Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

liwka
15. dec 2009

gucz, su peknunke. pozerala som na ostatnych fotkach, ze Laura nema nausnicky, nezrastli jej dierky? bo tym ma plasia, ze detom mozu dierky rychlo zrast.

janqa24
15. dec 2009

liwka, to nevadi, ved ich nemusi nosit nejako dlho a ked bude vacsia, kupis jej podla tvojho gusta a hotovo 😉 aj v mojej rodine su dost konzervativni ludia vacsinou, ale ja mam v pazi 😀 😀 😀 nastastie, krstni rodicia nasej malej su v tomto smere rovnaki ako ja 😎 uz vidim moju maminku, ako bude hubovat, ze sme nedali zlte zlato, ale co uz 😅 😅 😅

liwka
15. dec 2009

😀 😀 to poznam. ja sa zabavam aj na otazkach ohladne mena. aj teraz sa ma sestra pytala: a este stale to bude Mia? to meno som mala vybrate este pred tehotenstvom, obom sa nam paci, volame ju tak, ostatnym to bude asi dlho trvat, kym si zvyknu...

bebel
15. dec 2009

Katka 22, neofukuj sa 😉😎 ..... tvoj lekár vie rozoznať podľa KTG záznamu, či je treba robiť paniku alebo nie.
Ten môj vtedy panikáril z opačného dôvodu, keď klesli na minútu a viac ozvy plodu pod 90 úderov za min.
Bibane napríklad tiež vyleteli na úroveň 180 pokaždé, keď som sa dala na ľavý bok.
Evidentne z toho bola vystresovaná. Keď som sa vrátila do pôvodného pololahu na chrbte, mala ozvy v norme.
Tiež sa vlnila a presúvala a počas toho 1 kontrolného hodinového KTG aj nakoniec úspešne zdrhla z poľa snímania.

Mňa tiež zaujíma, kedy je najlepšie prepichnúť ušká.
Na nete som našla vyjadrenia pediatrov, že po 1. roku. Keď som sa bavila s mamou, tak mne prepichovala ihlou uši po týždni od narodenia babka, bola vtedy staničnou sestrou na novorodeneckom odd. v TN.
Kamoška pôrodníčka mi vravela, že optimálne je to tak po mesiaci od pôrodu... lebo potom neskôr si bábo uško vie chytiť, aby sa predišlo infekcii.

Pozerala som kadetade baby náušky a kupodivu sa mi dnes najviac zapáčili 1 konkrétne v zašitom klenotníctve tu v SC. Pre seba preferujem biele zlato, platina, brilianty a tahitské perly..... ale tie, čo mám na muške ja - sú detto ako Jaqine24, len ružový kamienok v zlate, a sú úplne mini. Jemné a jednoduché 🙂 Motýliky a kvietky majú všade a prídu mi strašne gýčové, také kolotočárske.

gucz
15. dec 2009

ona ich nosila asi do roka a pol, len sú také jemnunké, že ich na fotkách ani nevidno pomaly. Teraz ich nenosí, lebo má na hrdielku hrčku a ako sa jej objavila, tak sa jej aj dierky začervenali na uškách. Krčno ušný povedal, vytiahnuť. No ja by som aj prijala, keby jej zarástli, lebo má jednu dieročku podľa mňa nakrivo, ale nezarástli jej zatiaľ (to už nenosí náušnice pomaly rok).

gucz
15. dec 2009

bebel my sme dali prepichnúť ušká malej keď mala 4 mesiace a ušká si nechytala vôbec.

liwka
15. dec 2009

joj, dufam, ze ta hrcka nie je nic vazne.
som rada, ze ste sa vyjadrili k tomu prepichovaniu, bebel, taketo infosky som ja ani nehladala. jednoducho som to chcela cim skor. co viem, u nas vsetkym dievcatkam prepichovali bud v porodnici alebo v poradni. minule sa mi stazovala moja krstna, ktora dcere nedala prepichnut, lebo jej nechcela sposobit bolest a teraz, ked ma sestrenka 8 a chcela by nausnice, uz sa prepichovania boji a krstna je nestastna, preco bola taka hlupa.

adros
15. dec 2009

liwka, ja sa v pondelok spytam na poradni, ci v TT nemocke prepichuju uska 😉 a fakt vdaka za nahodenie temy, vobec mi to neprislo na rozum. Po poradni asi pojdeme nejake pozriet 🙂

reni, tie nausnicky su peknucke a aj tie fotecky ako peciete 🙂

liwka
15. dec 2009

Adri, som rada, ze som ta potesila a ak nieco najdete, hod do albumu 😉
ja sa tiez tesim, lebo som aspon citala aj ine nazory...

gucz
15. dec 2009

adros díky 🙂
keď pôjdete pozerať, odporúčam zlatníctvo U Jozefa vyše mestskej veže, keď sme my kupovali, tak v celom meste sa mi nič nepáčilo a u nich som si naopak nevedela vybrať 😉

k.a.t.k.a.
15. dec 2009

ahojte
moja malá nemá doteraz prepichnuté uši 🙂 manža mi to zakázal 😝 vraj v ktorom storočí žijem že chcem dať takto dieťa značkovať, ako indianku či čo .. no proste des, ale tak v konečnom dôsledku si ich može dať prepichnuť aj sama ked raz bude chcieť 🙂

adros
15. dec 2009

gucz, k Jozefovi chodime aj my, aj obrucky odtial mame, ale z "dolneho" Jozefa

gucz
15. dec 2009

aj my máme od nich ale z "horného" 😀 😀 😀

marushka
15. dec 2009

ahojte,

ja sa dnes len tak gúľam...som "vyprala" tri práčky, a mala som v úmysle popoludní piecť, ale mne je baby tak strašne zle od žalúdka, že proste nevládzem...ja už fakt neviem...

čítam, že vy už riešite naušky pre mimi, ja tiež budem voliť biele zlato, ale pôjdem si ich vybrať až keď už budeme na svete...

alikaa
15. dec 2009

Ahojte, dnes som bola na poslednej kontrole u dr., ale u zastupujucej, ktora ma len tak zrychlika vysetrila. Nic mi nepovedala, nevysvetlila, ani nekukla na ultrazvuku ci je malicky ok a az ked som odisla mi napadlo vela otazok co som sa jej chcela spytat. Tak mozno mi nieco budete vediet aj vy povedat. Vcera som bola na krvi, vysledky mi dnes zapisala tato dr. do knizky a povedala, ze je vsetko ok. Pred 2 tyzdnami som ale mala znizene zelezo a tak mam kazdy druhy den brat Sorbifer. Viem, ze niektore ho beriete. Neviem ci mi v tomto odbere kontrolovali aj zelezo. Mam ho brat nadalej? Alebo ked je vsetko ok, tak to znamena, ze ho uz nemusim brat? Na prvu kontrolu do nemocnice mam ist o 2 tyzdne. Tam mi znova budu brat krv?

A este mi pred 2 tyzdnami robili vyter a vraj je tiez vsetko ok, ale ze mam nejaku Candidu a mam si kupit Canesten tabletu. Ste tu niektora, ktorej toto predpisali? V lekarni sa cudovali, lebo podla lekarnicky to nie je pre tehotne. V navode pisu, ze sa toto moze pouzit na sanaciu porodnych ciest 4-6 tyzdnov pred porodom. Neviem co to znamena.

genialna
15. dec 2009

Alikaa, ohladom toho zeleza neviem.. To si sa asi skor mala spytat lekarky.. No a ten Canesten som brala aj ja. Tiez mi Dr. povedal, ze ten si mam kupit. Akurat ja som mala tie cipky, co su tusim na 5 dni..

dadulka2000
15. dec 2009

katka ani nasa mala nema prepichnute uska,....
tu v anglicku sa to ani nerobi detom, az ked su velke slecny - cca 13tky tak si to sami daju. to je to aj koli skole zakazane nosit - na telocviku,... atd.
na slovensku sa ma kazdy pyta, preco nasa nema nausnicky - a tu mi ani nepride. nausnice tu maju iba "teplakovych" deti,... to je nieco take ako cigani u nas 😀
ako sa povie - iny kraj - iny mrav. 😅

uz sa mi pecie posledny plech lineckych a ked vychladnu idem zliepat (az ked malu odprasim o hodku do postele) 😎

gucz
15. dec 2009

tak aj ja už som upiekla ďalšie. Také kokosové kolieska na spôsob lineckého, uložila som malú, upiekla a polepila džemom. A mám padla. Omáčať to v čokoláde budem inokedy, možno zajtra keď sa budem nudiť 🙂 .

alikaa ten canesten si môžeš dať, však už máš menej ako 6 týždňov do pôrodu. Ono tie firmy čo vyrábajú lieky väčšinou napíšu nepoužívať v tehotenstve, prípadne dľa uváženia lekára, aby sa chránili, no je to na uvážení lekára a keď to uzná za vhodné.... No a to železo ber ďalej, dobré výsledky máš asi preto, že ho berieš.

no nič, idem oddychovať k telke

dadulka2000
15. dec 2009

gucz, prosim prosim si recept na ne,... ostal mi este kokos, tak by som to mohla skusit 😉

gucz
15. dec 2009

hneď napíšem, idem si po písanku

gucz
15. dec 2009

280g masla (úplne stačí aj tuk na pečenie, ja používam Tesco tuk), 140g strúhaného kokosu, 400g polohrubej múky, 100g práškového cukru

všetko spolu zmiešať, ja ten tuk vždy postrúham na struháku na jablká, takže zmiešame kým sa to spojí tým tukom, na chvíľu odložíme do chladničky v sáčku. No a potom cesto buď vyvaľkáme a vykrajujeme kolieska, alebo dáme do mašinky a vytláčame tvary. Ja pečiem kolieska na silikónovej podložke, prípadne si dám na plech papier na pečenie. Pečiem na 160 - 180 stupňoch a čas neviem, ide to rýchlo. Majú zostať bledé, môžu mať naružovelé kraje. No a potom zlepíme džemom a prípadne máčame v čokoláde

gucz
15. dec 2009

ja som robila z polovičnej dávky, tak skús a potom daj vedieť či chutili 🙂

liwka
15. dec 2009

gucz, ake super jednoduche, musim vyskusat aj ja 😀

gucz
15. dec 2009

skús 🙂 , ja mám rada takéto ľahké recepty, ak chceš pošlem Ti aj na medovníky také jednoduché, čo sú za 2 dni mäkkučké, mňam

liwka
15. dec 2009

mozes, ale tento rok medovniky nebudem robit. je nas malo na jedenie a uz mam na plane 4 druhy ( 😀 ). vsetko suche, linecke, toto kokosove, gulky z BB pudingu a ako kompenzaciu aj slane tycinky z listkoveho cesta.
trosku mi bude chybat ovocny brutal dobry zakusok, co sa u nas robi na kazdy mozny sviatok a vzdy padne prvy za vlast, ale je to na cely plech a dvaja by sme ho nezvladli.

dadulka2000
15. dec 2009

gucz super, si zlata, dakujem
aj medovnicky mozu byt,... vyskusam 😉

dadulka2000
15. dec 2009

ozaj a vajce do tych kokosovych nejde ziadne?

gucz
15. dec 2009

medovníčky od Fajn (to je recept od jednej maminky čo poznám z koníka)
400g hladkej múky, 120g medu, 160g práškového cukru, 2 vajcia, 1 prášok do perníka, citrónová kôra (oškrabať z jedného citróna), 60g Hery (alebo iného tuku). Zmiešame, na chvíľu dáme do chladu, potom vyvaľkáme asi na 4- 5 mm a vykrajujeme tvary. Pečieme pri 180 stupňoch, ja potieram pred pečením aj rozšľahaným vajcom aby sa leskli. Po upečení sú také mäkko chrumkavé, na druhý deň zmäknú úplne.

gucz
15. dec 2009

dadulka nie žiadne 🙂

olienka12
15. dec 2009

take kolaciky zvladam aj ja jupiii tesim sa budem vypekat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre