Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

marushka
3. feb 2010

hm, spanie, my toho cez deň veľa nenaspíme - Hany nemá dudlík, niežeby ho nechcela, ale nedávam jej ho kôli kojeniu, príliš si osvojila stláčanie ďasienok 😢 😢 😢 takže ju ukľudňujem podľa rád našej laktačnej tety prstom, a tlačím jej dolu jazyk a spodnú peru 😉 inak sa neupokojí...

v noci asi takto - zaspí 20:00-21:00 a potiahne do 02:00, potom od tretej do takej 7:00 😉 😉 😉 zlatko je to... 😵 😵 😵 ale všeličo sa môže kedykoľvek zmeniť...

sisi - no, boj s refluxom sme si prežili s kubkom, viem presne, o čom to je ☹ ☹ ☹ takže pevné nervy, nech len priberá a bude to ok...

gucz
4. feb 2010

ahojte kočky

tie ktoré ste pozašívané po pôrode, odporúčam Vám Dermo chlorophyl sprej (Dr. Muller). Mne to poradila mama. Je to sprej na regeneráciu pokožky a podporuje proces hojenia. A vytvára v mieste rany prostredie nepriaznivé pre baktérie. Síce farbí (je to taký zelený gél), ale mám pocit, že pomáha.

My sme dnes hore od 4:27, malinký sa zobudil na papanie, a chvíľočku po ňom aj Laurika s tým, že má kašel (nekašle, ale ráno si asi 3x odkašľala a asi ju to bolelo). Malinký sa napapal, zaspinkal, no malá už nie, tak sme hore. Čudujem sa, že som ešte nezaspala v stoji, ale zatiaľ celkom v pohode. Mišenko má soplík, tak sme v noci vytiahli vysávač a odsávali, moc som pri malej odsávačku na vysávač nechcela, mala som klasická hadičkovú, ale som prekvapená aká je tá vysávačová odsávačka dobrá. Malinkému sa hneď uľavilo. No a tiež malinkého trápi bruško, už som mu musela 2x pomôcť vykakať sa, také mal nafúknuté brušenko a tak sa naťahoval drobček.... no ale s pomocou rúrky sa vykadil a potom ten spokojný výraz na tváričke 🙂. Tak som sa začala nadájať kmínovo feniklovo anízovým čajom, snáď mu to trošku pomôže na bruško

roxy_1
4. feb 2010

dobre ranko mamicky

dekuji za vysvetleni takze podle stolice maly pije i zadni mlicko coz jsem rada 🙂

minix ja prebaluji i v noci takze po kazdem kojeni,protoze pokazde ma v plnecce a navic uz mame i za sebou zahojene opruzeniny takze nebudu riskovat dalsi 😉 jinak kolik plenek menim ani nevim ale nekdy je to i nad 10 kusu

holky co mate chlapecky taky se vam stavaji nehody pocurani ?? me se kolikrat pri nocnim prebalovani stane ze maly zacne curat zrovna kdyz mu cistim prdelku a mame obleceni mokre takze kolikrat i 2x v noci komplet prevlekame 🙂 a nekdy se nam stava ze ma mokre bodicko na boku jako by mu z pod plenky protekla moc takze pokazde prohmatavam jestli neni mokry...mame to nekdy v noci vesele 🙂 ale tuhle noc jsem mela "dobrou" kdyz jsem maleho pokoupani kojila,snazila jsem se mu domluvit at mi spinka aspon do pulnoci a on vazne tak spal takze 4 hodinky a pak zase 3 no jsem spokojena 🙂 pak uz to bylo horsi,porad mrucel a sponoval se v postylce a u toho si krasne poprdel,je zvlastni jak si v noci dokaze pomoci sam se vyprdet a pres den muzeme cvicit jako o dusi a maly place...

andykca
4. feb 2010

Ahojte....super ze niektore maminky vedia podporit 🙂 ze Peti a Oli 😀 😀 😀 ja sa stale drzim slov jednej laktacnej poradkyni.....mamicky riesia koliky a popritom by mali v prvom rade riesit spravne kojenie....(nedokrmujeme a papame super skoro ako podla predlohy tak dufam, ze to tak aj ostane a maleho tie koliky obidu - sice bude jeden zo sto ale hadam xi 😀 😀 ,,,,,a ked nie tak budeme s tym bojovat no co uz 😉 )

inac ani my niesme uplne bez problemov...mame skryty reflux takze uplnu pohodu doma nemame 😠 😀 a niekedy sa vie aj spucit ale k placu to nevedie iba k prdom 🙂

roxy mna maly vcera ocikal 2 krat....🙂)) krpec maly...xi

minix
4. feb 2010

Vyhoda dievcatka😉
Aj ked nie vzdy chce spavat, ale nemozem chciet od 10-dnoveho babatka super rezim. Joooooj, ako nam to ide, ze uz 10 dni.

Sisipet a lopezka, zachvilu kocikujeme. Maminy, po akom dlhomcase a otuzovani ste vytiahli babatkovon do kocika?

bebel
4. feb 2010

Ahojte,
Biba nám grcá prúdom, ak ju nedržím dostatočne dlho v uhle.
A aj po 3 hodinovom spánku vygrcne také zgrcnuté kyslosmotanové hrudy.... 😖 a veľmi často štikúta z toho behajúceho mlieka hore dole, čo ju samozrejme ruší a nemôže zaspať. Ale znáša to o 100% statočnejšie ako jej brat kedysi.
Dnes v noci sa zobudila na papanie len raz a potom až nadránom. Takéto niečo som pri Brunovi zažila až keď mal 1 a pol roka 😎 Vonku spinká ukážkovo....tak sa z nej teším.
Dokúpila som kvantum podbradníkov a bambusové plienky, lebo tie obyčajné sú také drapláky, že v kuse jej nemôžem utierať nimi pokožku, lebo by som jej ju úplne ošmirgľovala. Tie bambusky sú oveľa jemnejšie a super sajú. A musela som nakúpiť aj ďalšie čiapky, lebo má tak velikú hlavičku, že tie newborn veľkosti mala ako baretky 😀

marushka
4. feb 2010

ahojte babulky,

minix, nás v piatok pustili domkov a v utorok, to mala malinká týždeň, sme už boli na hoďku vonku 😉 netreba z nich robiť sklenníkové deti. Akurát nesmú ísť von ak je menej ako -3st, tuším...

ani my nedokrmujeme, a vzhľadom na naše počiatočné problémy, keď zašala sať až v dvoch týždňoch som na ňu hrdá, pekne priberá a udržali sme laktáciu 😉 😉 😉

tie ktoré máte pocit z nedostatku mlieka, skôr ako homeo skúste si kúpiť senovku grécku!!!!

bebel
4. feb 2010

Minix, my sme boli kočíkovať 2. deň po prepustení z pôrodnice.
A chodím v podstate každý deň aspoň na hodinku. Už sme boli aj 3 hodiny, ale s prestávkou na nakojenie a obed pre mňa 😉

liwka
4. feb 2010

Tak uz aj Lili porodila,dal som nejake fotky do albumu.Mala sa narodila dnes rano o 08:47 Vaha 3220g a meria 50cm

andykca
4. feb 2010

Liwke graaaaaaaaaaatulacia 😀 super...malinka je zlata najma s tym prstokom v ustach hehe...tak rychle zotavenie... 😵 😵 😵 😉

bebel fiha 🙂 ja na druhy den som bola pre rodny list a u Dr. s Patrikom....ale som bola hotova ked som dosla domov co ma to zasivane bolelo jak das....

minix
4. feb 2010

andy, ved prave, nechodili sme ani my a hlavne preto, lebo pri kazdom krivom stupnuti som trpla, co ma to bolelo.
Dnes je nejaky prelomovy den, prestalo ma to boliet aj tahat, obcas to tukne, ale nic moc.
Asi zacneme chodit von uz aj my. Nie je nad dobru prechadzocku, aj ked v dobrom bratislavskom smogu. 🙂)))

Takze babatka ste doma neotuzovali? predtym, ako sli von?

andykca
4. feb 2010

Minix ja otuzujem kazdy den ked niesme vonku....a to sme 2 den neboli - radsej nechodim s nim ked ma problem s ockom..inac je to naozaj super vyvetrat sa raz za den 😉

bebel
4. feb 2010

Zajtra Vás môžeme s Bibou trochu vyvetrať. Ideme do BA pre kartičku poistenca na Einsteinku a aj do Socky. Len sa vážne zamýšľam kópiu RL dieťaťa mám odniesť na pobočku socky, kde patrím podľa zamestnávateľa alebo podľa bydliska?

andykca
4. feb 2010

bebel - tam kde patris podla zamestnavatela (dolozenie k materskej) a tam kde patris podla bydliska budes potrebovat 2 kopie RL - pridavky, prispevok...

bebel
4. feb 2010

Hej , len toto je materská dávka......čo sa vybavuje na Socke a príspevky a prídavky potom na UPSVARe.

tyta
4. feb 2010

bebel - mne stacilo na socku kvoli materskej davke iba zavolat a nadiktovat rodne cislo dietata, skus, mozno im to staci a nebudes tam musiet ist... a som sa cudovala ze nechceli ani kopiu rod. listu

weronyca
4. feb 2010

aHOJTE,

neviete mi poradit? ja uz som hotova maly mi uz 2den v kuse place aj cez noc.. s prdkami uz je to OK,kaka pekne, papa.. je prebaleny a aj tak.. len na mna hadze ocicka s vyrazom:,,maminka pomoz mi"

neverim na take veci,ale place odvtedyco sme tu mali jednych znamych, tak rozmyslam ci nemoze byt urieknuty..

ja uz mu neviem pomoct..len sa mu slzicky tiskaju stale do ociek ☹ ☹

dadulka2000
4. feb 2010

ahojte
citam co mate nove,.... tak sa idem aj ja vyplakat vam na pleci,..... ☹

dnes rano som odviezla o 3.30 maminku na letisko a neskor mi volal bracho ze stary otec umrel,... tak neviem koli comu revat skor. ach jaj, aky je ten zivot nevyspytatelny 😖
este ze mam okolo seba svoje kocky, aspon tie ma teraz rozveselia

drzkajte sa mamulky 😵

roxy_1
4. feb 2010

dadulka tak to me mrzi uprimnou soustrast 😔 a maminka zase nekdy doleti ne?nebo ty si udelas s holkama vylet za ni na SK 😉

andykca
4. feb 2010

bebel tak ked myslis vybavenie dochodku tak to musis ist na soc.p. tam kde patris (to viem lebo som tam volala) a ci tam treba dolozit kopiu RL tak to neviem to som sa nespytala ale kopii mam habadej 🙂 - ja tam idem buduci tyzden...

weronyca...tak ono to je mozne ze ma zocinu...mne maleho odriekavala jedna sestricka uz v prvu noc v nemocke 🙂 niekomu sa asi nelubil alebo co....

dadulka to mi je luto....☹ tak nech ti tvoje babule robia leeen samu velku radost a si stastna 😉

weronyca
4. feb 2010

andy a ako maleho odriekavala?

babush
4. feb 2010

ahojte,
citam, ze riesite nejake papierovacky ohladne socialnej poistovne, pridavkov a jednorazoveho prispevku? Ja som na toto uplne zabudla. Zijem v sladkej nevedomosti. Prosim, poradte, co vlastne este potrebujem vybavit a kde.
Moja mzdarka mi vravela, ze s druhym pilierom si nemam robit starosti, ale vy tu nieco vybavujete ohladne toho, tak som trochu nerovoz ostala. Dufam, ze nieco zase premeskam a pocka ma to tak o 4 roky, ze nejaky nedoplatok, alebo daco.
Dakujem vam za info 🙂

Liwka..gratulujeme a vitame drobciatko na svete 🙂

andykca
4. feb 2010

weronyca juuuj ja neviem ci ti to opisem dobre, ale skusim...pocapala ho po zadku parkrat, potom mu pretrela rukou oci a napokon ho supla holeho pod studenu vodu....ale su aj take rady ako pretret oci ocikanou plienkou - precitaj si totok: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ja inac mam v kociku a v autosedacke cervenu maslicku - sa hovori, ze to zabranuje tomu aby uriekli babatko....

k.a.t.k.a.
4. feb 2010

ahojte
co to je ten priplatok k prispevku pri narodeni dietata? 😕

andykca
4. feb 2010

k.a.t.k.a. - kedze som to vybavovala tak ti odpoviem...ani ja som nevedela ze je to tak rozdelene, kym som to nesla vybavovat: takze co dostanes prispevok pri narodeni dietata cca 25000 este v SK je rozdelene na cca 5000 SK ktore dostanes hned - toto je prispevok a ostatne 20000 dostanes az ked sa babo dozije 28dni - toto je priplatok k prispevku (na vsetko treba ist podat ziadost)...

minix
4. feb 2010

bel, zajtra von nepojdeme, ja som najprv za pomalejsie otuzovanie a potom ju supnem von niekedy cez alebo po vikende, a este tu mam aj mamcu, uz aby som vedela vsetky tie veci.😉

My dnes mame horsi den, asi nas boli brusko, lebo malo kaka a zacala prdiet az dnes vecer, tak uvidime, aka noc nas caka. A cez den skoro vobec nespala😢

ketkous
4. feb 2010

wero, ja na urieknutia az tak neverim,skus malemu dat krizik na cielko🙂))
No nasa mala je tiez v poslednej dobre riadny kriklun,cez den spi max 1 hodinu az 2 vkuse potom krici jak zmyslov zbavena,dam jej jest zaspi a o chvilu je hore...tiez je to niekedy na nervy,ale musim vydrzat 😝

bebel
4. feb 2010

dík Andykca 🙂

bebel
5. feb 2010

Wero dodatočne všetko NAJ k včerajším meninám...
A, že je Maxim urieknutý???? To je pekná hovadina 😅
Budeš robiť woodoo rituály, tancovať nad ohňom, pľuť poza plece???? To nemysíte dievčatá vážne? 😀 😎
Hold chlapci sú jednoducho poväčšinou náročnejšie bábätká...viac bezdôvodne plačú, trápia ich prdíky, koliky, sú nervnejší...ak ich nebodaj niečo bolí, alebo sa cítia nepohodlne, vreštia a pučia sa akoby udrela ich posledná hodina. 🙄 Do pol roka som utišovala, nosila a kojila svojho syna non-stop. A užila som si to a trvalo to v miernejšej forme asi do roka. Potom začal chodiť sám a robiť neplechu a hrozili nám denno denne rôzne škody na majetku a zdraví 😝
A odkedy rozpráva, tak už len vyjednáva a papuľuje. 😎
Teraz keď ich porovnávam: Dievčatá sú za odmenu- oveľa trpezlivejšie, kľudnejšie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre