Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

adros
11. dec 2009

liwka, no ty mas teda skvelu polovicku. A ako chutilo? my to tiez nerobievame, tak ani neviem, ako to chuti... ja akurat robim masko na zajtra, take v paci. MM za ulohu masko naklepat, bo mna by bolela ruka 😀

liwka
11. dec 2009

mne to chutilo ako velmi riedky vanilkovy puding. a dava sa tam vanilkovy cukor, tak to vonia krasne po vanilke 😀

zazalienka
11. dec 2009

ahojteee.. noo aj ja sa pochválim, môj MM mi práve varí fainskú ostrokyslú polievočku.. ja som dnes úplne odpadnutá, bolia ma ruky, nohy, tak manžo kuchtí.. ja už len doobeda rýchlo urobím mäsko..

liwka
11. dec 2009

Zuzi, co si dnes rylovala zahradu? 😀
v pondelok mas posledny den, nie? si to uzi 😉

adros
11. dec 2009

zuzka, no tak aj ty si si dobre vybrala 🙂 vdaka bohu za takych partnerov 😉

liwka
11. dec 2009

Adri, to mas pravdu, len ten moj sa v kuchyni realizuje len ked ma velmi dobru naladu a jedal, ktore zvladne je strasne malinko. ale velmi sa snazim ten pocet jedal zvysit 😀 snad sa mi to podari.
a kedze aj on velmi rad cita konika, ked sa vymenime pri pc, tak budem mat isto dnes komentar k tomu mojmu snazeniu 😀

zazalienka
11. dec 2009

nieee, som prišla z Tesca .. všetkým asi šibe už.. ľudia nakupujú jak besní.. ja som potrebovala na varenie nejaké veci a mäso no a skoro ma tam porazilo.. okrem toho celý deň v práci..
ešte nemám posledný deň až v stredu, ale papiere už mám všetky povypisované na stolem prihlášky, odhlášky, už to ken poposielať🙂 a mám pokoj..

no môj MM fakt dobre varí, baví ho to.. len keby mal na to viac času.. ale šikovní chlapi v kuchyni nie sú na zahodenie..

andykca
11. dec 2009

🙂 xi veru sikulkovia v kuchyni nie su vobec na zahodenie
....dnes moj doniesol velky nakup - nakupil aby mohol cez vik urobit vyprazany syr a lasagne aaaaa este aj cokoladovu mliecnu ryzu 🙂 xi....lebo ako ja varim cez tyzden tak on to musi dobiehat cez vikend 🙂 nuz aj ked chuda na neho pozeram je momentalne viac chory asik ako ja....

inac zaza v tom TT tescu je vzdy milion ludi...nerada tam chodievam....a tvoj drahy robi ostrokyslu polievku taku ako robia v číne???

liwka
11. dec 2009

andy, tak teraz ti veeelmi zavidim- takto podelene varenie, to je moj tajny sen. snad sa k tomu dopracujem este v tomto zivote 😀
a ja som v tescu robila, tam je blazinec vzdy, jednak je pred sviatkami, no zaroven mozu mat teraz nejaku super vyhodnu akciu. to je hotova masova hysteria. divim sa tym ludom. pre mna mala ta praca jednu vyhodu- prestala som sledovat letaky. zo schranky idu rovno do smetiaka 😉

zazalienka
11. dec 2009

ano, presne ostrokyslú origoš.. štipľavú, hustú, s kopouu zeleninky, mäska, takú aká má byť.. a už začína tuším aj voňať.. on sa s tým hrajkááááá... zas mi bude do rána ťažko, keď sa jej neskôr nahltám🙂)
my sa chystáme ešte v nedeľu doobeda do Metra, potrebujem dokúpiť Persil, malinovky, nejaké vínko na sviatky, drogériu, tak aby som nemusela aspoň mesiac riešiť nejaké extra nákupy..

no ale liečte sa, lebo vidím že sa tu začína rodiť , ja tiež ešte stále kašlem, rozmýšľam či sa nedám testovať na tú svinskú chrípku.. už ten kašwľ trvá mesiac..

olienka12
11. dec 2009

Ahojte,tak ja som bola dnes za dr.u kt.budem rodit. Sumar prietoky hranicne, maly je tyzden pozadu, vody mame dost placenta 2, stale KP, buduci tyzden ctg uvidime podla vysledkov, no hrozi nemocnica... mam menej chodit oddychovat, ak tie moje bolesti nepolavia,pojdem si polezat,takze hrozba skvelych vianoc. Ale lekar bol uzasny vsetko sa snazil vysvetlit a uplne nenasilne upozornit, co hrozi... Ked som mu povedala,ze dufam,ze az po novorm roku,povedal,ze aj on dufa,ale uvidime podla ctg....Je to na... ze ten debilny zapal prisiel teraz nakoniec,dufam,ze tie lieky nesposobia,ze sa zacnem otvarat a vydrzime 2v1 aspon do 1.1.2010 🙂 a maly trosku naberie na vahe.

adros
11. dec 2009

zuzka, ale mne tusim niekto hovoril, ze na chorobu je ta polievocka dobra 🙂

tie nakupy v tescu v tomto obdobi priam "zboznujem". PRed rokom sme mali s polovickou takto nakupene za 5 minut, sme sa povadili a bolo nakupene 😀 😀 😀

oli, tak sa opatrujte a urcite vydrzite, neboj.

roxy_1
11. dec 2009

oli tak snad se jeste maly nakonec otoci,jinak to je naprd,hlavne se ted setri at to ve dvou vydrite co nejdele...a odhad vahy ti nedelali??

olienka12
11. dec 2009

nie nerobil, v stvrtok urobi,vravel,ze musi viac pomerat. dnes len hlavicku a nozicku a vyslo tyzden menej ako sme... z toho som dost nervna,ale tatik nas sa narodil 2,40,tak predpokladam,ze maly bude po nom

zazalienka
11. dec 2009

Adrika, dúfam, že to vyštípe a neublíži malému...

Oli, no tak žiadne upratovanie, naháňanie, len vysoko šetriaci režim.. veď zatiaľ Ti deti doma neplačú a ostatní Ti môžu byť ukradnutí.. ide o malého a o Teba.. domácnosť neutečie..

roxy_1
11. dec 2009

verim ze to jeste dozene a i kdyby byl o tyden pozdeji aspon ma naskok se otocit 😉

andykca
11. dec 2009

zaza no na to mi musis hodit nejaky recept...som si myslela ze to vedia uvarit len cinania 😀 😀 ja tu polievku zboznujem, ale naposledy som u cinana bola pred 7mesiacmi odvtedy nie xi

liwi no my ked sme sa zoznamovali cez net a napisal mi, ze robil kuchara na Cypre, ze rad vari a aj naozaj varil ked sme zacali byt spolu...a ked ma na rande zdvihol na ruky (to naozaj dovtedy neurobil nik) tak som povedala ze toho chlapa nepustim....hehe....aj ja si zavidim, aj moja mamka mi zavidi aj moja segra mi zavidi....naozaj je to velka pomoc 😉 ... tak dufam ze ti tvoj tajny sen tvoj drahy splni.....xi

oliiiii no velmi nie dobre spravy....veruze treba asik len vela oddychovat a verim ze sa vam do noveho roka podari byt 2v1 a ta nemocka vas obide cez vianoceee.....inac svele ze mas takeho lekara naozaj 😉

inaaac baby co ste mali poslickov...zhorsi sa vam aj dychanie pri poslickoch? ako myslim to tak, ze mne sa zda ako by mi niekto tlacil na pluca a horsie sa mi dycha....hadam som to napisala pochopitelne 😀

ives77
11. dec 2009

ahojte babenky som tu zas dlho nebola ale už sa vás opýtam ako často chodíte na kontroly alebo sono?
ja som bola na sone v 30tt v 31tt posledný krát u dr, a do nemocnice mám ísť až 21.12 takže budem bez kontroly či sona vyše 7týždnou je to normálne?
čo ak niečo nebude v poriadku predsa sme kp a celý čas od 3mes.som bola na rizikovom

olienka12
11. dec 2009

andy dakujem ten lekar je fakt super.
no a k tym poslickom ano mne ked tvrdne brusko tak sa mi aj horsie dycha maly tlaci na pluca... hlavku ma rovno pod pravym rebrom...

zazalienka
11. dec 2009

Andy aj Vy ste internetová známosť? skúsim Ti spísať ten recept, ale nie je to nič náročné..

Ives, no tak to je sila.. ja som bola v utorok na poradni, nabudúce mám ísť okolo 22.12. a zdá sa mi to dosť neskoro.. podľa mňa sa doktor pomýlil v dátume, alebo si jednoducho spravil voľno.. keď si si nie istá, alebo máš nejaké podozrenie, choď na pohotovosť, no a tam i urobia sono aj ozvy.. pre pokoj duše...

mne robil sono v 30 tt, teraz naposledy v 33 tt ma vybavila sestrička za 5 minút..

adros
11. dec 2009

ives, to je fakt akosi neskoro. Ja chodim kazdy tyzden, aj ked mozno prave kvoli tomu, ze som na rizikovom. Ale ako hovori zazalienka, ak sa ti nieco nezda, tak chod na tu pohotovost.

zuzi, ten recept mozes potom skopcit aj mne do IP 😉

tak tu su same internetove znamosti 😀 😀 😀 my sice nie sme klasicky pripad, ale nieco podobne. Nas spojil pracovny skype 🙂

andykca
11. dec 2009

ives ja chodim momentalne raz za 3tyzdne a posledne sono som mala v 30tt...buduci tyzden mam aj porodnicu aj mojho Dr....takze tiez si myslim ze nejak neskoro mas dalsiu kontrolu

oli dik...tak moj krpec tlaci pravdepodobne ritou hehe ale aspon viem ze to su poslickovia...
ako nic strasne neprezivam najviac to citim pri tom dychani a potom uz len slabucke pobolievanie podbrusku a kratucke stvrdnutie brucha a je potom 🙂 xi

zazaaalienka dakujem ze mi ten recept napises 😉 som zvedava ci sa mi ta polievka vydari xi...a aaaano my sme internetova znamost a velice vydarena xi

ives77
11. dec 2009

mne napr,nik nerobil ani ten ster na teptokoka čo ste tu písali a aj mamina so svokrou mi povedali že pred koncom sa má chodiť častejšie a nie po 7t

roxy_1
11. dec 2009

ives to je divne ze chodis tak pozde na kontroly....ja chodim uz ted posledni mesic kazdy tyden a rizikovka nejsem...navic UZV mi delali v 31tt a ted v 37tt na odhad porodni vahy,jinak ted jeste kazdy tyden mam i KTG. uz by se to melo ke konci hlidat.... 😒

ives77
11. dec 2009

streptokoka som chcela napísať 😀

zazalienka
11. dec 2009

hehe no my sme sa tiež vydarili.. v decembri 2006 sme sa dali dohromady a vo februári sme sa bavili o svadbe.. len sa to trošku pretiahlo kvôli bytu..

normálne sa na poradňu chodí každé 4 týždne, potom každé 3 týždne a mesiac pred pôrodom každý týždeň.. tam už sa každá mamina sleduje.. aspoň čo viem ja..

ives77
11. dec 2009

roxy ved práve a aj ked pohyby cítim lenže mne mamka povedala že tu nejdelen o pohyby ale aj o krčok a placentu a plod.vodu a tak začínam byť s toho poriadne nervozna 😢

andykca
11. dec 2009

zaza supeeeeeeeeeeeer....no tak to musi byt laska velikanska 😉 ....moj je tiez rozvedeny a o svadbe moc pocut nechce hehe (co mne resp. aj vyhovuje, ale o rok mu to nedarujem xi)

ives asi by som si zavolala s svojmu Dr. ci ti nezabudol napisat, kedy mas prist na kontrolu lebo mas neskory termin v porodnici...hmm

zazalienka
11. dec 2009

andy, ver mi.. časom Ti to bude chýbať, byť rodina.. ja som sa nechcela vydať pôvodne vôbec, ani deti.. kým som nepoznala môjho drahého..
mimochodom keď sme sa stretli a dali dohromady, bol presne 2 týždne rozvedený.. celá rodina mu nadávala že mu šibe na kvadrát🙂))

andykca
11. dec 2009

zazalienka ja vieeeem.....a mame dohodu, ze kym pojde maly do skolky tak sa vezmeme, aby tetky ucitelky nemali miesung v menach heheee 😉 inac aj my sme sa dali do hromady ked bol rozvedeny Peto cca 3 mesiace (to mu tiez este jeho rodicia nadavali, ze kolko minul na svadbu penazi a ta jeho ho poslala kade lahsie po roku xi)....
vidis to bol osud proste ich cakalo nieco oooovela lepsie -my.....xi 😉

idem sa zakuklit pred telku...papaaaa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre