Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

liwka
30. mar 2010

ahoj, maminky 🙂
po dlhom case sa hlasime aj my.
konika citam priebezne, no nestiham prispievat, kedze Mia si vyzaduje stopercentnu pozornost. ale aspon som v obraze.
my sa mame fajn, koliky nastastie presli, neberieme uz ziadne kvapky. rastieme ako z vody, buduci utorok mame poradnu, tak som zvedava, kolko sme podrastli. pred mesiacom sme mali 4200g a 58cm.
teraz nas trosku trapi odgrgavanie. nikdy neviem, ci si odgrgla poriadne a ked nie, tak zacne revat az je bordovo-fialova. najskor sme netusili, preco place, no ked sa jej parkrat grglo, pochopili sme. jedna znama nam poradila dat jej po kojeni trosku vody, vraj to pomaha. chuda male, tvari sa strasne, co jej to davam do pusinky, ale ked to ma pomoct, tak skusame. mate s tym niektora skusenost?

gucz
30. mar 2010

ahoj liwi, malá je nádherná 🙂 , ako krásne pasie koníčky, šikulka, to sa mne môže pri malom akurát snívať, on pichne ruku do pusy a konec

inak aj mňa sa každý pýta "a kojíš???", alebo začudovane "ešte kojíš?" (to zväčša staršie ročníky).

dadulka2000
30. mar 2010

maryanna - no recept na spiace babatko bohuzial nemam. asi mam stastie,... lebo aj ta starsia mi od 8tyzdna spavala skoro celu noc. ja dam Millie o 21.00 odstriekane mlieko flaskou - coho vypije skoro 150ml a potom uz len odkvacne a spinka. nadranom okolo 4-5 ju musim ja zobrat a dat na cicku, co to uz je na nevydrzanie 🙂
a to mi este aj cez den dost prespi,.... ale ako sa vravi "nechval den pred vecerom" - to sa vzdy moze zmenit a predsa babatka prechadzaju roznymi fazami a etapami 😀 (ale som mudra, co?? 😀 😀 )

babky ved je to jedno,...ci kojite alebo nie.... hlavne nech su mamicky stastne aj ked teraz je to trendy. (stastna matka = spokojne babatko) len tak mimochodom jeden dr (on je na schvalovacom urade pre detske lieciva v londyne) mi povedal ze americky vedci prisli na to ze MM alebo UM nemaju ziadny vplyv na zdravie a vyvoj dietata - tak ktohovie co je na tom pravdy. 😅

marushka
30. mar 2010

no veď jasné, dad, že nie to, či kojíš, alebo nie je ukazovateľom "dobrej maminy", každý koná tak, ako sám uzná za vhodné... 😉 😉 😉

liwka
30. mar 2010

gucz, dakujem 🙂 to pasenie konikov vychadza skor z toho, ze je strasne zvedava, vsetko chce vidiet a zrejme zistila, ze po leziacky toho vela neuvidi 😉
a k otazke o kojeni: mna sato pytaju skor, ako na meno malej 😒 , co uz.

marushka
30. mar 2010

a ahoj liw, šikovná je a tuším narástla, čo sme sa videli? 😉 😉 😉 😵

maryanna
30. mar 2010

liwka...my sme nevedeli dost dlho grgat lebo maly vsetko co mu vychadzalo krkom hltal spet.....a nikdy to nebolo take ze grgol ale len take male bublinky aj dve hodiny...cize som ho stale drzala vo zvislej polohe nech pogrga....ale teraz uz asi mesiac aj nieco vie grgat...krasne grgne....ale jednoducho ju podrz kym grgne...potom ju poloz resp daj do vodorovnej polohy a ked bude rycat tak ju dvihni a zas pockaj..a ked nie tak nechaj ju chvilku lezat a potom ju dvihni....bublinky sa uvolnia a vyjdu von.....ale inak asi nic...nam sa stavalo ze normalne zaspal a o hodinu sa zobudil ze mu trebalo grgnut,,,,,podla mna to len jednoducho take obdobie a treba sa nim prehryzt...

bebel
30. mar 2010

Ahojte,
Mamusia k tráveniu času: my čoskoro začíname plávať s bábätkami, tak sa teším. Inak sa s Bibkou rozprávam a každý deň ju masírujem 🙂
A chodíme veľa von. S kočíkom, cyklovozíkom na korčule, autom a aj s klokankou alebo šatkou.
Detský telocvik moc nemá rada a kresielko ju baví len chvíľu, vyžaduje moju prítomnosť a očný kontakt, keď je hore.Plus rada sa necháva na rukách nosiť tvárou dopredu a očumuje všetko okolo...vtedy je najspokojnekšia, keď sa prechádzame.
Momentálne sme busy....lebo plánujeme v júni 3týždňový trip po Francúzsku v rámci pozvania na svadbu mojej sesternice.
A na ohľášku ideme konečne poriešiť obe terasy, prerábku pracovne a výmenu okien, takže vás čítam už len príležitostne.

Ku kojeniu a príkrmom - osveta tu nemá význam.Každý sa zariadi, aj tak podľa svojho gusta.8-)

bebel
30. mar 2010

btw: happy foto asistent nepracuje pod operačným systémom Win7.Takže im budem musieť poslať napálené cd s fotkami.

minix
30. mar 2010

Ja som si prave objednala 70 fotiek cez happy, gucz,dik za skvely tip😉

My pocas dna lezkame,nosime sa, rozpravame sa, chodime s kocikom cca denne tak na 4 hodky, co to pospinkame. V noci spime cca 20-03,03,30-05,30 a dnes sme vynimocne dali aj 7-9, ako pisala zaza, aj my kupeme kazdy druhy den. Kresielko je u nas cca na 15minut, hrazdicka ju velmi neberie, zato milujeme zrkadlo a denne aj 10 x rozmysla, ktora mama je ta prava.😉

Dadul, my sme ten zapareny krcik mali skorej, ked este nedrzala hlavku hore a nevetralo sa to, bolo to osklive. Doktorka nam odporucila aviril so septonexom a preslo to za dva dni. Teraz, ked uz ma hlavku hore, uz sa jej to nezaparuje.

marushka
30. mar 2010

xi, minix, pekné s tým zrkadlom...aj my rozmýšľame 😎 😎 😎 ale čudné je, že vždy, keď sa s ňou postavím k zrkadlu bokom, usmeje sa, a hneď otočí hlavu preč 😒 😉 🙂

aj ja som dnes objednávala, tak asi 200 ks...gucz vďaka 😉 😉 😉

ja dávam tiež robiť fotky, moje dti majú albumy aj denníky, do písania toho Hankinho sa idem už konečne pustiť, keď budeme teraz oddychovať u dedkovcov 😉 😉 😉

aneska
30. mar 2010

Ahojte Maminy, my to máme tiež zaujímavé s grganím. Jedenkrát odgrgnúť nikdy nestačí a donedávna sme aj veľa kvôli tomu vrackali. Dosť kvôli tomu aj plakal. Vyskúšala som dávať Matúškovi kvapky Infacol a tie dosť pomohli.
Budí sa v noci len jeden krát, ale nemôžem ho niekedy potom uspať aj dve hodiny. Najradšej by sa so mnou vtedy rozprával a usmieva sa od ucha k uchu.
Tiež kojím a neviem si to vynachváliť, lebo nemusím chystať mliečko,ale je stále hotové aj keď začiatky boli pre mňa ťažké a mala som chuť prejsť na umelé mlieko hneď v prvom týždni. Inak niektoré píšete že dávate bábätkám piť z flašky svoje odstriekané mlieko. Prečo? Prečo nie priamo?

olienka12
30. mar 2010

baby ja som sa tak hnusne zrubala doma na zem :(( na tie moje bolave kolena a na zapastia som padla vsetko ma boli uuuj :(((( este stastie,ze som nemala maleho na rukach :(

zazalienka
30. mar 2010

oli a čo si prosím Ťa robila?

zazalienka
30. mar 2010

super, tak mi vymazalo čo som krvopotne napísala lebo sa mi odpojil net..
aneska, z fľašky dáva môj MM keď vybehnem na nákup.. alebo keď idem lietať po úradoch a nemám kde kojiť.. môj syn je ako neriadená strela, nikdy neviem kedy sa preberie.. teraz tu cvičil so mňou dve hodiny kým zaspal, to sa mu ešte nestalo..

potrebujem radu baby: dávam malému sab simplex ráno a večer 15 kvapiek.. ráno mu musím pomáhať hadičkou lebo ho skrúca, no a potom v priebehu dňa, skôr poobede to z neho zasa vyletí... ráno je to také úplne husté no a poobede také akoby hnačkovité, riedke a hrčkaté.. ale to asi z tých kvapiek.. mám mu ich dávať viackrát denne, alebo ako? lebo ráno nekaká a včera nekakal celý deň ani po kvapkách.. no keď toto s ním robí mlieko, čo by s ním robila mrkva☹

antoniab
30. mar 2010

ja odsavam preto ze mala sa mi po kojeni cez den vzdy prudom povracala a ked sa mi nadvovazok toho zacala dusit a modrat a ja som mala srdce niekde v malicku rezignovala som na odsavanie po flaske sa nam to nikdy nestalo
o kojeni som si nacitala strasne vela postriedala polohy mala som laktacnu poradkynu na telefone aj sa mi podarilo vybavit jednu domov ale nam to nejak nepomohlo polohovali sme podozrenenie na reflux ale to sa nam nepotvrdilo
moja mama by vedela rozpraavat kolko som sa koli tomu naplakala ked som malu prikladala kazdu hodinu aby papala len po troske a ani to nepomohlo a to mimino sa tiez neda trapit donekonecna
a teraz je to tak ako to je odsavam a dokrmujem lebo mlieka je menej svoju dceru milujem a nepridem si koli kojeniu ze som zlou matkou

antoniab
30. mar 2010

zazalienka skus davat sab simplex castejsie nam pomohli ked som davala pred kazdym krmenim ale uz ich nedavame a drobec nam uz aj pekne kaka 😉 ale je to asi individualne

zazalienka
30. mar 2010

antonia a nevykaká sa mi z podoby? nebude potom hladný?

zazalienka
30. mar 2010

inak.. polohy pri kojení.. ja som robila takú gymnastiku pri tom, že viac som bola unavená a malý hladný, kým sme utrafili nejakú polohu podľa obrázkov🙂)) .. u nás neplatia žiadne polohy, najistejšie je malému v mojom náručí a s hlávkou si vrtí kade chce.. aj tak mi tou bradavkou šklbe že mi ju raz odkusne.. no a tesne pred zaspatím mu dám cucnúť ešte poležiačky, potom hneď zaspí..

dzobko
31. mar 2010

Krasne dobre ranko Vam vsetkym.
Ano, tu otazku dostavam pravidelne aj ja. Ked odpoviem, ze uz bohuzial nie, hladia na mna ako na krkavciu mater .Samozrejme, nasleduje otazka: preco? Nuz, donedavna som mala trpezlivost vysvetlovat, ze sa tak rozhodol maly...teraz uz nie. Odpalkujem ich protiotazkou, ktora vyplynie z konkretnej situacie a je to. Niektore to vsak nepochopia (obmedzeny intelekt alebo nechcu pochopit) a pytaju sa ako sa mohol rozhodnut maly. Vtedy zvazujem, ci ma vobec vyznam odpovedat, ale jednu veticku mam vzdy po ruke: On nie je hlupy, iba maly. 😉

gucz
31. mar 2010

zazalienka piješ v noci pri kojení? Môj Miško mával tiež ráno takú hustú stolicu, no keď som začala zakaždým pri kojení v noci aj piť, tak sa to zlepšilo. A sab simplex by nemal mať vplyv na kakanie, ja som ho dávala pred každým papaním 15 kvapiek a kakal 1x denne, teraz mu to dávam len na dudlík, keď je nepokojný a asi 2x na lyžičke 15 kvapiek a kaká tiež raz za deň.

antoniab
31. mar 2010

zazalienka nam to takto odporucila detska a mi sme aj tak kakali raz zacas 😉

antoniab
31. mar 2010

zazalienka nam to takto odporucila detska a mi sme aj tak kakali raz zacas 😉

zazalienka
31. mar 2010

Reni práveže ja pijem stále, pri posteli mám vodu, cez deň sa nalievam čajom nakojenie a vineou, a neperlivou vodou.. neviem, či nemám zmeniť kvapky.. keď mne sa to zdá veľa toľkokrát dávať za den aj keď je to normálne .. skúsim najprv pridať na obed ešte jednu dávku, čo to urobí..

jaaj keby Miško chcel dudlík.. keď mu na neho kvapnem kvapky, tak to bleskovo olíže a dudel letí na zem🙂
začala som piť acidko, lebo aj ja som mala trošku problémy.. ale mám pcoit že to od sekcie, ako ma rezali.. predtým som problémy nemávala.. s tým trávením je to u mňa tiež divné..

zazalienka
31. mar 2010

tak skúsim, uvidím čo to urobí... hehe aj tak je najkrajšie keď sa mu to podarí samému, potom ten blažený úsmev na tvári🙂))

mia.
31. mar 2010

Dobré ránko Vám!

joj, s tým trávením... my máme momentálne doma brušnú virózu.. pred 2 dňami mi bolo tak hrozne, /pôrod bol nič v porovnaní s tým/, pridali sa k tomu aj horúčky a to som aj kojila, no našťastie malému nič nie je ... práve vďaka tomu kojeniu..teraz to má pre zmenu manžel, dúfam, že Terezku to obíde. Pravdepodobne som to chytila v škôlke, keď som bola po ňu.. Našťastie to trvalo len 1 deň. A stihla som aj objednať fotky, doobjednávala som aj z dovolenky aj Maatúškove, no, je ich okolo 600. 😝

Čo sa týka /ne/kojenia - pre každú maminu je určite najdôležitejší štart a motivácia, keď vidí, ako dieťa prospieva... aj napriek komplikáciám /ja som mala nadprodukciu, niektoré viete o čom hovorím../ keď som videla, že mi Matúško pribral za prvý mesiac 1,5 kg je jasné, že ma to len a len potešilo... 😉 a nič by ma neodradilo pokračovať ďalej, staršiu som kojila skoro 2 roky, Matúška chcem tiež aspoň rok, ak to pôjde... 🙂

zazalienka, ani náš nechce cumeľ - skúšali sme rôzne, jednoducho sa mu nepáčia, v tomto je taký istý ako jeho staršia sestra...

bebel, na tú podobu má asi vplyv tá naša spoločná pôrodnica... 😀

mia.
31. mar 2010

Aneska, teraz som si všimla, že aj vy máte Matúška... dočítala som sa, že chlapci s týmto menom budú mať problémy s autoritou, sami budú chcieť všetkému šéfovať a poslúchať budú nanajvýš svojich rodičov.... 😀 dobré, že??

dadulka2000
31. mar 2010

dobre ranko,....
fuj ale je tu dnes hnusne - uprsano.
😝
dnes ide mat Ellie Easte Party v skolke tak peciem nejake chutovky pre deticky.
vy sme spali fajne (ved ako kazdu noc) a kazde rano ma uvita velikansky usmev (to je to najkranjsie na materstve)
🙂
Antonia - odpisala som ti do IP ohladom toho lietania s babatkami (sorry za zdrzanie).

gucz
31. mar 2010

Dobré ránečko

dadulka i u nás je zatiahnuté a upršané počasie.
MM bol na pošte, Laurike prišli plátenky čo som objednala a mne fotky z happyfota, tak sa vytešujem ako malá 🙂 , sú krásne

mia no črevná chrípka nič moc teda, dúfam, že budete (celá rodinka) čoskoro fit. Ja som dnes ráno tiež letela na wcko, ale nie z choroby, včera som jedla segedínsky guláš s knedľou (mňam mňam mňam), tak kapusta spravila svoje. Malinkému to nespravilo nič, ani viac neprdkal, tak som rada že i kapustu už jesť môžem.

zazalienka
31. mar 2010

kočky, trošku od veci, v piatok sú normálne otvorené obchody? nemá mi kto varovať, a MM bude doma až v piatok celý deň, nemám kedy vybaviť nákupy (teda zajtra mi sľúbil výlet do NR - vyvenčiť sa), ale potraviny treba.. teda na mysli mám konkrétne v Trnave.. dííík

lopezka
31. mar 2010

dobre ranko baby 😀
aj v Blave je blbe pocasko .....my uz ale mame s Timi rannu prechadzku za sebou....v ramci navstevy lekara .......od vikendu zacala akosi chrcat, hlavne v noci......a dost kycha.....tak sme jej odsavali soplik, chvalabohu nieco sme dostali von, ale chcela som mat istotu, ze to nie je nic vazne, predsa len ide predlzeny vikend, tak aby sme nemuseli na pohotovost ......lekarka ju popocuvala a povedala, ze je to chvalabohu len v nosteku .....mame nadalej odsavat a kupit kvapky Nasivin ....al ekvapkat do nosteka, ale potierat zvnutra nostek kvapkami nakvapkanymi na tycinke, s ktorou sa cisti nostek 😉
inak Timi ma este stale problem s tymi ockami ....este od porodu 😒 ....na vine je ten moj streptokok, co som ho mala v sebe tam dolu ☹ 😖 .....preliecila sa kvapkami a mastickou ....chvilku mala ocka krasne ciste a teraz zase ....tak o tyzden ideme zase na kontrolu ....teraz neliecime, len jej ich umyvam cistou vodou 😖

dnes som jej konecne dala nad postielku kolotoc .....az vcera mi ho svagor konecne doniesol 😠 .......to ste mali vidiet ten pohlad 😀 😀 .....myslim, ze na tu chvilku co sa tocil a vyhraval, ze Timi zabudla aj dychat 😀 😀 😀

baby s tym kojenim, myslim ze to je kazdej osobna vec, ci koji, ci nekoji a preco nekoji a tak 😠 ......ziadna z vas nema pravo sudit tu druhu 😠 .....urcite kazda z nas robi pre svoje dieta vsetko co sa da, v ramci svojich moznosti 😉 .....a neviem ktora to tu z vas pisala .....aj krmenie z flasky je krasne ...ked sa na vas ten drobcek pozera a popritom usmieva 😉 😅 .....keby som nechcela, tak kludne nepriznam, ze uz nekojim a vypisujem tu, aku mam nadprodukciu mlieka 😀 😅 .....ale ja som to tu napisala a tiez nemam dojem, ze by som preto ze nekojim bola zla matka 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre