Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zazalienka
8. feb 2010

gratulujem... tak Deniska už to má tiež za sebou... 😀
želáme všetko naj, aj maminke aj Tomáškovi..

deda
8. feb 2010

dedin "drobec" je už v mojom albume 🙂

gucz
8. feb 2010

sorry, teda v mojom, bola som prihlásená ako segra 🙂

zazalienka
8. feb 2010

to už ani pravda neni že aj Miško bol taký malinký🙂 je nádherný..

drobec123
autor
8. feb 2010

ahojte,

tak nam sa asi zacina prejavovat skryty reflux. teda este nemam vela o tom nacitane, ale to co som stihla tak mame jasne priznaky. mala po napapani place ako o dusu, a hodila taku sajbu az som sa zlakla. trva to uz od vcera. da sa to nejako zistit aj cez vysetrenia ?
my mame babyvak a vobec sa nam v tom nepaci, je to na jedno rameno a jednak mala v tom nechce byt, jednak ma z toho bolelo cele pleco. teraz idem objednat manducu. vsetci mi ju velmi chvalia, aj ked stale este porovnavam s red castle a neviem sa rozhodnut co je lepsie. nech kupim len jedno a mame to na dlhsie !

este ku klbikom, to je zaujimave ake mate skusenosti s "basketbalistom". ja som u neho bola v stvrtok a mame prist o 6tt opat a teda ze mozem ale nemusim balit nasiroko, tak som z toho jelen. vase skusenosti s nim ma znechutili, je vobec Dr. ked pouziva takuto taktiku ?

baby z PK, mozme dat stretko, ja uz s malou chodim kade tade. denne tak 2hod spoznavame sidliska, mesto atd 🙂 no co mam robit ked vo vnutri mi nechce spinkat a vonku ani neviem ze ju mam 😉

gucz
8. feb 2010

skočíme ju dnes pozrieť, leží na gynde na trojke, lebo pôrodnica je preplnená. Tak snáď ju čoskoro preložia a bude s Tomáškom na izbe. Teraz je krpček na novorodeneckom. Som na neho zvedavá ako vyzerá, predsa len hneď po pôrode je dieťatko iné ako pár hodín potom 🙂 .
Náš krpček spíííííí ako dúha, večer mrnčošil asi jedenástej - pol dvanástej aj keď bol napapaný, potom zaspinkal a spal až do tretej, potom pýtal papať o šiestej a odvtedy spííííí. Taký je krásny ako odfukuje, škoda, budem ho musieť zobudiť na papanie, o jedenástej máme byť v tej pôrodnici na sono. Ach jaj

zazalienka
8. feb 2010

Reni, tak pozdravuj, že už sa tešíme na kočíkovanie..

andykca
8. feb 2010

Ahojte...

Deniske gratulujem ku krpcovi 🙂 .... zlatunke babatko.... 😉 😉

takze zatial nam to na tom zadocku nepreslo, ale ako citam tak si budeme musiet sami aj odtestovat plienky ak sa nam to nepolepsi....a asi skusim tie tesco no uvidime....

gucz inac aj moj krpec tuto noc skoro celu prespal a tiez sme sli hajat o 23hodke .-) super xi...som sa aj fajne vyspala

ketkous
8. feb 2010

ahojte...ja len na skok,idem si zdriemnut,lebo Bibianka doteraz vystrajala ako diva...pucila sa a metala,cervena bola ako rak.
Inac nechapem,ako Vam deti mozu vyspat skoro celu noc,nasa max.3 hodinky,ale to asi preto,ze ja som pocas tehotenstva ponocovala 😀 a tiez uz v noci neprebalujem,pretoze sa mi stavalo,ze sa uplne prebrala a zacala nenormalne plakat,tak som len potichucky,pri tlmenom svetle.
V com mate zabalene deti,ked ich davate spat?
pekny den 😎

alikaa
8. feb 2010

Ahojte, chcem sa spytat ci aj vam dr. predpisala kanavit, ze 1 kvapka tyzdenne do jedneho mesiaca a potom 1 kvapka raz za mesiac. Sa mi to zda dost divne. A Vigantol mate tiez uzivat, ze 2 kvapky kazdy den okrem vikendu?

alikaa
8. feb 2010

A este som sa chcela spytat, dokedy treba babo balit do zavinovacky? Tie co uz nezavinujete, v com spavaju vase babatka? V spacich vakoch, alebo normalna perinka?

evca35
8. feb 2010

ahojte,
tak náš zase od včera večera spí len dve hodiny a pije len z jedného prsníka a zaspí. Doteraz ťahal z oboch a v noci spal aj 4 hodiny, zato poobede do večera vôbec. Tak som zvedavá čo bude ďalej. Ale ako som čítala pri refluxe, je lepšie piť častejšie a menej, tak uvidím.

ja ešte balím do perinky, lepšie sa mi ho potom ukladá nabok, ak by počas spánku niečo vyšlo von. Ale už sa vykopáva, tak neviem dokedy mu vydržia.

ohľadom prebaľovania v noci - ak nemusím, neprebaľujem, náš pri prebaľovaní strašne plače. Našťastie malý kaká keď s ním narábam, buď pred papaním alebo počas alebo po. Tesne predtým je veľmi kľudný a potom len zatne pery a pustí takú bombu, že viem čo robí 🙂 A väčšinou 3x po sebe, tak vtedy prebaľujem. Keď zaspí pri prsníku, len ho uložím nabok a nechám ho spinkať.

používam pampersky, nemáme problém. Na riťku používam Sudokrem, ale v pôrodnici mi doporučili Rybilku (oni ju používajú), lebo mal zaparený zadoček. Tak kým sa odparil sme ju používali, ale teraz už len Sudokrem.

gucz
8. feb 2010

ketkous môj malý spí v perinke (takej klasickej asi 20 ročnej 🙂 ), keď z nej vyrastie, šupnem ho do spacieho vaku. Teraz napríklad spinká v kočíku bez perinky len prikrytý dekou.

Deda vyzerá fajn, akurát že je nátresk v pôrodnici, tak ju dali na gynekológiu po pôrode a nemá malého pri sebe, tak je z toho nešťastná. Krpček je krásny, boli sme ho pozrieť

andykca
8. feb 2010

ketkous noo neviem cim to bude...mne maly vacsinou o tej 23hoky zaspi a taha bud do druhej alebo tretej....dnes sa zobudil o pol 4 ale to bol asi hodku hore (ja prebalujem vzdy lebo maly je fajne precikany kazde prebalovanie takze sa mi aj prebere)....a potom sme tahali do pol desiatej 🙂 ale vacsinou sa budi tak o osmej....

maleho nebalim do zavinovacky uz skoro dva tyzdne, lebo sa mi z nej vzdy vykopal...teraz spinka pod dekou ale budem ho davat do spacieho vaku ked do neho povyrastie....

my mame predpisane vigantol 2 kv. kazdy den a kanavit 3 kv. tyzdenne....zatial nemame nic obmedzene na dni ani mesiace tak neviem...

gucz
8. feb 2010

ozaj ešte som chcela napísať, že :
my používame teraz tesco plienky a sú podľa mňa dobré, mali sme najprv tie žlté jednotky a teraz používame zelené dvojky.
čo sa pýtala zazalienka, tak ja som tu mala mamu pár dní (v pondelok ma pustili a mamina odišla domov v stredu naobed) na pomoc, ale to skôr kvôli malej Laure, lebo sme nevedeli ako bude na malého reagovať. Bolelo ma veľmi šitie, tak mi to prišlo vhod. Ale teraz je to už v pohodke, ak mi neplačú obe deti naraz, tak je dobre, tiež všeličo stíham 🙂. A ešte som chcela, zaza krásny svetrík si malému uplietla, to je tá samovzorovacia vlna? Kde si ju kúpila? Tvoj Mišulko je krásny chlapček, fakt je už veliký 🙂

roxy_1
8. feb 2010

ahoj holky

evca sudokrem pouzivam i ja je bezvadny 😉 rybilku jsme meli v kufriku z nemocnice odtud mam i ten sudocrem...

nas maly zatim spinka v zavinovacce je v ni prakticky cely den,chtela bych ho v ni nechat co nejdele,prijde mi jeste takovy krehky,v zavinovacce je stabilnejsi,asi to bude problem az bude spavat bez ni,parkrat jsem jej spiciho prenasela do postylky bez zavinovacky a lehce se probral,kdyz je v ni spi jak dudek... 😒 ale asi to bude na zvyku 😉

gucz gratuluji sestre k malickemu a tobe ze jsi teta 🙂

jinak my mame vigantol 1 kapka kazdy den a kanavit 1 kapka 1x tydne a po mesici 1x mesicne do pul roku...

koupila jsem si odsavacku a sterilni sacky na mlicko do mrazaku a odsavam kazdy den 150ml abychom meli neco malo do zasoby,celkem to jde dobre,za 10-15 minut to mam naplnene...takze by me zajimalo kolik toho maly za tech 10 minut vypije ale asi to nebude tolik protoze si obcas odpocine a pokracuje v sacim maratonu dal 😀

s tema tesco plenkama jste me mile prekvapily protoze jeste minuly rok mi je znami ukazovali a byly vazne jen na jedno rozlepeni...no mozna je taky zkusime,ale zatim mame velkou zasobu pampersek.po navratu z porodnice jsem mela doma nachystano pres 7baliku pampersek po 108ks a jedny huggies taky velke baleni... 😅

roxy_1
8. feb 2010

tady tohle jsou ty sacky na mlicko dobra vec 🙂 http://www.reercz.cz/odsavacky-materskeho-mleka...

gucz
8. feb 2010

roxy díky za gratuláciu 🙂
ja keď som si pri malej odstrekovala mliečko, tiež som dávala j do mrazáka. Ja som to však mrazila v klasických pohárikoch od detskej výživy (tie čo majú viečko na opätovné zaváranie, nie tie ako od hipp). Tie poháriky sa mi osvedčili, dobre sa to umývalo, vždy som to šupla aj do sterilizátora od aventu a používala som ich stále dookola. Teraz v nich mám zavarenú jabĺčkovú výživu.

roxy len nezabudni, že materské mliečko zmrazené je použiteľné len 3 mesiace od zmrazenia.

roxy_1
8. feb 2010

gucz aj to mi kamoska rikala ze do poharku od vyzivy to jde 🙂 ja cetla ze prej mlicko muze byt zamrazene az 6 mesicu tak to jsem z toho jelen 😅

bebel
8. feb 2010

Roxy: len 3 mesiace je použiteľné zamrazené.Chladené len 48 hod. 😉 Ja som dnes 1. x dala malej z fľašky moje mlieko so svňtojánskym chlebom a ona to hneď na počkanie zblajzla... som čumela jak puk. Absolútne bez problémov. Bruno odmietal cumeľ aj fľašku. Biba evidentne len cumeľ. 😎 Týmto pádom sa mi otvára kopec možností do budúcna ...hehe 😀
Ja odsávam a skladujem do VIA systém pohárikov od Aventu. Aj keď odsávačku a fľašky máme MAM.

Vigantol a kanavit máme užívať tak ako Roxy.

Ketkous: ja malú aj viažem na noc do zavinovačky, ale cez deň len balím zavinovane do tenkých dek. 😉
Alikaa neskôr budeme používať spacie vaky. 😵

drobec123
autor
8. feb 2010

bebel, kolko ti stiahla na jeden krat ? ja to chcem tiez vyskusat a budem potrebovat to aj realne vyuzit buduci tyzden, len netusim kolko si tak vytiahne na jedno papanie aby bola syta !
straaasne sa potesim ked to bude fungovat aj u nas, to bude sveta zit! idem dnes kupit flasku s cumlikom, vobec som sa nepripravovala na takuto moznost, tak nie som zasobena .... snas kupim spravnu velkost 🙂
a este otazka s akym svatojanskym chlebom ??? 🙂

Vigantol a kanavit užívame tak ako Roxy a Bebel

roxy_1
8. feb 2010

bebel taky by me zajimalo kolik mala stahla na poprve... 🙂 jsem zvedava jak to bude fungovat u nas 🙂

roxy_1
8. feb 2010

jo a bebel zapomela jsem ti pochvalit fotky,jsou uuuuzasneeee 😵 😵 😵 nejvic se mi libi jak jste tam spolu ta cernobila....nadhera,chtela bych s malym taky neco nafotit ale asi az bude krapet vetsi tak ve 3 mesicich 🙂

gucz
8. feb 2010
bebel
8. feb 2010

Ja som malej zarobila do fľašky len 60 ml s Nutritonom= svätojánsky chlieb- na zahustenie, aby mlieko tak nevygrckala.Potom som ju ešte normálne nakojila. Ja tipujem, že na 1 nakojenie vytiahne min. 150 ml. Z takého polomňkkého prsa som vytiahla paralelne počas kojenia sa malej z toho 2. v pohode 100 ml.

A ďakujeme....Dita Fiebigová je skvelá fotografka a hrozne milá baba ako človek. Na jar alebo v lete plánujeme ďalšie exteriérové fotky celá family, lebo chlapci trošku žiarlili, že sa tentokrát fotenia nezúčastnili . 😀 A možno budeme neskôr s Bibčou u nej ešte pózovať pre ilustračné marketingové foto do Mama a ja 😉

bebel
8. feb 2010

Drobec a v pôrodnici si nedostala fľašku?
Ja som tiež nič nekupovala predom, len keď mi nabehlo mlieko v pôrodnici a chcela som im pre novorodenecké odsať, nebola k dispo voľná odsávačka a ručne ma to odsávať rozhodne nebavilo.
Tak som zaúlohovala mangela kúpou buď medela mini electric alebo Avent isis a on riniesol MAM aj s 2 fľaškami v balení. V tom baby boxe sme mali AVENT fľašu a v boxe od poisťovne Dôvera zase Tomyteppee(alebo tak nejak sa to volá).

minitrouble
8. feb 2010

bebel u nas napodobne - vcera som to simi dala vo flasi lebo ma to uz nebavilo lyzickou a dala som jej tych 60ml a scucla to ani neviem ako a potom este riadna tahala z prsnika - tak fakt netusim kolko si to dieta dokaze vytiahnut lebo tych 60ml vypila jak jednohubku pomaly jednym dychom 😀 😀
drobec - ten svatojansky chlieb je ten nutriton co som aj dnes spominala - my to davame 1x denne vzdy vecer - mozno by sme mohli aj castejsie ale cez den si ju viem aj napolohovat ale vecer to byva u nej najhorsie
bebel my sme v balicku flasu nemali - my sme dostali ten Avent poharik na mlieko - ja inak mlieko davam do klasickych flasiek pre deti - lebo nemam teraz doma nic ine a mam kopec prazdnych flias aj po romanke - vyhoda je ze potom na to staci dat dudel a moze to simi rovno pit 😀

zuzujan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzujan
8. feb 2010

inak sacky na zmrazovanie materskeho mlieka kupite aj v tescu za cca 3 EUR a je ich tam asi 50 ks....

bebel
8. feb 2010

Baby z PK plánujete chodiť potom na babyplávanie do MOKO? http://www.moko.sk/
My sa chystáme neviem, či dovolia začať v apríly alebo až v máji, tak by sme boli radi, keby sme tam mali parťákov. 😉 Poznáme ich a boli sme tam s Brunom spokojní.
Inak aj v TT si chvália toto http://www.klubkvapka.sk/, majú slanú vodu, ale plávanie je len 1 x týždenne.
Je to o niečo lacnejšie....ale podľa mňa to potom nemá taký efekt. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre