Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

olienka12
2. dec 2009

je tu este niekto ktonema postielku? toto je nieco podobne ako ma nedockava a zazalienka 😀
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

janka1
3. dec 2009

dobre ranecko 😉
roxy ja som zabudla napisat aj ked som sa merala tak mas IP 🙂 snad uz bude casu viac o par tyzdnov a budem moct viac sediet na PC 🙂

nejdem vas citat , ale verim, ze sme vsetky OK aj babatka , tak sa drzkajte 😵

minix
3. dec 2009

roxy, uz mas IP aj odo mna. 🙂)

gucz
3. dec 2009

Dobré ránko žienky

u nás je námraza, takmer všetko je biele, je to celkom pekné 🙂

liwka ja budem rodiť v TT, nieje to tam také hrozné, a tie 4 dni čo tam budeš utečú ako voda 🙂

no a čo som ešte chcela... je tu ešte niekto taký nočný cetovateľ ako ja? Chodím v noci na wc aj 4x, vždy s pocitom, že mi mechúr praskne.

minix
3. dec 2009

gucz, ja iba raz, maximalne dva krat, ale vzdy to preklinam. 🙂)

gucz
3. dec 2009

je to na nervy, aj som to spomínala na tej diabetológii včera, vraj je to normálne, lebo mi skáče cukor. No ja som večer taká smädná, že až... neviem sa dopiť vody a potom len chodím. Najhoršie je, že aj keď idem v noci na wc, tak ma tak smädí, že sa musím napiť... no ale beriem to ako tréning na nočné kojenie, čo už

roxy_1
3. dec 2009

Dobre ranko,
u nas je taky krasna namraza,vypada to moc hezky zaoknem 🙂

janka v pohode ja vim ze zrovna ty nejsi typ ktery by na me zapomel uz proto ze tabulku hodis holkam na SK 🙂

jeste neni plny seznam tak jeste dnes pockam a pak ji hodim do albicka 😉

dnes me ceka kontrola tak uvidime co bude ale myslim ze naprosto beze zmeny

vierapp
3. dec 2009

Ahojte, tak to s tým nočným vstávaním dobre poznám. Tiež WC navštívim aspoň 4-krát....

alikaa
3. dec 2009

Dobre ranko 🙂 zdravim vas z mojho prveho dna na materskej. Tesila som sa ako sa hned prvy den vyspim a figu borovu... o 6.30 ma moj mechur donutil vstat na wc a odvtedy som uz nevedela zaspat 😠
Bratislavcanky, vraj dnes v Raci otvaraju nejaky novy obchod pre deti, kde bude uplne vsetko. Kamoska ma zlanarila sa tam ist pozriet. Vraj dnes maju nejake specialne otvaracie ceny.

janka1
3. dec 2009

roxy drzim palceky 😉

inac zienky neviem ci aj ja nebudem nahodou decembrovka 😒 nakolko vcera na kontrole mi dr. povedala, ze 15.12. mi vyberie pesar a to sa uz moze spustit kedykolvek nakolko vraj to hrdlo je riadne zrele uz , aj plodovky som uz mala vcera menej aj Oliver je velky 😉

vierapp
3. dec 2009

janka1 - to by si mala krásny vianočný darček.. 🙂 .....ja napr. môžem rodiť kedykoľvek, už 5 týždňov ležím lebo mo hrozí predč. pôrod.. ☹

janka1
3. dec 2009

vierapp a preco ti hrozi predcasny porod?

vierapp
3. dec 2009

babätko bolo už začiatkom 7. mesiaca otočené dole hlavičkou a tlačilo na kŕčok mater., trochu je pootvorená...no viac neviem, lebo doktori ič konkrétne nepovedia, len musím odychovať a ležať

weronyca
3. dec 2009

Ahojte babule, tak to vyzera,ze tento rok v novom este asi byvat nebudem-z coho som riiadne nestastna a hlavne nahnevana!! ☹ ☹ ☹

lienka2
3. dec 2009

ahojte, ste mesiac dopredu takze ste si uz urcite vybavovali matersku.. chcem sa opytat, ten papier co mi dali u lekara odnesiem do prace, a oni ho posielaju do soc. poistovne alebo ja ho tam mam odniest? a neviete nahodou ako to je, ked chcem aby mi tie peniaze posielali na manzelov ucet? vdaka 🙂

adros
3. dec 2009

janka, ale ved to by nebolo take zle, keby ste boli aj decembrovky, nie? ved babatko by bolo uz aj tak donosene 😉

weronyca a co sa stalo?

vierapp, neboj, ked budes oddychovat, vsetko bude ok, ja mam tiez malu uz dlho otocenu hlavickou dolu, krcok mam skrateny na 1,5 cm a som otvorena na spicku prsta 🙂

vierapp
3. dec 2009

adros, a tiež ti kázali len ležať, lebo mne áno a už je to pre mňa ťažké len ležať, som stuhnutá a stále len myslím na pôrod a či to bude o.k.....nie je to bohvie čo?

adros
3. dec 2009

mam oddychovat, s nicim sa nenadrapovat, ale nemusim byt stale v posteli

vierapp
3. dec 2009

tak to je fajn, mne povedali, že čím menej chodiť, ale po 36 týž. chcem už trochu pochodiť....už by to nemal byť problém

zdenka73
3. dec 2009

Ahojte! Ja sa hlásim tiež po kontrole tak už je to na 90 percent babulka, váži 2300g, takže sme týždeň popredu, inak všetko v poriadku. Cukor sa tiež po inzulíne polepšil, takže som celkom rada 🙂 . Ďalšiu kontrolu 29.12. . Len sa mi v pošve vyskytli, ako ich nazval bradavice, tak mi ich chce vybrať a poslať na histológiu, či sú infekčné 😒 , no ak sú tak tiež rodím CS. Tak som zvedvá ako to všetko dopadne.

adros
3. dec 2009

zdenka, gratulujem k babulke a drzim palce, aby si mala dobre vysledky

evcam
3. dec 2009

ahojte. akurat som dosla s poradne. mala ma 2460g ked to takto pojde dalej do terminu mam 4 kilove babo :scared: placenta 2, doki dohodnuty k porodu tak som spokojna. chvalabohu je otocena hlavickou dolu takze nemusim riesit ziadny cisarsky co som rada. prietoky su dobre tak uz len vydrzat. bral mi ster na streptokoka a o tyzden dalsia poradna.

weronyca
3. dec 2009

Ahoj zdenuli, gratulujem k babulke .. Snad tie bradavice nebudu nic vazne a CS sa vyhnes..

Adros, termin ukoncenia prac bol koniec novembra. Vcera som bola pozriet ten byt a katastrofa. Navyse som nasla robosov podnapitych, veci na ktorych sme sa dohodli nespravili( urobili ich uplne inak).. a naviac co ma vytocilo, pridem do bytu a tam suseda a v ruke piva. Dokonca aj vie,ze na balkone mame dvere odlozene a pod. Ona tam chodi bez nasho vedomia!! chlapy tym ze cestuju na vikend domov robia len 3dni v tyzdni,lepsie povedane mohli by cely tyzden,ale oni si musia odchadzat rano o 8 a prichadzat o 1poobede.. vies co taka som znechutena. Ak tam na jar budem byvat budem rada.. vela veci tu robotu aj zdrzalo,a tak som to brala,ze je to tym.ale po vcerajsku mam dost!!

taky cirkus co som narobila..
dnes mam na prd den, asi je to tym pocasim.Zas len placem a neviem preco. Celu noc som nespala,co sa mi o tom blbom byte len sniva

vierapp
3. dec 2009

weronyca.....neboj s tým bytom to určite dopadne dobre.... 🙂

adros
3. dec 2009

wero, moc ma to mrzi. Je to fakt na prd, ludia by mali byt radi, ze maju robotu a nie takto to flakat. Ani sa necudujem, ze si s nim spravila poriadok. A to je tam este tolko roboty, ze sa to nestihne? Ved ak ide len o podlahy a obklady, tak to nie je az tak vela roboty, ked to robia profici. U nas to vsetko spravili za vikend. A dvere nam robili, az ked sme boli nastahovani. Kuchynu sme tiez mali za jeden den. Ved ked si narobila bordel, tak sa mozno spamataju a cez vikend si maknu

weronyca
3. dec 2009

ved to, ze oni tam vikendy nebyvaju.. Ja som tam uz na vianoce chcela byt. za chvilu nam pride postel a sedacka, ja to nemam kde skladovat. navvyse na 15 mam objednaneho maliara. Led to nebudem mat dokoncene,tak som v ... lebo 18 konci a zacina az v polovici januara.. Draheho mam na služobke, tak je to vsetko na mne

adros
3. dec 2009

no ja by som zavolala ich sefovi a povedala mu, ze to vsetko meska, ze je to ich vina, tak nech to pekne krasne spravia cez vikend

bebel
3. dec 2009

Wero: dôverne poznám stav v akom sa nachádzaš - na takých robošov platí len vydieranie peniazmi.
Keď sa začneš vyhrážať, že im nezaplatíš toľko, koľko ste sa dohodli, lebo nedodržali termín..hneď sa spamätajú.
My sme neboli spokojní s kuchyňou od Madosu... na 6 x sme to reklamovali a až do konca sme im nedali 50% dohodnutej ceny.
V konečnom dôsledku sme nemali žiadnu zľavu, len osobné ospravedlnenie od konateľa spoločnosti a to, že vyhodil tých stolárov a poslal nám ďalších ............
Ja som všetko okolo bytu vybavovala skoro až do finišu sama, kedy som sa zrútila - teda najskôr brutálne sa nasrala, vykričala a potom od zúfalstva rozrevala . Vtedy prebral štafetu môj manžel - zakázal mi angažovať sa s tými natvrdlými ignorantami a ešte nikdy som ho nevidela tak nasrdeného, ale dotiahol to sám. V tom čase sa Bruno hrával hry, že telefonuje a nadáva na kuchyňu a termíny 😅 ...nám sa nedalo pred ním ovládnúť.
Žiadne termíny proste roboši nedodržiavajú. Bolo pre mňa krajne náročné komunikovať pri tak do neba volajúcich argumentoch a smiešnych výhovorkách týchto intelektuálne strádajúcich jedincoch, pričom sa jednalo o veľa peňazí a aj tak to bolo ako hrach na stenu.
A teraz po roku, musíme komplet prerobiť 1 izbu, vytrhli sme sanitu, kvôli tomu, že nejaký trtko sa vybodol na utesnenie sifonu a plesnie a vlhne nám byt.
Ale aj teraz máme demontovaný sprch kút už mesiac a pritom to má na starosti firma, kde môj otec pracuje a zase čakáme do aleluja, kým ho tí "píp" pracovníci láskavo nahodia späť, keďže tam nič havarijné nenašli.
Proste všetci majú kopeeeeeeeeeeeec času. Nemôžeš od takých ľudí čakať nič dobré a ani, že budú robiť to čo im pripravíš v 3D a vo farbe.....ak nad nimi nestojíš a nedýchaš im na krk + nepritlačíš ich k múru s peniazmi.
Je to zberba. Mám len 3 dobré skúsenosti: 1. boli tapetári z BA a 2 .dverári zo Šamorína a 3.vstavané skrine zo ZA.
Podlahári z PK boli síce drahí a kvalitní odborníci, ale ukradli si napr. masívne drevo, ktoré sa nespotrebovalo a pritom sme ho kupovali od inej spoločnosti, nedokončili 1 drobnosť v kúpeľni, s tým, že sľúbili, že sa zastavia (a rok sa nezastavili a to som im dohodila ďalší kšeft u kamaráta na inom poschodí v našom vchode).....a kopec iných nechutných nervydrásajúcich zážitkov.

Prerábka alebo stavba bytu a domu je proste skúška odolnosti, na ktorú už nemám chuť.Chce to povahu bachara, praktiky výpalníka a byť im stále za chrbtom.

weronyca
3. dec 2009

Dakujem kocky..No budem to musiet nejak domysliet lebo niezeby som nebola rada s nasimi,ale v 3izbovom byte,uz teraz mi ,,lezu" na nervy. Navyse do toho pubertalna sestra.. a ,,svokra" ta ma sice vola do toho ich 5izboveho bytu.ale proste s nou nechcem cele dni trcat doma. je na invalidnom dochodku a pre nu je najd.vec na svete pes🙂)

juuuuj ale konecne aspon nieco dobre🙂 v pondelok mi kooooonecne pridu robit okna🙂

luci21
3. dec 2009

Ahojte baby, po dlhom čase som sem zase nakukla, čítam ako sa máte a tak, ja som mala poslednú poradňu 23.11. a krčok má len 1 cm 😅 ale zatial sa neotváram. Vyzerá to tak že budem asi decembrovka ale beriem to s rezervou lebo aj malú som týžden prenášala a keby mi porod nevyvolali asi som tehotná doteraz 😀 Ležať nemusím ale mám oddychovať, no dnes som to trochu prehnala s vysávaním a aj s malou sme boli na prechádzke tak teraz si idem radšej trochu lahnúť.
Normálne ma už niekedy chytajú také depky že ako to ja zvládnem s 2 deťmi ked malá je na mne stále zavesená, manžel chodí na týždňovky takže asi toho potom vela nenaspím 😖
Tak sa majte zatial dobre a držte pokope všetky 2 v 1 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre