Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

liwka
16. dec 2009

ives, ja kocik budem kupovat az z toho prispevku. inak to nevyda. ale je v pohode, ze je zima, tak von budeme aj tak chodit minimalne, tak nam chybat zatial nebude.
andy, ja som mala asi pred rokom blbe pecenove testy, a nieco mi na to lekarka dala, ale co to bolo, netusim... ale nebola som tehu, takze tebe aj tak daju nieco ine...
inak, babulky, chvalim sa, dnes sme kupili stromcek. taky babystrom- ma asi meter alebo meter dvadsat. ale je nadherny... na prvy pohlad sme sa don zalubili, uz teraz viem, ako mi bude luto ho po sviatkoch vyhodit...

botis
16. dec 2009

wero na Dlhych Dieloch, v sobotu doobeda chceme ist domov, ak neporodim... ty si tiez z Karlovky?

dadulka2000
16. dec 2009

Babenky u nas v anglicku snezi 🙂)) a je -2C, aj ked to poletuje ako len taky prach,.... ale predsa 😀

eva3107
16. dec 2009

Liwka a ty si ozaj v 32tt? A uz mas rozhodnutie o materskej a aj matersku na ucte?

Mne este neprisla PN tak som zvedava polku novembra som bola.. tak dufam , ze tam nebudem musiet vyvolavat!

Janka gratulujem.... Oliver je krasnuckyyy!
Uz to mas za sebou supeer!

ives77
16. dec 2009

však aj unás to trvá hlavne skrz peniaze kedže ich je pomenej ale ocino už povedal že prispeje stovec tak to už hádam do konca roka doriešime šlak aby trafil tie peniaze 😒 😖

liwka
16. dec 2009

ja mam peniazky za PN, 2 mesiace mi meskali. a na MD nastupujem tuto nedelu. sa tesim 😉

eva3107
16. dec 2009

noo Ives.. ani tebe este neprisli peniazky?

katka22r
16. dec 2009

ives niesi jedina ani mi nemame este kocik ani postielku moj manzel pojde kupit ak ja budem v porodnici🙂
ivv co si myslela pod tym slovkom rucky smetralky?.......
ja idem az v pondelok na ctg to uz na tretie tak snad tie hodnoty budu oki a nebudem lezat cez vianoce v nemocke

ives77
16. dec 2009

prišli mi asi kolo tretej ale meškali vraj tam mali dáky chaos poruchu či čo v SP a ja patrím pod BA takže to mám na prd lebo tu mi nič nepovedia furt musím vyvolávat tam,ale povedala tá pani že dneska zejtra by mali dojsť všetkým tak uvidíš.....

liwka
16. dec 2009

hlasim, ze uz aj my mame sneh. juchuuuuuuuuuuuuuu. ja som sice strasne zimomrava, ale sneh pred Vianocami a na Vianoce podla mna musi byt. jooooj, strasne sa tesim. uz mi krajsie zneju aj tie koledy 😀 😀 😀 😀
dufam, ze sa udrzi aspon do noveho roku, nech sa aj decka vysantia. a dnes, ked pride milacik z roboty, asi pojdeme na romanticku nocnu prechadzku 😉

olienka12
16. dec 2009

no u nas zima opat zaskocila cestarov a este viac vodicov cesty su plne a smyklave... co dodat ako kazdy rok,lenze teraz uz je na to aj cas,tak by mohli kusa v hlave mat a byt pripraveni...

liwka
16. dec 2009

oli, ja by som bola prekvapena, keby ich zima nezaskocila. to by sme ani neboli na Slovensku...

nedockava4
16. dec 2009

tak a sme spät...lekar z porodnice nam urobil znova prietoky, utz, mala si ruckami schovavala tvaricku a mame 2701 g, staci, nie?
A z lekara mam super pocit...tak sa tesiiiim

meggieya
16. dec 2009

liwka ty myslis, ten prispevok za prvoodene dieta? ci ake peniaze? lebo moja kamoska rodila v juli a az teraz jej prisli na ucet... tak neviem, ci tak skoro budes z nich nakupovat... neviem, mozno v inom meste je to inak... 😖

liwka
16. dec 2009

jej, meggieya, to nemyslis vazne? nemam slov

ivv
16. dec 2009

katka, to gucz spomenula rucku smatralku medzi nozkami.. 🙂 tak som len zareagovala na to, ze to asi nie je sranda, ak je babo otocene koncom panvovym a pri odteceni plodovej vody sa moze stat, ze nozka prepadne do porodnych ciest.. tak som to citala niekde na nete.. ze vtedy sa nema behat ale hned do lahu a do nemocnice. samozrejme, to je uz ako zaciatkok porodu. dufam, ze som ta nevydesila.. 😨

ivv
16. dec 2009

inak prave som sa vratila z predporodnej pripravy v studiu miracle.. total sklamanie. vzhladom k tomu, ze sa jednalo o poslednu hodinu, tak mi informacia, ze sme toho este veeela nestihli, prisla ako dost nemiestna.. a ze
sme jediny taky nestastny kurz, kedy vsetko slo zle (od "prednasatelka neprisla" resp. "prisla neskoro" az po "co ste to preberali naposledy? aha, tak ja to robim inak a poviem vam toto a toto"). takze ak by som mala dat referencie tak isto len velmi negativne.. 😠 😠 🙄

katka22r
16. dec 2009

ivv nie nevystrasila si ma velmi len kusa 😉 ja som len pisala ze niekedy citim take akokeby bublinkovanie podobne kopkaniu niekde az tam dole a ze dufam ze to neje rucka 😀 a tak som myslela ze si reagovala na to...fuha ale mi odlahlo...tak ja idem do postele...manzel este maka lebo im prisiel dajaky kamion tak mu musia vymenit okno a mna zacina boliet medzi lopatkay...juuuj nemam to rada...ja som dnes mala ist este na poslednu predp.pripravu ale po tom sneziku a este ani cizmicky poriadne neobujem som neisla nikde....ale pada u nas snezik do rana napada kopu...tak bru nocku bruska

ivv
16. dec 2009

neboj.. aj ja citim uplne dole take akoby bublinkovanie 🙂
a dobru noc 🙂

roxy_1
16. dec 2009

holky chtela jsem se zeptat...je mi to trapne protoze po slovensky rozumim dobre ale nevim co je to ta pecen??? 😅 😅

maly ma zase skytku.... 😅

u nas je to zasnezene az beda,domu jsem musela dupat asi 1km pesky do kopce protoze jsem autem nevyjeli 😖 sice to u nas shrnuly ale tim tuplem je to jako led,nevim kdy hodlaji sypat.manzel jel tedy jeste na stavbu a ja sla pesky,no v pulce kopce jsem si rekla ze celkem prijemna zimni prochazka,jen sem tam jsem mela co delat abych sebou nesvihla 😀 😀

vidim ze mezi ceskyma a slovenskyma silnicarema moc velky rozdil neni,jsou prekvapeni jako kazdy rok a nepripraveni,to je sila na to ze je pulka prosince za nama 😀

nedockava4
16. dec 2009

roxy... pecen = jatra

liwka
16. dec 2009

jatra

ives77
16. dec 2009

tak ja som stihla linecké a tie s lístkového cesta ešte kym nedošli moje chlapci a teraz s malým plníme oplátky o to volá domáce horalky je to fajné a hlavne jednoduché a nepečie sa to len sa naplnia oplátky kt.majú v každom obchode,sa teším dnes som šikovná aj som poriadila celý byt len spálen som ešte nezmyla nevládala som už tak sa toho šiel chopiť mm aj výzdobu sum už porobila takže paráda 🙂 týto moji dvaja boli aj vonku a došli zmáčaný ako myši 😀 zajtra zrobím ešte tie kokosové čo ste tu písali aj linecké kokosky aj tie hrudky máčané v čokoláde a finiš 😅

olienka12
16. dec 2009

fuh tie cvicne kontrakcie su coraz neprijemnejsie a coraz viac ich mam dokonca uz aj cez den...

ives77
16. dec 2009

ozaj čo sa týka tých peniažkou"pôrpdných"ako to ja volám unás ich vyplácajú do mesiaca..

ives77
16. dec 2009

aha šikulka pôpôrodných-to malo byť xi

botis
16. dec 2009

namtie peniazky dosli tak do dvoch mesiacov 🙂, no urcite to nepride hned, to sa este dieta musi dozit 28dni az potom to ma zmysel vybavovat

minitrouble
16. dec 2009

ahojte 🙂
tak my sme dnes absolvovali poslednu navstevu u lekara ...zacal spochybnovat termin porodu...lebo ze krcok uz je uplne skrateny a otvoreny (to uz viem od porodnicky) no a v 36tom tyzdni mame uz cez 3kila !!!! ....ja som to hovorila ze my rodime len slony (romanka mala 4kg a 53cm ked sa narodila) ....takze asi sa k vam babam co tu pisete o detickach velkosti 2.3-2.5 kila nepridam 😉
ale chvalabohu za posledne 2 tyzdne som uz nepribrala tak ma aspon nedodzubal ako doteraz pokazde 😎 😝

janke blahozelame ...uz aj my by sme to chceli mat za sebou...uz mam toho fakt dost ☹

ives77
16. dec 2009

Oli to je ok bud rada,že ich ávaš je horšie ked ich kočky nemávajú vôbec takto aspon vieš čo ta zhruba čaká ja som ich pri prvom nemala vôbec a ked to namna došlo bol to šok...aj dr,vravia,že je fajn ked ich máme a hlavne takto už tesne pred pôrod a čím sú častejšie a sylnejšie tým lepššie budeš zvládať pôrodné bolesti a proste pôrod celkovo 😖

ives77
16. dec 2009

minitrouble tak to ste jak mi Fito mal 4kg a 53cm a teraz mámá v 36tt 3680g takže sme tiež s tých menšich 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre