Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

maryanna
12. apr 2010

fuha dana super fotka....moj napriklad keby bol takto tak davno reve jak odusu.....napr aj na rukach ma rad len asi dve polohy pretoze vsetky ostatne ho obmedzuju v pohybe jeho neustalom s nohami a rukami.....
bebel mas pravdu ze na chrbticu a klby prisipieva aktivita cloveka resp neaktivita ale ja somt o myslela troch inak, moja kamoska od desiatoch rokvo chodi na rehabilitacie a proste az doteraz a je taka stara ako ja a ona povedala ze proste ju stale len na rukach nosili vselijako bez perinky a ze teraz znasa dosledky....a poznam viac takych.....ale samozejme kazde dieta je ine a inak sa citi pohodlne....asi to je aj genetika a potom dalsi zivot.....
zazalienka s tym uvaranim suhlasim, moja svokra stale len ze ach je mu zima je mu zima, ze ma studene ruky a nevem co ale my sme maleho uciliod mala nenaonbliekavat a teraz mu je stale horuco...cize ide na lahko vzdy...lebo nepochopim mamky co vidim ze idu s kociarom von vonku je 15-21 stupnov a dieta v kociku ani nevidno je zahrabane v styroch fusakoch dekach a ani ten vzdcuh z vonku k nemu nedorazi..to potom naozaj neorzumiem naco idu kocikovat...asi preto aby sa poprechadzali....strasne...no ale to je uz o inom..fakt dnes je vela produktov na trhu a aj preto som napriklad nosice asi 2 tyzdne studovala kym som kupila aby som v tom mala jasno aa urobila pre maleho co najlepsie...

zazalienka
12. apr 2010

mňa to len zaujalo v telke, pretože pre mňa je to kombinovanie príkrmov stále alchýmia.. a takto je mi to sakra pohodlné, kojiť.. žiadna iná starosť zatiaľ..

mia.
12. apr 2010

gucz, skoré uzdravenie Ti prajem.. vyzerá to tak , že som to odštartovala ja ešte pred Veľkou nocou, chvalabohu trvalo to len 1 deň, ale stačilo... 😝
...všimli ste si, ako sa názory menia? Myslím tým to, že v každej dobe je zdravé a správne niečo iné... (sunar, balenie naširoko, nosenie, pitie, nepitie mlieka, ale napr. aj taká ortopedic. klenba v detskej topánke...) je na každej z nás, aby zvážila, čo je pre jej dieťa najlepšie, ak pritom použijeme zdravý rozum, zoberieme do úvahy pár dobre mienených rád odborníkov, (aj keď aj o tom by sa dalo polemizovať),ale aj skúsenosti postarších, plus intuícia každej z nás, hádam už len dieťaťu neublížime, však? 😉
...náš Matúš sa hrozne rád nosí, teda najmä na rukách, obzerá si pritom všetko možné, najviac ho zaujímajú kresby staršej sestričky a vlastne všetko v jej farebnej izbe... mám doma babyvak, ale nenosím ho v tom... vonku je najspokojnejší v kočiari, na vzduchu potiahne aj 2-3 hodky..

dana333
12. apr 2010

maryana, takto zviazaná mi vydržala spať každý deň od 20:00 do 4:00, ale posledný týždeň sa neviem čo stalo a budí sa každú chvíľku, neviem či už nemá náhodou málo mliečka, lebo aj cez deň si často pýta z oboch prsníkov, dúfam, že sa to upraví, lebo začínam byť hotová počas dňa a najhoršie je, že aj keď cez deň spí ja neviem nijak aspať a som z toho len viac nervózna. Keď sa to neupraví asi budem musieť rozmýšľať o kaši navečer, práve dnes bolo v dámskom magazíne o príkrmoch, ale nestihla som to tak si to pozriem v archíve

maryanna
12. apr 2010

mia presne tak si to vystihla s tymi nazormi.....moj tiez rad obzera kresby a vsetko farebne......a v kociku tiez potiahne dve tri hodky:D:D
a s tym dokrmovanim tiez o mesiac chcem zacat, stahujem si clanky z netu a studujem celu diskusiu tu na mk ohlaodm toho, kedze som malemu mohla dat MM iba mesiac a pol tak chcem aspon mu dat dobry zaklad v jedeni....aj ked tak ako mia povedala rady su rady a stale sa nieco meni takze treba pouzivat zdravy sedliacky rozum a zvazit vsetko.....lebo dost sa toho pomenilo co ja badam ohladom prikrmov, ked nase mamky nas krmili a teraz......takze studujem a zapisujem..popravde uz sa velmi tesim ked uz budem malemu vyvarat ale este pockam tak ke dbude mat 4 apol mesiaca...lebo my mame ten problem ze on nieje sice nejaky hlados alee vypije strasne vela mlieka okolo 1200 na den...co uz je davka ked sa maju davat prikrmy..ale zas v tretom mesiaci je to strasne skoro cize este cakam...

gucz
12. apr 2010

mia. díky

tiež si myslím že sa presne nedajú dodržiavať inštrukcie k výchove detí.... teda ako kŕmiť, obliekať atď. Napríklad som čítala zdravovedu z nejakých 70tych rokov a tam mi boli veci 😕 😅 , deťom sa vtedy dávalo kravské mlieko miešané s vodou (boli tam aj presné pomery na určitý vek) a cukrom. Potom som čítala knižku Naše dieťa (čo mala mamina pri mne), potom knižku čo mala pri bráchovi (je o 10 rokov mladší). No a ešte knižku čo mala švagriná pri prvej dcérke (má 9). No a v každej sú iné informácie, a potom si vyber.... fakt sa treba riadiť vlastným rozumom a intuíciou, lebo čo sa robilo voľakedy, nemusí byť dobré teraz, ale aj najnovšie rady niekedy nestoja za nič

maryanna
12. apr 2010

dana no to je asi len dalsie obdobie u dietata.snad to rychlo pominie a bdue zasa spat krasne...inak s tymi kasami pozro lebo ja co citam ine mamky a rady tak kasa moze pomoct ze dieta spi ale u vecsiny je to tak ze kasa nanoc je tazka a sa budia deti este skor lebo nemozu spat ked im take tazke travi.....kasa je vraj az ako treti prikrm niekedy potom daleko...ale mamka tiez do mna huci ze mam davat na noc krupicu ze mi bude spat.....skus a uvidis..ale ja si skor myslim zee proste ma takeobdobie a ze to prejde....neviem no:(

andykca
12. apr 2010

no este ma napadol taky pripad z mojho zivota...moj bracho bol vela nosene dieta, lebo sa narodil predcastne a pravdaze mal problemov vela, ako napr. problem so srdieckom, pluckami....no a nemohol vela plakat ...kedze najspokojnejsi bol pri mame v naruci tak mamina s nim dokonca po sediacky spavala 😒 ....pamatam si ze perinku nepouzivala no a bracho je dnes uplne zdravy a bez problemov s kostami, klbami, chrbticou...to ma len tak napadlo 😉

no co sa tyka prikrmov....neviem sa vyjadrit 😀 ale myslim, ze kazde babo da na sebe badat, ze potrebuje pridat papania xi.....jedine nad cim som uz rozmyslala ked bolo tak teplo, ze malemu dam z lyzicky prevarenu vodu, lebo kazdu hodinu bol na prsniku a niekedy si len tak cucol co bol znak ze bol len smedny 🙂 ale neodvazila som sa a uz nieje teplo a maly papka kazde 3 hodky.... 😉

maryanna
12. apr 2010

oki beriem andykca, je to asi 50:50 cize mi z toho vychadza ze to nieje len zalezitost nosenia ale aj genov asi a kadecoho ineho..kazde babo je ine......viem ze prve tri roky zivota su zaklad pre dalsi zivot tak preto treba zvazit naozaj co je pe jeho dieta dobre a co nie...hlavne v obalsti papania.....kazda mamka pozna svoje dieta najlepsie...ani ja nemam rada ked mi svokra alebo mamka do niecoho hucia lebo len ja poznam tea tak dobre a viem kedy je vpohode a co mu vadi takze tak....

gucz
12. apr 2010

maryanna krupica je na noc ťažká, to je pravda. Ja som pri malej začínala kašou na noc keď mala asi 4,5 - 5 mesiaca a to bola na bebe. Dávala som jej však len nutrilon ryžovú kašu a Sunarku (teraz neviem, či to bola kukuričná či ryžová...). Ale zasa som jej nedávala toho moc, ona zjedla pár lyžičiek a potom som jej dala ešte mlieko. No a ako začala papať tú kašu, tak fakt krásne spinkala.

maryanna
12. apr 2010

jj gucz tak trosku a s mliekom je dobra volba.....my sice spinkame pekne stale o osmej zaspi natvrdo ale budime sa dvakrat o 1 a o 5 ale posledne tri dni len o 1 a potom az o pol 7 tak snaaaad sa mu uz ten rezim posuva.....

andykca
12. apr 2010

maryanna presne tak 🙂 .... tak ja si idem lahnut k malemu na par minut - to uprsane pocasie ma ubija 😀 😀

gucz rychle uzdravenie, ale neposielaj chorobu dalej ako bebel, nech to niektora nedostaneme 😉

mia.
12. apr 2010

kočky, v počítači mám uložené pekné myšlienky, o ktoré sa s Vami podelím...

...Pokiaľ sú títo maličkí po vašom boku,
milujte ich čo najviac.
Zabudnite na seba, slúžte im, starajte sa o nich,
dávajte im štedro zo svojej nežnosti.
Vážte si svoje šťastie, kým je pri Vás
a nenechajte si nič z ich detstva prejsť bez docenenia.
Nebudete už dlho mať šťastie,ktoré máte teraz na dosah.
Nebudete vždy kráčať na slnku
s mäkkou rúčkou usadenou v obidvoch vašich rukách,
ani nebudete počuť malé nôžky dupkajúce popri vás
a nadšené detské hlásky pýtajúce sa
a rozprávajúce o tisíckach vecí s neustávajúcim nadšením.

Nie vždy budete vidieť
tú dôverčivú tvár obrátenú k vám,
cítiť tie malé rúčky okolo svojho krku
a tie nežné pery pritlačené a vašom líci,
ani nebude tá malá osôbka kľačať vedľa vás
a šepkať vám do ucha detskú modlitbu.

Milujte ich, získajte si ich lásku
a zasypte ich všetkými pokladmi svojho srdca.
Vyplňte ich dni šťastím
A tešte sa s nimi z ich radostí
i nevinných zábaviek.

Detstvo trvá iba deň.
Skôr ako si to uvedomíte,
odíde navždy aj so svojimi darmi.

George Townshend

maryanna
12. apr 2010

jeeej krasne mia..dakujeme...

mia.
12. apr 2010

🙂 😉

janqa24
12. apr 2010

zdravim vas zienky, vidim, ze uprsane pocasie nas vacsinu drzi vo vnutri 🙂 dnes sme boli na kontrole u otropeda, jadierka su vyvinute, vsetko je tak, ako ma byt 😎
co sa tyka spania, moja Ninka najpokojnejsie spinka v zavinovacke...mam take vacsie, a aj ked ma 67 cm, v pohode sa do nich vojde....uz jej neuvazujem rucky a ani ju silno nezvazujem, nech si postupne zvyka....ale v noci napriklad ked sa napapa a dam ju grgnut, sama si rucky polozi vedla tela 🙂 no a v zavinovacke na noc ma pyzamo - overal, niekedy zas len body s dlhym rukavom a ponozky a vtedy ju aj prikryvam tenkou dekou....inak teplo vyslovene neznasa a chodi pomerne nalahko, z coho su vsetky matky v nasej rodine uplne bez seba 🙂 ja sa vzdy len smejem tym ich argumentom, ze ked ma studene ruky, znamena to, ze jej je zima.....keby si ich v kuse neolizovala a nemavala s nimi ako na prveho maja, neboli by studene 😎
co sa tyka nosenia, Ninka sa rada nosi, asi ako kazde babatko, ale vie byt spokojna aj v postielke alebo lehatku ci kociku, takze nosic zatial nekupujeme
no a k prikromom - planujem zacat tak okolo 5 mesiaca....zavisi od toho, ako dlho budem dojcit, zatial sa krasne drzime (tuk tuk tuk).....a ze sa v noci raz zobudi na papanie - ma 14 tyzdnov a ma na to narok 🙂 obe sme si zvykli a hoci toho cez den vela nenaspi, viem si pri nej oddychnut aj pospat 🙂

dana333
12. apr 2010

maryanna ja som mala na mysli len zahustené detské mliečko kašou ryžovou, alebo banánovou špeciálne určenú pre deti od 4. mes. Nie normálnu hustú krupicu na lyžičku, to by bolo ozaj ťažké. Synovi som dávala tie kaše ale až od 6. mesiacov myslím, už si to presne nepamätám

maryanna
12. apr 2010

ano dana ja som pochopila ja som to tiez takmyslela....:D janqa hej ten argument svokrin ze studene ruky boze...nech si o tom nieco nastuduje a potom vravi..studene ruky vobec niesu znakom...u niektorych deti ano ale moj teo ma tiez casto studene lebo ich olizuje a mava snimi ale zvysok tela ma niekedy velmi teply....teplota sa mera na hrudniku a medzi lopatkami......a niektre deti normal maju studene ...a ajnohy ved su to koncatiny a tie niesu zasobovane az tak tak preto u malych deti su casto studene....ach no....ja zas pri mojom tiez by som mohla spat on je super spachtos...ale zas je aj velmi zivy...dnes vstal o pol 7 a o 8 uz hajal zas zaspol pod hrazdou, do desiatej ...nboli sme von a teraz od 1 zas spi.....napr teraz mi napadlo ze moj nikdy nespal v zavinovacke tak ze mal ruky pod nou zviazane ako keby lebo on uz od narodenia potreboval snimi sibrinkovat:DD::D

slovakia80
12. apr 2010

ahojte,dakujem za nazory ohladom nosicov,hoc to tu trosku zaiskrilo 😝
maryanna do sedu samozrejme len na foto
pridavam sa k nazoru,ze kazda z nas vie urcite najlepsie co je pre jej babo to naj 😉

alikaa
12. apr 2010

Ahojte, ked ste tu rozoberali tie nosice, tak som si spomenula na nasu satku, ktoru sme uz vyse mesiaca nepouzili, lebo malicky v nej vzdy hrozne plakaval a metal sa o 106. Som si povedala, ze vyskusam ako na nu bude reagovat teraz, trosku starsi a normalne sa mu v nej paci a aj mi krasne zaspinkal, no ja som z neho hotova 🙂 takze najblizsie ked bude trosku teplejsie a nebude prsat, tak ju vyskusam aj von. V satke sa da pekne nastavit zadocek a nozicky nasiroko, ako v nosicoch. Rozmyslali sme aj nad Manducou, ale uvidime ci sa ujme satka najprv.
Ozaj bebel v com bolo Brunovi lepsie, v satke ci v nosici? Podla coho si dala to alebo ono?

Co sa tyka prikrmov, tiez rozmyslam ci zacat skor ako po ukoncenom 6. mesiaci. Zatial mam mlieka dost, malickemu staci, ale ak zacnem mat pocit, ze mu nestaci tak mozno zacnem o par tyzdnov skor s nejakymi mrkvickami, jablckami.

olienka12
12. apr 2010

kocky upresnim,my sme na bebe,keby som kojila,tak prikrmy davam ovela neskor, kedze sme na bebe velky rozdiel vtom ci mu dam na papanie o 6 bebu,alebo ryzovu kasu nevidim 😉 znasa ju dobre a budi sa rovnako ako ked papal len bebu,ale je kludnejsi spokojnejsi vecer a lahsie sa mu zaspava. Kasicku dostava na flasu zacala som s hami prva kasa ta je uz s mlieckom. Samozrejme bez lepku.
Ja sa normalne na tu mrkvicku tesiiim 🙂

minitrouble
12. apr 2010

Liwka - ja som nad nim tiez uvazovala ale kedze ten ergo sme u kamosky vyskusali a simi sa v nom pacilo a maju ho vsetky moje kamosky ktore nosili dieta fakt vela a dlho a aj tazke deti tak som radsej kupila ten co som mala zarucene ze je fakt dobry 🙂 ...inak ja som si neviem preco myslela ze vsetky mali manducu a potom ked som sa ich rad za radom spytala tak vsetky ze ne ze ergo ...tak mame ergo - musim sa s nim odfotit a hodit ho sem
inak dobra stranka je www.eskrina.sk
my mame toto ergo: http://www.eskrina.sk/nosice-ergo/2250-nosic-er...

bebel 😀 😀 😀 ked som mala 20 tak mi 30tnici prisli ako ludia napoly starci 😀 😀 ...teraz mam 30 a pripadam si este stale veeelice mlada a fesna 😀 😀 a nechapem preco ma deti oslovuju TETA 😀 😀 ...minule som mojej 59 rocnej mame povedala ze jeeej taka 60rocna babka stara tam bola - tak moju mamu skoro vystretlo ze sak ona ma 59 a neni ziadna stara babka 😎 😀

minitrouble
12. apr 2010

jaaaj a este ...pri romanke som bola aj ja veeelice mudra a myslela som si ze to matka vie vsetko urcit a ovplyvnit pri babatku az kym som nestravila zopar dni s kamoskami a ked som videla ako jedna moja kamoska mala maleho co bol dost velky a v kociky byt nechcel a stale len plakal a plakal a plakal- tak by som si kukla ze ktora matka by ho vydrzala nechat len tak revat v kociku a nezobrala by ho na ruky hoc aj s rizikom ze bude mat problem s chrbtom ......kamoska si nakoniec kupila Ergo a jej zivot razom nabral ine obratky - maly prestal revat a kludne tam spal a jej chrbtici sa tiez ulavilo odvtedy 🙂 😀
podobne to mala aj dalsia kamoska a niekolko dalsich dieta vedeli uspat len a len na rukach
lahko sa hovori tym co maju dobre deti ktore neplacu - ja mam tiez dobre deti a nosic mam len kvoli tomu ze ich mam 2 po sebe a musim strazit tu starsiu a nie vzdy to s kocikom ide a nie vzdy mozem len tak nechat lezat tu mladsiu volne pohodenu v postielke alebo niekde .....ale tie mamicky ktore maju vecne placuce deti tak verim ze by dali a urobili cokolvek len aby uz konecne deti neplakali a boli chvilu ticho a oni mohli ist aj medzi ludi 😉 🙂
cize fakt vela veci je zavislych na tom ake su deticky a co si oni vyzaduju 😉

maryanna
12. apr 2010

minitrouble mas pravdu kazde dieta vyzaduje nieco ine ale zas do istej miery to ovplyvnuje aj matka ako a co nauci svoje dieta...ak ho od mala nauci na ruky tak jasne zejej nebude chcit inak ako na rukach zaspat a tak dalej....ale jasne ze na ruky treba brat netreba zas vsetko prehanat chrbtica zas nieje az taka nachylna...ja mam sice tiez dobre dieta ale ciastocne je to aj moja zasluha pretoze sme ho odmala k tomu viedli aby nebol nauceny na rukach , aby sam spinkal v postielke pekne atak...jasne zebol nazaciatku aj plac atak ale kebyze povolim tak teraz stale s nim chodim spat....nehovorim ze som ho nechala vyrevovat do nemoty ale su aj ine metody.......ale suhlasim ze kazde dieta je ine niektore si vystaci dost aj samo ine potrebuje nonstop pozornost,...

meggieya
12. apr 2010

Vidim maryanna, ze nosis maleho v Manduce, aj my mame lucky star. Maly v tom chce byt iba ked spi. Verim, ze ked bude vediet drzat sam hlavicku, tak sa bude rad nosit a vsetko sledovat.
Ja som tak dnes uvazovalanad nosenim a tak, ja som bola od zaciatku proti noseniu, kupila som si hlboky kocik a mala som zauzivane, ze jednoducho v tom sa deti maju vozit a nie tam vlacit, kto to kedy videl. Ale potom ked som zistila, ze je pohodlne chodit s manducou, ze ma to neobmedzuje a ze vlastne davno ked este neboli kocare, tak sa deti nosili v plachtach zaviazane na mame aj cely den.. a ze to ma asi aj vyznam, ked je dieta blizko mamy. Ako moj maly je diez zlaty a poslucha, aj ja som maleho uspavala tak, ze som ho ulozila iba do postielky a spal, ale casom som mala taku tuzbu s nim zaspavat, ze aj teraz si k nemu lahnem, a nemusela by som. Kazda mama vie, co je dobre pre nich a ich dieta a nech si hovori kto chce co chce, nie?

meggieya
12. apr 2010

Inak mimochodom dnes som si tak vsimla, ze teraz ked je taky boom s detmi, tak to bude aky biznis v tom... sak som pozerala ze v materskom centre chcu za kurzy pre babatka masaze 10 vstupov za 50 eur ako dost, nie? to si kupim knihu o tom a mozem ho aj sama pomasirovat, nie? alebo to plavanie, ako beriem, ze instruktor a cista voda a tak.. ze je to narocne, ale 150 eur tiez tusim na 10 vstupov, tak to je moc... podla mna... ci? co si o tom myslite? chodite niektora plavat s babatkom?

ketkous
12. apr 2010

Mia,krasne myslienky 🙂

ketkous
12. apr 2010

Minitrouble,ten ergo vyzera dobre

bebel
12. apr 2010

Ahojte,
Oli: práveže 50tnik by už nemal brať svoju prácu tak vážne a viac oddychovať,cestovať atď . Moja mamina bude mať 50 budúci rok, ale vyzerá tak min. o 10 rokov mladšie. 😎 Bežne sa stáva, že keď si naši Bruna zobrali niekam na výlet - všetci si myslia, že je ich syn. A keď naši prišli za nami na jazerá, kde sme sedeli celá partia kamošov a ja som im predstavila svoju mamu, mysleli si, že si z nich s kamoškou robíme prdel.Je to moja hanba, ale aby som mala maminu konfekčnú 36 a kondičku, budem musieť podstúpiť pár intenzívnych návštev na estetickej chirurgii. 🤐 Ona to má proste geneticky vyhrané.

Alikaa: striedala som to podľa toho kde sme išli a či som potrebovala kojiť a koľko.
Keď som brala aj kočík, tak som vždy mala red castle. A keď som chcela veľa kojiť z oboch prsníkov.
Šatka sa dlhšie uväzuje a keď už máš nejakú polohu, tak sa potom horšie dieťa presúva do inej polohy napr. kvôli výmene prsa...ale čím väčší bol tým viac som používala šatku. Red castle sme využívali cca do 8 mesiacov a potom už len šatku do roka intenzívne. A potom na túry a výlety šatku a vysokohorský nosič s konštrukciou podľa dĺžky trasy.
A 1 som mala nachystané vždy v aute a druhé doma. 😉

Meggie : my začíname s plávaním tento týždeň.a stojí nás to 110 E v PK. A nemyslím, že je to ryža....reálne údržba bazéna, platenie nájmu, personálu, nákup pomôcok, hygiena a energie zožerú dosť peňazí. Nemyslím, že na tom trhnú nejakú brutálnu maržu. 🙂 Tie masáže v MC - to je iná vec. 😎

andykca
12. apr 2010

baby my sme zdedili tento nosic.....mate niekto skusenost?este sme ho nepouzili ale vyzera ok...aj ked ho tu este nik nespominal 🙂 http://www.babymania.sk/index.php?lang=&l=s&p=_...
dik 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre