22r
1. dec 2009

nella no on mi ho robi preto tak skoro lebo ja streptokoka uz ma 3 roky

alikaa
1. dec 2009

Ahojte, Dadulka a Bebel aj ja som este jedna z mala co maka v praci. Zajtra sa uz ale lucim, od stvrtku cerpam dovcu a potom MD. Aka je to super ulava ked postupne odovzdavam svoje veci kolegyniam a cistim si stol 😉

Dnes som bola na kontrole, krpec ma 1 750 g. Vraj ma brusko o tyzden mensie, ale inak ostatne velkosti telicka su na termin porodu. Je to divne, lebo naposledy pred 2,5 tyzdnami bol celkovo o tyzden vacsi... asi tam zavazia aj milimetre pri tom merani, inak si to neviem vysvetlit. Stale je dole hlavou, snad si to uz nerozmysli tieto posledne tyzdne.
Inak som sa vas chcela spytat, ci poznate vaginalne tabletky Macrmiror Complex. Som dr. povedala, ze mam slabsi vytok a hned mi toto predpisala. Zobrala mi aj ster, ale vysledky budu na dalsej poradni. Teraz neviem ci ich brat, lebo ten vytok je fakt slaby (taky ako ste ho tu davnejsie opisovali, ako bezny tehotensky vytok) a nie je spojeny so ziadnym svrbenim, palenim ani nic.

No a moja dr. ma nepotesila. Planovala som si ju zazmluvnit, je externa porodnicka na Antolskej, ale dnes mi oznamila, ze ide na nejaku operaciu a bude mesiac PN a radsej nech sa na nu nespolieham. Dala mi kontakty na Rozemberga a Markovu. O Rozembergovi som uz vela dobreho pocula. Mate nejake referncie na Markovu?

marushka
1. dec 2009

ahojte maminy, ste aktívne, nestíham čítať 😉

a tiež strácam potom prehľad - 😀 - takže neviem kto sa pýtal na homeo, ja ako som písala - klasika ricinus, určite začnem v deň pôrodu...

odsávačka - pri kubkovi som mala medelu, ale kupovala mi ju mamina keď som bola v pôrodnici, max.spokojnosť, používali sme ju na začiatku, cca 2 týždne, potom len sem- tam...ja patrím k tým, ktorým rukou odstriekať mliečko jednoducho nešlo...

sterilizátor - ja som sterilizovala klasika v hrnci, teraz mám elektrický avent 😉

marushka
1. dec 2009

jáj a monitor - angel care 2v1, ten na plienku je nepraktický, neviem si predstaviť celkovú manipuláciu s mimi a to otáčanie neskôr, musí byť nepríjemné aj pre samotné bábo 😉

adros - ja mám dokopanú pravú stranu rebier, niekedy je to mimoriadne bolestivé...a aj štikútame, sa mi zdá teraz že každý večer, chúďatko, sa celá trasie...aj kubko minule až ručičku odtiahol, čo ho to prekvapilo 😉 😉 😉

liwka
1. dec 2009

kam ste sa vsetky stratili? 😉

dorotkaa
1. dec 2009

baby dakujem za vase nazory...

co sa tyka odsavacky mlieka, asi to tiez poriesim az po porode, uvidim ci bude potrebna... ved to moze kupit aj manzel... aj ked som pocula, ze je to vyborna vec na rozbehnutie kojenia, tak neviem... ale zas je to draha polozka, nato aby som ju mala doma len tak pre istotu...ta elektricka avent stoji cez 5tis., dost...
a to som ani netusila, ze moje dieta moze odmietat flasku 🙂, s tym som neratala...

monitor dychu - tiez sa mi zda ta podlozka lepsia, predsa len ten plienkovy je na trhu kratko a aj ked sa mi na jednej strane zda prakticky, na druhej strane, tak ako pisete, kvovie ako sa bude spravat ked bude mat mimi pol roka a zacne sa otacat... a ci to nezavadzia... na tej podlozke mi vadia jedine tie snury od elektriky, mam v plane presuvat postielku na noc k posteli, tak ci mi to nebude vadit...

sterilizator asi kupovat budem, v hrnci sa mi asi vyvarat nebude chciet... 🙂 skor ci neskor to asi potrebovat budem, tak preco to nevyuzivat od zaciatku...umyvacku riadu mam, ale to som teraz pocula prvy krat, ze to staci... neviem... skor sa mi zda blbost ten ohrievac flias a potravy.. mate to niektora? je to prakticke?

a zaujali ma tie homeopatika co tu spominate, to fakt pomaha? hlavne tie, ktore sa uzivaju pri porode by ma zaujimali, alebo aj na to mlieko...mate s tym niektora skusenosti?

slovakia80
1. dec 2009

marushka
nechapem ako na plienku?,tento 2 v 1 ma dosky,kt.sa davaju pod matrac,ci mi nieco uslo? 😕

olienka12
1. dec 2009

dorotkaa odsavacku som si vydrazila za 4eura este v zaruke,takze nemusi to byt velka polozka. Inak by som ju nekupovala dopredu,ale nekup...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre