Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zazalienka
17. dec 2009

mimochodom čo to je veľkosť 36 ?? 🙄 ja budem rada že budem rada.. toto je nespravodlivé..

liwka
17. dec 2009

prepaaaac, hanbim sa. napisala som zle cislo. 😀

zazalienka
17. dec 2009

no šak preto.. idem sa odplížiť do postele, bolí ma celý človek a ráno si chcem zarobiť na medovníčky kým bude môj muž dospávať.. ešte ho šoknem a zavolám mu a idem do sprchy.
tak dobrú všetkým aj bábätkám..

zazalienka
17. dec 2009

tak ešte nejdem..

minitrouble
17. dec 2009

liwka a to uz mali vsetko vypredane??

liwka
17. dec 2009

no, co sa tyka babatkovskych veci, tam som zlavy ani nepostrehla. pacila sa mi tam akurat jedna ciapka, ale nebola tam cena.

liwka
17. dec 2009

a chyba bola v tom, ze my sme do Avionu naklusali o 20:35, som netusila, ze v nasom hlavnom meste zatvaraju nakupne centra o 9.

minitrouble
18. dec 2009

zazalienka - tuto ho ma jedna holka nafoteny v autosedacke https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...
tak kvoli tomu mam stale dilemu lebo podla tejto fotky to vyzera ze sa tam vmesti - nehovorim ze sadne tam nejak extra super ale zmesti sa a da sa to pouzit v pripade nudze ....stale nad tym premyslam 😖

katka22r
18. dec 2009

caute kocky vyspate?my sme boli hore o pol 1 ale to sme kazdu noc...mala to ma uz tak naplanovane...aj ked som vecer myslela ze uz asi rodim tak ma vsetko pichalo zo spodu ale hned to preslo tak som mala kontrakcie tych poslickov ale aj to len chvilkove...ja uz by som to najradsej mala za sebou...no ak mi tak budem aj dnes tak bezim na pohotovost pre istotu...dnes ani neviem co varit...

genialna
18. dec 2009

Dobré ránko brušká,

vrátim sa ešte k tomu tlaku.. V stredu som bola na poradni a zase som tam mala vyšší tlak (140/90). Dr. bol zo mna uplne nestastny, ze co mu to robim 😒 Ked mi este zbadal opuchy na nohach, nadsenie kleslo este viac. Tak ma postrasil, nakazal mi merat si tlak kazdu hodinu a volat mu ak mi stupne nad tuto hodnotu. No a hned na dalsi den ma poslal na krv. Tak som zvedava ake budu vysledky..
Dietu mi zatial nenakazal, no tu som si "naordinovala" aj sama - neslanu.. MM ked vidi ze drzim v rukach sol, uz ma retuje, ze nemam solit... 😉

Sisipetku by mali v pondelok pustit s Christiankom domov..

katka22r
18. dec 2009

genialna ja mam taky nizky tlak ze dr.myslel ze ani nezijem ja som v pondelok na ctg mala 95/45

dadulka2000
18. dec 2009

ahojte,...
hlasim nastup z domu 🙂,.... jeeeeej mame tu snehovu kalamitu. 😀
vcera z party som soferovala okolo 23.00 spat domou a bolo to dost o hubu. kydalo riadne snehu, na 2 metre viditelnost a rychlost 25km/ hod. cesty neposypane, smyklave (par krat ma aj mierne stocilo), bola som rada ze po skoro 1.5 hod som bola doma,..... uffff
ale Ellie sa tesi zo snehu, tu mame 15 cm - je to krasne biele vsetko. pojdeme sa neskor vysaliet vonku. 😅
ale dnes by som nechcela zacat rodit, ved by som sa ani do nemocky nedostala.... 😒

bebel
18. dec 2009

Ahojte,
Minitrouble ja mám fusak do škrupinky aj lodger, aj deku/flees zavinovaku na prvé 2 mesiace .
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
Lodger je dosť veľký pozri na fotke v porovnaní s fusakom do škrupinky.
Plánujem dosť často využívať iba travel systém s autosedačku a buď BGB podvozkom alebo quinny zapp, čo mám po Brunovi.
Ja nie som veľmi domased, tak ak nebude Biba zurvalčiť v aute, budeme stále na cestách 😉
A ja mám tlak ok- skôr nižší, len večer tie nohy, to je priam nechutné ako sa mi nalievajú.

katka22r
18. dec 2009

mne sa nastastie nohy nenalievaju ale dnes to vidim na navstevu nemocky ci uz vecer cez den ale dnes asi tam pojdem neskutocne ma zo spodu picha a dost casto sa bojim ci sa neotvaram...idem kusa popratat spalnu prach a take a lahnem dam nohy hore a uvidim ako mi bude

olienka12
18. dec 2009

katka nesledujes sa az prilis? teraz ta bude boliet pomaly vsetko,ale keby som mala ist s kazdou boliestkou do nemocnice,tak tam lezim uz 2 mesiace.... a kym ti nezacne odtekat plodova voda,tak co sa stresovat? aj keby si sa otvarala..

ketkous
18. dec 2009

Katka,to pichanie zo spodu ma asi kazda z nas.Niektora silnejsie,niektora slabsie.Takze podla mna je to prirodzene a normalne,kedze si uz v 36 tyzdni.Mna skor bolia slabiny,tiez take pichanie,ale nie je to sustavne,skor tak sem tam.
Na druhej strane Ta vsak chapem,lebo pre nas prvorodicky su mnohe veci a boliestky nove,a lahsie spanikarime.

katka22r
18. dec 2009

olienka no vies po 2 potratoch sa mi zda vsetko zvlastne a mam strach a zasa plodovka ti nemusi odtiect mozes mat len kontrakcie a myslite ze ak sa otvaram a nepojdem s tym ku gynek.nic sa nestane?ketkous a slabiny bolia aj mna

ivv
18. dec 2009

ahojte babulky,

ono .. kazda mame svoje strachy.. katka ja to poznam. a radsej mat srdce na pokoji, ako seba aj dieta stresovat.
ja ked som bola pred troma tyzdnami na pohotovosti, lebo mala sa mi vobec nehybala, tak ma este sprdli, ze co som nedosla skor. ze radsej mam zbytocne prist desat krat, ako raz naprist.. a .. 😔

mna posledny tyzden tiez cele dni s prestavkami pobolieva hlava.. co ma cele tehu nie.. a tiez rozmyslam, ze ci neskocim na pohotovost 😅. blbost, nie? lenze ja som bola na poslednej poradni 25.11., kde mi nerobil ani uzv ani kontrolu krcka.. takze tiez rozmyslam nad kadecim..

krpuch tu spominala ze nejakych extra bolestivych poslickov nema. len stvrdnutie bruska a taky tlak.. tak to mam aj ja.
hm.. dost sa bojim toho, ze ma kontrakcie total prepadnu nepripravenu a poriadne ma prekvapia.. 😅 😕

bebel
18. dec 2009

Katka a čo by sa stalo?
Ja som pri Brunovi mala pravidelné bolestivé kontrakcie, ktoré som predýchavala 2 kompletné noci (cez deň som mala kľud 😉 ), kým som sa vôbec otvorila- voda by mi sama neodtiekla vôbec, praskli mi ju tesne pred tlačením. Uisťujem ťa, že nemáš šancu otvoriť sa úplne na 10 prstov a nevšimnúť si to.
Ja sa pomaly otváram a nič si z toho nerobím, teda skôr srandu 😎 Je príjemné, že budem mať už pol pôrodnej cesty za sebou a bez bolesti 😎
Pôrod nie je nič náhle a neočakávané....hlavne, ak nie si ešte "vyjazdená" 😀 (teda prvorodička).Tvojmu telu chvíľu potrvá, kým sa pripraví na prejazd 3-4 kg telesom.
Takže sa ukľudni , teš sa na Vianoce a nezaoberaj sa toľko tehotenstvom. Skús optiku upriamiť na blízkych, kamošky a pod. Toto sú posledné týždne, kedy pre seba môžeš slobodne urobiť, čo len chceš podľa ľubovôle.....potom sa karta obráti a definitívne budeš limitovaná aktuálnymi potrebami dieťaťa.

marushka
18. dec 2009

ahojte maminy 😉

tak , ja som včera skončila s pečením...som happy, máme už všetko...teda skoro - ešte stromček vyzdobiť a pobaliť darčeky 😉

xi, čítam že rozoberáte boliestky - ja už nekomentujem , tie svoje... 😉 chápem katku, po predch. stratách to sledovanie...a ivv, neviem ako zlatko by ťa mohli kontrakcie zastihnúť nepripravenú - lebo vieš, pripravená by asi znamenalo, že teraz už nerobíš nič iné, len sedkáš a čakáš že už? my sme sa narodili v 37tt...o pripravenosti sa hovoriť nedá, ale poviem ti, nič lepšie sa ani nemohlo stať!!!! jednoducho mi odišla zátka a frčalo sa...nad ničím iným, ako priviesť na svet dieťa som už nemala čas uvažovať...a už vôbec nie nad tým, či som, alebo nie som pripravená... 😉 😉 😉

marushka
18. dec 2009

jáj a ešte postreh - sa mi páči ako sa všade píše o tom, aby ste sa pred narodením miminka poriadne vyspali, nakoľko mamičkovské povinnosti vám to potom veľmi nedovolia...ja by som sa aj, ale premýšľam nad tým noc čo noc, keď takých 4-5 hodín nespím 😠 😠 😠

ivv
18. dec 2009

marush, ja som to myslela tak, ze nemam ziadnych bolestivych poslickov.. 😀 viem, ze pripravena nebudem nikdy, ale keby som mala take tie startovacie stavy, tak by som si povedala.. uff.. tak takto to asi zacne.. pravdupovediac, ak tie bolesti su ako menstruacne, tak este si spominam na obcasne stavy co som mavala a boli teda preparadne .. 😝

ja sa uz druhy den chystam zamiesit cesto na vanilkove rozky 😀. musim ich vsak piect ked tu mm nebude, lebo mi nakazal nech nic nevypekam.. ale mi to nejako neda.. 🙂 takze si pockam ked odide na vikendovu zabijacku a ja tu zajtra budem zhavit ruru 😀 😀

olienka12
18. dec 2009

ivv ja mam bolestivych poslickov,ale aj tak si myslim,ze je to nic so skutocnymi kontrakciami a porodnymi bolestami, na to sa snad pripravit neda...

ivv
18. dec 2009

u mna detto s tym spanim.. vsetci mi hovoria, len SPI lebo potom uz nebudes min. jeden rok poriadne spat.. no dik.. keby to slo! dnes som bola zas o pol stvrtej hore, vcera o druhej.. s tym ze potom dve hodiny neviem zaspat..
inak dnes som sa zobudila na hrozny sen.. s kolegynami sme boli na nejakom cintorine, vsetky stali okolo hrobu, jedna z nich s tehu bruskom a ja jedina som sa krcila nad hrobom a hrabala sa v tej zemi, plela a sadila gladiolove cibule!
tak som sa s nie dobrym pocitom zobudila.. 😕

olienka12
18. dec 2009

hmm musim poklopkat,ja v poslednej dobe spim,ked neratam vyjazdy na wc, alebo ze sa budim na strpnute nohy,ruky bolesti v klboch a nemoznost bez pomoci pretocit sa z boku na bok 🙂) v noci bojuje so mnou aj polovicka co mi pomaha najst si polohu,kde nic neboli a netlaci.. ale hned zaspim.. a spim aj popoludni kazdy den 🙂 snad si niekedy zdriemnem popoludni aj ked tu bude Danielko 🙂

ivv
18. dec 2009

no ja tiez dufam, ze ked bude mala spinkat cez den, tak ze aj ja na chvilu zalomim 🙂

inak mne vcera jedna kolegyna hovorila (ma dve deturence), ze ona bola pripravena na vacsie porodne bolesti, ze jej to prislo ako vcelku znesitelne, ze cakala vacsie.. rodila bez epi.. stastna to zena.. 😅

olienka12
18. dec 2009

kazdy ma iny prah bolesti...

lopezka
18. dec 2009

ahojte tehulky,
hlasim sa opat k nespavcom ......ale uz to ani nejak nejdem moc rozoberat 😠 😖 pre mna je skor sviatok, ked sa dobre vyspim 😒 ale takych noci bolo a myslim ze aj bude v nasledujucom obdobi cim dalej tym menej 😢 preto tiez milujem reci typu "vyspi sa pokial mozes" 😀 😀 😀
dnes mam konecne po celom tyzdni ako tak volny den, ale doma asi nevydrzim a pojdem nekam von, nejak sa mi nechce upratovat 😀 to budem cez vikend 😉

babulky, hodite mi pls do IP recept na tie vanilkove rozky, pripadne linecke pecivo ? ja som to sama este nikdy nepiekla 😠 😎

marushka
18. dec 2009

no, ivv, takže ták... 😉

pripraviť sa nedá, to sa zbadá, keď sa to bude diať... ak mám byť úprimná, idem rodiť druhý krát, premýšľam nad tým viac, než ako prvorodička, lebo už mám nejakú skúsenosť, ale každý pôrod je iný...je pravda, že ja som na bolesti zabudla rýchlo, keď to bábo zbadáte, sme sa aj minule nasmiali, lebo som sa pýtala segry a kamošky čo teraz rodili, že aká je to bolesť...ako by som nikdy nerodila... 😉 😉 😉

ivv - aj ja som sa snažila oddychovať vždy, keď spal malý, inak to nejde...

oli - aj mňa trápia kĺby, fakt keď nevstanem na toaletu, tak ma zobudia kosti 😝 a potom prirodzene neviem zaspať...

lopez - posielam IP s lineckými koláčikmi 😉

olienka12
18. dec 2009

marushka preposli aj mne ten recept dik moc

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre