Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

krpuch
20. feb 2010

ja som si to zvysenie vybavila minuly tyzden...hlavne, ze som to riesila davnejsie cez telefon a tetusky ma nepochopili, tak povedali, ze to sa neda...ale teraz som bola osobne a uz zrazu to ide. takze v marci doplatia aj za januar... 🙂
ives ak je to kasicka?

ives77
20. feb 2010

je to ryžová instantná krupisa od nestlé ja som ju kúpila u nás v CBA le majú to všade je tam že je to od 4.mes ale to je čo sa týka kaše vy s toho dáte len jednu alebo dve lyžičky na také husté mliečko to už zbadáte samé proste aby to bábo vedelo vitiahnut ale cumel musí byť ten s tou väčšou dierkou ja som mu aj teraz urobila a už spokojne odfukuje okúpaný napapaný som zvedavá dokedy vadrží spať dnes a zajtra vám dám vedieť.
krpuch bola si na socke?a čo mi ktomu treba?

donnama
20. feb 2010

Ahojte môžem sa k Vám pridáť? 😵

lopezka
20. feb 2010

ahojte 😅
my sme na navsteve u svokrovcov....svokra ma 50-ku 😉 ....prvykrat sme v takom velkom dave ludi,...sice len 20, ale aj tak som sa bala, ako to timi zvladne a ci nebude ohucana, opozerana a tak 😎 ale chvalabohu nemala problem ......my sme sedeli pri stole a ona na gauci v perinke si pekne spala.....dokonca zvladla pocuvat aj hru na harmonike a spev a kludne si spinkala 😀 ....no ale kedze sa tomu neda stisit zvuk a uz som toho mala dost aj ja 😀 .....odisli sme hore na poschodie do izby mm a sme radsej tu.....a ten spev pocut este aj sem 😖 😠
napapala sa a spinka, takze dnes bude mat trosku posunuty rezim, lebo takto skoro spavat nechodime, ale nevadi.....hlavne ze zvladla oslavu a kopec ludi okolo seba bez ujmy na zdravi ....tak nech si teraz kludne spinka 😉 inak ani moja si v noci neodgrgava, lebo sa napapa a spinka dalej .....prebalujem tak po 5-6 hodinach od posledneho prebalenia......ale nie pri kazdom papani ..... nerada ju prebalujem a polobudim ....ale zase ona ma po hentakom case 200 kilovu plienku 😀 tak mi je to luto ju v tom nechavat 😠
stava sa mi dost casto v poslednej dobe, ze vecer velmi tazko zaspava 😖 ....pritom vidno na nej, jaka je unavena, klipka ocami....ale proste xena bojovnicka 😀 s necim stale bojuje 😠 takze nefunguje pritulenie a polaskanie, ale poriadny vyprask 😀 😀 😀 ( jemne potlapkavanie po plienke v pravidelnych intervaloch 😀 ) a zaspi v sekunde 😎 😀 normalne nechapem, jaku masochistku to doma mame 😅
odgrgavanie mi niekedy nefunguje tak ze na pleci, ale lahnem si na postel, dam si na seba na hrud plienku a timi si polozim tvarou dolu, podoprie sa rucickami a dviha si hlavicku .....vtedy grga zarucene 😀 chvalabohu 😉

wero, s tym rezimom .... ja ani neviem, ako sa nam to podarilo 😉 proste cez den mame vnutri svetlo, aj ked spinka, mame zapnute radio alebo telku a normalne sa rozpravame nahlas.....a v noci je u nas ticho a tma 😎 a tak si to timi zauzivala a zatim to chvalabohu funguje, comu som rada 😉

zazalienka
20. feb 2010

donnama vitaj a pridaj sa... každá rada dobrá 😉

tak už aj náš Miško kolikuje.. plakal tak hrozne, žeja som plakala s ním.. aj včera večer aj dnes..bruško tvrdé jak kameň, espumisan nezaberá, tak zajtra skúsim sab simplex kúpiť.. pomohla jedine rúrka aby mu uvoľnila bruško..

donnama
20. feb 2010

zazalienka Ďakujeeeem 🙂

bebel
20. feb 2010

Ives :zvýšený rodičovský príspevok na UPSVARe si budeme vybavovať až po pol roku vyplácania materskej dávky, ktorú nám 28/37 týždňov vypláca Sociálna poisťovňa.
A ryžová kaša v ani nie v 2 mesiacoch.. 😕 .......zrejme si vôbec neuvedomuješ ako veľmi zaťažuješ nezrelý tráviaci trakt svojho dieťaťa. 🙄 Detto ako K.a.t.k.a mám názor, že také malé dieťa má nárok na kŕmenie v noci.

Baileysa: tú penu máme tiež na umývanie pokadenej prdelky 😉 s tou dávkovacou pumpičkou je to praktické pre rýchle umytie 1 rukou 😉 .
Podľa tej knihy som sa riadila pri Brunovi...niektoré veci veľmi pomohli a niektoré ho naopak ešte viac rozladili, postupovali sme vylučovacou formou pokus /omyl.

minitrouble
20. feb 2010

ahojte 🙂
ten zvyseni inak podla mna nam ani nebude treba nejak zvlast vybavovat ale automaticky ako poziadame o rodicovsky tak dostaneme ten zvyseni kedze to bude az po 1.1.2010 😉 🙂 ...a pokial nepojdeme hned pracovat tak nam ho automaticky priznaju
my sme ryzovu nestle kasu zacali davat romanke ked mala cca 4.5 mesiaca a to len preto ze nam nepriberala a tak nam lekarka povedala ze mame zacat s kasou a prikrmamy skor ze mozno sa na to chyti ...takze asi by som to skor ani nedavala lebo uz aj tych 4.5 mesiaca je pre kojene deti dost skoro 😉 🙂 ale na kasi pisu ze od 4mesiacov tak asi vedia preco 🙂

gucz
21. feb 2010

Dobré ránko

mne sa tiež zdá priskoro prikrmovať bábätko kašou (prípadne zahusteným mliekom) na noc... ja som akosi rátala s tým, že sa riadne dlho nevyspím poriadne, tak to ani neriešim. Túto noc sme boli hore od jednej do štvrtej, malinký bol nepokojný no a o šiestej vstala malá, tak bolo dospané, ale to treba len vydržať, s pribúdajúcimi mesiacmi to bude lepšie 🙂 (i keĎ Laura sa sem tam zobudí v noci dodnes)

minitrouble
21. feb 2010

bebel - ako si to tak citam ten clanok co si dala, tak ma tam zaujalo jedno - ze detom do roka nedavat zmrzlinu - si poviete ze a kto by dal ze? ...nooo a sme boli minule leto v chorvatsku a tam vecer vsetci hromadne chodili na zmrzku a raz sa tak oproti nam vali rodinka s detmi a matka na rukach asi tak 4-5mesacne babo - ona v ruke zmrzlinu a striedavo ju olyzovala ona a davala tomu babatku !!! ....vam poviem ze to uz aj moj muz co teda je schopny supnut rocnemu decku parok a klobasu tak bol z toho zhrozeny 😎 😀 😀

marushka
21. feb 2010

ajojte maminy,
peknú nedeľu vám prajem... 😉

už máme asi po viróze, klopyklop 😉 momentálne fičím v kuchyni a potom ideme do BA.

Takže len v rýchlosti:
dadulka - úprimnú sústrasť 😢

baileysa - aj ja používam tú penu, super vecička, už máme doma tri, lebo si kupujem od bioclinu masť a copresy na bradavky a stále to predávajú s tým 😉 😉 😉

donnama - vitaj 😉

a tie kaše - 😲 😲 😲 no, ja len kukám, dvojmesačné bábo? plne súhlasím s názorom, že nielenže to výrazne zaťažuje tráviaci trakt, ale ako píše gucz - veď je to mimi a má sa v noci kŕmiť, 😉 😉 😉

minitrouble
21. feb 2010

ozaj aj my dadulke -uprimnu sustrast 😒
a tiez donnama - vitaj 😉 🙂

ozaj musim sa pochvalit 😀 - vcera sme kupili novy kocik 😵 😵 Phil&Teds Vibe 😵 😵 tak uz sa tesim ked ho vytiahneme von 😀

slovakia80
21. feb 2010

Ahojte,

tak my sme sa tuto noc budili kazde dve hodky,ale mojou vinou 😠 .urobila som taku hlupost,ze az.vcera na obed som si dala lasane a malinkej to v brusku riadne narobilo neplechu 😝 .aj mne,lebo nic take nejem len dietne,az som par krat bola na wc z toho.no co ja nic,ale mala.poviem vam bol to iny plac aky mavame,ziedne pucenie nic,len plac a potom kaka. 😲
ale prezili sme,teraz dospava.nam tu vychadza slniecko,tak dufam,ze nam bude lepsie,mame totiz na plane navstevu a prechadzku.my tiez ked ideme von a davam jej ciapku tak sa jej to velmi nepaci,ako tu uz niekto pisal,ale sup do fusaka a je v poho 😀
katka:niesme priamo z presova

prajeme peknucky den a spokojne deticky 😵

katka22r
21. feb 2010

ako sa prejavuju koliky?

olienka12
21. feb 2010

boze vy robite vedu zo vsetkeho asi, nas krmili sunarom a krupicou a sme tu... mna ako 2mesacnu prababka napchala haluskami a nic sa mi nestalo... ked to malemu nerobi zle,tak co okolo toho tolko spekulovat...
Kamoska od 3mesiaca zacala davat mrkvicku,zemiak,banan kiwi,mandarinku, polievku na flasu a maly je uzastny mimochodom teraz ma rok a je to silne a zdrave babo za cely rok nebol ani raz chory,takze neodsudzujte kazda mamina robi pre svoje dieta to co si mysli,ze je najlepsie a kolko ludi tolko nazorov...

zazalienka
21. feb 2010

ahojte, kočky ako mám dávkovať sab simplex? espumisan nám nezaberá, malý má koliku a nemám čas to hľadať.. vopred ďakujem..

olienka12
21. feb 2010

zaza v pribalovom letaku to nie je?

donnama
21. feb 2010

marushka

minitrouble Ďakujem za privítanie 😵
Ja som momentálne sama doma decka sa naobedovali a šli von Barborka vzala Martinku a Tomiho a chlapci šli zo psom muž je v práci tak si užívam chvíľu ticha 😵 😀

zazalienka
21. feb 2010

olienka je, ale zdá sa mi to veľa.. a nemám s tým skúsenosti.. napr. v espumisane v návode je 25 kvapiek a nič viac.. ani či pri každom krmení, len 25 kvapiek pre kojencov.. tak som dávala raz denne a v lekárni mi dnes povedala že to pri každom kŕmení.. ani boh sa v tom nevyzná..

donnama tak to máš aspoň chvíľu pokoj pri toľkých deťoch.. my za chvíľku tiež vyrážame na prechádzku, zhltneme obed, keď sa malý herec zobudí, napapá a ideme..

olienka12
21. feb 2010

zaza mne mi dr.povedala 4kvapky pri kazdom papani alebo 10 2xdenne

katka22r
21. feb 2010

ignoracia je tu fakt dobra...oli suhlasim s tebou,aj moja suseda davala od 4 mesiaca malemu zemiaciky a je neho krasny rocny chlapcek

minitrouble
21. feb 2010

katka - nam sa simi puci - uplne sa kruti cela - a ked jej skrcim nozicky tak prdka (kedze romi to nerobila tak som usudila ze ma problemy s bruskom 😉 🙂 )
a sorry boli sme plavat tak az teraz som si precitala tvoju otazku 😉
inak my sme davali espumisan 1x denne 25 kvapiek tiez a zaberal len tak cca do druheho rana a potom zase mala bolesti bruska - teraz sme skusili tu bio gaia a zda sa ze pomaha - tak uvidime - minimalne kakanie sa upravilo 😉

antoniab
21. feb 2010

ahoj
zaza mi davame sab simplex 3x15kvapiek rano poobede a vecer a pri ostatnich papaniech tak 4az8kvapiek to uz vidim podla malej aky ma den 😉 na zaciatku tiez nezaberal az ked som zacala davat viac tak zacal ale mne to odporucila aj detska 😉 a tiez davam biogaia

inak tu biogaiu neodsudzujete ta sa ma tiez davat az od 3mesiaca a suhlasim z nazorom oli ja som od druheho tyzdna bola na sunare a som zdrava ako buk a krupicu mi mamina tiez davala nanoc a niesom ani obezna kazda mamina robi to naj pre svoje babo
spokojna mamincka spokojne babo spokojne babo spokojna mamicka 🙂

zucana
21. feb 2010

baby hodte mi pls link na to lehatko...a je aj vybracne?dikes 😉

krpuch
21. feb 2010

a to tu ryzovu kasicku davate aj tie co kojite bez prikrmovania alebo? 🙂

roxy_1
21. feb 2010

ahojte

zucana je to tohle http://www.nejlevnejsihrackarna.cz/fisher-price... jinak mam ho nafocene v albicku tak mrkni 😉

dadulka uprimnou soustrast,babicce asi bylo smutno po dedovi,aspon nebude sama a je zase s nim... 😔

my se pred chvilkou vratili z prochazky,je u nas nadherne slunecno,maly se doma nakrmil a zase spi 🙂

tehulienka77
21. feb 2010

Ahojte, chcela by som sa spytat, ako sa pouziva rektalna trubicka. Ako hlboko sa musi zaviest a z ktoreho konca, nakolko z jednej strany je hrubsia, z druhej je tensia s otvorom. Dakujem.

zucana
21. feb 2010

roxy dik moc...malinky je tam zlaty...
a guz este nejake ine mala...?

katka.carska
21. feb 2010

neda mi to nenapisat...
pisete tu o kasi pre taketo male babatka - dufam, ze to nemyslite vazne, alebo je to len rada starych mam ? Tak potom na nu rychlo zabudnime. Mozno sa to neprejavi hned, o rok ci o dva, ale snad nechce ziadna z nas riskovat, ze drobcovi dopomoze k obezite ci nejakej alergii v dospelosti. a vtedy naozaj nikoho nenapadne, ze to zacalo prave tou "neskodnou kasou".
myslim si, ze nie je len vecou matky co dava svojmu babatku - ved preco sa lekarka ako prvu vec v poradni pyta "A cim krmite?"

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre