Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

garonka
17. dec 2009

zuci hej ja som všadee 😀 no ty si januarovka a ja tak to vyzera že budem asi tiež ale radšej februar by mi vyhovel 😀

zucana
17. dec 2009

ja to veru citim na januar ale doki dal 3.2. tak som sla do februara...ved uvidime 😉

zazalienka
17. dec 2009

Luci, pokiaľ bude krpec komplet on sa aj tak rozhodne sám..

krpuch
17. dec 2009

baby, mavate aj vy obcas problemy s videnim? mne sa to stalo pocas tehotenstva 2. krat

bebel
17. dec 2009

Krpuch : s videním? NIE. Ale ja mám dobrý zrak, žiadne dioptrie.

zucana
17. dec 2009

krpuch moze byt nizky tlak...spomen doktorovi

mamoo
17. dec 2009

Krpuch: som rada ze si tu spomenula ten zrak. ja som raz mala take divne videnie (nie vestenie ani snenie🙂 sa mi akoby pismenka nedali citat, sa mi to mihalo. obraz nebol rozmazany akurat sa mi to vsetko mihalo. tak som si dala kavu, a zabrala, takze to bolo nizkym tlakom.

ale dnes som mala iny problem, teraz sa mi obraz nemihal ale videla som asi 1hodinu rozmazane. a potom to akosi samo preslo, ale je pravda ze tiez som mala slabe kafe.

krpuch
17. dec 2009

no ja mavam tlak 100 na 60...to je asi nizky...mne sa zacne mihat pred lavym okom. akoby kruh sa mi robil, hlava ma pritom neboli.
bebel, ved ja mam inak tiez dobry zratk, to len teraz pocas tehotenstva sa mi 2 krat stalo.

zucana
17. dec 2009

krpuch to je nizky tlak 😉

lopezka
17. dec 2009

ahojte tehulky 😀
dnes som absolvovala 1.poradnu na antolskej u rozemberga .....bol celkom zlaty 😉 stretla som sa tam aj s katkou 😉 tlak som mala 120/80, moc ok, cs mam 2-ku .....takze zatim pohoda 😉
poslali ma na ekg, dalsia poradna je uz buduci utorok, kedze on robi utorky a stvrtky a vo stvrtok su uz vianoce 😀 ......dalej ma objednali na utz a to na 30/12 .....takze tento rok toho este stiham celkom dost 😀
taktiez sa ma pytali na epiduralku, ci chcem .....vravim ze zatial nad tym neuvazujem, ale oni ze mala by som absolvovat prednasku o tom u nich v nemocke, lebo keby som ju potom nahodou chcela, bez tej prednasky by to asi nebolo mozne 😖 tak to ma trosku soklo .......tie prednasky su len v stredy, tak neviem, ci nejaku tento rok cez sviatky este budu robit 😠

po antolskej som este isla pozriet do hm-ka do auparku, ci mi tam neco este zostalo po vcerajsich zlavach, ale uz to bolo vybrakovane 😖 mali tam este nejake vecicky, ale zase mam uz toho doma kopu .....ja som to len chcela vidiet, ci sa oplati banovat, ze som nestihla vypredaje 😀 ..... kupila som len take male biele rukavicky, co sa davaju babatkam, aby si neposkriabali tvaricku .....ty brdo .....take malinke kusky latky a skoro 2 eurace to stalo 😠

pak som este isla s mm na vianocne trhy, ze sa nadlabneme 😀 a on truhlik bol zrovna naobedovany (obedoval az o druhej 😠 ) tak som dlabala sama 😠 😎 domov sme dosli uplne skrehnuti, dnes bola fakt zima 😠

yo a este mi rozemberg povedal, ze nech sa neopovazim 😀 do porodu pribrat este co i len kilo 😠 uz mam totiz skoro 20kg navyse 😒 😖 ...... lebo ze ked priberiem, ani sa na mna nepozrie ☹ ☹ to som dopadla, co? a este teraz pred sviatkami 😒 ☹

andykca
17. dec 2009

babenky ouki...dam si povedat a obmedzim nejake veci aj ked na jedlo sa ma ani nepytali....myslite ze mlieko mozem? bo toho vypijem na litre 😀

zucana
17. dec 2009

andy mlieko dost zatazuje pecen...je to dost tukov...ale nizkotucne odstredene pi 😉

andykca
17. dec 2009

och...no tak to musim vymenit zasoby za nizkotucne 😀 daaaaaaaaaaaaaaaaaaaakujem

idem ja uz drichmosit...dobru nocku prajem

lopezka no tak to budes mat veeelice tazke teraz nepribrat....drzim paste 😀

bebel
17. dec 2009

lopezka: ja som dostala detto príkaz až do pôrodu 😅 a to pri 10kg prírastku.
Ale puchnú mi nohy, to sa mi pri Brunovi nestalo. Tak mám zákaz soliť a dokonca aj menej piť 😖

bebel
17. dec 2009
minitrouble
17. dec 2009

ahojte 🙂
baby nemate nahodou nietora ten fusak lodger bunker? potrebovala by som vediet ci sa vmesti aj do autosedacky - jedna kocka ho tak tusim mala aj v albume odfoteni ale predajcovia hovoria ze neni dobry moc do autosedacky - ako zvacsa ho budeme pouzivat v hlbokej vanicke ale vynimocne aj v autosedacke by som chcela ak bude moc zima - tak len ze ci nahodou neviete niektora 😉 🙂
dakujeeem

zazalienka
17. dec 2009

mini ahoj, ja ho mám, ale do autosedačky sa mi zdá obrovský.. aj v kočíku ho je dosť.. tam by bodlo skôr asi niečo menšie..

botis
17. dec 2009

ahojte, no snad sa vam zlepsia tie koky a podobne neprijemnosti...ja som brala tyzden nejake capiky a uz je to nastaste vpohode
dnes dom bola prvykrat v Ruzinove na poradni a teda dost ludi, ale do 2hodin som bola vybavena, co ma potesilo. nic nove som sa vsak nedozvedela, akurat na ultrazvuk ma objednali az 30.12. co sa mi zda hrozne neskoro, to uz budem koncit 39tt. tak neviem, kedy by sa malo chodit ??? ved malu som porodila v 38tt
jej a dnes som bola posledny kat tento rok v skole, aj skusku som dala tak som rada, ze mam uz pokoj 🙂
a este k tym poporodnym bolestiam... ja som si tyzden memohla sadnut a prve dva dni mi davali v nemocke nejake tabletky, chcela som toho brat co najmenej aby som si na to nezvykla. a este mi dali lad, co som si prikladala na schladenie, to bolo celkom fajn (v lete). ked som isla zo spitalu tak sa ma aj pytali, ci nechcem na cestu nejaku injekciu ale vzala som si len tabletku a dalo sa to vydrzat (hodinu natriasania v aute).
neboli ste niekto dnes v Ruzinove na poradni?? ja idem teraz v utorok zas, budete tam niekto ??

minitrouble
17. dec 2009

zazalienka - no my sme pri romanke do autosedacky mali len deku - ale neviem preco teraz sa mi zda ze ta deka bude malo a zase tie specialne fusaky do autosedacky su uplne zbytocne vyhodene peniaze 😖 lebo fakt na to co prenesiem dieta z bytu do auta a v aute kurim je to uplne zbytocne
mne ide skor o ten prvy mesiac ak by boli dake extra silne mrazy ze ci to tam vynimocne narvem - napriklad aj na cestu z porodnice by som ho tam rada dala aby som si nevycitala ak bude zima nejak extra alebo co

a v tej vanicke je to moc vela? nemas nahodou odfotene? ze asi ako sedi vo vanicke? lebo my uz mame jeden fusak po romanke a tento som zvazovala kupit ako druhy fusak ale ak je viac-menej az na sportak tak to nam asi nebude na nic lebo to netusim ze ci buduci rok este budeme vobec chodit s kocikom 😖 😒

minitrouble
17. dec 2009

botis - my sme pri romi boli v ruzinove na sone az tusim v 40tom tyzdni ...mali tam toho desne vela takze sme sa tusim ani skor nedostali na radu
teraz neviem ako to bude ...uvidime...no a my uz chodime rovno k nasej lekarke takze nechodim klasicky do poradne 😉 🙂

botis
17. dec 2009

no ale to chodis k tej lekarke len ked si ju zaplatis?? alebo si mozes vybrat koho chces a nemusis si ho nakoniec zaplatit ? lebo ja by som rada chodila k Drabovi a minuly rok som si ho aj zaplatila ale teraz na to fakt nemam ☹

zazalienka
17. dec 2009

nemám ho odfotený, zajtra to môžem skúsiť.. ja mám Perego a Navettu, no a keď som tam uložila fusak, tak je tam len tak tak.. ja som cez mimibazár kúpila do vajíčka také niečo ako spací vak, len je to huňaté a teplučké aj s kapucou.. lebo fusaky do vajíčka sú dosť drahé a na chvíľu.. a to už nemienim kupovať.. ale bunker tam určite nenarveš, on je fakt veľký.. do kočíka je celkom fain, no a ideálny je aj do šporťáku.. videla som ho u jednej kočky v šporťáku..

minitrouble
17. dec 2009

botis - no my si ju platime tu lekarku ..takze sme s nou priamo dohodnuti - inak si to asi musis odstat v rade 😖
zazalienka ...no to teraz vaham ze ci ho vobec kupit - asi to este zrusim nakoniec hmmm lebo do sportaku fakt netusim ze ci vobec vyuzijeme 😒 ak by som zase zacala robit ako pri romanke tak buducu zimu uz nebudeme chodit na dlhe prechadzky a na kratke nam uplne postaci aj to co mame a najme tie nase deti uz budu asi pomaly aj chodit v tom case 😒 ...fakt neviem 😖

zazalienka
17. dec 2009

ono je to fakt dosť peňazí za ten bunker, dlho som ho zvažovala, ale ja budem určite aj o rok doma, do firmy sa už nevrátim, teda pokiaľ môj manžel bude mať dosť roboty, takže bunker určite využijem aj o rok.. vajíčko budem používať len do auta, a na presuny, a to cez malého v tom zateplenom vaku prehodím hrubú deku.. aj tak budem so sebou voziť kočík s vaničkou, potom ho preložím do vaničky..
ja osobne si myslím, že pokiaľ fusak máš, je zbytočné kupovať ešte ďalší... ja som veľa vecí podedila po švagrovej, ale fusak ešte používajú tak som musela kúpiť..

zazalienka
17. dec 2009

bunker má rozmer 115 x 115 cm.. to je fakt dosť veľa..

minitrouble
17. dec 2009

zazalienka - no to je fakt dost velky ...skusim zajtra premerat to nase vajicko co mame ze ake je dlhe ze ako by to tam asi sedelo ...len som akurat zistila ze este mame aj taku spanielsku deku co sme pri romanke ani nepouzivali lebo to bolo take hrube ze uz na to ani nebola zima a to podla mna do vanicky ak by bolo zima isto posluzi a ked bude menej zima tak ten fusak
ja som este zvazovala ten fusak emitex 3v1 ...len ho uz teraz nemaju vo vsetkych farbach - resp celkovo sa mi moc farebne kombinacie toho fusaku nepacia .....no musim si to cele premysliet 😒

zazalienka
17. dec 2009

aj ja mám španielsku deku, presne tú plánujem používať.. je dosť hrubá a teplá.. no veď si zváž pre a proti.. sú to drahé záležitosti na unáhlené rozhodnutia.. zajtra mi to prípadne pripomeń, skúsim ten bunker odfotiť vo vaničke ako to vyzerá..

minitrouble
17. dec 2009

zazalienka - no sak to prave ze ak je ten bunker taky mega velky tak to rovno mozem narvat tu mega spanielsku deku do kocika a efekt bude rovnaky ...a ta je krasna co mame - krajsia podla mna este ako ten bunker
no pripomeniem ...lebo nad tym budem asi celu noc premyslat ze ci kupit ci nie 😅 😅
asi predsa len kupim ten emitex - to mi aspon nebude luto ked ho az tak nevyuzijem 😎 lebo stoji o polku menej a najma mi posluzi aspon do tej autosedacky 😉 ...alebo pockam a uvidim az ked sa simi narodi hmmm

liwka
17. dec 2009

ahoj, Zuzi, si tu tak neskoro?
ja som bola teraz vecer v tom HM, pre malu som tam nic nenasla. ale pre seba som si kupila brutal tricko za 2,90. a zmestim sa do 36-ky. juchuuuuuuu 😀

zazalienka
17. dec 2009

presne tak mini, ja už nič nenakupujem, základ mám a ostatné podľ toho aký bude Miško veľký.. to netuší ani srnka aký sa narodí..

liwka, som tu, som sama, manžo je v práci a príde až nadránom.. a ja vtedy neviem zaspať.. som nejaká čerstvá..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre