Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

adros
2. feb 2010

bebel, ja mam tvaroh vzdy v zasobe v chladnicke 😀

wero, s tym jedlom je to fakt indi-vindi. Mne laktacna povedala, ze mam jest vsetko a sledovat si jej reakcie. Vo vseobecnosti plati, ze to co robi tebe neplechu v zaludku, bude robit aj babatku. Mne napr. byva zle po cibule surovej, tak ju nejem a tiez veci, ktore mna nafukuju.

kalianka
2. feb 2010

Ahojte maminy... moc sem neprispievam, ale citam Vas... možem sa spytat, ako vam priberaju babatka cca za tyzden? A nas maly ma po tvaricke dost popraskane cievky, je to normalne? Dakujem... papa a gratulujem vsetkym maminkam k babatkam.

plivit
2. feb 2010

pekné ránečko všetkým maminkám a ich ratolestiam

s tým kakaním sa trápime aj my malý sa pučí a pučí no musíme to vydržať 😠 nič iné nám neostáva

krpuch vigantol sa dáva 2 kvapky do 2 rokov 😉

k.a.t.k.a.
2. feb 2010

ozaj a mak sa moze?

drobec123
autor
2. feb 2010

ahojte, no ja tiez bojujem, raz ze nekaka a puci sa a potom ked zacne kakat tak tri dni ma nalozene v kazdej plienke a musime prebalovat kazdu pol hodinu lebo place ako o dusu 🙂 spotreba plienok teda pekne narasta, no ale hlavna vec ze sa malinkej dari a pekne pribera - min. 300g za tyzden, papkac to je poriadny ! aj ked jej davam lyzicku s vitaminkami tak po nej hltne ako keby mesiac nepapala 🙂

bebel o tych hormonoch som citala aj ja, to chce len cas aby sa to upravilo.

krpuch ja tiez davam 2kvapky.
katka - podla mna mak by si nemala, predsa len je to opium aj pre dospeleho cloveka 🙂

minitrouble
2. feb 2010

katka - ja mak jem stale 😝 , mame teraz doma makove obdobie a od porodu mam mak skoro kazdy den a v pohode 😉 🙂 ziadne problemy 😉 aj romi ma teraz makove obdobie takze makovnik je nas najlepsi kamarat 😅
nam to tiez vychadza to priberanie tak cca 300g/tyzden ...ale doki nam hovorila ze idealne je tak 150-250/tyzden 😉

marushka
2. feb 2010

ahojte maminy,
gratulujem k novým miminkám 😉 😉 😉

my sme sa vrátili od babky a dedka, takže už fachčíme pekne samučkí doma... malinká je zlatá, zajtra máme poradňu, tak som zvedavá ako sme pribrali...

zrovna som posledné dni zápasila s myšlienkou kúpiť novú digitálnu váhu, ale zavrhla som to, lebo by ma to asi zbytočne zvádzalo stále ju vážiť a tie prípadné stresy nepotrebujem 😒

mz kakáme ako keda, niekdy ale šprcnuté má v každej plienke.

vigantol dávame 2kv. denne a kanavit 1kv.týždenne...

papá pekne, len tie moje prsia...ragáda sa ešte nezahojila, tak som zvedavá, ale trvá to aj dva mesiace, ☹ ☹ ☹

a vrchol všetkého, neviem zohnať malinkej pekné naušky tak nervím...
nemáte niekto nejaký link??? bebel, ty mávaš takéto veci k dispo 😉 😉 😉 ale ktokoľvek, hoďte 😉 😉 😉

minitrouble
2. feb 2010

marushka - mne mama priniesla ze v BA v Tescu mali akciu na kamennom - tak ja ani neviem ze tam je zlatnictvo ale fakt pekne nausnice stade priniesla 😉 🙂

minitrouble
2. feb 2010

a este som videla celkom pekne v poluse v takom zlatnictve co je hned oproti tomu hlavnemu vchodu do polusu 😉 ..ale vtedy sme este nevedeli ze ci budeme kupovat alebo nie 😉 🙂
a este vraj v dakom zlatnictve v PK mi mama spominala (tusim v Mole?? ale neviem ani ze ci tam je dake zlatnictvo alebo nie hmm)

gucz
2. feb 2010

ahojte maminky a maminky čakateľky. Včera nás prepustili z pôrodnice domov, ale nejak nebolo kedy sa sem dostať. K tomu si nemôžem sadnúť, tak teraz ležím na gauči na chvíľku..

hodila som do albumu pár fotiek, tak ak chcete mrknite

simka9122008
2. feb 2010

Ahoj Gucz, super že ste už domka, malý je krásnučký, skoro sa zotav a ako malá na bračeka reagovala?

gucz
2. feb 2010

Nám sa ten pôrod zbehol tak neočakávane a narýchlo, vo štvrtok som šla na poradňu. Doktor ma prezrel a povedal, že som už otvorená na 4 - 5 cm, že či nemám bolesti... no od predchádzajúceho dňa ma pobolievali kríže ale nebolo to nič strašné a doobeda mi pár krát stvrdlo bruško, ale inak nič. On že bábo je veliké, ja meriam len 155 cm, k tomu tá glukózová porucha, tak že si ma tam nechá. Tak ma poslal na príjem, tam ma prezrela ďalšia doktorka, hneď ma aj oholili, spravili mi ultrazvuk (odhadom mal mať malý 3650g), tak ma vzali na vzdycháreň, že mi dajú vyvolávačku.To bolo presne 12 hodín. Dali mi polovicu tabletky a napojili ma na monitor. Po chvíľke mi začali bolesti, napichli mi infúzku s antibiotikami na toho streptokoka, no a malinký začal asi o 3/4 na jednu padať s tepom srdiečka na tom monitore. Tak o jednej ma doktor vyšetril, bola som otvorená na 6 cm, pustil mi plodovú vodu. Potom ma zasa dali na ten monitor, musela som ležať na boku a čím boli kontrakcie silnejšie, tým nižší mal tep malinký. Tak v snahe urýchliť to mi pichli injekciu asi o 3/4 na dve do zadku a to už boli tie kontrakcie fakt na nevydržanie, tak som o dvoch vravela sestričke, že mám už strašné tlaky a ona že to je normálne, že sa hlavička posúva nižšie. Potom šla okolo druhá sestrička, tak som jej to vravela zasa, že ma to núti už tlačiť, tak ona že poďte na vyšetrovňu. No pravdu povediac ledva som tam došla, lekárka ma pozrela a hneď sme šli na pôrodnú sálu, malý bol na dve zatlačenia vonku. Vyletel zo mňa ako raketa 🙂 a o dušu plakal 🙂. Keďže šiel tak rýchlo, lekárka ma nastrihla, no i tak ma malý aj potrhal. Šitie sa dalo v pohode prežiť, zašívali ma vpredu, vzadu po nástrihu a dokonca aj vo vnútri. Ale malinký stojí za to, je to zlatíčko.
cez deň spinká a ak by nepapal, tak ani neviem, že ho máme. V noci pýta papať častejšie (každé 2 - 2,5 hodinky) ale veď to sa spraví. Miška len kojím, i keď v nemocnici dostal 2x aj fľašky asi 20 ml mliečka. No akurát sa začal hlásiť o papu, tak dopíšem neskôr.papa

tyta
2. feb 2010

Marushka - ak Ti mozem poradit, kasli na digitalnu vahu, my mame doma uz druhu a vazi to strasne haluze, ta predchadzajuca nam kilo muky odvazila 3x po sebe od 840g po 1025g podla toho, kde si ju postavila. Teraz mame druhu a tiez to vazi kadeco, takze vlastne iba odhadujem, kolko mala vytiahla. Oni sice deklaruju, ze odchylka je plus minus 5g, ale ja tomu neverim. Hlavne ked sa mala trochu myka, tak sa na to podla mna neda spolahnut.

Weronyca - tak ako pisali baby, musis skusat, ja napriklad jem skoro vsetko - vynechala som iba citrusy a tie zeleniny na K - kel, karfiol, kalerab a ani kapustu som este neskusala. A jem aj cibulu a cesnak a pijem skoro vsetko, dokonca aj cierne pivo som si uz dala 😀 a tiez ani vineu neodbublinkovavam. Ale zas nemame v rodine vobec ziadnu alergiu, tak si myslim, ze by sme mali byt v pohode. A od 6 tyzdnov mienim zacat jest uplne vsetko - s mierou, samozrejme.

K.a.t.k.a. - podla mna kludne vyskusaj mak, ja jem makove aj orechove zaviny uplne v pohode 🙂

katka22r
2. feb 2010

ahoj kocky a sme doma...pustili nas vcera...neviem kedy sa vam najblizsie ozvem ale dnes uz urcite nie....foto pridam neskor..Laura je krasna...teraz spinka..musim troska prikrmovat pretoze mam malo mliecka...inak sme ok 🙂

minitrouble
2. feb 2010

ozaj k tej vahe - my mame digitalnu Gorenje - nebola ani draha a vazi uplne super - presne...ked tam dame aj romi hoci aj 3x po sebe tak odvazi rovnako a to romi moc neobsedi a je velika uz dost
my sme vahu nemali pri romanke az do cca 3/4 roka a ked uz bola romi uplne podvyzivena tak sme ju boli nuteni kupit aby sme mohil sledovat jej hmotnost a lutujem dodnes ze sme ju nemali skor aby sme prisli na problem preco nam nepriberala ;)
teraz simonku vazime 2-3x tyzdenne a ked som na zaciatku mala pochybnosti o jej priberani tie prve 2 tyzdne tak som pekne vazila kolko vypila a zistila ze ona si tahala dost ale aj vela kakala a cikala 😉
takze ja si uz bez vahy neviem predstavit existovat s malym babom - ale to preto ze sme mali taky problem so starsou (aj dodnes ju vazime a sledujeme ze ci nam nahodou zase nechudne 😉 🙂 )

genialna
2. feb 2010

drobec123, mak neobsahuje opium. Opium obsajuje taka ta biela stavicka, kt. vyteka z makovych hlavic, ked ich narezies.. Ale tie sa predsa nejedia.. 😉

K.a.t.k.a. podla mna mak v klude mozes.. ja ho jem tiez a nemam pocit, ze by som tym malej skodila.. 😉

nika2
2. feb 2010

ahojte,
ja sem sice nepatrim. len som chcela pozdravit gucz a prajem vsetko dobre.

siuzi
2. feb 2010

ludusik , my máme podobný problém s kojením,malý má navyše popôrodný kefalhematom a aj kôli nemu ešte stále slabú žltačku,takže v nemocke stále spinkal,ani na papanie sa nedal zobudiť,bradavky mám ploché,takže hrôza,lebo sa vždy jeduje,ked ju nemôže chytiť,väčšinou si ju postupne vytiahne sám,ale mám ich také boľavé a dohryzené,že ked ho idem kojiť,vlasy mi dupkom stavajú.teraz máme 2týž.,týžden som frčala na odsávačke,lebo som mala prasknuté obidve bradavky-v lekárni mi poradili super krém od biodermy-fakt sa to po nom zahojilo.už aj ten tvar bradaviek trošku lepšie"drží" 😉 ,len ked mám moc naliate prsia,musím odsať trochu odsávačkou-tá prsník trošku uvoľní a vytiahne bradavku.tak vydrž,snáď sa to spraví,zatiaľ sme to zvládli bez dokrmovania,pri prvom synovi to bolo horšie,ten sa nechytil vôbec a 3,5mes.som len odsávala a dokrmovala.ale svet sa nezrútil,teraz má 2,5r.a ešte nebol chorý! 😉

lopezka
2. feb 2010

ahojte,
chcem takto verejne pochvalit nasu krpatu 😀 😀 😀 dnes v noci spinkala az 8 hodin 😉 no nie je uzasna ? 😀 minulu noc spinkala tusim 6 hodin v kuse 😅 je fakt uzasna .....cez den sa jej treba venovat trosku viac..vecer trosku tazsie zaspava a treba si ju pritulit, pocicikat (co mi samozrejme nerobi problem 😅 )...ale je naozaj uzasna 😎

Minix, blahozelam.....cakala som sms 😝

Sisipet, aj my uz chodime von, ale zatim len tak na hodku, ze do billy a naspat.....este nema nejaky presny rezim, tak nejdem daleko, aby sme sa nevracali domov s placom od hladu 😀 zatim ale vonku krasne spinka.....vacsinou chodime okolo obeda 😉

k tym ockam.....nasa mala problemy este v nemocke, tak sme davali ten opthalmo-septonex a doma s tym pokracujeme 😀

ku kojeniu..... bebel, tie reci su uzasne, ze mlieka mas tolko kolko babo potrebuje, ale podla mna je to blbost jak mraky 😝 aj ked u niekoho to mozno funguje 😠

lopezka
2. feb 2010

yo a samozrejme blahozelam vsetkyyyyym novym maminam, sorry zabudla som 😝

bebel
2. feb 2010

Lopezka .........tvoje telo je schopné vyprodukovať mlieko aj, keď sama nebudeš mať, čo jesť.
Vezmi sa také somálske matky, že tie sú schopné vyprodukovať mlieko za takých drastických podmienok, ktoré si žiadna z nás nevie predstaviť. O mlieko môžeš prísť, ak ti prechladnú prsia.......alebo cez postraumatický šok, či hormonálne poruchy. Inak sa jedná len o drísty.
Dnes som bola na prechádzke s kamoškou a tiež jej lekár drístal o tom, že nemá mlieko a musí prejsť na UM, ona si ale zavolala laktačnú poradkyňu a tá jej upravila techniku kojenia a kojí malého úspešne do dnes, čo už má malý 1 a pol roka.
Kojenie je o technike a o tom, či chceš kojiť.Ak nechceš- v pohode- ide to do peňazí a je to tvoja voľba, ale tým, že nemôžeš mať mlieko to nebude. 😎

lopezka
2. feb 2010

Bebel, keby som kojit nechcela, tak to tu nerozoberam 😉 nic mi nie je prednejsie, ako zdravie a spokojnost mojho zlaticka 😀 keby som bola pohodlna a nakrmena by bola za 5 minut.......no ja s nou sedavam a snazime sa aj vyse hodiny 😠 v noci sice mi uz hlava kvecka 😀 ale sedime a kojime ............no niekedy ked papa z kazdeho prsa aj po polhodinke a nakonec aj tak placka a otvara pusinku vlavo vpravo.....pochybujem, ze jej moje "mlieko" stacilo 😠
vobec to nie je o tom, ze by som kojit nechcela ......no niekedy musim dokrmit a pak je uz spokojna 😅 kapitko? 😀

bebel
2. feb 2010

Kalianka aj Biba mala na tváričke petechie a modrinky po pôrode....ale pomaly sa to vstrebáva.
Ešte stále má červené bielka, čo má komplet popraskané cievky okolo dúhovky.

Ja nejem citrusy a strukoviny, nafukovadlá a kofein. Inak aj čokinu a jahody v pohode.
😎

Gucz: gratulujem... 🙂

Marushka: ja som kúpila úplne jednoduché bábätkovské náušky z bieleho zlata a ružovým kamienkom tu v SC...v BA mali všade to isté. Od našich som dostala pekné malé briliantové krúžky a dám ich Bibe až bude mať tak 3- 4 roky.

zazalienka
2. feb 2010

Gucz, gratulujem, náš Miško zdraví Vášho Miška🙂) hehe to meno je asi príkladom poslušného bábätka.. aj náš je taký nenáročný, dobručký.. uvidíme koľko im to vydrží.. ja som sa vystriedala v nemocke s kamoškou, boli ste tam naraz, má dcérku Rebeku, rodila v piatok sekciou, tretie dieťa.. nakoniec sa to tam dalo prežiť, že?
no už len hlavne aby mliečko vydržalo, ešte segra nech to zvládne a môžme kočíkovať po meste paničky🙂))

iva81
2. feb 2010

Ahojte ja som sem sice neprispievala casto ale citala som vas pravidelne. Musim sa teda pochvalit ze sa nam 21.1.2010 o 14.45 narodil Petko s mierami 4050g a 52cm. Do nemocnice ma prijali uz v stredu 20.1. lebo sme uz prenasali 7 dni. Vo stvrtok rano ked ma doktor pozrel povedal ze velmi pozitivny nalez ze dnes to urcite bude, ze som otvorena na 3cm tak ze ma posiela na porodnicu nech mi spravia pripravu atd. Mne nic nebolo cize som tam odchadzala s usmevom. Po klistire a sprche ma znova pozreli a ze velmi pekne to postupuje ze hned ako sa uvolni box tak ideme. No ja stale ziadne bolesti tak som si myslela ze ako super. Dali ma na sal, zapli monitor, pustili ku mne manzela a cakali sme. Zacali sa jemne bolesti ktore potom samozrejme prerastli do neznesitelnych cize uz som sa tolko neusmievala ale dalo sa. Ked sme uz boli vo finale a musela som uz tlacit tak nech som robila co sa dalo proste som ho nevedela vytlacit. To uz mi sestricka dobre ze neskakala po bruchu. Manzel mi uz hovoril ze uz vidi hlavicku ale ta sa nejako zasekla alebo co proste to neslo. Malemu zacali klesat ozvi a zrazu si len pamatam ako tam bolo asi 8 ludi vratane primara a velky chaoz a uz som len pocula ze klieste tak som sa dobre rozplakala ako som sa bala o maleho. Ale tu uz boli naozaj len sekundy a nastrihli ma a este jedno zatlacenie a za pomoci kliesti bol maly vonku. Sili ma asi hodinu lebo som bola potrhana vo vnutri, no nic moc teda. Ale bola to neskutocna ulava ked som videla ze je maly v poriadku. Na hlavicke ma taku hrcku chudacik ale ze to sa strati. Manzel bol cely cas pri mne aj napriek tomu ze ho na zaver posielali prec tak odmietol, ze on to vydrzi a bolo to na nezaplatenie. Bez neho si to absolutne neviem predstavit. Maly je starsne zlatucky, V noci pekne spinka tak 4 hodiny, cez den nas trosku viac trapi brusko ale zatial zvladame. Mliecka sa mi zda ze mam dost ale zajtra mame poradnu tak uvidime kolko sme pribrali.
Fuha ale som sa rozpisala, ale chcela som sa proste s vami podelit 🙂

andykca
2. feb 2010

Ahojte...my sme dnes po necakanej poradni (ako som si bola pytat listok ku ocnej tak nas hned vybavili) a pribrali sme za 2 tyzdne 600g co je vraj vela - za tyzden by to malo byt okolo 150g ale co uz obmedzovat sa nebudeme...davam mu co ustocka pytaju takze tak 😉

inac ja osobne otocim jedno prso aj 2-3 krat na kojenie za sebou....aby vytiahol poriadne aj to zadne mliecko a asik to robim aj dobre lebo s kolikami problem nemame...musim zaklopat

gratulujem k novym babatkam 🙂 a gucz vitaj doma....v nemocke sa ti lubilo? 😀

iva si mala podobny priebeh porodu ako ja...len u mna nakoniec nepouzili klieste....tiez mi skakali pomaly po bruchu, malemu sa znizil tep a ja som bola nevladna maleho vytlacit.....ale ako som si vsimla ze volaju dalsieho Dr. tak som sa nasrala a tak zatlacila ze maly bol hned vonku 😀 nuz velke babatka sa tazsie tlacia von 😉 a tiez som bola stastna ze bol moj Peto pri mne -- fakt na nezaplatenie.....

no a neodbublinkuvavam ziadne pitie - ani vineu....som nepostrehla ze by to skodilo aspon myslim....

andykca
2. feb 2010

no a som zabudla...do ocka nam predpisala Tobrex...

inac ten vigantol 2kv. denne a kanavit 3kv.týždenne mame predpisane...

katka22r
2. feb 2010

kocky co mate dievcatka malo niektore v moci krv?moja dnes mala kvapky a vraj je to normalne co si o tom myslite,

drobec123
autor
2. feb 2010

tak beriem spat ten mak 🙂 ja ho nemam rada, takze som to vobec neriesila.
nam sa nedari dnes spat, ach jaj. len okolo obeda spinkala skoro 3hod ale z toho sme viac ako dve boli vonku, inak ma otvorene kukadla ..... asi budeme musiet prejst na dvojfazove prechadzky nech nebude chronicky nevyspata. chuda nase male .....

minitrouble
2. feb 2010

katka22 - precitaj si stranu dozadu - bebel to riesila tu krv 😉
iva - blahozelame k babatku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre