Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

nedockava4
28. dec 2009

ahojte, tehulky...a uz aj mamicky 🙂
som tu po dlhsom case....ale este sme 2v1 😀
len akosi nestiham zapnut ani PC, kedze som uz u rodicov a tak sa menej nudim...

olienka12
28. dec 2009

Tak prave som absolvovala prvy obed v nemocnici a som hladnaaaa az hroza salocka polievky, jedna kopka ryze omacka a 4kusocky cohosi co masom nazvali take drobky 😀 do porodu schudnem 😉

nedockava4
28. dec 2009

Leni, ahoj...takze 1.1.2010... 😀

olienka12
28. dec 2009

Ahoj zuzka tak ako dopadlo stahovanie?

weronyca
28. dec 2009

Leni, no tak to jedlo ti nezavidim,ale tichucko zavidim , ze uz aj ty budes o chvilu maminka.. Akurat som dovarila granatir.. Poslem ti - nemas chut?

katka22r
28. dec 2009

olienka tak az ma nahodou prijmu v stredu tak sa stavim pri tebe ale napis na akej izbe lezis hej?....ja mam prist v stredu rano u zbalena a urobi ctg aj vysetrenia a uvidi co a ako...inak ty chatujes s mobilu?

petronelka77
28. dec 2009

Ahojte, tak som pridala 1-e foto nasho Davidka, par hodin po porode 😉 .

katka22r
28. dec 2009

juuujky krasnucky je akurat som nanho pozerala drzim palceky a uz si doma hej?vsetko oki?

antoniab
28. dec 2009

ahojte
tak mi sme dnes tiez po kontrole cs 0 ale otvoreny niesme stale KP takze sekcia buduci pondelok kontrola ak bude vsetko ok tak sekcia 12.1 ak sa mu nieco nebude pacit tak buduci tyzden do tehu knizky napisal najneskor 12 tak to by sme naisto uz mali byt dve 🙂

sisipetka mala si celkovu narkozu bolo to v pohode ja by som chcela celkovu ale vraj teraz castejsie davaju spinal
baby ktore ste mali sekciu napiste ako to prebieha a ako to je po porode nacievkovalivas a ako dlho potom sa nesmie chodit 😒

oli drzim palce nech je vsetko ok infuzky nezavidim ja budem rada ked sa moje zili daju do sekcie dokopy aby mali co napichnut 😝 stale som sama modrina

antoniab
28. dec 2009

petronelka je nadherny a kolko ma vlaskov 😵 😵

petronelka77
28. dec 2009

Dakujem tehulky🙂 .
Je to taky maly vlasacik, asi po mame 😉 . Mali sme to trosku komlikovanejsie, ale uz sa to zlepsuje a sme doma.
Drzime vam palce, nech mate drobcov pri sebe 😉 .

weronyca
28. dec 2009

Petronelka , krasny je malicky ..ako babika🙂

adros
28. dec 2009

petronelka, ten je krasny 🙂

baby, mam problem. Rano ma nejak pobolievalo v puse, myslela som, ze mi len napuchlo dasno a teraz pozeram, ze sa mi dole nalavo za stolickou tlaci zub - zrejme teda zub mudrosti. Tak mam "radost". Co s tym? Aj umrem, ak to bude teraz boliet ako sa preraza.

katka22r
28. dec 2009

adros tak aspon nam napises co je horsie ci bolest zuba alebo porod 😀 ale nie neber to v zlom...bude to boliet aj mne sa prerazal ked som bola v 4mesiaci a moj zubar mi dal taku vodicku ale nesmela som ju preliknut...ale skus nato aj ustnu vodu...mozno troska pomoze aspon mne to pomahalo kym som neisla k zubarke

gucz
28. dec 2009

Ahojček

Petronelka malinký je fakt krásne bábätko 🙂

Adros neumreš, ak Ťa to bude moc bolieť, tak si to potri alpou, alebo nejakým alkoholom. No a daj si paralen alebo panadol ak sa to nebude dať vydržať. Prípadne zajtra vybehni k zubárovi. Mne keď sa tak tlačil zub múdrosti, tak mi medzi neho a ďasno napchali nejaký kúsok gázy namočený v neviem čom, ale prestalo ma to bolieť, aj ďasno sa mi tým natiahlo. Snáď sa zub umúdri a nebude Ťa to bolieť...

Mňa dnes už tri krát chvíľu tak strašne boleli kríže a tak mi pri tom stvrdlo brucho, že som mala celého sveta dosť, mohla som len dýchať a nič iné. Ale zdá sa, že to prešlo. MM vzal malinkú von, tak ja idem v klude zaliezť do sprchy.

krpuch
28. dec 2009

tak ja som bola dnes na pasoch a sestricka povedala, ze mam uz dost podrazdene brusko a mala som aj kontrakciu...Uz sa to stalo aj vam na pasoch? ci sa mam pomaly pripravovat na bliziaci sa porod?

marushka
28. dec 2009

ahojte, maminy

tak sa hlásim po kontrole - permanentne sa udržujem v nas....nej nálade z ružinova...dnes som nahlas penila už v čakárni: podľa mojich predpokladov - pán doktor sa do rizikovaj poradne neunúval, vstávali sme všetci vrátane Kubka o šiestej, nakoľko som bola objednaná na 8:15... sestrička prifrčala o pol deviatej, vraj máme smolu a nech sa páči k lekárke vedľa...tam si jedna babula všimla, že jééééj čísielka sa prideľujú a keď ma dve predbehli a prišli po mne, som si pustila hubu na špacír..no moja blbosť, mám sa pozerať!!! Nemenovaná lekárka - evidentne napaprčená, že musí vybavovať cudzie pacientky bola taká milá, že som mala čo so sebou robiť, ale už sa mi nechcelo sa hádať... všetko zachránila sestrička, tá jediná mala normálny prístup....
Výsledok? krčok vraj na pôrod nevyzerá, podľa monitori á 20min - malinká je v pohode, uložená vysoko, ani chýru, že by sme čochvíľa rodili...mala som 2 kontrakcie, ale inak nič, podotýkam, že o nejakej komunikácii v zmysle ako sa cítim, a podobne - NAČO...NEMôžE BYť ANI REčI...
ďalšia kontrola 07/01/2010 super nie?
no baby, ja som zvedavá, ako a kedy??????????????????????,, 😉 😉 😉

minitrouble
28. dec 2009

marushka ...no ja som dnes tiez bola v ruzinove a skusenost podobna a som tak vytocena ze sa idem pokusit na poslednu chvilu zohnat ineho lekara akurat ma sere ze hentej sme uz dali prachy 😠 😠 😖

adros
28. dec 2009

gucz, no dufam, ze to zvladnem. Uz som si so zubami pocas tehu uzila svoje 😒 A sranda je, ze ked som to volala muzovi, tak mi povedal, ze jemu sa na rovnakom mieste prereral zub mudrosti na stedry den. A betar ani nic nepovedal...

marushka, no to je sila, ze ti dali tak neskoro poradnu, ved by si teraz mala mat uz dvakrat do tyzdna, nie?

marushka
28. dec 2009

no, adros, ja radšej nekomentujem, sa už len tak na striedačku prklápam medzi náladami 😠 🙂 😠 🙂

mini . aj ty? a videli sme sa...????? kedy si tam bola? aj si ma zažila takú vytočenú??? 🙂

serafinka1
28. dec 2009

ahojte

antoniab: moje pocity pri cisaraku: uplna narkoza nie je bohvieco, najhorsie je na tom to preberanie. Ano cievkuju aj pri uplnej narkoze, aj keď mas spinal, lebo po cis. sa nemôzes postavit tusim min.12 hod. Ja budem mat tentokrat spinal a mam kamosku co mi ho bude robit a z jej slov viem, ze lepsie je spinal ako uplna narkoza, nedostane sa dietatu ziadna uspavacia davka, takze dieta nebude prispate, ako pri uplnej narkoze.

Olienka držíme palce, nech to máš čím skôr za sebou, aj keď sa čudujem, ako Ťa ešte môžu takto držať, keď už nemáš takmer žiadnu vodu.

serafinka1
28. dec 2009

Marushka no máte to tam zaujímavé, ale tak hádam Ti to dobre dopadne a porodíš ani nebudeš vedieť ako. 😉 a potom Ti už môžu byť tí lekári u riti.

gucz
28. dec 2009

no baby tie poradne..... čo na to povedať, normálne sa začínam báť..... Ja idem 4.1. ešte k svojej lekárke, to už budem v 37. týždni a až potom do nemocnice.

roxy_1
28. dec 2009

oli tak to je mazec...uz budes co nevidet maminka 😵 hlavne se drz a at te moc netrapi... 😉

petronelka maly je uzasny a jaky vlasac 😵 😵 😵 😵 jdu ho dat k ostatnim do albicka 🙂

marushka no tak to me by trefilo a to jsem celkem trpeliva osoba.... 🙂

adros tak tobe jeste ke vsemu tomu razi zoubek moudrosti...snad te to moc trapit nebude 😖
a to jako vazne se pak jezdi 2x do tydne na kontrolu???jezis to se mi moc zrovna nechce...nebavi me porad nekam cestovat 😒

marushka
28. dec 2009

presne, serafinka, aj mi budú, teda podaktorí nemenovaní určite!!!!

sa utiekam teraz k tomu, že aspoň pôrod prebehne bez komplikáciií a vynahradí mi pocitovo tieto poradne...

sa teším na malinkú a už by som fakt bola rada, keby mi to !niekto! neznepríjemňoval...otras...

fakt ako hovorí manžel, ani ja už nechápem, prečo niektorí lekári nešli trebárs k sústruhu, keď si svoju prácu robia takto, možno tam by sa ujali - alebo by pracantom kazili meno?

marushka
28. dec 2009

jáj, ale aby som nezabudla:

petronelka - malý je krásnučký 😉 😉 😉

oli - sa drž, vyzerá to tak, že aj ty ma predbehneš? 😉 😉 😉

adros - k zubu múdrosti - otrasná bolesť, ja mám tri vonku, všetky mi ale museli prerezať 😝 ☹ 😝
ale vyliezali dlho,postupne, myslím to tak, že ma začal bolieť, ale potom bolesť prešla a reálne mi zub vyliezol až o nejaký čas s rovnakou bolesťou... takže táto bolesť ti ešte môže prejsť a vyrazí ti zúbok neskôr... 😉

weronyca
28. dec 2009

Kocky co tak citam tu o tom Ruzinove, mozno predsa nebudem lutovat, ze nakoniec budem rodit na Kramaroch.. Tam si musim zaklopat zatial nic tragicke - co sa tyka lekarov.. Sice ked som zazila vcera rano ako to chodi na porodnej casti, ked ma isli prijat..pocula som ze porod sa da pomaly prirovnat masiarstvu,ale ze to bude az taketo?

No predstava toho maleho drobceka, asi som fajnova- ale no a co..
Marush, minitrouble-drzim palce nech uz to mate cim skor za sebou a zabudnete na vsetky tie zle zazitky s tou nemocnicou

minitrouble
28. dec 2009

marushka isto sme sa nevideli lebo ja som bola az o 13.00 u "svojej" lekarky ale zurim jak besny pes po tejto prehliadke 😖 😠 😠 😠

marushka
28. dec 2009

no, wero ....aj ty sa drž! asi budeš tiež predo mnou, aj keď jeden nikdy nevie 😉

inak je pravda, že môj prvý pôrod v Ružinove bol v pohode, bola som spokojná, tak snáď aj teraz to tak bude 😉 🙂 😉

adros
28. dec 2009

marushka, tak to sa fakt tesiiiiim 😠 😠 😠

roxy, no, pokial viem, tak ak si v 40.tt a porod sa este nechysta, tak chodis dvakrat do tyzdna. Aj ja ked som bola na poradni, tak som tiez pocula, ako doktorka hovorila jednej pacientke, ze sa ma ukazat o 3 dni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre