Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

minitrouble
6. mar 2010

minix - ja sice manducu nemam ale vseobecne je to povazovany za najlepsi nosic pre deticky a ak by sa moje dieta rado nosilo tak nevaham a kupim to ale moje deti su spokojne zatial v kociku takze som to nemusela riesit ...akurat pri romi som kupila klokanku a ta mi bola na prd a ani sa jej uz neviem zbavit kedze teraz kazdy kupuje uz len satky a nosice 😝 😎 😀
ale tak nevadi pre pripad nudze ked budem niekedy naaahodou raz potrebovat odniest dieta v niecom tak oprasim a vytiahnem aj to 😅 😅
inak nam sa uz simi tyzden pretaca z bruska na chrbatik a na gauci uz ju nemozeme nechat lezat lebo hned je na kraji ...kokos normalne pri tych 2och detoch ani neviem ako nam to rychlo ubehlo 😎 ...boooze uz tahame 3ti mesiac a ak bude ako romanka tak za 2-3 mesiace nam uz bude lozit po byte 😀 😀

gucz
6. mar 2010

baby ja som to tiež už pozerala tie nosiče, tá manduca sa mi tiež moc páči. Škoda len, že nepoznám nikoho kto ju má, že by som si ju vyskúšala.

Vám chcú byť deti na brušku? Miškovi sa zatiaľ táto poloha nepáči, hneď začne plakať až je brontový. Jemu sa páči na rukách, v lehátku (to ho hojdám sem tam nohou), alebo v kočíku. V postieľke býva len cez noc. Túto noc krásne spinkal celú v postieľke, začala som ho v noci kojiť posediačky, lebo som vždy zaspala skôr ako on. Tak to som nezaspala a dala som ho zakaždým aj odgrgnúť, tak sa vôbec potom nemrvil.

zazalienka
6. mar 2010

Ahojte, som dala nejaké foto ..

náš malý je najradšej na pleci a kuká kade tade.. inak sa mrví, potrebuje sa pozerať okolo seba a mať výhľad.. doma je hrozne nepokojný, akoby nervózny.. včera sme boli u dedka v Šintave, tam sa kúri v chalupe akoby nemal dosť plynu a malý tam prespal poobede 3 hodiny v kuse a bol kľudný.. tak vetráme o sto dvesto.. aj keď ja rada teplúčko..
v noci tiež kojím posediačky lebo som ako v kóme a asi by som ho zadusila..
malý je na brušku len chvíľu, pokuká a potom sa prevalí na chrbát...

bebel
6. mar 2010

Minix. mne Red castle sport vyhovuje pretože s ním môžem bez problémov kojiť aj po stojačky počas chôdze a nikto si to ani nevšimne. 😉 Je to umožnené systémom konštrukcie..pričom nemusíš dieťa ani vyvliekať (ty si prehodíš remenec na 2. rameno )a pekne si ho prehodíš z 1 prsa na druhé.
Rozdiel medzi manducou a red castle nosičom je v tom, že manduca ti drží dieťa buď vpredu tvárou k tebe alebo na chrbte, ale zaťažuje rovnomerne obe ramená.
Red castle je len na 1 rameno a hlavná nosnosť je uchytená na bedrách,teda páse. A väčšie dieťa môžeš nosiť pohodlne na boku, aby ti nezavadzali jeho nohy pri chôdzi.
+ má nastaviteľnú odnímateľnú opierku hlavičky, ktorá chráni proti nepriazni počasia a poskytuje aj tieň, aj súkromie, keď kojíš.
A môžeš ešte v neskoršom veku dieťa nosiť aj tvárou von. 😉
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
a vo 4 baby na Dunajskej ho majú teraz v akcii za 63 eur
http://www.forbaby.sk/doplnky.php?id=8&product=112

Mne príde red castle sport zatiaľ najvariabelnejší nosič, preto som sa preň znovu rozhodla. 😉

a K.a.t.k.a včera som si v TT Bambini nechala predviesť naživo Quinny Senzz a som nadšená.
Myslím, že si ho ešte poriadim až bude Biba väčšia, bude behať,ale bude ešte chcieť spávať vonku cez obed .

antoniab
6. mar 2010

ahojte

jej bebel ten nosic vizera dobre ale ja ten co dala guz tak ste mi dali chrobaka do hlavy uvazujem nad niecim lebo do vacsiny obchodu sa tu s kocikom nemoze 😠 tak s nosicom by to bolo ok len dufam ze sa to malej bude pacit 😒

olienka12
6. mar 2010

bebel chcem sa spytat do kolkych kg sa da realne dieta nosit v red castle? pisu,ze 12.
Mame satku ale uvazujem o niecom na tury a velke krosna mi pridu pre take male babo este moc...tie az buduci rok kupime. a este ako je to s vetranim s red castle, nepotis sa pod tym moc? lebo satka je v tomto nevyhodna...

krpuch
6. mar 2010

teraz ste aj mne zasadili chrobaka do hlavy 🙂

minitrouble
6. mar 2010

Bebel - hej? dobry je? kurnik na ten quinny senzz uz slintam od jesene minuleho roka 😝 😎

bebel
6. mar 2010

Oli ja som Bruna nosila v Red castle asi do 10 mesiacov...on mal cca 10 kg. To už mi nebolo veľmi pohodlné nosenie s pripnutím na 1 plece a radšej som ho nosila v šatke (tú som striedala ) a do hôr potom v krosnách
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
Keď je dieťa ťažšie je ohľaduplnejšie voči vášmu telu a chrbtici zaťažiť obe ramená a bedrá rovnako.
V šatke som nemohla striedať prsia pri kojení bez vyrušenia a zmeny polohy dieťaťa.
A aj to uväzovanie nie je ani zďaleka tak rýchle ako keď som krpca šupla do nosiča.
Ale zase na 2. strane som ho mohla aj so šatkou spiaceho uložiť do kočíka.zatiaľčo z nosiča to už také ideálne nebolo. Ja som obe používala na uspatie cez deň a následne, keď bol dobre odgrgnutý a vygrcnutý a uspatý mohol byť opatrne položený do kočíka. Preto mám s nosičmi celkom bohaté skúsenosti. Bruno bol klokan.
K vetraniu......je to vzdušné a materiál tej klokanky je taký perforovaný, aby sa v ňom bábo nepotilo.
Ty sa nepotíš skoro vôbec, lebo máš len 1 pás okolo drieku a 1 cez plece a dieťa sa opiera len trochu o tvoje brucho prípadne bok.
Minitrouble...páči sa mi, je prekvapivo skladný a praktický, super sa ovláda, dobre vyzerá, je veľmi široký/pohodlný aj pre veľké dieťa a otvorený...teda nie je veľmi krytý, čo môže niekomu prekážať.

minix
6. mar 2010

Mne sa celkovo pacia quinny, uz len ked som videla, ake su skladne aj do auta😉
Bel, ja ti neviem, mne sa zda dost otvoreny, taky kocik do nakupnych centier, ako je to s nim v zime?

bebel
6. mar 2010

To je kočík pre väčšie dieťa, tak minimálne od roka , roka a pol...na presuny.
A v zime doň dáš poriadny fusak- vďaka jeho šírke tam v pohode zmestíš aj veľké dieťa vo veľkom fusaku.
A chodiace deti musíš naobliekať,aby im nebolo zima, keď behajú.
Do koča sadnú potom až sú unavené a nepotrebujú už takú bariéru vďaka oblečeniu a fusak alebo deka stačí.
+ tieto staršie deti chcú vidieť a mať prehľad o všetkom dianí okolo aj z kočíka, takže tá otvorenosť môže byť pre ne vyhovujúca.

minitrouble
7. mar 2010

minix ...my sme napriklad vozili romi tento rok cez tie najvacsie zimy len na tom pridavnom sedatko a az neskor sme kupili ten surodenecky kocik - a na tom pridavnom sedatku nemala ani len fusak ani deku lebo to nebolo mozne tam nejak zachytit a v pohode a to fakt bolo -5 ....normalne mala hrube oteplovacky a pod ne som ju teplo naobliekala a ani raz neochorela ani nic 😉 ..cize fakt uz pre deti co behaju to uplne postacuje

ale tak ci tak ja mam skusenosti s tym ze my sme mali vzdy minimalne 2 kociky - jeden letny a jeden zimny ..kazdy mal svoje vyhody pre to konkretne rocne obdobie - letny ze bol lahucky lebo v lete sa castejsie clovek bali a presuva a mal super posuvnu strechu aby sme nemuseli traposit so slnecnikom a ten zimny zase aby bol mohnutnejsi aby sa s nim dobre chodilo v kazdom pocasi a terene a najma aby bol siroky a dalo sa don narvat fusak+deka

zial uz sme s tym skoncili asi ☹ ....teda stale mame doma 3 kociky ale pouzivat mozeme aj tak len ten surodenecky ...normalne mi je aj luto za tym ze nas uzasny quinny sedi v kute a novy maxi cosi mura sa oprasi len ked ideme k babke a ta s nim trosku pokocikuje 😒

minix
7. mar 2010

ja si brusim takisto zuby na quinny, ale este mame cas....nasa inglesina magnum sluzi viac nez dobre 🙂)

som sa zasmiala....ze traposili so slnecnikom..🙂

katka22r
7. mar 2010

ahoj kocky ako sa mate?my celkom malicka nam za mesiac pribrala 900g 🙂a to ju iba kojim,ziadne um

no ale pisem vam preto ze ci neviete niektora ako to je ze pokial som na MD a koncom marca mi konci zmluva v praci ci to musim niekde nahlasit napr.na socialke a ako mi potom tu matersku vypocitaju dakujem,mozte aj do ip

minitrouble
7. mar 2010

minix no ono je to fakt na nervy so slnecnikom - lebo chces aby na dieta nesvietilo slnko a ja ked je vonku pekne tak doma neobsedim a slnko prazi a tak ked sme ju chceli mat zakrytu tak sme museli mat slnecnik (kukni do albumu kocikove manie) ...no ale ked fukol vietor tak slnecnik automaticky cely vyvratilo 😠 😀 potom sme to museil vkuse natacat podla toho ako svietilo slnko ....ako jasne je to super pomocka ale obcas clovek ide z toho d.bnut ...fakt je lepsie na leto kocik ktory ma posuvnu striesku a vies si ju regulovat podla potreby 😉 😵 ..prave sme taky predali co sme mali - ten mal namakanu striesku ale toto leto budeme mat tento surodenecky a buduce leto uz mozno bude v praci a bude nam kocikna prd 🙂

katka - netusim neporadim 😖

baileysa
7. mar 2010

ahojky,

u nás je zima, brrrr...

čítam, že riesite nosenie, ja som akurát včera prvýkrát zinku dala do satky a sa jej páčilo, zaspala do pár minút, tak sa teším, keď už môžme ísť so satkou von...

vo všeobecnosti sa klokanky na nosenie moc neodporucaju, tak ak chcete dlhšie nosiť a častejšie nosiť, odporúčam nejaký ergonomicky nosič, buď manducu alebo ergo, alebo sú ešte iné možnosti, ale tieto sú asi najlepšie... medzi manducou a ergom sú malicke rozdiely, mne osobne viac vyhovovalo ergo, manduca sa mi zdá, že má taký "ženský" strih, je jemnejsie tvarovana, a kedže u nás chcel nosiť aj muž, tak sme vybrali ergo... Manduca má oproti ergu aj jemnejsi materiál, ale my sme kupovali z organickej bavlny a to je tiež jemnucke... ja do 18 kíl, takze gretku v ňom budeme nosiť aj toto leto a zinku v satke...

Katka, podľa mna sa to výšky materskej netýka, tu ti ratali z toho príjmu pred a ten sa nezmenil, rodičovský po pól roku budeme mat všetky rovnaký, takze vtedy to tiež bude jedno... Ale na úrad práce by som to pre istotu nahlasila... no a keby si pokračovala z rodičovskej na ďalšiu materskú, tak nebudeš mat nárok na materské, aspoň tak si to myslím, kedže budeš evidovana ako nezamestnaná...

olienka12
7. mar 2010

katka ja by som na tvojom mieste skocila na socialku opytat sa,lebo asi budes musiet davat prihlasku aby ti platila socialka peniaze do dochodku, lebo do pol roka ti to ide zo zamestnania a potom to prebera socialka ale pokial sa ukonci prac.pomer,tak prechadzas na socialku. ale zasa neviem,ci tam nie je nejaka ochranna doba ako pri PN...

olienka12
7. mar 2010

bebel dik,asi sa pre neho rozhodnem 🙂

antoniab
7. mar 2010

ahojte
tak mna by zaujimalo aky je rozdiel medzi klokankou a nosicom kedze mne to pride rovnake a este som citala ze tu na konikovi dost burlivu debatu ze to nieje dobre pre deti ze im tam vysia nozicky a ortopedi to nedoporucuju mate niekto nejake negativne skusenosti
najviac sa mi pozdava ten red castle je variabilny skoda len ze je do 10kg no na druhej strane ked babo uz bude chodit tak ... 😒

olienka12
7. mar 2010

tak som objednala red castle 🙂))
antoniab kolko veci neodporucaju ajajaaj dieta dat do sklenej gule a vybalit v 30tke 🙂)))) 10kg dieta uz nebudes nosit v nosici lebo prides o chrbat potom si kupime turisticky nosic bebel davala link na foto pozri si 🙂) ja som potrebovala vyriesit najblizsiu turisticku sezonu to je drobec este malicky do klasickeho nosica turistickeho. Ten red castle mi pride dobra alternativa pre male babo. Satku mame tiez,ale nie je to vetrane a clovek aj babo sa v tom poti,ja to pouzivam ako uspavatko doma ale neviem si predstavit v lete v horucave v tom maleho nosit..
Juuuj uz nech je teplo 😀

minix
7. mar 2010

olienka, ja uz mam red castle tmavomodry doma, manzel bol dnes pon. 🙂 Este sme ho testovali len tak na necisto, malinka v nom visela ako obesenec, musime kuknut cdcko, ze ako na to. 🙂))

olienka12
7. mar 2010

kocky super link na uvazy satiek http://www.nosenideti.cz/napoveda.php?id=uvazy

katka22r
8. mar 2010

ahojte dakujem za rady

gucz
8. mar 2010

Dobré ránko

katka ja Ti neviem poradiť, asi by som tiež zavolala na sociálku, ale myslela som si, že tehotnú a maminu s dieťaťom na materskej nemôžu prepustiť, tak neviem, každopádne tam zavolaj

lopezka
8. mar 2010

dobre ranko 😀
v Ba to vyzera na krasny slnecny den, ale pohlad na teplomer ma nepotesil 😒 .....ak sa neotepli, dnes von nejdeme 😖

baby aj vase deturence chrapkaju ? 😀 mm si robi soufky z nasej Timi, ze pili ako kanadsky drevorubac 😀 😀 😀 .....no ale ma to mat po kom 😀

minix, no kadial ty kocikujes, ked si vonku ? 😅 ....uz sme boli zoparkrat so sisipet popri ramene a tam sme ta nestretli 😠 ....dokonca aj zuzuxx som tam videla, ale nebola som si ista, ci to bola ona.......a bola 😀

pekny den baby vsetkym, kedze mame dnes ten sviatok 😀 😉

sonula656
8. mar 2010

Ahojte mám krásneho synčeka Kristiána,sme tiež januárovi môžem sa pridať?

lopezka
8. mar 2010

Ahoj Sonula,
vitaj....samozrejme mozes 😀

roxy_1
8. mar 2010

ahoj holky 🙂

sonula vitej mezi nami 😉

u nas to taky bylo venku chvilku slunickove a zase je pod mrakem ale ven pujdeme,chodim s kamoskou takze je to hned prijemejsi kdyz si ma clovek s kym pokecat a postezovat 🙂

jinak tato noc byla ze vsech uplne nej,vstavali jsem jen 1x maly usnul po osme vecer a vzbudil se ve 2:45 nakrmila jsem ho,prebalila a spal dal az do 6:30 a to uz jsem s nim vstavala,je to zatim nas rekord 🙂 ale ne kazda noc je skvela,ta pred tim stala za prd spis rano a cely den jsem padala na hubu.. 😠 ale kdyz si vzpomenu jake byly zacatky a jak jsme pokrocili k lepsimu,tak si rikam ze to uz bude jen lepsi a lepsi 😉 😉

tak ja jdu nakrmit prcka a oblekat na prochazku ...
opatrujte se
🙂

minitrouble
8. mar 2010

antoniab - zavisi ako casto chces nosic/klokanku pozuivat ...ak to mienis vyuzit tak na jednej dovolenke, alebo 3-4x na nejaky presun tak je uplne jedno co si kupis - vyberaj potom podla ceny alebo toho co sa ti paci

ak planujes pouzivat casto tak potom si precitaj vsetky tie clanky ze co je zdrave pre dieta aj pre matku....a inak manducu co poznam pouzivaju baby aj pre 3rocne deticky to iste aj satky ...takze podla mna nosic uz potom ani neni potrebny ...ale zase sa v tom az tak nevyznam - moje deti sa radi kocikuju a doma v pohode lezia v postielke, lehatku, ohradke, na deke alebo comkolvek inom - cize my sme nosenie nikdy riesit nemuseli 😉 🙂 tak isto je im jedno v akom su kociku alebo sedacke 😀 😀

katka 22 ...skus napisat tej babe co tu radi s nickom GAPA ;)

katka22r
8. mar 2010

minitroube a kde ju najdem v akej teme?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre