Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

andykca
10. mar 2010

minitrouble noo tak som nic nepovedala resp. nenapisala 😉 a to mala od narodenia? waw aj ja cem xi.....

minitrouble
10. mar 2010

andykca..no da sa povedat ze od narodenie - prvy mesiac bol este taky nie uplne 100% najma teda v noci sa budila obcas aj okolo 1.00 rano tusim ale potom to fakt islo ako hodinky ....
...skoda ze Simi neni taka ista 😎 😀

minitrouble
10. mar 2010

akurat ona je cela taka rezimova a taka ze musi mat to svoje zauzivane a tak ked zmenime prostredie tak automaticky odmieta jest napriklad a ked nahodou nestihneme obed okolo 12tej tak uz potom sa mi nan vykasle ...tak isto ak nespi v tom svojom case ako je zvyknuta tak uz ma potom problem zaspat
ale zase je to super v tom ze padne cca 12.15 na obed a nasa Romi si zobere deky a ide spat sama do izbicky ..co mi kopec kamosiek dodnes zavidi ze ju nemusim uspavat 😉
ale fakt to zavisi na dietatku ...mne sa sice zda ze aj Simi ma naznak svojho rezimu ale neni to ani zdaleka take ako pri romanke
simi papa cca okolo 2-3..potom okolo 5tej...a potom okolo 7-8 ...okolo 7ej sa zvacsa budi a je cca do 8 rano hore a potom znova spinka az do cca 9tej .potom sa napapa a je hore az kym nejdeme von...od 10tej do 13.00 spinka...potom sa napapa a po obede uz len tak podriemkava a o cca 16.00 to zaciiiiiiiiina - bolesti bruska ....a konci to o 20.00 ...spat chodieva zvacsa okolo 22.00
a je to zvacsa kazdy den o tom istom s minimalnymi odchylkami
akurat tak neni ta 3hodinova pravidelnost

krpuch
10. mar 2010

minix..urologicky caj v tehotenstve nie je zakazany, mne ho kazal pit gynekolog, lebo som mala problemy.
nas tiez spinka v postielke a ked rano priatel odchadza do prace, tak si ho dam do jeho postele 🙂 , ale to spinkame uz len akoze, lebo maly mrnci...

zazalienka
10. mar 2010

kočky dávam malému sab simplex 2 x denne 15 kv... v každej plienke má pomaly nakakané, môže to byť tým? lenže potom je hladný takmer nonstop, lebo sa napapá, za chvíľu vykaká.. nemôžem ísť nikam ďalej od domu na prechádzku , kde nemám po ceste "občerstvovaciu stanicu".. je permanentne hladný, pretože to cez neho len preletí.. a to teda papá dlho, a vytiahne dosť veľa.. až pokým sa sám "neodpojí" tak je prisatý.. len sa bojím že keď nedám kvapky, bude kolika..

zuzuxx
10. mar 2010

zazalienka, mala som podobny problem, mala vypytovala aj 20min po papani.Na prechadzke zacala vrestat a nic nepomahalo, musela som rychlo domov nakojit 😒 Boli dni, ked som kocikovala radsej na balkone 😀
Ale uz to pomaly prechadza, myslim, ze to bol ten rastovy sprint... neboj, urcite to prejde... a pritom my sme ziadne kvapky ani nemali, takze to nemusi byt z nich 😕

zazalienka
10. mar 2010

zuzuxx ďakujem, dúfam, že to čoskoro skončí a vráti do normálu.. lebo neviem naozaj nikam ďalej ísť.. malý len vreští a vreští a pýta jesť.. ale je pravda že má 7 týždňov a do dĺžky plus 10 cm.. uvidím aká bude váha na poradni..
len.. malý vreští tak, že sa až zasekne akoby prestal dýchať, je úplne červený, pusa dokorán a v kŕči.. a to všetko lebo nedostane v sekunde papať..

dana333
10. mar 2010

zazalienka, aj my sme tým prešli, tiež sme si mysleli, že nemôže byť hladná, lebo vkuse kaká a je.... dokolečka- dávala som jej sab simplex a potom začala mať úplne zelenú stolicu, myslela som, že z toho, že pije len predné mlieko, no nebolo to tak, potom sme prešli na infacol a hneď po prvej dávke sa to ešte viac zhoršilo, tak som sa zľakla a vysadila som všetko, malá zo dňa na deň prestala plakať, byť nervózna vkuse pýtať jesť a čo ma najviac potešilo upravuje sa jej aj stolica- už nie je zaká zelená, vodnatá, hlienovitá, a nie je jej tak veľa a často. Usúdila som to isté čo ty, kôli tým kvapkám to cez ňu len prebehlo a preto bola stále nervózna a hladná....Ešte síce raz za čas má koliku, ale prejde to po pár minútach cvičením, chodením, teplým obkladom a netrvá celýdeň ako pri kvapkách. Takže skús na pár dní vysadiť kvapky a uvidíš čo to spraví.

zazalienka
10. mar 2010

ďakujem kočky, viem že ho bude trápiť bruško, ale ten hladný plač proste nemôžem počúvať.. uvidíme čo bude zajtra, teraz som mu už kvapky nedala..

dana333
10. mar 2010

ono aj nám tak malá plakala, že až prestávala dýchať a vyzeralo to, že je hladná no teraz si myslím, že to mohlo byť aj od bolesti ako v nej všetko vrelo a pracovalo, lebo to bolo normálne počuť. Akonáhle so jej dala jesť tak stíchla a papala, lebo vtedy ju nič nebolelo a hlavne ju vtedy nepálila záha čo mala z toho, že často jedla teda hlavne predné mliečko. preto som bola a tom, že je hladná

zazalienka
10. mar 2010

ach bože, keby človek aspoň vedel čo mu je.. ale kvapky už nedostane.. aspoň nie sab simplex.. a to som mu dávala len ráno a večer, nie pri každom papaní..
presne, malý sa prisal a bolo ticho.. napapal, grgol, zaspal..

slovakia80
11. mar 2010

ahojte,
my mame za sebou teda den..
mali sme poradnu,mala pribrala cez kilo,ma uz 6.10kg.dr.nam tentoraz nic na to priberanie nepovedala.narastla 6.5cm od poslednej kontroly.
dr.vycistila ramienko,tym,ze ho prepichla a dezinfikovala.mala trosku plackala,ale to nebolo este nic.
potom som ju poobliekala a isli sa prepichovat uska.mna s mm poslali vonku,mali ste pocut ten krik a plac 😢 no v aute cestou domov spala,chuda tak sa natrapila..
potom okolo piatej sme isli na navstevu,to uz bola mala v pohode,co som sa divila.
inac ockovat nedavame
malej je uz ovela lepsie.ako som nevedela co s nou.zacala som jej davat infacol,ale po troch dnoch sme uplne vysadili,zdalo sa mi,ze este horsie reaguje,v kuse ju krutilo.pomaly sa jej vsetko upravuje,nechrci uz a to bolenie bruska mava len sem-tam,aj rezim ako taky mame.
vytesujeme sa z nej kazdym dnom viac,uz ma dva mesiace a vzdy sa este s mm nevieme na nu vynadivat 😀

adros
11. mar 2010

dobre ránko

tak nám včerajšia poradňa nedopadla nijako, doktorka má celý týždeň dovolenku 😒 Takže aj muž si bral zbytočnene dovolenku, lebo sme na poradni chceli potvrdiť ten papier o dožitíi 28 dni a konečne mal ísť vybaviť tie "miliony" na UPSVaR. 😎 Apropo, môže to vlastne vybaviť muž, keĎ všetky tie papiere sú písané na mŇa? Nebude s tým problém, ak bude mať môj občiansky?

K tej stolici, my tiež máme v poslednej dobe zelenú, hotový špenát, a kakáme tak raz za jeden-dva dni. Tiež berieme Sabsimplex 7kvapiek ráno a večer, to fakt môže byť z toho??? No tuším tiež skúsime vynechať, tak som zvedavá na ten cirkus...

Baby, obávam sa, že s tými mojimi hókusmi-pókusmi so znížením tvorby mlieka som si zapríčinila také zníženie, že ho mám málo 😠 Včera som už bola na nervy z malej kvôli tej zelenej stolici.. som predpokladala, že pije len predné mliečko, že už sa jej nechce ťahať zadné, lebo ona viac-menej len cuckala bradavku, tak som rezignovala, že si proste to zadné odsajem a dám jej z fľaše... lenže prsník bol úplne mákký a nič nešlo odsať ☹ Dnes som zase zahájila striedanie prsnikov, lebo doteraz som kojila vždy 6 hodín z rovnakého. Tak dúfam, že produkcia sa vráti 😉 Ináč s tým kojením to je fakt vysoká škola... ach jo... málo mliečka -problém, veľa mliečka - problém. Ale zatiaľ sa nevzdávame 🙂

adros
11. mar 2010

Ináč podľa váh vašich bábatiek pozerám, že vačšina máte pekných mackov 🙂 Ja som malú vážila doma a máme iba 5000g a to máme 2 mesiace, pri narodení sme mali 3610 g... sa mi to zdá, že akosi málo priberá v porovnaní s vašimi drobcami, tak snáď to bude ok.

A pridala som zopár fotiek do albumu, pre tých, čo Alex nevideli na FB 🙂

weronyca
11. mar 2010

Ahojte.

Adros my mame 4950g a vazili sme pri narodeni 3330g. A lekarka nas vzfy pochvali ako pekne priberame.

Vcera sme boli kupit nosic. Dala som na skusenost bebel. Len som vcera trosken nervacila, lebo mi nesiel nastavit pas cez plece. Nikdy nebol ten znak na rovnakom mieste aj vpredu aj vzadu. A neviem ci je to maleho dlhymi nohami ale ked tam ma tu vlozku nezmesti sa mi tam a ked ju dam prec je to velke. Celkovo mam nejak problem s nastavenim.

adros
11. mar 2010

wero, tak si ma potešíla 🙂 Ináč, ten nosič, čo má bebel, zvažujem kúpiť aj ja, tak len skúšaj, nech mám Ďalšie referncie 🙂)))

dana333
11. mar 2010

adros je som robila presne to čo ty s nadprodukciou, lebo mala mala zelenú stolicu a ja som mala veľa mliečka, no vydržala som to vždy len dva dni, lebo som sa bála že ho znížim na minimum. Našťastie sa tak nestalo a teraz ho má malá akurát. Mne sa to s tou stolicou nezdalo preto, lebo kým som jej nedávala kvapky mala ju ukážkovú a to určite neťahala tak silno ako teraz. Keď som nasadila kvapky pomaličky sa jej začala meniť na zelenú

babush
11. mar 2010

ahojte
tak uz aj my sa trapime s Lejkou s bolestami bruska achjaj 😖 Zacalo to pred 3dnami. Plac jak o dusu a dalsi den presne v ten isty cas to iste. Chudatko moje male. No a fakt, ze tlaci tlaci a nic. Doteraz nemala problem ani s kakanim ani s prdikmi. A to pijem aj kazdy den tie hnusne caje s anyzom a rascou a neviem cim vselicim, len aby si vedela poprdkat. Tak som rozmyslala, ze co som nevhodne zjedla, ale vyzera to, ze nic speci to nebolo. Pomohla trosku rurka. Inak uz nekaka ako predtym,skoro do kazdej plienky ale vlastne cely den nic A vcera aj dnes nadranom sa tak pokakala, ze to bolo vsade. A este k tomu mam pocit, ze ma vypuceny pupok. Takze dnes volam lekarke a pripadne tam s malou dnes skocim....lebo takto sa tu trapime. Ale na pocudovanie mala zacala v noci dost dobre spavat. Potiahne 5-6 hodin..co ma celkom prekvapuje, kedze ju stale kojim.

A este sa podelim o skusenost so satkou. Kupila som Hoppediz satku. Malej sa v nej velmi paci. Okrem toho je pohodlna aj pre mna. Boli sme na navsteve a tam boli male deti, ktore ju neskotocne rozrusovali. Tak v satke bola uplne kludna a prespala tam 3 hodky..tak som rada,ze som ju dokazala takto uchranit pred malymi diablikmi 😀

zuzuxx
11. mar 2010

babush, len ci ju neboli brusko z tych cajov. Moja bola tiez ten pripadne, ze caje na kojenie jej nerobili dobre. Mozno by nebolo zle skusit na den nepit ich, ci sa to nezlepsi...

alikaa
11. mar 2010

Ahojte baby, chcem sa spytat ci mate niektora babatko co ma strasne suchu pokozku, ze ma aj supiny vo vlaskoch. Mne dr. dala taku mast, ze rano mu to mam votriet do vlasov a vecer vycesat. No ale uz mi nepovedala ako dostat tu mast z hlavy. Uz druhy den mu drhnem hlavu rano aj vecer samponikom a ani zasvet ta mast nechce ist prec. Teda stale ma take polepene vlasky a tie supiny co som vycesala ma v nich. Neviete ako sa toho zbavit?

alikaa
11. mar 2010

inak co sa tyka vahy, tak moj malicky mal pri narodeni 2 850 gramov a v pondelok na poradni 5 030 gramov a sestricka mi povedala, nech ho tak casto nekojim, ze strasne pribral... vraj v pol roku ma mat dieta 2x porodnu vahu, cize u nas 5 700 gramov mame mat az o 4 mesiace. Ale nemozem ho nenakojit, ked je hladny...

babush
11. mar 2010

zuzux, tak to ma teda vobec nenapadlo, ze to moze byt z cajikov. Skusim to vynechat par dni, co sa stane. Vdaka za tip 🙂
Inak my uz tiez krasne rozpravame. Take, ze ughh, aah, laa 😀 😀 a potom uz aj do usmevcekov dava tie zvuky a pri tom trepoce nohami a rukami. No krasna je, zjedla by som ju hned 😉

minitrouble
11. mar 2010

Adros - aj my mame len 5100 ale podla mna to je v pohode ...tiez sme mali porodnu hmotnost 3780....cize sme nepribrali tolko co ine deticky ...ale uvidime co nam doki povie 😉 ..podla mne je to v norme 😉

lopezka
11. mar 2010

dobre ranko 😀

Adros, mne tie papiere vsetky povybavoval manzel ...samozrejme ze to moze bez teba ...ono je to tak logicky asi urobene, ze mamina moze byt doma s babom a tato nech vybavuje 😉

nas caka poradna az o tyzden, ale urcite Timi pribera, mne sa uz zda hrozne velka.....teda oproti tomu, co sme priniesli z porodnice 😀 mam dojem, ze mi rastie pred ocami 😀 😀 😀
za posledny tyzden sme uspesne presli z nutrilonu na sunar ....chvalabohu Timi to zvladla.....ziadna zmena v stolici, ci pripadne ine problemy 😅 ...snad sa neskor nic nevyvrbi 😠 😎
rezim ma viacmenej stale rovnaky ....niekedy sa stane, ze jeden den si to trosku posunie, ale potom opat "spadne" do rezimu o 3,6,9,12,15,18 a 20,30 hod. papanie ( tusim ako u minitrouble 😀 ) ....v noci spinka stale priam ukazkovo .....prvy spanok ma dlhy a potom tie 3-hodinove spanky a opat papanie 😅 .....naozaj sa nemam na co stazovat, Timi je uzasne babo ..... place naozaj minimalne ....to vtedy, ak mama nahodou v noci prispi trosku a ono to hned netece do pusy okamzite ako sa prebere 😀 😀 😀 😀 😀
kaka skoro pravidelne kazdy 3.den ....ale ide to uplne lahko ....samozrejme tlaci a snazi sa ....ale vysledok je hotova prazenica 😀 😉

baby, tie koliky mavaju len dojcene deti ? 😠

zazalienka
11. mar 2010

môjmu švagrovi v galante na Všeobecke povedali, že prihlásiť dieťa musí prísť matka.. že otec je v tomto prípade nikto.. si neviete predstaviť čo tam narobil, zrazu to šlo.. malého bol na zdravotke prihlásiť môj muž, úrad práce som si bola vybaviť ja.. a dali sme aj kartičku do zahraničia vystaviť..
prišla poštárka, doniesla malému na meno doporučený list s kartičkou.. tak som jej povedala, že nech vydrží, práve je Miško napapaný, grgne si a príde jej to na chodbu podpísať🙂)))

lopezka
11. mar 2010

zazi, tak u nas v ba chvalabohu manzelov akceptuju uplne samozrejme......moj mm to obehal hned v 1.tyzden ked som dosla z nemocky....a vtedy mi to fakt nehrozilo, ked som kojila kazdu chvilku 😀

inak nasa Timi tento tyzden objavila svoje pasticky a furt si ich cmula....aj ked je napapana 😀

liwka
11. mar 2010

ahoj, maminy, hlasime sa aj my po poradni. za mesiac sme pribrali kilecko a narastli o 8 cm 😀
co sa tyka vybavovaciek, vsetko vybavoval priatel. v zdravotke nerobili ziadne problemy a co sa tyka SP a UPSVAR, tam sme vypisali splnomocnenie, lebo nie sme zobrati a ja kvoli tomu s malou nepojdem 90 km. tie papiere, co treba potvrdit u lekarov mu dali domov a teraz to staci len poslat postou. takze pohodicka, my sme problemy s vybavovanim nemali

marushka
11. mar 2010

ahojte maminy,
tak my sa hlásime po dlhej dobe, nakoľko nám štrajkuje koník 😠

máme sa fajn, malinká je zlatá, zdá sa že priberá, uvidím budúcu stredu, kedy máme poradňu 😉
u nás sa o nejakom extra režime rozprávať nedá, ale máme aké-také náznaky: večer sa ukladá Hany o ôsmej, potom ťahá presne do 2:45, ako hodinky, prebalím ju, nakojím a spinká do takej šiestej-siedmej...potom poskoro každom kojení schrupne slabú hoďku, von chodíme okolo tretej, spinká v kočíku. Bruško ju netrápilo od narodenia, som sa tešila, ale asi tak posledné dva týždne asi preto tak málo pospí cez deň, lebo ju vždy preberie kako a pučí sa o dušu...Ja jej robím len masáže, vyhýbam sa rektálke aj kvapkám a zatiaľ to zvládame 😉 už druhý týždeň na jej reflux používam Ulcogant, zdá sa, že pomohlo,necíti zrejme záhu, je pokojnejšia, predtým naozaj spinkala cez deň tak 20 min...

veľa sa smeje, aj nahlas, tiež "rozpráva", hlavičku krásne drží a zbožňuje Kubka, to je vždy viditeľne nadšená, keď ho vidí 🙂 🙂 🙂

aj u nás komplet papierovú vojnu viedol po úradoch manžel, vďaka mu za to, takže snáď máme všetko v poriadku 😉

neviem kto sa to pýtal, ale ja aj v noci kojím posediačky, vľahu len sem-tam cez deň.v noci sa tomu vyhýbam: ja zažnem svetlo, nech malinká vie, že teraz prebaľujeme, aspoň sa mi popreberá a kŕmim ju tiež pri zažatom svetle
- robím to tak cielene- rada by som sa vyhla kojeniu desaťkrát za noc a uspávaniu prsníkom, kojiť mienim tak dlho, ako jej to bude vyhovovať, ale nech sa z nej nestane absolútna závisláčka, ktorú nedokážem kôli istým návykom neskôr odstaviť- poznám to z okolia ...vstávanie mi ale nevadí, možno by som prijala aj častejšie ju kojiť v noci, ale keď krásne spinká, nebudím ju, aj tak sa to neodporúča, sama sa zobudí, keď je hladná...len po tých šiestich hoďkách sú moje prsia neuveriteľne preplnené... 😉 😉 😉

liwka
11. mar 2010

baby, pezincanky, potrebovala by som poradit. Lekarka nas poslala na sono noziciek do Pezinka a my tam vieme nanajvys, kde je Hypernova a Tesco. dakujem

katka22r
11. mar 2010

ahoj kocky no moja vazi 4400g za mesiac necele kilo pribrala 🙂

no ale chcem sa vas spytat ci nieco davate na jazycek vasim drobcom tie ktore ho maju bielucky....nam dr.povedala na poradni ze mame davat na gazu vodu a sodu bikarbonu a povytierat jazycek myslite ze je to potrebne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre