Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

gucz
19. mar 2010

hurááááá ide kon, baby kde ste?

gucz
19. mar 2010

hmmm nikde nikoho, tak idem hajať 😔

bebel
19. mar 2010

Čaute,
K.a.t.k.a : Bruno je úspešne zaočkovaný, reacia žiadna zatiaľ...ani si nevšimol vpich. 🙂 O 3 mesiace ide na 2. dávku.
btw: volala som do Moka a dohodla sa ...začíname plávať 13.4.2010 🙂 a spravia nám separé skupinku o 5 ks bábätiek 😉 viac v IP

minix
19. mar 2010

ahojte, ockovanie proti kiahnam by zaujimalo aj mna.. 🙂 premyslam nad nim, ze ci ano alebo nie...

bebel, ty si super, snad nam to MOKO vyjde, uz sa tesim!

aronik
20. mar 2010

Ahojte dievcata!
Prepacte, ze sa vam to votriem, no vidim, ze rozoberate kiahne. Moja mala ma 5 tyzdnov a kiahne uspesne za sebou. Dostala to od surodencov. Priebeh bol uplne v pohode, mala asi 8 vyrazok, ziadne teploty, takze som rada, ze to mame za sebou.

lopezka
20. mar 2010

ahojte,
tak konecne som sa sem dostala .... 😀 nejak to tu nefungovalo 😒
viete co nam predvcerom urobila nasa Timi ? 😀 😀 😀 ....mm ju kupal, ja zrazu pridem k nim a pozeram, ze ake spagaty to tam mm dal 😒 ....a to nasa Timi zacala kakat do vody, tak to tam zacalo plavat 😎 pozreli sme sa na seba a do vybuchu 😅 😉 ....asi jej ta teplucka voda nejak napomohla ..........pritom ja vzdy vidim, ked ide kakat, lebo ona sa tak zlato tvari, akoze ako sa trapi a tak 😀 a teraz nic 😀 ...takze vodu vyliat a isli sme kupat znovu 😀 😀 😀

roxy_1
21. mar 2010

Ahoj kocky jdu se pochlubit,vcera jsme se ucili fungovat bez zavinovacky 🙂 celkem nam to jde i to ukladani do postylky,dokonce vcera vecer po koupani a nakrmeni jsem Tobiho ulozila do postylky a on si tam pul hodinky povidal s hrackama a pak kolem 8. vecer usnul,spal az do 4:00 a pak se vzbudil pred 7. ranni takze uplne bajecna noc 😵 😵 mam radost jen at nam to vydrzi 🙂

krpuch
21. mar 2010

k nam vcera prisli z anglicka krstni rodicia, v stredu mame uvitanie a potom oslavu, ktoru sme spojili s narodeninami priatelovej maminy 22.3., kamoskinej malej 23.3. uvitanie 24.3. a priatelovej sestry 25.3., takze bude zabava. 🙂 malinky dostal deku s hrazdickou, tam sa mu zatial nepaci a kolotoc nad postielku, ten som mu 6 krat natocila a zaspinkal. 🙂
noci mame rozne, raz pospinka viac a raz menej hodin. neviem, ci sa nam to niekedy upravi. inak je velmi zlatunky, rozprava, smejka sa a malokedy poplacka...zasadne neplace v noci v postielke. iba cez den. 🙂

gucz
21. mar 2010

Ahojte maminky, kde ste všetky? asi si užívate víkend, že? My sme boli u svokrovcov a malinký takmer celý deň prespal v kočíku vonku. Prišli sme domov, napapal sa a spustil rev, tak som ho dala do zavinovačky a už zasa spí, tak som zvedavá, čo budeme robiť v noci, dúfam, že bude tak pekne spinkať ako spinkal aj vonku.

gucz
21. mar 2010

No a čo máme ešte nové... vo štvrtok som malému objavila v očku červené, tak sme šli radšej v piatok k detskej lekárke a tá nás poslala k očnému, tak má drobec kvapky do očka, praskla mu tam cievka (že to mohlo byť zo zápalu). Malú mi varovala mama, tak som sa stavila aj obchode, že jej kúpim omalovánky a zbadala som tam kolotoč nad postieľku. Nebol drahý a zapáčil sa mi, tak som ho malému kúpila. Vééééľmi sa mu páči, s mackami sa aj porozprával, aj výskal ako sa na nich usmieval 🙂

gucz
21. mar 2010

hodím fotku do albumu, chcela som hodiť foto do príspevku, ale nedarí sa mi to

gucz
21. mar 2010

a už sa mi to podarilo 🙂

zazalienka
21. mar 2010

Ahojte, my sme víkendili sami, tatino bol pracovne v Humennom, tak som sa včera odlifrovala k našim na "vidiek".. malý prespal vonku pol dňa, potom sa ukázal ako vie kričať a cestou domov si zasa v aute so mnou pokecal.. no úžasný.. ale kričať vie.. o týždeň krstíme, tak som zvedavá, či tie svoje hlasivky ukáže alebo to zvládneme aj bez kriku🙂))

ja neviem, čo s tým kojením mám robiť..mlieka dosť, ale Miško papá takmer každú hodinu, snažím sa mu to naťahovať na min. dve hoďky, ale nie vždy sa to dá.. keď ho prepadne hlad, tak to je kriku.. väčšinou ako sa zobudí, tak hneď vrieska.. no hádam ho to prejde a budeme papať normálne..

Reni, super fotka, my sme tiež dali kolotoč a malý krútil hlavou zarovno s ním.. sme sa rehotali, ako bol vygúľaný z toho..

krpuch
22. mar 2010

nas maly spinkal tuto noc 6 hodin a potom sa zobudil po 3,5 hod., tak bola super noc, rano som kvoli nemu vstala, lebo gagal o 106 a nakoniec zaspinkal a ja som hore. 🙂 cca 3 mesiace sme boli dohodnuti so starostom, ze budeme mat uvitanie a on mi vcera - tri dni pred uvitanim povedal, ze to nebude, ze sa to robi pre viac deti. tak som sa ho spytala, ci mam ist deti zhanat po dedine, aby to mohlo byt, kedze maleho krstni prisli az z Anglicka...no proste debil. som mu povedala, ze je vol. 😉 uz nemam pred nim respekt, ani som nemala, nic nevie zariadit, za tie roky sa v dedine nic nezmenilo, co nic nerobi, len peniaze by habal...no nakoniec sa moja mama s nim rozpravala a povedal, ze to teda bude. priatel sa inak chystal uz ist za nim, ze ho uda za navadzanie (ked slubil, ze to bude a potom nechcel...objednane kolace, nakup na oslavu a prichod anglicanov - naklady jak rit, no proste boli sme vsetci nahnevani)..kto by nebol. 😠

minitrouble
22. mar 2010

🙂 krpuch - no tak to by som asi bola nas.... do nepricetnosti teda 😠 😠 mozno cakal daky "prispevok" do vacku 😉 🙂

my sme vcera boli so simi prvykrat v avione na prechadzke - romi bola s tatom na mrazikovi tak sme si urobili popoludnie v avione ...najprv bola trochu nervozna lebo som zobrala klasika hlboku vanicku a ona je teraz zvyknuta na P&T ze stade vsetko vidi cez tu foliu tak si hovorim ze no skusim jej dat dolu strechu a teda to bolo radosti potom 😵 😵 normalne sa usmievala a divala sa na vsekty tie svetla a farby - no uplne bola uzasnuta z toho 😀 ...vidno ze to je moje dieta, nakupy bude zboznovat 😅 😅

andykca
22. mar 2010

Ahojte.....no zazalienka tak to moze byt aj rastovy sprint 🙂 nasi krpci su skoro v rovnakom veku a maly mi tiez zacal papat dost casto - aj v noci kazde dve hodky co vobec nerobil..... 😉

hmmm inac mnaa zas picha v prse kurnik...stale nieco mam s pravim prsnikom...mala som uz aj zapal, potom ma v nom pichalo jak by ihlou, potom chvilu klud a teraz zasa...najhorsie to je ked maly papa bolest jak hovado ☹((

....tento novy konik sa mi celkom lubi... 😀

evca35
22. mar 2010

dobré ránko,

gucz - také body máme aj my, vidím že Tesco zlákalo viac maminiek 🙂

andy - v cickách pichá aj mňa, je to dosť nepríjemné a bolestivé, ale nie je to pravidelné, hoci keď to pichá, trvá to dosť dlho.

zaza - náš sa budil doteraz v noci len raz, spal od 22,00 do 3,00, potom hodinku hore pri papaní a potom sa zobudil až ráno okolo 8,00. Ale túto noc tiež každé dve hodiny a dosť veľa papal. Vo štvrtok máme poradňu, tak som zvedavá na váhu.

Inak sa máme fajn, aj vám tak letia dni strašne rýchlo 🙂 hlavne týždne, ja na programoch v telke sledujem že už týždeň prešiel ...

zazalienka
22. mar 2010

Ahojte, Andy, to v pravom prsníku robí aj mne (aj ja som tam mala zápal) .. z ľavého začne ťahať a v pravom ma pichá.. som mala pocit ako keď sa nalievajú prsia.. že z jedného potiahne a v druhom sa tvorí.. každopádne to dosť bolí..
ja nechcem aby malý šprintoval 🙄 chcela by som aby bol čo najdlhšie takýto, teraz je úžasný, začína kecať, usmieva sa.. 😀

evca, my tiez máme kopec vecí tesco, veď pri tom tempe ako malý rastie by nestačil ani štátny rozpočet🙂) a vďaka bohu za švagrinú, nemusím teraz mesiac-dva nič kupovať..

Miško dnes v noci trhol rekord, zaspal o 20.00 a ťahal do 2.15, som zostala vybúraná, potom do pol piatej a o pol siedmej už bol hore..
ja som úplne na nervy, pred barákom nám práve rozkopávajú parkovisko, termín ukončenia 30.4. asi ma picne, neviem kde budeme parkovať, odkiaľ budem malého vláčiť domov.. a ešte keby ste videli tých majstrov, som bola na balkóne o siedmej, oni vytiahli dve lopaty a rýľ, a hneď debata kam pôjdu na obed..

andykca
22. mar 2010

Zazalienka no to si nenavyberas...aj tak rastu jak z vody hehe.... 😉 aaaaaaaaaaaj ja cem aby mi tak dlho maly hajal xi...inac mna v tom prsniku picha aj ked sa nalieva a aj ked maly pije uf ale snazim sa vydrzat koli malemu setko 😀 😀 😀

tak ideme na prechajdu po Dubnici nad Vahom...sme u dedkovcov - setci v praci tak aby sme sa nenudili xi....dufam, ze tu nezabludim xi

k.a.t.k.a.
22. mar 2010

ahojte

chcem sa opytat ci este mate stale tu novorodenecku vlozku vo vajicku alebo nie? a este do coho obliekate? moj je jak besny, ma len taku fleecovu zavinovacku a vzdy je strasne spoteny 😒 ale bez nej mi je este skoro ho tak nechavat, tychto 15st je hroznych, ani zima ani teplo 😝 pre maleho myslim, mne to vyhovuje 😀

no a ked uz o tych rekordoch spiacich pisete moj dal tuto noc od 20,00 do 7,00 😀 kto ma tromfne ? 😀

gucz
22. mar 2010

ahojte
jáááj ako Vám tie spiace deti závidím (samozrejme v dobrom 🙂 ). Náš krpec sa zobudil o desiatej večer a nie a nie spať, buď vrieskal, alebo mrnčal, jedno lepšie ako druhé. zadriemal až po pol jednej (to už som bola ako mátoha, ledva som videla).
No a potom sa budil každé 2,5 - 3hodinky. Od rána zasa plače, stále pýta papať. A keď sa mi ho konečne podarilo uspať, tak ho malá asi 3x zobudila, tak už aj na riť dostala. Teraz som ho uložila nanovo, tak dúfam, že si trošku pospinká

gucz
22. mar 2010

Katka ja dávam teraz malého do autosedačky v overale, pod ním má bodyčko, dupačky a tenké tričo s dlhým rukávom, prípadne svetrík. Deku mu už nedávam. Ja zas mám dilemu, že čo mu dať do kočíka. Včera mal na sebe to čo aj doma, na tom overal a bol vo fusaku prikrytý tenkou dekou. Na hlavičke mal tenkú čiapočku a kapucňu z toho overalu. Vyzeral, že je naobliekaný a zababušený aj moc, ale keď sme prišli domov, nebol vôbec spotený.

andykca
22. mar 2010

eeej katka ja zavidim...aj ja cem aby mi maly tak spal xi....aj ked teraz rekordne taha v kociku tretiu hodinu ale radsej by som bola kebyze maly hajka v noci poriadne....xi

ja ho do autosedacky obliekam: triko s dlhym rukavom, puncosky, spodne body (tie ma take hrubsie, alebo gate na traky) plus vrch (mikinka) a jarna bundicka no samozrejme ciapka tenka....no a ked ideme skoro rano prec tak ho prikrijem tenkou dekou a cez den mu ju odhrnam.....no a do kocika - to som tiez maturovala: tak teraz je obleceny tak ako do autosedacky len som mu miesto jarnej bundy dala zimnu, tenku ciapocku a je vo fusaku - s jeho vrchom som ho len tak jemne prikryla a vyzera spokojne 🙂...mno a zabudla som vzdy mu davam este tenke rukavicky

dana333
22. mar 2010

ahojte babulky, už som tu dlho nepísala, ale čítam vás stále, len sa mi nejako nechce písať 😉 Naša malá už prespí skoro celú noc, chodí do postieľky o 20:00 bez problémov sama zaspí a spí do 4:00-5:00 a potom ešte tri hodinky pospí. Má už celkom fajn režim, len ešte nevie cez deň sama zaspať doma, len vonku, ale keďže už je teplo tak ju môžem dávať von aj na trikrát denne, čo je super. Koliky nám našťastie prešli, akonáhle ju bolí bruško dá to na sebe vedieť a trošku pocvičíme a hneď ju to prejde. Všetky kvapky som jej vysadila a veľmi sa to zlepšilo. Aj my sme mali obdobie pár dní keď jedla každé dve hodiny, niekedy aj častejšie, ale už to prešlo. Neberiete náhodou niekto antikoncepciu cerazette? Lebo ja ju beriem mesiac a už druhýkrát som začala krvácať a keby len tak trochu že špiniť, no nie tieklo zo mňa 11 dní ako z ....., potom týždeň nič a včera znovu. Máte niektorá taký problém? Asi ju vysadím, lebo to nemá význam ju brať

bebel
22. mar 2010

Ahojte,
Zaza ja mám lešenie a robošov na vlastnej terase už 3. týždeň kvôli vedľajšej bytovke, ktorú stavia primátorova firma.Brutálny hluk a bordel z nich je: rozbili nám dlažbu, všade je rozfúkaný polystyrén a rozbitý betón....
Jedného som vykázala do paže, lebo len stál nad kolegom, ktorý makal na klampiarine, ktorú zničili a na novo museli nahodiť a fajčil! Nehoráznosť, čo v tomto neprávnom štáte fyzická osoba, radový občan musí znášať na vlastnom pozemku, pretože bojovať proti tejto malomestskej bande skorumpovaných prašivcov okolo primátora je ako bojovať s veternými mlynmi.

Preto sme radšej celé dni mimo domácnosť.
Cez víkend mi drahý opäť spojazdnil croozer a každý deň chodíme korčuľovať. 🙂
Katka: ja Bibu obliekam: body, pančušky, svetrík/mikina, tepláčiky, capačky a čiapka, bavnlené rukavičky- skôr proti poškriabaniu sa(ak budeme bonku teplejšia/ak iba v aute a interiéry ,tak tenká)ale stále mám fusak autosedačkový (bavlnený maxi cosi). A aj tú novorodeneckú vložku ešte máme.

katka22r
22. mar 2010

ahojte sem tam tu nakuknem a precitam co vsetko rozoberate....uska ma laura uz v poriadku a to prepichnutie nebolo az take zle 😉 bola statocna,spinka od 20.30 do 1.00 a potom o 3.00 a tak rano o pol 7 a blabotame jedna radost....uz nam spinka aj v postielke takze sa vsetci vyspinkame 🙂

k.a.t.k.a.
22. mar 2010

tak definitivne odkladam zavinovacku aj do autosedacky aj kocika, kupujem letnu verziu teda tenku a zatial ho budem zakrivat dekou, on je vzdy strasne spoteny 😝 aj dnes sa brutal spotil

zucana
22. mar 2010

baby otazka : pouzivate uz na kocik vajicko?alebo stale vo vanicke?
dikes a pekne noci tu tahate...nasa zaspava medzi 23-24.00 a potom spime do 10tej-11tej samoska s pauzami na papnie 5minutovymi 2krat-3krat....tak neviem co je lepsie 😅

alikaa
22. mar 2010

Ahojte, my mame zatial taky rezim, ze chodime spavat medzi 22.00-24.00 a vstavame tak okolo 8.30-10.00 rano 😀 samozrejme s papacimi pauzami asi 3x za noc. Mne to takto vyhovuje, vzdy som mala problem rano skoro vstavat, teraz sa citim celkom vyspata aj ked chodim spavat neskor ako obvykle. Aspon nam rychlejsie prejde den kym pride nas ocinko domov 😉
Maleho do kocika obliekam - body, dupacky a este jedny take hrubsie dupacky, ciapocka a fusak. Vzdy je spoteny, ale bojim sa mu dat o jednu vrstvu menej a zas este sa mi zda skoro odlozit fusak a dat ho v nejakom overali len do kocika.
Nas malicky sa inak za posledny tyzden velmi zmenil. V druhom mesiaci byval velmi placlivy a uz tyzden place fakt iba ked je hladny alebo sa mu nieco nepaci. Zrazu si zacal vsimat visiace hracky nad nim a bucha do nich o 106, niekedy aj hodinu a zacal sa s nimi aj rozpravat, takze sa uz cez den aj vklude mozem najest a porobit co chcem 🙂

antoniab
22. mar 2010

zucana mi vajicko pouzivame od 3tt vanicku len na dedine na prechadzky 😉
malu obliekam body/kosielku - dole len nohy - ponozky - nohavice na traky - bundicku - 2x tenku ciapocku celu zabalim do tej zipsovacej deky a vo vanicke mam este fusak
ak do vajicka tak do kombinezi a prekrijem ju dekou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre