Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

ivv
9. apr 2010

ahojte maminky a babatka 🙂
ozyvam sa opat po dlhsom case. dakujem za vsetky povzbudive prispevky k nasmu narocnemu babatku. Adelka sice cez den malinko spinka, aj ked sa to poslednych par dni zlepsilo, zeby dobrym vzduchom u starkej? 😝, ale mamine a ocinovi robi velku radost. mate baby pravdu, ze tie nase dietka strasne rychlo rastu, takze kazde mojinkanie si treba uzivat 😵.
krasne fotky tu pridavate svojich malych pokladov, tak nech ste vsetci hlavne zdravi!!! 🙂 a ako citam, tak su tu strasne sikovne babatka. nasa mala moc polohu na brusku neoblubuje, hneva sa, tak ju moc netrapim, zato jazyk sa jej rozvazuje poriadne 😀

u starkej je nam hej, chodia ju kocikovat ovela starsie sesternice, je tu kopa ruk co ju ponosi, povaruje, tak aj ja mam viac casu si oddychnut 😎.

v noci sa nam spanie zazracne napravilo, spime az do stvrtej, piatej rano, napapa sa a potom spinka az do nejakej siedmej. parada. az teda na moje prsia, lebo som v utorok zacala chytat upchaty mliekovod, tak som masirovala horucou sprchov a nastastie mi to mala vytiahla 😝. tie co dojcite, ako riesite velke prestavky medzi dojceniami v noci? odsavate? ja som z tych prestavok na nervy, lebo sa bojim aby mi to nepokazilo laktaciu.. zatial nam to ide bez prikrmov (klop-klop) s peknymi hmotnostnymi prirastkami 🙂

pridavam fotku nasej princeznej 🙂 fotka je sice starsia, mala cca mesiac, ale chceme sa aj my pochvalit 😉 . ak sa zadari tak aktualnu fotecku pridam neskor

katka22r
9. apr 2010

dakujem za vase odpovede

zazalienka
9. apr 2010

Tak my sme dnes navštívili Adros a Alex, malá Alex ulapila Miška za podbradník a nepustila🙂))

lopezka
9. apr 2010

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej, ti su krasni 😀 😀 😀 na zjedenie, obaja 😅 😀 😉

dzobko
9. apr 2010

Keď my baby hneď vieme čo chceme...... 😀
Naozaj sú rozkošní 🙂

maryanna
9. apr 2010

ahojj...naozaj deticky su krasne zlatuckee 😉 😉

andykca
9. apr 2010

Ahojte....Alex a Misko su krasni 😉 bohova je ta Alex, aj Patka chytkala riadne ked sme boli u Adros xi....bude to herecka najvacsia 😀

...ja som sa dnes nasmiala...maly Patko si objavil rucky tak si ich obzeral 😀 😀 😀 😵 😵

krpuch
9. apr 2010

k rieseniu tych darcekov..pripadalo mi to akoby sa niektore predbehovali, ktora dala drahsi darcek...boze, akoby na tom zalezalo. moj priatel nechcel nic, najviac si zelal babo a to tiez oslavoval 30 rokov. pre nas je teraz najdolezitejsi syncek a taktiez si nemyslim, ze cim drahsi darcek, tym lepsi. no ale nebudem to riesit...len sa mi nepaci take vychvalovanie. 😝 ja som nastastie nikdy neverila, ze dokazom lasky su drahe dary. niekedy staci aj usmev a mala pozornost. hm?
my sme dnes boli cely den von, takze maly prespal cca cely den okrem papania a nejakych 2 hodin. som zvedava aka bude noc. 🙂
nas maly sa este neprevracia z bruska na chrbatik, je to ok?

olienka12
9. apr 2010

aby som uviedla moj nazor na pravu mieru neriesim drahy darcek,riesim originalny 😉 paraglajding nie je draha zalezitost ked poznas spravnych ludi 🙂

janka1
10. apr 2010

prsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😵 konecne uz druhy den ma neskutocne bolela hlava 😒 to je uuulava 🙂

minix
10. apr 2010

Janka, ty aj v noci cakas na dazd? ;-$

janka1
10. apr 2010

minix nie len som odsavala mlieko , tak som popritom zapla PC ...a ty co tu tak skoro?

minix
10. apr 2010

my v noci papkame, a tuto noc ma bolelo hrdlo, tak som cmulala pastilky, v posteli by som s nimi zaspala.😉
Ja sa prevazbe pripajam cez wifi cez ipod. Nemusim zapinat masinu, je to pre mna praktickejsie. Aj tu malo prsat a Zatial svieti slnko.

maryanna
10. apr 2010

dobre ranko.....no u nas prsalo v noci a teraz trosku kropi ale aj svieti slnko tak duuuufam sa vycasi.....aby sme niekam zasli....no mojmu malemu sa asi knecne posuva rezim lebo dnes vnoci sa zobudil o pol druhej a o siestej.....inokedy to byvalo o jednej a piatej......ale uzsme hore od pol osmej a debatujeme:D:D

maryanna
10. apr 2010

janka sa chcem sa ta opytat lebo vidim ze oliver ma 3mes a 3 tyzdne ze ci uz chyta hracky do ruky a obzera si ich.....

janka1
10. apr 2010

maryanna ano uz krasne chyta a pcha si ich do pusinky a obzera si ich.... 😉

olienka12
10. apr 2010

zasa zo mna zisli chumace vlasov :((( buduci tyzden musia dole ☹ ☹ ☹

slovakia80
10. apr 2010

jeeej tak alex a misko by kludne mohli byt surodenci 😀 su na zjedenie 😵

maryanna
10. apr 2010

dakujem janka tak ja len cakam lebo moj stale nic ako rucky si pcha do ust a smula palcek ale inak nic...niekedy si oích obzrie ale len kratko...uz velmi chcem aby chytal do ruk hracky.......inak zo mna idu tiez chumace vlasov...vankus je taky posiaty ze som sa az zlakla lebo mne nikdy nepadali vlasy--a teraz su vsade...maly ich ma vsade na sebe na deke, na hradze, aj ked natieram zadok tak vlas prilepeny na kreme....strasneeee..vsade ich zbieram..

maryanna
10. apr 2010

tak pridavam aj ja fotky nase velkonocne na velkonocny pondelok s korbacikom ktory mu uplietol pradedko...:D

janka1
10. apr 2010

maryanna neboj dockas sa daj mu este par dni a uvidis, ako ta prekvapi 😉 🙂
ale korbacik drzi v rucke ma krasnu vesticku FASACISKO 😵

maryanna
10. apr 2010

dakujem , no jemu ked nieco do ruky dam hrkalku alebo co tak drzi a mava ale o tom este nevie asi:D s tym korbacom sibrinkoval jak..:Dhej sme ho vyparadili na oblievacku:D:Dnohavice a vesticka:D:D
tak uz len cakam a kazdy den ho sledujem...akurat co sa snazi najviac to je rozpravat....stale dokola opakuje to co uz vie:D:D

genialna
10. apr 2010

Ahojte,
ivv, my mame ten isty "problem" co ty.. Mala sa nam v noci budi len raz.. A to okolo stvrtej.. Ja to riesim tak, ze na polnoc mam nastaveny budik a odsavam. Trva mi to cca 20 min.. Toto mliecko davam do chladnicky a na dalsi den vecer ho po kojeni malej dam z flase.. Nemam uz tolko mliecka a vecer si ho vyslovene pyta..

minix
10. apr 2010

genialna, obdivujem ta. 🙂 mne by budik na polnoc asi nastavit ani nesiel. 🙂

bebel
10. apr 2010

Krpuch: deti nie sú darčeky, ale sú súčasťou nášho života a sú nadoživotie. 😎
To že si práve porodila dieťa, nie je doživotným vrcholom a sebarelizáciou celého tvojho bytia a žitia. Funkčná a šťastná rodina je celoživotný proces úsilia, kompromisov a lásky. Úsmev , vzájomná pozornosť a delenie si povinností je samozrejmosťou dobre fungujúceho vzťahu a partnerstva.
Pri jubileu chceš, aby si dotyčný zapamätal ten moment cez prekvapenie a zážitky, ktorými ho plánuješ špeciálne potešiť tým, že mu brnkneš presne na tú strunu, po ktorej mu srdce piští a dokážeš, že ho dobre poznáš a záleží ti na ňom.
Ten, kto nemôže alebo z princípu nechce realizovať fin. náročnejšie záležitosti, existuje spústa možností ako okrúhliny nejak ozvláštniť, len to chce tvorivosť.
Pre 1 kamošku som robila ručne maľovanú hodvábnu šatku a scrapbook balenie v krásnej krabici s venovaním. Moja kamoška otcovi k okrúhlinám dala napísať súbor venovaní a prianí a spomienok od všetkých známych, kamarátov a rodiny, ku ktorým má jej tatino vzťah a dala to vytlačiť, zalomiť, zviazať v krásnom pamiatkovom vydaní ako originálnu knihu.Ďalšia moja kamrátka robí úžasné vzpomienkové koláže, ktoré vtipne doplní komentármi a potom ich vkusne zarámuje.
Ja napríklad neznášam oslavy a gratulácie so 150 rodinnými príslušníkmi, ktorí prd makový o mne vedia a dovalia sa kvôli jedlu a chlastu s nejakou trápnou bylinou v ruke a bonbonierou z Lidlu, lebo za viac času a osobnej angažovanosti som im nestála. A ak by ma v deň narodenín drahý ráno pri odchode do práce v kuchyni odbil tým, že mi dá pusu a potrasie pravicou, mala by som pocit, že sa na mňa pekne vybodol.
Ak by však zabezpečil babysitting a očakával ma previazaný len mašlou v penovom kúpeli a ponúkol mi celotelovú masáž a bublinky pocelú noc, tak by som krochkala spokojnosťou.

bebel
10. apr 2010

sry: "Pre toho, kto nechce....."

bebel
10. apr 2010

Dnes mi je konečne výrazne lepšie... musela som urýchlene začať jesť niečo viac ako len soletky a banány a 86% čokinu, pretože sa mi počas tejto črevnej virózy viditeľne zredukovala produkcia mlieka a to som pila vodu ako dúha, len to odbúravanie bolo príliš masívne. Peklo to bolo, ale našťastie nikto z rodiny okrem mňa to nechytil, tak mám pocit, že som ten vírus lapila u dokiny v poradni. .Už som zvažovala, že zavolám laktačnej poradkyni, čo robiť v takej situácii dehydratácie, kedy musíte zároveň držať prísnu diétu a chcete kojiť. Kebyže chytím salmonelu, tak by som dojčenie už asi nerozchodila .Chvalabohu som už zjedla aj 2 taniere slepačieho vývaru so slížami a mrkvou a som ok, tak dúfam, že noc bude kľudná.

btw: Minitrouble videla som Vás celú rodinu v piatok pri Ružinovskej poliklinike 🙂 a potom ste ma chvíľu prenasledovali v aute až na Prievozskú 😉 , kde som Vám nakoniec zdrhla. 😅 😝

katka22r
11. apr 2010

ahojte ako ?

chcem sa spytat ako travite uprsany cas s drobcamy doma?nasa troska poblabota,idem s nou kusa na prechadzku a potom je taka ako to pocasie

dadulka2000
11. apr 2010

dobre ranko
hlasim opat krasne slnecne pocasie z UK 😎 , jupiiii
ked dozehlim kopy co mam a navarim, pojdeme zase vonku.
dnes ma nasa Millinka 3 mesiace,.... ani sa mi verit nechce ako rychlo to preslo 🙂
krasnny den vsetkym, xxx

olienka12
11. apr 2010

dadulka blahozelame 🙂

katka danko sa chvilku pohra pod hrazdickou a sucha ocka a chce spat. on je v takom pocasi velmi spave babo,co som rada 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre