Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

krpuch
6. apr 2010

nasmu malemu tiez vlasky nevypadali.
vsetky mame krasne deticky a kaslite uz na gramatiku, ved tema je o niecom inom. my sme zatial papali na stanici v aute, pred restikou v aute, ale hlavne doma. 😉

krpuch
6. apr 2010

ja malemu cistim nostek kazdy den, vzdy tam ma soplik. dnes ma potesil, spinkal do 8,00 😎

olienka12
6. apr 2010

neviem co je na tom pravdy,ale taka ta babska mudrost,ze do roka vlasky nestrihat,tak neviem ci je to fakt alebo dalsia povera.Ale ja by som nestrihala a ani nemam co hehe

olienka12
6. apr 2010

lopezka nas danko ma tiez prednasky o jadrovej fyzike 🙂)) naucil sa vyskat tak,ze sa z neho nasmejeme mne minule az slzy tiekli ake suvetia vyskacie daval 🙂)

minitrouble
6. apr 2010

lopezka to strihanie sme riesili vo februarovkach kedysi a kamoska zistovala lebo mala chlapceka a mal fakt dlhe vlasy tak mu ich ostrihala a ze zistila ze je daka povera ze do roka sa strihat nemaju lebo vraj sa im odstrihava zo zivota 😎 😀
ale vazne...zvacsa kazdy caka do toho roka a potom podstrihne ale mame aj kamosku co ma krasne huste dlhe vlasky a oni nikdy nestrihali zatial a to uz ma 2.5 roka
my sa snazime romanke urobit "uces" tak ju davame podstrihavat - prvykrat sme podstrihavali v 1.5 roku a odvtedy pravidelne kazde 2 mesiace cca 😉 🙂 ...ale to je podla mna vysoko individualne ...timea a biba maju nadherne vlasky uz teraz tak by som im ich asi nechala zapinala a budu to krasne vlasate kocky 😵 😵
my sme komplet plesaty a vobec nevieme co nam v buducnosti narastie 😝 😎 ...tak musime len netrpezlivo cakat 😀 😀

gucz
6. apr 2010

baby to s tými vláskami je u každého iné. Hovorí sa, že do roka by sa strihať nemalo, ale to skôr preto, aby sa bábenku neublížilo. Kamoška ostrihala malého keď mal 8 mesiacov mašinkou a je tu, živý a zdravý.
Našej Laure okolo šiesteho mesiaca vypadali vlásky, potom mala dlho na hlavičke len také chĺpky. No a potom jej začali tak nerovnomerne rásť, vzadu mala vlásky dlhé, nad čelom takmer nič, tak sme ju asi v 17 mesiacoch ostrihali mašinkou, ale to sme jej to len zarovnali. Hustejšie vlásky jej nenarástli, keď má raz po mne riedke vlasy, tak ju môžem ostrihať aj 200x a nezhustnú. Vyzerá to tak, že aj malý bude taký istý prípad ako malinká. A ešte Laura mala po narodení čierne vlásky, potom jej zbledli na hnedé (na fotkách vyzerali ako ryšavé) a po vypadaní jej začali rásť blonďavé.

zazalienka
6. apr 2010

ahojte.. tak náš herec dnes potiahol do 9.00.. ma vcelku prekvapil.. a teraz zasa odpadol v kresielku a už hodinku chrapká..
noo k tomu kojeniu: my sme kojili na parkovisku pred poliklinikou, na mestskom úrade v špéci miestnosti, pred daňovým úradom no a najvtipnejšie to bolo na poliklinike po kontrole nožičiek, keď sa malý zobudil, pokakal a brutál vyhladol, tak som vrazila kamoške na rontgen, s krikom ako keby ho z kože drali no a tam som ho prebalila a nakŕmila na RTG stole🙂) .. po auto by sme už nedošli🙂))

baby aj u Vás tak fúka? rozmýšľam čo s načatým dňom, ale u nás v TT je nejak besne.. potrebovala by som vyriešiť nejaké pekné šaty pre Veroniku, o 3 tt ideme na svadbu ( vtipné na tom je že sa vydáva sesterka exmanželky no a pozvali nás s Veve a jej skvelú matku nie) a ja nemám pre ňu absolútne nič.. iba ružové balerínky.. vôbec neviem kam ísť.. chcem niečo také kočkovské a samozrejme najlepšie do ružova..

gucz
6. apr 2010

Zuzka neviem Ti poradiť, kde by ste kúpili v Trnave šatky, a čo tak pozrieť do požičovne v Modranke, či by tam dačo pre Veroniku nemali.

ja som zatiaľ kojila len na chodbe pred ambulanciou na poliklinike, asi 3x . A u našej detskej lekárky, v kumbáliku na prezliekanie, čo tam so sestričkou majú. Inak len doma, u svokrovcov alebo u našich

dadulka2000
6. apr 2010

ahojte babulky,....
pozeram vase usmiate babatka. tak take zlaticko usmievave mame aj my. 🙂 a aj ukecane.
raz darmo, uz to nie su "male opicky" - ako bola ta prva faza 😀 , ale male osobnosti sa zobrazuju a cas rychlo leti.

si predstavte na co som sa dnes rano o 7am zmohla 🙂 . ja uz vyspata, deti este spali, tak som sa rozhodla ze si idem zabehat (a to nenavidim behanie). no tak som zvladla 15 min behu a nevedela som ci skor grcat, ci plut,...ci co 😝 . brrrr. ale moj muz bol na mna hrdy,.... 😀 a navyse bolo krasne slnecne rano,....

skusim aj ja pridat jednu foto z dnesneho rana (najdete ktora je Millie a ktora Maddy?? 😀 )

zazalienka
6. apr 2010

Ďakujem Reni , mám len teraz sobotu na vyskúšanie, potom príde až na svadbu, tak hádam niečo splašíme.. problematické je to v TT, pretože hocikde ma s kočíkom nepustia.. tak asi kapitulujem a v sobotu budeme musieť poobedde, pokiaľ nič nezoženieme v TT vybehnúť do niektorého toho nákupka v Blave.. nepomôžem si..

minitrouble
6. apr 2010

gucz - aj romca ma hnede vlasy a pritom na fotkach sa zda ze je rysava 😎 😀
zazalienka - skus pozriet aj v Tescu 😉 ...alebo potom zbehni do BA do avionu a tam je jeden detsky obchod a tam mavaju krasne detske saticky http://www.avion.sk/Store Locator/BHS Kids.aspx

zazalienka
6. apr 2010

v tescu som bola, len v TT takmer nič nemajú, aj tak musím do Ba.. najhoršie je že Veve má 8 rokov ale veľká je tak na 13.. bežne nosí dámsku veľkosť XS al. S..no a nohu má 38🙂 po kom ten Michelin je 🙂
inak v tom Kids majú skvelé veci.. ťažko sa mi odtiaľ odchádzalo..

evca35
6. apr 2010

ahojte,
vidím že sa tvorí album, tak pridávam aj ja 🙂)) . Všetky bábätká sú rozkošné. Inak teraz má Happy Foto akciu do 26.4. - na všetky rozmery zľava 50% , aj na knižky a kalendáre.

chcem sa opýtať báb po cisaráku - spomínali ste problémy s krvou v konečníku - ja som ju mala len na papieri po veľkej stolici, najprv som si myslela že som si podráždila konečník, lebo mierne ma pichalo pri tlačení. Teraz druhý deň mi doslova vyteká jasnočervená krv so stolicou. Stolica je normálna. Včera som si myslela že som dostala menzes, taká bola červená voda. Ale dnes som si to odsledovala, ide to z konečníka. Čo ste brali, že vám to pomohlo?

a ohľadom hlienov v nose - čo užívate na prečistenie dutín bábätiek? ja som našla na nete len produkty z mora vhodné pre dojčatá. Či dávate normálne spreje? My vysávame sople každý deň niekedy aj 2x, ale stále mu tam "hrkajú" a nejdú von.

ďakujem za odpovede 🙂

olienka12
6. apr 2010

evca na nostek libenar ci ako sa tomu nadava take ampulky je to voda lahsie idu sople von potom
teraz musim poklopkat uz 6tyzdnov sme nemuseli pouzit odsavacku len susne vyberam tycinkou vatovou.
no a na tu stolicu som pouzila psyllium,ale to asi nebude tvoj pripad,kedze mas stolicu v pohode..

katka22r
6. apr 2010

aj my pouzivame libenar

bebel
6. apr 2010

Zaza 1 tip máš v IP 😉

gucz
6. apr 2010

ja dávam physiomer v spreji pre bábetká

http://www.physiomer.cz/physiomer-baby.php

bebel
6. apr 2010

Aj ja Gucz 😉

maryanna
6. apr 2010

evca, ja som mala tiez problemy s krvou ale so stolicou nie...som to pretrpela a ono to samo preslo...uz som v pohode uplne...jedla som viec jogurtov aleboine veci aby som mala riedsiu stolicu aj ked predtym nebola nejako extra tuha ale predsa...koli otmu aby sa to zahojilo aa vazne to asi za tyzden potom uz preslo....

maryanna
6. apr 2010

a do nosika davam tiez libenar a odsavam....

zuzuxx
6. apr 2010

Ahojte, ja odsavam tiey kazdy susnik, asi by sa to nemalo kazdy den, ale pocujem, ze jej to vadi pri dychani, tak vytahujeme 🙂

baby, ktore ste uzivali psyllium.... pozeram na stranke lekarni a je ich vela druhov... ktore konkretne vam zabrali? dik

roxy_1
6. apr 2010

ahoj holky mame dneska 3 mesice tak taky hazu fotecku naseho smiska... 🙂

dadulka mala je cela ty jak pres kopirak 😅

lopezka
6. apr 2010

baby, musim sa pochvalit 😀 nasa Timi sa mi dnes 1.krat nahlas smiala 😀 😀 myslela som, ze umrem od radosti, aky to bol super pocit .....normalne slzy v ociach 😢 .....uzasneeeeeeeee 😀 😀 😀

dadulka2000
6. apr 2010

roxy, blahozelam k 3 mesiacikom, Toby je nadherny ... a mas pravdu obe babulky su na mna (a ved hlavne ze su zdrave - to ostatne sa casom poriesi 😀 😀 )
lopy,... je to zlatucke ked sa smeju nahlas, vsak? 🙂

andykca
6. apr 2010

evca to su hemeroidy...ja som mala presne taky problem...preliecila som si to cipkami Mastu S forte (odporucili mi to priamo v lekarni)...

do nosteka pouzivame tiez libenar a sopliky vyberam vatovou tycinkou...

roxy tak gratulacia k 3 mesiacom 😀

olienka12
6. apr 2010

roxy zlatucky je tiez dobry macik,kolko ma?

liwka
6. apr 2010

ahoj, maminky, my sme dnes po poradni. mame presne 5 kg a 62cm. takze vyskou sme sa potatili a bud nam v rodine rastie modelka alebo basketbalistka 😀

olienka12
6. apr 2010

ciii a nas je taky pidi macko 🙂))

roxy_1
6. apr 2010

holky dekuji 🙂

dadulka ty jsi humoristka 😀 😀 😀

olienka za tyden nas ceka poradna tak budu vedet presneji ale dnes jsem jej vazila oblecenho a v ciste plince a mel 6kg takze hadam tak 5,8kg jinak co tyden to centimetr aspon do 10. tydne to tak slo to mel ze 47cm 57cm 🙂 me prijde ze maji ti nasi milacci tak zhruba stejne 😉

krpuch
6. apr 2010

roxy, pripajam sa ku gratulacii, maly je krasny.
nas sa tiez uz snazi smiat nahlas, zatial mu vsak ide lepsie kricanie, sa spolu prekrikujeme, je to zlate...dnes malo spinkal, mozno dokopy 2 hodky cez den a mne sa naopak chcelo velmi spat, asi pocasim. no sme boli proste opacni a teraz on buva a ja som hore. 😉
baby, co je dobre na horucku po ockovani...idu nas ockovat 20.4.,tak chcem byt pripravena, ak nahodou. ale dufam, ze to bude ok.
este jedna otazka..mali vasi drobcovia pluzgieriky prasknute na palcekoch na nozickach? neviem z coho to je. ci z dupaciek, ked si nozicku o ne obtiera alebo z coho. doktorka postrasila, ze to moze byt aj nejaka infekcia, ale tomu ja neverim. len zaujimave, ze normalne pluzgieriky nemal, len prasknute uz boli.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre