Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

markee
6. jún 2009

Dobré ráno,
u nás prší,sice jemně,ale prší. A to jsme chtěli jít na Pohádkový les. No snad do jedné hodiny pršet nebude,ale uvidíme no.
Simbbaa,určitě se k nám přidej. Je fajn,že srdíčko krásně tlouklo,to je skvělá zpráva. 🙂

plivit
6. jún 2009

dobre ranko 🙂 simbbaa vitaj medzi nami
ostatnym tehulkam gratulujem k uspesnym kontrolam a srdieckam 😅 😅

bebel
6. jún 2009

Simba, vitaj...
Baby gratulujem k potvrdenej srdečnej akcii.
Ja sa neviem dočkať na konci mesiaca ďalšej kontroly...to už plánujem so sebou zobrať aj polovičiaka, nech si pozrie 2. plod našej lásky.
Včera sme mali 5. výročie svadby a spoločnej domácnosti. 😀
Riešili ste tehu oblečenie...teraz je toľko pekných aj bežne nositeľných dlhších a širších zvrškov, že topy a tuniky nebudem riešiť tehotenské....ale nohavice a sukne som už nakúpila na mimibazare.
Mne už niektoré vypasované rifle začínajú byť fakt nepohodlné, najmä ak šoférujem.
Pri prvom tehu som mala letné veci a bruško sa mi podstatne neskôr začalo vydúvať a musím si sebakriticky priznať, že aj východzia konfekčná veľkosť bola menšia . 😎
Mne sa pozdávajú tehu veci H&M mamma (v SCS) a Zara.Niečo som videla aj v C&A, ale keď som si to vyskúšala bolo to také neforemnejšie 😒 . a potom ma-ma.sk

roxy_1
6. jún 2009

Ahoj tehulky,nejakou dobu jsem tu nebyla a teda hledim jak jste se rozepsaly.Vitam nove tehulky a preji jim prijemne tehulkovani bez komplikaci 😉 🙂
u me je to porad stejne,zle mi neni,kazdy den chodim na zachod,pripadam si jako bych ani nebyla tehotna,moc se s tim ted netrapim,zarizujeme jeste veci ohledne svatby kterou mame za dva tydny,boze to to leti 😅 uz at je to za nami... 🙂

dadulka2000
6. jún 2009

ahojte babulky, uz aj v uk je zamracene. po obede ked sa mala vyspi chceme ist kuknut do ZOO, tak snad nezacne aj prsat. 😒
roxy ja som na tom podobne,...ani neviem ze som tehotna, preto som extra zvedava na nejake sono, ked uvidim aj nieco 🙂
pekny den vsetkym

simbbaa
6. jún 2009

dakujem vam maminky za pekne privitanie 🙂 ...neviem ako vy ale mne je hrozne zle od zaludka...nic zo mna nejde len ma akoby napina niekedy ,mam nechutenstvo rano nic nemozem zjest ohh je to hrozne,,.uz nech to prejde pri mojom malom sidle nie som schopna nic robit a to nehovorim o vareni a pratani... 🙄

zdenka73
6. jún 2009

Antonia - nevedela som že si v UK, tak to som veľa počula, že tá zdravotnícka starostlivosť o ničom. Veru asi si rada, že si bola aspoň na ultrazuku.

zdenka73
6. jún 2009

Baby čítam, že už rozmýšlate o tehu oblečení. Priberáte? Ja som ešte nepribrala, a stále jem, je to zvláštne, predtehu som si dávala pozor, aby som nepribrala, a teraz jem čo chcem a nepriberám 😎 , tak to je super.
K tomu oblečeniu, mám nohavice na šnúrku, takže ma nič netlačí a tuniky sú super.

prdecek
6. jún 2009

ahojky,

holky nevíte, jak je to s leknutím v těhu? má to nějáký vliv na mimčo? kdosi mi říkal, že se teď nesmím lekat a ten můj pitomeček mě dneska pichnul do nohy, že sem se lekla, až sem si skoro cvrkla. 😒

antoniab
6. jún 2009

zdenka tak tak ved dadulke sa este neozvali a ten pocit ze nevies je hrozni ked tu kazdy pise jak ma kontroly za sebou ja som pozitivne naladena som citala ze to na tehu dost vplyva a sestrenka bola tak nervna v tehu ze ma doma aj tak nervne dieta takze ja chce klud a pohodu 😉 a potom budem dufam mat aj take kludne babo jej niekolko krat v noci len tak plakalo no skor revalo 5 minut a to nic nechcelo potom prestalo a vsetko bolo ok doktorka jej povedala ze to je stres v tehu 😒

oblecko no ja nie dovsetkeho vojdem ale skor mi to je take opnute na brusku a tlaci hlvne ked soferujem alebo v praci ked sa ohybam opasky som uz vyradila tie neznesiem teraz kupim si len nejake tehu rifle a nohavky a chcem tehu pas sestrenka to super vynosila a nato svoje trika pincky ako moja mama hovori 😀 😀 😀 horsie to bude v zime ale ak vojdem do maminich kabatov alebo bund tak to riesit nebudem 😉

prdecek hovori sa toho vela ale ci je to aj pravda ked sa popalis ci ako tak vraj bude mat babo take to velke znamienko na zatku no ale ci je to pravda 😖

baby chcem sa opytat mate teraz chut na sex ja som nejaka mimo 😀 😀 pise sa ze u kazdeho je to ine ale niekto tu pisal ze pri prvom tehu to ohrozilo babo ale nejak to nerozvijal tak by ma zaujimalo ako to je a ci mate skusenosti 😅

allinka79
6. jún 2009

ahojte, mozem sa pridat?

allinka79
6. jún 2009

ked tak citam, ci pisete... rozmyslam uz aj ja nad tym, ci kupovat uz teraz tehu oblecko... ale zda sa mi to este skoro... treti mesiac a oblecko, ked na mne este nie je nic vidno. Aj ked, opasok pomaly povolujem, a vcera som radsej v robote sedela s rozopnutym gombikom na rifliach... 🙂
rozmysloam ale nad tym, ze ideme o mesiac do Chorvatska a ci si tam budem mat co obliekat /okrem plaviek/🙂

plivit
6. jún 2009

allinka79 vitaj medzi nami 😉
inac ked hovorite o tom ako vam je zle od zaludka tak mne v podstate nic nieje ani neviem ze som tehu
no a prvy utz az 24.6 a to ma gyndoska ani zo spodu nepozerala tak ja stale neviem na com som, ale dufam,že vsetko ja ok 😅

allinka79
6. jún 2009

plivit, dakujem.
Ja uz mam za sebou par ult, a videla som aj malu fazulku... ale nepocula som srdiecko. Vsetko je ok, len ten moj obvodny lekar ma asi cudne pristroje, alebo ja neviem
Zle byva aj mne, kazdy vecer, hoci nevraciam (ani raz, a to uz koncim 10 tt), co sa tesim. Ale zle mi je, teplo, zima a tak...

lopezka
6. jún 2009

ahojte tehulky,
vcera vecer som sa tu uz neobjavila, bolo mi hrozne zle a tak som zalahla uz o pol deviatej .....a zobudila som sa az o pol druhej, ked som musela ist na wc.....a pak som spala az do desiatej 😀
dnes mi je tiez nejak tazko .... neblinkam, ale stale mam akusi tazobu na zaludku 😖

co sa tyka cestovania, ja sa prave buduci tyzden chystam ist zrusit dovolenku 😖 naplanovali a zaplatili sme si ju este ked som nebola tehu ........ mali sme ist letecky do Bulharska 😅 hrozne sme sa tesili ....ale v mojom okoli ma kazdy odhovaral, aby sme nesli......a tak som sa tento tyzden spytala lekara, ked som bola na utz, aky ma nazor 😅 .......povedal len tolko, ze nemoze mi to ani dovolit, ani zakazat ( co je logicke ) , ale vraj mi to neodporuca, po mojej dlhej ceste k otehu a vzhladom na vek 😖 .......vraj by mi mozno ten vzduch prospel, ale nemam chodit na slnko ....haha....na co mam ist k moru, ked sa nemozem opalovat 😖 ....... no a kedze mi je moja fazulka vzacnejsia ako nejaka dovolenka pri mori, idem to rusit 😖 ..... viem, ze je tu aj tema Lietanie v tehotenstve a baby tam pisu, ako lietali a bolo to v pohode ......ja dam na lekara a na svoju intuiciu a nikam nejdem.....aj tak mi je skoro stale zle a lepsie mi je doma v chladku 😖 😅

lopezka
6. jún 2009

a co sa tyka oblecenia, ja idem buduci tyzden neco popozerat .....lebo rifle uz nosim len na gumicku.....a musim nosit dlhe tricka, aby to nebolo vidno 😀 😅 ... tak si potrebujem pokupit nejake nohavice .......na mne to este tiez nie je moc vidno, ale brucho mam citlive a uz neznesiem zapnute klasicke nohavice,,,,,,a inak vecer vzdy vyzeram, skoro ako uz v 4.mesiaci 😀 😅

ozik baby, chcem sa este spytat tych, co chodite do prace,......kedy to mate v plane oznamit nadriadenemu ? 😅

lopezka
6. jún 2009

....yo a este ma napadlo....tie, ktore stresujete, ze nemate este tehu knizku, ci nejdete dlho na kontrolu ci na utz .....ja som bola 1.krat tento tyzden v 8.tyzdni ..... a najblizsie ma objednal az na 6.7. 09 ....co je az za mesiac,,,,,cize to uz budem v 12.tt 😅 .....takze svoju fazulku uvidim az potom .....a pravdepodobne mi az potom da knizku 😅 .... co si myslim, ze je uplne v poriadku, pretoze to uz by mal byt koniec kritickeho obdobia, co sa tyka potratu 😖 ..... a asi si chce byt isty, ze je vsetko ok.....a az potom vystavit knizku 😉

takze baby nestresujte 😀 😅 a ako ste pisali, uzivajte si to, aby sme nemali uplakane a vystresovane babo 😅 😀

prdecek
6. jún 2009

ahojky,
holky nepíchá vás některou v pravém boku??? nevíte co by to mohlo být???
četla jsem něco o tom že je na pravém boku kratší vaz co drží dělohu a že to píchá když se roztahuje, tak snad to je ono. mám docela strach 😒

blondynka400
6. jún 2009

lopezka, tak jestli jsi dlouho čekala, je fakt ase lepší, aby jsi neletěla.... Jinak létání v těhu problém není, žešila jsem to s několika doktory a to včetně primáře a pokuď je vše v pořádku, nikdo nemá nic proti. Ale zas na druhou stranu na dovolenou můžete jet jindy, pořád lepší, než si pak něco vyčítat 😉

zdenka, já tedy zatím hubnu, už mám 3kg dole a to nezvracím 😖

prdecek, já bych se tím moc netrápila, tedy jestli to není nějak dlouhodobé nebo hodně intenzivní. Jinak tím co píšeš tu může být, většina žen to takto má 😉 K tomu leknutí, když se lekneš jednou nebo vyjímečně tak to miniku neublíží, kdyby to byl ale stálý stav, rak už to vliv má 😉

prdecek
6. jún 2009

no to píchání mám ode dneška od odpolene a je to jen někdy, určo se o tom zmíním doktorce u úterý. 🙂
snad to je to roztahování

blondynka400
6. jún 2009

prdecek, určitě jí o tom řekni. Ale žádné nervy, to opravdu nebude nic důležitého 😉

janka1
6. jún 2009

😉 pekny vercer 🙂
lopezka ja som to oznamila v ten tyzden co som dostala knizocku 😉
a co sa tyka tej dovolenky suhlasim s dr. 😉 radsej vydrz , nikdy nevies co sa moze a potom si to mas vycitat , taak to nie 🙂

co sa tyka bruska, tak mne vcera vypuklo 😵 takze od vcera uz to naozaj vidiet 😉 😉 😉 a vecer ked som cely den normalne jedla , tak taky tak akoby ale uz nejaky 5-6 mediac 😀 😀 😀 😀

janka1
6. jún 2009

jaaj lopezka a este som zabudlaaa v 9tt som mala aj ja najvacsie alebo lepsie povedane najcitlivejsie zaludocne problemiky 😒 😒 😒 vydrz o cca 2tyzdne to uz bude OK 😉 🙂

zdenka73
6. jún 2009

prdecek - aj ja som mala včera také pichanie na pravom boku, ale dnes to bolo uť v pohode...ale včera to trvalo také tri-štyri hodina, už som sa i ja bála čo to je. Ale treba myslieť pozitívne, všetko bude OK.

simbbaa
6. jún 2009

prcek neboj 😉 s tym pichanim v brusku je to normalne ono to zvykne pichat este aj v neskorsich tyzdnoch maternica sa jednoducho roztahuje.. 😉 ale v kazdom pripade sa opytaj na to doktora 🙂 ..no myslim ze mozes byt inak kludna.. 🙂

minix
6. jún 2009

ahojte, vy ste sa ale rozpisali. 🙂

no ja oblecenie sirsie este nemusim, ale k veceru a ked sa najem, tak to vyzera, ako keby som mala vacsi spek. 🙂 Sama som zvedava, kedy nam to vyhukne.

chut na sex, budem uprimna, nemam a odvtedy ako sme sa posnazili, tak ani sme nemali, co je asi mesiac, ale mam troska obavy, aby nam tie otrasy a prijemne pocity neporusili nase mimco. Neviem, vy v tomto prvom trimestri mate sex normalne?

dovolenka - ja mam v plane tento rok si dat iba nejake kratsie chorvatsko autom, ale asi sa najprv poradim s doktorkom, co mi odporuci. A slnit sa asi nebudem, kupat tiez, oplati sa mi vobec ist k moru? 😠

a zamestnavatelovi to idem oznamit, az ked budem mat tehu knizku, co bude podla mojho doktora tak cca o 3 tyzdne.

A maternica ako sa mi natahuje, tak ma to pobolieva...viem, co to je a je to neprijemne.

antoniab
6. jún 2009

🙂
minix ja sa tiez preto pytam najprv ma bolelo podbrusko potom prsia a popravde som na manzela nejaka podrazdena neviem 😒

na dovolenku sa chystam domov na zahradu 😀 😀

a zamestnavatelovi to poviem po tretom mesiaci ked sa vratim zo svk a budem od svojho gyndaka vediet ze je vsetko ok uk tehu knizku uz mam a v praci sa aj tak potom nic nezmeni 😠 takze si vsetko odmakam sama tak naco len preto aby sama chodili kazdy den vypytovat ako sa citim 🙄 🙄

inak pozerate uz po nejakych veciach pre deti kocikoch a tak alebo si myslite ze je to este priskoro moja mamina tak stresuje ze niekedy si myslim ze som jej to mala povedat jak poslednej 😀 😀 😀

minix
7. jún 2009

ahojky, tym, ze u nas to vieme my dvaja s drahym, zopar kamosiek a brat, tak po vecickach este nepozeram, ale ako som nad tym premyslala, tak ak bude po 3.mesiaci vsetko v poriadku, tak by som mozno aj zacala, nech to nie je naraz potom taka palka. 🙂

janka1
7. jún 2009

pekny dnicek 🙂 dnes je kraaasne slnecnoooo 😵

minix u nas sex tiez nehrozi ja nebudem riskovat a taktiez nemam vobec chut 😉 takze nie si sama neboooj

my by sme na dovcu ist chceli , ale az niekedy v auguste no vsetko zavisi od okolnosti a zdra. stavu, ako sa budem citit , takze zatial neriesim 😉

antoniab no pozeram neustale , ale ja som uz aj predtym nez som tehu nebola stale pizerala uz mam aj dve skatule plne veciciek 😀 aj kocik mame uz vybraty ak nenajdeme dovtedy nieco krajsie a lepsie tak zatial ten je nas favorit no v podstate ja mam uz vsetko vybrate a len z casti nakupene 😉

minix
7. jún 2009

janka, to si ma potesila, ja som mala pocit, ze to som len ja "vychladla", ale ako povedal drahy, kludne teda nie az do porodu, aby sme mali male zdrave mimco. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre