Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

marushka
14. dec 2009

ivv - ani ja o vás, okrem nedockavky, asi čítam na pol oka 😀 😀 😀

zazalienka
14. dec 2009

ahojte..
noo ja som naše prvé Vianoce pred rokom preležala so silnou chrípkou tak som varenie musela prenechať na manžela.. my sme doma vždy mávali mliečnu kapustnicu s hríbami a slivkami no a potom klasika vyprážaný kaprík so zemiakovo cibuľovým šalátom..
od minulého roka sme to zmenili, polievka je šošovicová mliečna, no a potom má manžel lososa, ešte neviem ako ho vyrobím a ja kapríka.. proste ten musí byť.. švagor je rybár, aj svokor, tak sa teším na čerstvú rybku..

koláčikov máme vždy viacero druhov, skôr atké drobné šeplety, maličké koláčiky a veľa🙂 ja sa teším hlavne na to, že už bude kľud, pokoj, nebudem sa ponáhľať, budeme tráviť čas s Veronikou, labzovať po návštevách..

adros
14. dec 2009

jeeej, zuzi, to mas dobre, je mas svagra rybara 🙂 aspon mas zaruku kvality 😀 nam vzdy kapra zohnala kolegyna, ta ma kamaratov rybarov, tak mi vzdy doniesla takeho 1,5 kg a este nam ho aj klepli, bo moj zabijat nemusi. Ale tento rok sa kolegyna akosi nevyjadruje, tak sa obavam, ze budeme musiet kupit niekde pred tescom. Ale tam clovek musi vymaknut, lebo taki mensi sa rychlo vypredaju a potom maju len takych velkych a navyse tam nam to nikto nezabije. Tak si asi dam inzerat, kto nam zabije kapra 😀 😀 😀

liwka
14. dec 2009

Adri, nemate nikoho v rodine, kto by sa na to podujal? ja si pamatam prve Vianoce, co sa nasi rozviedli, moja mama ma tak rada kapra, ze sa nakoniec rozhodla ho sama aj zabit aj vycistit. ked musis, tak musis... ja by som v tomto pripade kapra pustila dolu potokom a kupila file 😀
inak, ten moj to vie robit... zeby som ho nahovorila, aby vam v ramci vianocnej spoluparicnosti pomohol?

adros
14. dec 2009

livka, ako som pisala, my sme nikdy kapra nemavali. Takze so zabijanim nema nikto skusenosti. A mama, ked je teraz druhykrat vydata, tak tiez mavaju kapra, ale kupuju mrazeneho 😀

nedockava4
14. dec 2009

Ahojte, davno som uz nepisala a ani poriadne necitala, tak idem mrknut par stranok dozadu...
Hm, TB?..."najlepsi idu za nami"...ja tam zatial patrim...som som rada, ze sme sa tu takto stretli...

ives77
14. dec 2009

ahoj babenky,tak sa hlásim po kontrole v nemocnici,zatial si nás tam nenechali vraj tá plod.voda čo mám mu zatial stačí.Inak super že sa držíme tou hlavičkou dole ,placenta v predu,st.II,RI:0,48 aj ked neviem čo to je,krčok 2cm,pre špic prst a to najlepšie na záver v 36tt máme 3680gr takže sa mám načo tešiť 😒

olienka12
14. dec 2009

st.II je zrelost placenty RI je hodnota prietokov pokial sa nemylim

zazalienka
14. dec 2009

no ives, tak to bude riadny valibuk.. ale tam je to + - 500 g, takže len orientačný odhad asi.. ja som zvedavá čo mi povie o týždeň v nemocke na prvej poradni..
ja som musela teraz zaliezť do vane ohriať sa, lebo ma normálen štípali stehná od zimy ako som prišla domov.. no dúfam že už neochoriem.. by ma asi piclo..

Adrika u nás sa objaví v mrazáku raz karas, potom amur a všelijaké podobné rybky.. a nechcite vidieť ako to po takej zabíjačke u svokra v panelákovej kuchyni vyzerá.. ale rybky vyberajú len kvalitné.. ostatné pôšťajú naspäť do vody..

weronyca
14. dec 2009

Ahojte babule, no tie co sme z TB sme tu viacere, aj ja som na to prisla len prednedavnom 😀

Dnes som si inak spravila radost, vonku som tak vymrzla,ze som si v obchode kupila taku krasnu baranicu.. Keby ste ma v nej videli 🙂 Malemu, aby sa nepovedalo, som nakupila plienky, konecne som vyuzila tie poukazky z DM drogerie(inak poculi ste uz o nich?)
Sebe som kupila dve kojenecke podprdky, po dnesnom sne som si povedala, ze musim mat vsetko nakupene, zajtra budem balit 🙂 A ako dodatok som malemu kupila dva dudlikz,co v noci svietia, mozno ich ani nevyuzijem,ale neodolala som...

Vcera ste tu spominali svrbenie tela, asi ste ma nainfikovali, dnes ma tak svrbia ruky a cele telo, ale je to mozno aj tym,ze sa dost kuri a nestiham sa kremovat. Teraz chodim taka mastna..Nic mi nepomahalo tak som skusila modru indolonu

adros
14. dec 2009

ives, som rada, ze ste ok. No, vyzerate na valibuka, ale fakt je to plus minus pol kila, takze este nevesaj hlavu 😀 . To RI su prietoky 🙂

zuzka, no dufam, ze si zas neochorela, to by bolo fakt o drzku. Inac dnes bola riadna kosa. Ja som vonku ani nevypravala, si zo mna robil MM srandu, ze by tak malo byt castejsie 🙂 No ty sa teda mas. Ja vobec nepoznam chut takych ryb ako karas, amur...

zazalienka
14. dec 2009

šak to som ani ja nevedela.. môj muž má fainovú papuľku, ten len lososa, alebo morské príšery.. ja nejem čo na mňa kuká z taniera, smeje sa alebo sa ešte trepe..
ja som sa rozhodla že už nikam ani nepáchnem, len v piatok ráno na sociálku odniesť papiere na materskú a dať overiť sobášny list kvôli katastru.. no a dokúpiž ešte nejaké potraviny.. nič viac.. veď ma malý vymláti hneď ako sa narodí že som ho týrala behaním a zimou.. už budem len v teple..

liwka
14. dec 2009

Zuzi, ja sa mu ani necudujem, ak to spravi 😀 , ved ty sa mu zastrajas, ze dostane po ritke, este len vyleze za to kopkanie 😉

zazalienka
14. dec 2009

no veď.. sme si 1:1.. ale malému sa evidentne páči keď koľkokrát v robote zrúknem od bolesti, ako presne trafí.. sa nevie zmestiť do kože.. ale aj tak závidím babám že už majú bábence pri sebe.. ja sa toho asi nedočkám.. nejak to ide pomaly..

liwka
14. dec 2009

akoby teraz moja starka zavelila: dockaj casu ako hus klasu. ale fakt to ide pomaly ☹
utesuje ma len to, ze to halo okolo Vianoc, varenie, pecenie, navstevy, rozpravky a tak, to nas zabavi a ani si nevsimneme, ako ubehnu najblizsie 2 tyzdne

weronyca
14. dec 2009

zaza, aj mne to ide nejak pomaly ☹ najradsej by som to cele mala za sebou, a mala maleho uz len pri sebe..kazdy den pozeram na kocik a len malemu hovorim ako sa tesim, ked budeme chodit von..

Ives tak aj ja sa esim,ze si zatial OK.. len sa aj nadalej drz

zucana
14. dec 2009

baby ja som dnes bola u doktora. prezrel ma palpacne, vsetko ok, sonom zo spodu, ze som zavreta a krcok v poriadku (nemeral vsak) a ze nehrozi predcasny porod, placentu mam vpredu a dostatok tekutiny, potom urobil 3 merania: hlavicka zodpoveda 34+1, noha 33+6 a brusko 32+2..vraj to je uplne dobre ze pekne rastie a tie odchylky su v norme...srdiecko bije v poriadku a pozrel sa do bruska a ze ok....hmotnost mi povedal zo svojej tabulky ze 1800g a ze meria tak cca 44 cm (podotykam z tabulky podla tyzdnov) potom mi povedal ze najblizsia kontrola 4.1. zoberieme aj krv a odber na streptokoka a potom sa vidime 22.1. a potom v nemocnici na ctg a porod.... to sa mi zda dost divne taketo kontroly...
doma som si na zaklade foto a tych 3 merani vypocitala ze mala ma presne 2227.61 gramov
ako to mate vy s kontrolami?

zazalienka
14. dec 2009

takže mi nemusí pripadať choré že sa usmievam vždy keď zbadám nejakú maminu s káričkou.. alebo kočíkom.. a vždy Miška pohladkám.. sa teším ako budeme labzovať po meste, hlavne keď dáme nejaké to stretko na námestí..

liwka
14. dec 2009

Zuzi a potom zakotvime v nejakom podniku a vystresujeme obsluhujucu casnicku 😀

zazalienka
14. dec 2009

kokso no tá vyzerala.. jak keby sme mali choleru.. čo už..

liwka
14. dec 2009

😀 😀 😀 😀 😀 co ty vies, ci nieco nechytila od nas

zazalienka
14. dec 2009

jaj.. nuž čo už s ňou.. ale inak sú tie baby v obchodoch také veľmi prívetivé, dneska som myslela že jednej otrieskam obrus o hlavu vianočný.. ale to by asi nepomohlo..

liwka
14. dec 2009

jeee, si ma rozosmiala. viem si ta zivo predstavit 😀
ja som dnes pri telefonovani do SP tiez mierne stracala nervy, ked ma prepajali uz k tretej tete, ale nastastie bola mila a odpovedala mi na vsetko, co som potrebovala vediet. 😉

zazalienka
14. dec 2009

inak sranda, keď som ako mzdárka firemná volala po úradoch ako si mám vybaviť materskú🙂) no môžem ja za to, že máme v robote 25 chlapov a dve kolegyne čo majú dávno odrodené?? na sociálke ma poznajú z firmy, tak sa rehotali do telefónu🙂

liwka
14. dec 2009

no a co? ony hadam spadli mudre z neba? ja som dnes tiez po telefonate s tetou z SP musela volat kamoske personalistke do KE, lebo som nevedela vypisat jeden papier, co som mala prilozit k materskej. bol z toho polhodinovy hovor a hned som mala energie na rozdavanie 😀

ivv
14. dec 2009

no nazdar.. zacali mi puchnut prsty na nohach.. 😒

zazalienka
14. dec 2009

nuž, človek sa učí celý život.. aj na zdravotnej aj na sociálnej som sa poodhlasovala, povytláčala potvrdenia čo potrebujem, potom si urobím eštš daňové priznanie a bude to..

liwka
14. dec 2009

ja mam tiez vsetky papiere, uz to treba len poslat a 20teho nastupujem na MD. celkom sa tesim, ze to bude oficialne. a nebudem uz PN. a co pises o zdravotke, aj tam musim nahlasit, ze nastupujem na MD?

zazalienka
14. dec 2009

tam musí zamestnávateľ poslať také hlásenie o začatí MD.. teda pokiaľ trvá pracovný pomer, musí Ťa viesť mesačne na výkazoch do zdravotky.. aspoň čo som sa teda dozvedela ja..

liwka
14. dec 2009

a ak netrva PP a od ukoncenia PP som PN a este v ochrannej dobe?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre