Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

minix
15. jún 2009

lili, držím palce, ja som do stredy nevydržala, musela som už dnes. 🙂))

lili213
15. jún 2009

ja snáď vydržím 🙂 naposledy som bola pred 3 t, teším sa ale mám aj obavy.

andykca
15. jún 2009

minix gratulaaacia 😵

drobec123
autor
15. jún 2009

gratulujem minix ! aj sa tam cervik vrtel alebo len sem tam zamaval ? 🙂
ja mam tiez navstevu u mojej gyn. po 4 tt. niekde som citala ze prve sono sa podla nejakeho zakona musi urobit do konca 13tt kedy je najlepsie zmerat miminko a urcit tt tehotenstva. potom to uz nie je take jednoznacne.

minix
15. jún 2009

ja som mala takisto take kadejake paranoidne obavy, ale nic sa nepotvrdilo, tuk tuk tuk. 🙂) teraz zasa cakat. :((

dakujem, baby drzim na oplatku palce aj vam.

ale kde, asi spal...vyzera ako maly medvedik, take tlapky mal aj nozky. 🙂

janurka
15. jún 2009

ahojte baby ... možem sa k vám pridať? som v 8tt tehotenstva a potvrdené to mám už od 3 tt 😅 lebo som bola veľmi nedočkavá... tak chcem sa s vami tešiť na dúfam že úspešný január...

gucz
15. jún 2009

andykca toho lekára osobne nepoznám, ale myslím že on sa špecializuje len na toto 3D. Musím sa popýtať, myslím že sa volá Dr. Brešťanský, ale nie som si istá.

minix gratulujem k úspešnej kontrole 🙂.

dnes je u nás strašne dusno, pod mrakom a mňa zasa bolí hlava ako koňa, asi ma švihne

janurka vitaj 😉

andykca
15. jún 2009

gucz: dakujem ze sa opytas 🙂 budem ti velmi vdacna...

janurka gratulujem a vitam ta 😉

markee
15. jún 2009

Ahojky,tak já opravdu nestíhám na PC tak často jako předtím. Pořád něco dělám a pak se z toho léčím ležením půl dne 😀
Teď jsme byli-já,manža a Johanka testnout vodu v bazénu na zahradě. No a měla 26stupňů,tak dobrý.Malá řádila. Akorát jsme to vychytali,protože jsme odcházeli domu a začlo pršet.
Teď baštím jahody, v poledne jsem je vyplela a protrhala listí,aby to nebyla taková džungle 😀
Jinak všem co byli u doktora gratuluji-já vás nedočítala,tak ani nevím koho to dnes čekalo. Omlouvám se ☹

gucz
15. jún 2009
roxy_1
15. jún 2009

minix gratuluji k uspesne kontrole 🙂
ja uz dneska dostala prukajdu ale nedelali mi ultrazvuk coz me mrzelo,budou mi ho delat az ve 12tt a to je 30.6. zase budu muset cekat 😒 jinak mi brali krev a davala jsem moc.

chtela jsem se zeptat chodit do poradny? a platite za ni?

cukruska1920
15. jún 2009

minix...gratulujem ku kontrole 😵 ja idem 26.6 tak dufam ze bude vsetko v poriadku

dadulka2000
15. jún 2009

ahojte babenky
dnes MK rano nefungoval, co?? technicka prestavka 🙂
minix - gratulacia ku kontrole,.... parada
ja som sa dnes skontaktovala s midwife a mam prvu kontrolu na buduci pondelok. ale tam scan nehrozi. na to si este budem musiet este riadnu dobu pockat ☹, jedine mi vezme krv a vyplni dotaznik. 😝 nuda.
zavidim vam (v tom dobrom) aku mate na sr/ cr starostlivost. 😉

zucana
15. jún 2009

ahojte vsetky.
gratulujem ku kontrolam a drzim nadalej palce. ja idem az 30.6.na dalsie sono a potom v juli na meranie plus krv na vrodene vady- tu sa to vola test combinato
inak rano som bola na krvi....tu sa musi ist do nemocnice do centra beru krv specializovane oddelenie a musia to robit lekari takze som cakala hodiinu a opat som skoro odpadla ked mi dali na uhradu 106 eur.zajtra sa idem trosku povadit lebo min.rok som za podobne testy platila iba 40. mozem si vysledky sice pozriet na nete ale to je prehnane...jaj ako dadulka aj ja zavidim trochu starostlivost.radsej by som si platila mesacne ako potom palky ktore sa tu platia...
dadulka ty kde zijes?
inak okrem toho ze po obede som mrtva ze nevladzem nic iba zalahnut tak mi je trosku lepsie. kedze nedokazem vracat tak ma iba naduva resp. mi je nanic.tak celkovo....chlanicka je samozrejmost ten smrad a este umyvacka riadu :(
ale trochu pomahaju pomarancovy dzus a ceresne samozrejme nie spolu ;)
baby mozu sa jest sladkosti alebo sa im ma vyhybat?

janurka
15. jún 2009

ahoj zucana ja som tu sice nova ale sladkosti sa papkať možu, no niektorym ženam môže priveľa sladkého privodit plieseň zo spodu, ja som tiež ten prípad... ale ak ti to chutí tak len papkaj.... ale zas všetkého s mierou 😉

minix
15. jún 2009

ahojte všetky, ďakujem za gratuláciu, teraz budem len čakať na prúkazku ako roxy. 🙂) roxy, tebe dám termín o dva tri týždne, ked mi doktor potvrdí termín pôrodu.🙂)

do poradne ešte nechodím, ale za to by sa asi platiť nemalo, nie?

no keď tu tak čítam baby tie vaše skúsenosti zo zahraničia, som rada, že mám slovenské zdravotníctvo. 🙂

plivit
15. jún 2009

roxy ja chodim do poradne a idem teraz v stredu ale neplatí sa nič

eva3107
15. jún 2009

Ahojte tehulky i ne tehu....Tak pred 2 tyzdnami som sa dozvedela skvelu spravu, ze cakame mimi...velmi sa na tesime...a dufam,ze spolocne prezijeme nasledujucich 9 mesiacov 🙂

weronikla
15. jún 2009

Ahojte vsetky, vitam nove tehulky a gratulujem ku kontrolam 🙂 Minix, dockala si sa 😉 Ako Vam zavidim, ze ste zdrave a je Vam dobre.. Mne sa to zatial vobec nezlepsuje a zajtra musim cestovat do BA na skusky a pracovat, ale nevladzem.. ani len netusim ako sa premozem, dufam, ze to s mimcom zvladneme a ze mu tym neuskodim, ked sme teraz aj chori 😢

zdenka73
15. jún 2009

Ahojky! Tak i ja sa hlásim pokontrole. Dopadla super. Malé v brušku rastie, máme 19,6 mm, dostala som už aj tehu knižku ... zobrali krv a na ďalšiu kontrolu až 17.7 lebo doktor má dva týždne dovolenku, snáď to dajako vydržíme, a to idem na tú prenatálnu diagnostiku.

Zuzulu - veru sk zdravotníctvo. Ja som v Rakúsku a tiež musím len platiť za utz 40 eur. za prenatálnu 80 eur, nuž ale čo pre baby nedáme nie?

Vítam nové tehulky.

weronikla - tak nech sa ti čo najskôr ulaví,a zvládneš skúšky.

roxy_1
15. jún 2009

zdenka gratulace velika 🙂 moje dr ma taky od 1.7. dovolenou 😅

plivit me rikala sestra ze ta poradna stoji 800,- mesicne ale ze to mi pojistovna proplati,trochu me to zarazilo,mala castka to neni 😒 ale pak mi sestra rekla ze tim si prakticky uhradim to aby byl otec u porodu,no byla jsem z toho zmatena a uz jsem se vyptavat nechtela,pac sestricka byla nejaka naladova 😒

zuzka1
15. jún 2009

Ahoj holky, taky mám termín v lednu🙂
Akorát jdu příští týden na genetiku, na krev. Nemáte někdo zkušenosti, jestli se musí dělat nějaké speciální odběry, když mám prodělanou toxoplazmózu a listeriózu?
jsem z toho dost nervózní☹

ives77
15. jún 2009

ahoj kočky mna čaká kontrola a sono teraz v piatok tak somn zvedavá ako to dopadne dúfam že dobre

plivit
16. jún 2009

dobre ranko 🙂 roxy tak u nas je poradna zdarma a ked chces otca pri porode to sa plati zvlast
ale az v porodnici

naty
16. jún 2009

Dobré ránko!!
zuzka: Vítej a přeju krásné těhulkování!! 😵 S těma nemocema...ví o nich tvá dr? Já bych já to řekla a rovnou se zeptej, jestli se dělají testy, je to lepší než se nervovat... 😉

cukruska1920
16. jún 2009

zuzka1...ahoj....co sa tyka toxo o tom viem....ja som ju prekonala minuly rok v maji..aj som brala silne antibiotika...potom mi vzdy po troch mesiacoch brali krv na kontrolu ..postupne to klesalo a a v marci tento rok som to mala uz uplne negativne...cize ak si to uz prekonala pred tehotenstvo tak to nevadi lebo uz mas protilatky a vytvori si ich aj babo 😉

eva3107
16. jún 2009

Dobre rano!
Tak dakujem ze ste ma medzi vas priali a prajem vam vsetko dobre a zdrave babatka 🙂

Plivit ma pravdu....u nas sa poradna neplati

gucz
16. jún 2009

Dobré ránko 🙂
ani u nás sa neplatí poradňa, zato utz platím vždy 10€ ako prednostné ošetrenie, že nemusím chodiť inam ale spraví mi ho moja lekárka. A otec pri pôrode, to sme platili pri malej priamo na pôrodnej sále 500 sk.

u nás konečne nad ránom pršalo, tak sa mi ulavilo. Včera ako bolo dusno ma bolela hlava. Teraz u nás fučí a je pod mrakom. Ešte by mohlo popršať, nech sa dobre dýcha.
A nejak nemám na nič chuť, ako na jedenie... svokra mi dala maliny a jahody a už sú 3 dni v chladničke a neviem sa dokopať ich zjesť 😒 a pritom mám oboje rada, ja to nechápem

cukruska1920
16. jún 2009

ja platim u doktora 2ecka ....objednava presne na hodinu takze je vyhoda ze nemusim cakat neviem kolko....a utz mi robi zadarmo aj obrazok je zadarmo

eva3107
16. jún 2009

Tak to mozes byt rada, ze za obrazok neplatis....Ja som platila 4€ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre