Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

lopezka
28. dec 2009

Tyta, tak teraz neviem, nejak sa mi tie mena splietli 😀 😀 😀 takze to bol Jancok minule ? 😖
no uvidime, tak aj ja zajtra dojdem rano a uvidime, kto bude mat "sluzbu" 😉

antoniab
28. dec 2009

tak aj koli sekcii sa dava klistir? 😅 tak dufam ze to prezijem 😝 😀 uz mam stoho taky gulas ze najlepsie by bolo sa zobudit az po 7dnoch ked bude povsetkom a mala bude pekne spinkat v postielke 😵 😵 haha ze krasna predstava 😀 😀
tak som zvedava ci nebudem patrit k tym co po porode tvrdia nikdy viac 🙄 😀

antoniab
28. dec 2009

meggie myslim ze koli tlaku si ta tam nechaju aj ked len napar dni somnou tak lezala jedna baba tak v 37tt 4dni urobili jej vysetrenia a potom pustili domov ale zalezi aj od nemocnice unas su dost pedantny 😝

bebel
28. dec 2009

Ahojte,
vidím, že aktívne riešite EDA, spinálku a celkovú.
Ja mám zlú skúsenosť s pichaním do chrbta, tak u nás bude buď indiánska,t.j. zahryznem sa do ruky 😀 / svojej alebo manželovej/...a ak nastane nejaký prúser, budú to musieť riešiť celkovou aj za cenu ohrozenia kojenia a horšej rekonvalescencie.
Dnes na kontrole doki spokojne skonštatoval, že pokiaľ mi nerupne voda ....určite ešte 2 týždne v tomto spolužití vydržíme. 🙂 Berie si v januári dovču, tak chcel, aby ma budúci týždeň pre istotu checkol pôrodník v nemocke a 13.1.2010 mám dobehnúť zase k nemu na prietoky .
Ja som klystír nechcela ...kúpila som si v lekárni YAL a nebol problém si to aplikovať....a ani taký problém sa s prehľadom v pokoji vyprázdniť.

Tento rok som kávičkovala úplne so všetkými kamoškami, čo žijú mimo SR....tak sa teším z dnešného dňa, lebo neplánovane sme mali babský čajíčkový dejchánek s 2 babami, ktoré mám rada a skoro 2 roky sme sa nevideli.

Zajtra balíme a v stredu ráno vyrážame do hôr. Teším sa na svieži horský vzduch a kamošky na Silvestra.

dadulka2000
28. dec 2009

ahojte,
boze baby vy ste toho popisali za cely den 🙂
my sme lietali po navstevach cely den,.... aj novu postel sme boli obzerat. sme sa nasmiali, zacali sme na rozpocte 500£ na nete a skoncili pri tom ze musime kupit novy vacsi dom 500 000£ - aby sa nam postel (ktora bola super - ale velka) zmestila do izby 😀, takze sme sa nikam nedopracovali.
zajtra mam podobny lietaci den (nastastie mi uz je lepsie) a poobede midwife - tzv kontrolu - zase budem medzi dverami za 2 min odbavena.
normalne vam zavidim, ze aspon viete na com ste po pozreti,... ja nic. a kedze vsetky vysledky (moc, tlak, pohyby) su OK, tak sa so mnou ani nezaoberaju.
fakt neviem co je lepsie - ci horsie.
bebel,.... aj so mnou si kavickovala,... (aj ja som mimo,...mas pravdu) 😀 , a prajem super pobyt na horach. ozaj a je daky sneh???
krasny vecer prajem

bebel
28. dec 2009

Dadul podľa mňa je to ku prospechu veci 😀, aspoň ťa ničím navyše nezaťažujú...a ty sa nestresuješ nad malichernosťami , ktré sú v rámci tvojho stavu stále v norme. 😉

Snehovú situáciu mi bude reportovať kamoška, čo tam má chatu a vyráža už zajtra ráno, aby ju vykúrili a upratali.

k.a.t.k.a.
28. dec 2009

dnes sme boli inak opät na nakupoch 😅 v Parndorfe .. stary ma isiel zozrat za to, tolko ludi co tam bolo, dobre ze sme az v Gattendorfe nestali kvoli semaforom 😅 a manzel debilne poznamky, ze cely vychodny blok sa drbka na vypredaje a my medzi nimi 😀 , lebo pred nami zrovna nejaky Bulhari stali ... ale tak zase sa mi podaril dobry ulovok pre malu Geox vysoke topanky za neuveritelnych 24Eur 😎

alikaa
28. dec 2009

Lopezka a Katka minuly utorok tam bol Jancok, nie Janac. Janac rodil Drobca a pochvalovala si ho. Ja tam tiez zajtra idem, tak sa tam mozno vidime.

weronyca
28. dec 2009

Babule vsetky spite?? Vam zavidim...

k.a.t.k.a.
28. dec 2009

ja nespim, skor ako o 2.00 do postele nejdem 😝

weronyca
28. dec 2009

A co nemozes spat cipreco?

ives77
28. dec 2009

ahojte kočky čo ešte nespíte,ja tiež v poslednej dobe neviem spávať...
dnes som bola na kontrole a všetko je ok kontrola o týžden a vy ako?

botis
28. dec 2009

ahojte, tak aspon, ze ste vsetky ako tak vpohode
ja idem zajtra rano do Ruzinova na poradnu, tak uvidim
dobru noc

k.a.t.k.a.
28. dec 2009

no nemozem, mozno by som aj mohla, ale zvykla som si 😝 asi sa bojim ze mi nieco ujde 😀

tak strasne sa mi nechce ist na poradnu zajtra 😝 uz len to vstavanie rano 😝

weronyca
28. dec 2009

Kati to poznam. V posteli je fajn ako travit pomaly polovicu dna niekde v nemocke.

alikaa
28. dec 2009

Baby, ktore sa zajtra chystate na Antolsku, tak viete poradit, kto zajtra vlastne ordinuje v tych dverach c. 27? Nechcem sa znova dostat k Jancokovi ako minuly tyzden. Rada by som zastihla Janaca. Viete niektora, kedy tam bude ordinovat?

k.a.t.k.a.
28. dec 2009

alikaa tak to netusim, ono sama sestricka ma upozornila nech sa tymi ordinacnymi hodinami vobec neriadim 😖 je fakt ze teraz je dovolenkove obdobie a este k tomu su to aj porodnici, takze hocikedy mozu byt prave pri porode .. ale zas na tej hlavnej chodbe je dost ordinacii kam este mozme ist 😅

olienka12
29. dec 2009

Ahojte tak prva noc v nemocke bola strasna dali mi na izbu babu kt.sa usta nezatvorili a tak este o 2veselo trkotala dnes by mala rodit tak sa snad dalsiu noc vyspim... Inak je tu hrozne horuco celu noc mame vetracku otvorenu... Po porode chcem jednoznacne samotku

weronyca
29. dec 2009

Fuu leni a co si jej nieco nepovedala. Vykukavaj katku mozno budete spolu. Dnes s tebou budu co robit? Myslime na vas.

gucz
29. dec 2009

Dobré ránko

tak aj ja sa pridávam k nespavcom, nestačí že chodím na wc ako na hodiny klavíra, ešte k tomu aj nemôžem potom zaspať a keď konečne zaspím, tak mi treba zasa na wcko 😖 . Cítim sa, ako by ma niekto v noci zbil.....

leni ukecaná baba je ešte v pohode, tej môžeš povedať nech je ticho... Ja keď som ležala po pôrode na gynde, tak mi dali na izbu olašsú cigánku čo potratila svoje asi 11 dieťa a to bol záhul. Tá o ôsmej večer zaspala a chrápala ako kanadský drevorubač, takže sa nikto v okolí našej izby nevyspal. No a tie inteligentné reči, na tie nikdy nezabudnem. Ona si ani nepamätala ako sa volajú všetky jej deti a koľko majú presne rokov. Ešte že ma v ten deň preradili na izbu matiek, lebo by som z tej nemocnice asi ušla.

lopezka
29. dec 2009

dobre ranko babulky 😀

gucz, tiez chodim na wc prisambohu kazde 2 hodky 😀 ale snazim sa neprebrat moc, idem skoro poslepiacky ......rychlo zalahnem, ale aj tak mam pocit, ze len co zaspim, musim ist znovu 😠 😖 😒

teraz sa mi zase nedalo prebudit a to musim ist do tej poradne 😖 ..... keby tam bol teda aspon nejaky normalny lekar .....no ved baby uvidime, na koho budeme mat dnes stastie 😠

pekny den vsetkym 😀

katka22r
29. dec 2009

olienka vazne tam je tak horuco?tak to si mam vziat na spanie len niejake tricko?ved uz aj ty sa mozno budes zajtra tesit s babenka tak si to uzivaj....ja sa zajtra ozvem ak si ma tam nechaju oki?ja by som tej babe asi nieco povedala

roxy_1
29. dec 2009

Ahoj holky

oli chudatko co to tam mas za zenskou.... 😀 😀 z tohodle ja mam taky obavy koho vyfasuji na pokoj 😒 snad nejakou v pohode maminu,i kdyz ja jsem ukecana taky,ale vim kdy mam byt potichu tak snad si to zase pro zmenu nebude rikat ta druha mamina o me 😀 😀

gucz ja bych to nedala....to sis taky uzila sve 😅 mit ciganku na pokoji bych nechtela,ale slysela jsem ze ty prej rodi doma...no nevim 😀 😀 nejsem rasista ale tenhle typ lidi me vytaci protoze se neumi chovat.....

juuuuu me uz dneska sviti 40 ufff uz to mame treba za par,nebo taky ne 😅 uprimne ja se vubec necitim ze bych mela jit rodit..... 😉 ale uz mi i ostatni rekli ze mi kleslo bricho,dokonce i manzel 😀

adros a ostatni kdo ma dneska kontroly preji aby dopadly dobre....na adros jsem obzvlaste zvedava,mame prece stejny termin 😅

bebel
29. dec 2009

Práve aj pre toto budem rodiť tam, kde ma poznajú a nedovolia si šupnúť ma na izbu s niekým, kto by ma mohol obťažovať svojou prítomnosťou.
Pri Brunovi som bola s babou okolo ktorej chodili všetci po špičkách a oslovovali ju pani doktorka.
😀 Až 2. deň mi Silvia (tak sa volala) ozrejmila, že je známa advokátka a zastupuje v sporoch aj zdr.poisťovne, takže v nemocnici si na ňu dávali sakra pozor, aby bola spokojná.
Keď mi sestričky odpapuľovali na prosbu o kávu, ktorú mi naordinovali zúfalí anesteziológovia, že nie sme v hoteli a oni kávu nemajú... tak tam narobila taký čorbes na oddelení, že sa mi chodili ospravedlňovať ešte 3 dni po tom incidentne, kedy som dala peniaze študentkám-ošetrovateľkám, aby mi nejakú kávu kúpili v bufete, lebo vtedy som nemohla chodiť.

katka22r
29. dec 2009

bebel esteze nepijem kavu 😀 kocky a co vlastne vsetko treba vybaviit po porode?treba ist na matriku no ako manzel,do poistovne vybavit karticku poistenca,nahlasit babo u obvodneho lekara,ja viem ze potom aj rodny list odniest do prace a este nieco?

olienka12
29. dec 2009

Ako nechapte ma zle ona nebola zla pokecali sme ale ked je clovek unaveny a zakazdym ked zadrieme tak ho zobudi nejaka poznamka alebo otazka... Teraz som unavena a stale nieco lieky,infuzka,ctg...snad nieco schrupnem pred obedom. Katka zajtra este nebude babo urcite stvrtok mozno ale aj tak sa chcem dohodnut s dr.na 2010 ak to vysledky dovolia. Uvidime.

katka22r
29. dec 2009

nooo tak super jasne nechaj na novy rok aby si bola v jojke🙂))drzim prsteky ja ak sa tu zajtra neukazem tak to znamena ze ostavam aj ja v nemocke a dame dakde rande🙂napis mi potom do ip cislo na teba🙂

antoniab
29. dec 2009

ahojte

oli tak to si viem zivo predstavit jak to v nemocke funguje vzdy ked ma pustali tak sestricka hovorila konecne budete mat doma klud nie 😀 😀
neustale lieky vysetrenia infuzky a pocuvanie oziev 3x v noci ked spis a len sa preberies nato ze ta niekto odkriva a ide ti sahat na brusko 😝 a tiez som mala babu co neskutocne chrapala ale mala som robotnicke stuple v usiach a rano som pytala sestricku aby ma prelozila ale ju pustili tak som bola nesmierne stastna a ciganky maju zvlast izbu co je super
ale zas potom som dostala super babu a strasne sme sa nasmiali ma termin myslim 6.1 tak dufam ze ju este stretnem aj sme si vymenili cisla 🙂
ja by som chcela nadstandart teraz niet nad samostatne socialky ale ked som vcera v poradni videla ten pocet januaroviek tak sa mi isto neujde ked je na oddeleni len jedna izba takto upravena 🙄

jaj este som sa chcela opytat aj po sekcii sa krvaca mozno hlupa otazka ale minule ma napadlo kto mi bude menit vlozky ked budem len lezat 😅
mate uz predporodne sny mne sa celu noc snivalo jak ma napichavaju asi si poziadam nech mi posunu termin lebo do 12 zo siviem 😝

sisipetka
29. dec 2009

Antonia prvych 24 hodin co lezis, ti menia vlozky sestricky, aj ta umyvaju pred vizitou, aby si bola pekne cista. Odpoved, ano krvacas - ja som 19 dni po sekcii a este stale pouzivam vlozky, kedze vzdy nieco zo mna lezie 😅

antoniab
29. dec 2009

sisipetka dik no tak to bude zvlastny pocit a ja taka stidlivka 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre