Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

krpuch
30. mar 2010

my ideme dnes do poradne, tak som zvedava kolko sme pribrali. naposledy sme mali 6200 g. 🙂

gucz
30. mar 2010

dzobko neboj ja ho budem kojiť aj cez mrtvoly, UM nekúpim ani keby čo bolo, jedine že by nám ho fakt odporučila detská lekárka, ale to nehrozí, ona sa veľmi teší, že kojím. Zaujímavé je, že v noci papá pekne, kľudne, aj hneď zaspí a vystrája len cez deň. Ale však toho prejde 🙂

dzobko
30. mar 2010

Krpuch, to mas doma poriadneho valibuka. My sme mali v 9 tyzdňoch 4900 g. Kolko mal, ked sa narodil?

dzobko
30. mar 2010

Gucz, my sme zacali s prikrmom na odporucanie lekarov, dokonca sme boli na vysetreniach, pretoze nas trapilo a este aj trapi caste ckanie.

baileysa
30. mar 2010

guzc, neskusala si homcez deň kojit "po tme"? Viem, že jedna známa len tak mohla kojit, že zavreta v kúpeľni po tme a tichu...

zazalienka
30. mar 2010

my sme na tom s váhou ako krpuch.. tiež 6200 g na oslednej poradni🙂)) ja som skúšala UM keď som mala v 3 tt nejakú krízu a malý bol hladný, vytiahol všetko a vrešťal.. vypil celú fľašu beby, potom ma komplet ogrcal od hlavy po päty a už to do úst nedal.. stačí mu moje.. len keby chcel to moje mlieko aspoň z fľaše nech môžem ísť na nákup.. ale nie.. nechutí mu dudel.. ani normálny, ani fľaškový..
gucz, podobne.. kojiť budem aj keby som mala doma pri ňom sedieť..
ako ma po prvom mesiaci prestali tak drasticky bolieť bradavky, tak si to užívame.. pre mňa je to veľmi krásne, keď na mňa pri kojení pozerá, také veľmi intímne prepojenie.. čudujem sa každej žene, ktorá úplne dobrovoľne prestane.. aj s tým som sa tu niekde na koňovi stretla.. dokonca včera mi kamoška hovorila, že jedna naša známa išla na dovolenku k moru a mame nechala varovať 8 tt bábätko.. hodila ho na UM, že si potrebuje konečne oddýchnuť.. nechápem..

blanuleplus
30. mar 2010

Ahoj holky,
moc děkuji všem, které jste se zúčastnily "výzkumu". Fakt mi udělalo radost, že za 24 hodin mám 2x víc odpovědí než bylo třeba 🙂
Jste skvělé! Jdu zpracovávat 🙂
Blanka

dzobko
30. mar 2010

Hm, to je mozne. Poznam maminy, ktore pozerali TV, dokonca telefonovali pri dojceni a potom sa cudovali, ze sa deti pajedia .Nemam na mysli Teba Gucz , to urcite nie, len som ostala zaskocena, ked som to videla.Treba skusat. My sme vyskusali vselico aj za asistencie laktacnej poradkyne, nakoniec ona skonstatovala, ze tu sa rozhodlo babo a stym nic neurobime.

dana333
30. mar 2010

gucz super, že to nevzdávaš, my sme mali doma to isté takmer do 3. mesiaca, presne tak isto papala, chvíľu kľudne, potom sa odtŕhala vkuse od prsníka a plakala pred aj po jedení. Vedela som ale že mám mliečka dosť, až veľa a tak sme to prešli a teraz je super, vysmiata spavá, vydrží skoro celú noc spať. Je pravda, že aj teraz papá prerušovane z odtŕhaním, ale už neplače, zvyknem jej počas papania cvičiť s nožičikami, lebo ona väčšinou kaká tesne po jedení a počas jedenia ju tlačí bruško tak jej pomáham a skoro vždy to pomôže, je kľudnejšie dokonca sa počas jedenia rehoce a kecá. Asi proste je lenivejšia na ťahanie zadného mliečka, ktoré tečie pomalšie a ona bola zvyknutá, že jej to tieklo samo, keď som mala nadprodukciu. V noci tiež papá ukážkovo 10 min. a zalomí

katka22r
30. mar 2010

kocky nemate niektora skusenosti s Oilatum Emollient vraj je to dobry olejcek do kupela pre deticky a maju krasnu pokozku bez vyrazok

adros
30. mar 2010

ahojte maminky 🙂

tak po dlhsej dobe sa hlasime aj my 😉

citam, ze aj po niekolkych tyzdnoch sa stale vela z nas trapi s kojenim...a to som si myslela, ze po takom mesiaci sa to ustali a a bude ok... ale co uz, vsetky sme sa rozhodli, ze budeme mat babatka, tak sme predsa museli pocitat s tym,ze to nemusi byt jednoduche. My to mame na striedacku, niekedy je kludna pri papani, inokedy nervozna... ale ako pise Zaza,je to krasne, ked sa pri papani na mna Alex usmeje, je to naaaadherny pocit,ja sa usmejem ona na mna a to od ucha k uchu, az jej vylezie bradavka pri tom 😀

nedavno sme vsak prezili krusne chvilky, mala smu prebalili a pomaly mala ist papat a spustila straaaasny rev, tak sikovnna postel a papat... dvakrat potiahla a rev sa pustil znovu a nie a nie prestat 😒 az sa zadusala od placu, tak sme ju zobrali na ruky, plakala dalej, po chvili sa ukludnila, tak sme ju isli znova polozit a rev 😠 a tak dokola, vobec sa nevedela utisit a uz musela byt aj priserne hladna, uz som bola zufala, ze ako jej dam jest, tak som rezignovala, ze si odsajem a dam z flase, aj ked flasu ani dudel vobec nepouzivame... napotvoru mi neslo odsat ☹ uz sme zvazovali, ze pojdeme na pohotovost. Potom som si s rukou trosicku odsala a dala to malej a nastatie si uchlipla. Lenze ked sme ju zase chceli polozit na kojenie plakala dalej. Tak ju potom muz drzal na rukach v takej polospriamenej polohe, sadol si do kresla, ja obkrocmo na neho a prso do pusy a nastastie sa chytila. Ale mali ste vidiet tu polohu 😀 mne az cvrklo od smiechu. KEd sa trosku napapala s skludnila, zobrala som si ju na ruky a konecne normalne nakojila a potom rychlo uspali 😀 ale priznam sa, nebolo mi vsetko jedno...

babush
30. mar 2010

adros...a nebolo to brusko, co ju trapilo? Takto to nejak vyzeralo aj u nas, ked sa malej objavili tie hnusne koliky. Nemala to do 2. mesiaca a potom to zacalo. Nie ani kazdy den..ale proste sem-tam taky plac, ze ani papat nechcela. Ale pocvicili sme, aj rurku sme dali, vyprdkala sa, vykakla nieco, alebo to jednoducho musi prejst. Ja som uz pisala, ze davam malej Dophilus infant - co su probiotika pomahaju "dozriet" crievku a nastavit tu spravnu mikrofloru pre babatka.

dzobko...nam na stikavku (ci ckavku, ci co je to zac 🙂 ) pomaha vyluhovat lanove semiacka 6-10 hodin, precedit a do toho macat cumel pocas dna. Da sa to ovsem praktizovat len ked sme doma..ale pomaha nam to.

meggieya
30. mar 2010

ahojte baby.... potrebovala by som poradit.. Vecer som sidala mandle a rano som grcala a hnackovala, mam dietu... Kojim, moze sa to preniest do mlieka? ze by bolo zle aj malemu?

janqa24
30. mar 2010

gucz, moja mala robi pri papani to iste, co tvoj syncek 🙂 tiez ma z toho porazalo, nevedela som, ako ju prinutit, aby jedla aspon tych 10 min (standardne sa krmime 20 min), aby bola aspon ako tak zasytena.....ale zacala som praktizovat jednu vec - krmim ju vzdy na tom istom mieste - na posteli, tak ako v noci, a musim povedat, ze sa to velmi zlepsilo 🙂 zvykla som ju totiz cez den krmit napr. v obyvacke v kresle, ale mam pocit, ze cim je vnimavejsia, tym viac ju zaujimaju veci okolo a nie bradavka v puse 😀 a ked uz fakt nevie, co od rozkose a do dalsieho papania je este dlho, dam jej cajik alebo prevarenu vodu a nejako to zvladame 😎

andykca
30. mar 2010

Caute baby.....gucz dik za info na tie foto - vcera som aj ja objednala nejake fotecky 😉

adros no kraaasne polohy hadzete 😀 😀 😀 ...esteze to malinkej preslo super...

no mne maly papa pekne aj z flase aj z prsa...teda z flase papa ked ide mamka na zatah 🙂 co som absolvovala uz 2 krat hehe...najviac mi je cudne ze vypije tak 70ml a dost....preto asik papa kazde dve hodky hmmmm
u mna pri kojeni je len jeden problem, ze mam stale nieco s pravym prsom ale inac maly papa krasne 😉

mamusia
30. mar 2010

Caute baby.

Ako sa zabavate s malymi, ktori maju skoro 3 mesiace? My mame za 2 dni 3 mesiace, no este sa moc nevie sama bavit a 12 hodin denne jej hrkat hrackou pred tvarou ma nebavi ☹

ketkous
30. mar 2010

ahojte,no nasa ma tiez casto cikutku,ale nic jej nato nedavam,az ked to trva dlhsie,tak ju prilozim k prsniku,aby sa napila troska predneho mliecka... 🙂 a prestane to.Nase stare mamy tvrdili,ze deti,ktore cikutaju su vraj zdrave 😀 a nasa casto cikutala aj v brusku 😀 nejak to teda neriesim
Co sa tyka kojenia,tak aj ja pozeram niekedy pri nom telku/spravy 😀
Mamusia/hrkalka,polohovanie,nosenie,hojdanie,komunikacia,prechadzky...urcite to pride samo a zacne sa zaujimat aj o ine nove podnety 😀 ved je este malicka
Meggieva,myslim,ze sa to nemoze preniest na maleho,ale nie som si v tomto ista 😒
Ozaj baby,uz ste to tu raz pisali,ale co robit s tou vyrazkou po prvom ockovani,nam to trosku napuchlo a ocervenalo,niecim to mam osetrit,alebo nechat tak?
dakujem,pekny den

olienka12
30. mar 2010

ahojte,tak pozeram,ze nie len na nasho Danka prisla jar. Naucil sa revat o dusu ked je hladny ale taky rev,ze mam pocit ako keby tyzden nejedol a potom stiahne 60tku a zaspi o hodinu to iste... Proste sa rozhodol,ze sa bude jedovat,a menej a castejsie jest...
Dnes mame 3 mesiace a tusim nieco pod 6kg minuly utorok mal 5680g na poradni 🙂
trojmesacie oslavujeme vyraskami na tvaricke,ktore sa mu v noci objavili /taka kasicka na cielku/ no snad to prejde.
Inak co sa tyka travenia,tak sa Dankovi postupne upravuje od kedy je len na UM negrca,len sem -tam sa mu podari pustit vacsinou vtedy,ked si zle odgrgne a dam ho lezat. Nedavame uz ziadne kvapky vysadila som aj biogaiu nerobila mu dobre doslova penil po nej... a davame cajik z DM Baby Krauter Tee krasne po nom poprdka a vykaka sa 🙂 Co sa tyka kojenia,drzim Vam prsty ja som to vzdala a musim povedat,a hovorte si co chcete,ze som urobila dobre, mne prestali tocaky v hlave,problemy s tlakom a zavraty a danko je spokojny a negrca... Mimo to vieme ist kdekolvek a dat mu tak isto papat kdekolvek a kedykolvek kedze v taske mam stale termosku s teplou dojcenskou vodou a Bebu v kelimku. Inak od Danka mam problem ist prec co i len na 2 hodinky, bola som tak 2x a bola som z toho viac chora ako si to uzila a to ho strazil tatik,takze vsade chodime spolu neviem si predstavit dovolenku bez neho....

olienka12
30. mar 2010

ketkous my sme cistili peroxidom na vate len tak som to pretierala a krasne to zasusilo
mamusia nas Danko sa vie zahrat sam pod hrazdickou alebo v kresielku to iste v postielke pod kolotocom. Rozprava sa s hrackami a tak. Okrem toho spievame,tancujeme,skaceme na lopte a rozpravame sa. Mam tu vyhodu ze rano vstava o 6 do 9 ho ma ocko a ten sa s nim bavi o 9 ho nakrmim pospinka tak hodinu a pol,tak sa hrajeme, dame papat a bud ideme von alebo spi v kociariku aj 2 hodiny potom opat papame a ideme vonku,tam spinka 4 hodinky a dojdeme domov alebo niekde mame medzipristatie a papame.. potom bud kupeme alebo sa hrajeme. Nemozem ho kupat hladneho,lebo to je besny rev pri tom stale,ked je hladny. No a na spinkanie sa uklada okolo 17tej 18tej kedy spi tak do 22 tak sa napapa 20minut pohraje a ide hajat spi tak do pol 2 potom zalezi od nalady 🙂) niekedy je hore raz a vstava inokedy 3x...
ale pokial nie je hladny,tak je to krasne usmievave babo so strasne mudrymi recami 🙂)))) Samozrejme ze mame aj dni,kedy sa mu nic nepaci a place a je nervozny,ale uz je to fakt ojedinele. jedine co je blbe je,ze kaka vzdy rano medzi 3 a 6 a pokial ma hustejsiu stolicu,tak sa ukrutne puci,tzn.nespime 🙂)

ketkous
30. mar 2010

Dakujem Olienka🙂))
Mamusia my este za cinnost povazujeme aj kupanie/berieme to nielen z hygienickej stranky,ale aj ako aktivitu a vyplnenie casu 😀 aj ked niekedy place 😖
potom miluje aj rozbalenie z plienky a cvicenie z nozickami🙂)))

zazalienka
30. mar 2010

olienka, jasne, keď to nejde tak to nejde.. moja švagriná bola z toho nešťastná, že kojila len dva mesiace, ale proste tie bolesti a problémy s tým spojené boli oveľa horšie.. doteraz je to pre ňu trauma, že nemohla kojiť.. proste nedalo sa.. preto vravím žo pokiaľ to ide, treba vydržať..
náš malý síce ešte neobjavil, že s hrazdičkou sa dá hrať, ale vydrží sa v kresielku pozerať okolo seba, hodiny sa dokážeme spolu rozprávať, usmieva sa, ja mu rozprávam blbosti.. ideme von, k babke, do mesta sa prejsť, a dni letia jak sprosté.. kúpeme každý druhý deň a to si teda užívame.. tiež musí najprv dostať papať, potom chvíľu počkáme a ide sa na to.. bude to vodníček malý.. ukladám ho okolo 20.00 a prvý krát sa budí po polnoci..

ja teda neviem, ale len keď idem do tesca, tak letím domov za ním, je mi hrozne smutno keď nie som s Miškom, mám pocit že prídem o niečo krásne.. tak som vždy na behu aby som bola skôr doma, alebo ho vláčim so sebou..
dnes sa chystám kúpiť takú vložku do kočíka z emitex, lebo v tom bunker fusaku sa za chvíľu uvarí.. dám mu to na spodok vaničky a na vrch kúpim tiež tak farebne doladenú deku.. fusak zazimujeme, do šporťáku bude super.. Miško keď má moc teplo tak je hrozne nervný a vrieska..

mamusia
30. mar 2010

Mmmm,to robim...no mala ma ja silne koliky...tak mi dost tazko, niekedy ani chvilu neobsedi v lehatku a samozrejme,ze cez den skoro vobec nespi......................

olienka12
30. mar 2010

mamusia my sme mali nespavy len prvy mesiac teraz zaspi aj po sediacky ked to nanho pride 😉

mamusia
30. mar 2010

Oj, to Vam zavidim......ale mala zas prespi celu noc.......od pol 7 do pol 5 rana...iba okolo 2 sa budi ako tlaci....supnem jej dudlik a spi dalej 😀 strasne uz chcem,aby jej pesli tie koliky!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😒
Ale teraz vrestala asi hodku,tak mozno si na pol hodinku po papani schrupne 😉

olienka12
30. mar 2010

mamusia ked Danko nechce cez den spat je to vacsinou ked je nervozny tak ho supnem do kocika a kocikujem doma to ho vzdy uspi,skus 🙂

mamusia
30. mar 2010

Ja zas malu na balkone......lenze to kocikujem asi 30 min, chvilu zdriemne a za 10 min ju zacne boliet brusko a uz tam iba place... ☹

Mam to s nou pestre....ale co uz....co sme chceli,to mame 😀 Ja uz len cakam a cakam,ze vsak uz bude mat 3 mesiace a hdam ta kolika zachvilku prejde, dufam!! 😅

babush
30. mar 2010

Oli, co sa tyka kojenia..som presvedcena, ze je to ta najkrajsia vec co ma mohla pocas materstva postretnut. A to som plakavala od bolesti prvy mesiac so zatatymi zubami 😀 Vydrzali sme a je to nieco, co flaska s bebou nikdy nenahradi. Mozme ist hocikam a nepotrebujeme na jedenie vlastne nic a to nehovorim o usetrenych peniazcohc a vyhode stracajucich sa kil pocas kojenia. 😀 Nepoznam konkretne tvoju situaciu a ty vies najlepsie preco si to vzdala, ale ak ste teraz spokojni obaja...tak to je to, co sa pocita 😉

olienka12
30. mar 2010

no neviem baby u nas bolo kojenie len o trapeni a nie len prvy mesiac nehovorim o bradavkach hovorim o stavoch ktore som mala ja a bolo to na prd,lebo maly bol hladny tak ci tak a to co mi tu niektore tvrdili,ze nie je hladny ale trapi ho reflux bola somarina,on bol hladny a v kuse hladal. To ze sa flasou straca blizkost je somarina,teraz si papanie ovela viac vychutnavame maly je smejo a tie nadherne ocka na mna vie upriet aj pri flaske. Takze neviem o co krasne som prisla lebo z mojho pohladu som prisla len o velke trapenie klobuk dole pred tymi co to vydrzali, ja som asi zla matka. ked som to vzdala 😉 a to som velmi chcela kojit,nevedela som si predstavit nekojit a bola som v brutal depkach z toho,ze sa to nedari a po odstaveni som plakala par dni,ale preslo to a hlavna vec,ze je maly spokojny....
a neda mi este jednu vec nenapisat neodsudzujte,lebo kazdy pripad je iny... aj to,co sa Vam zda dobrovolne odstavenie,nemusi byt dobrovolnym...

adros
30. mar 2010

no veru, u nas to bolo brusko, ale cvicenie ani rurka vtedy nepomohli 😢 ked sme nevedeli co jej je, skusali sme vsetko, aj ju povyzliekat, aby to nebolo z tepla, prip. z tlaciacej plienky... a ked som ju uz potom kojila, tak si pekne poprdkala, tak som jej sepkala, ze to je v poriadku, nech kludne maminu aj okaka aj ocika, ked jej to pomoze a tak sa s radostou na mna a na kreslo vycikala 😀 ale hlavne, ze jej to vtedy pomohlo 🙂

potom sme kupili aj my tie kvapky Bio-gaia a zlepsilo sa to, uz aspon raz-dvakrat za den mava stolicu a peknu zltu 🙂 dovtedy tak raz za dva-tri dni a spenatovu...

adros
30. mar 2010

oli, neboj, nikto ta neodcudzuje 😉 teda ja urcite nie 🙂 ono fakt, ked to nejde, tak to nejde 😀 a navyse, mojho muza kojili mesiac, mna dva a sme tu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre