Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

ivv
18. apr 2010

dobre ranko,
preberate pranie.. ja tiez nedelim veci, periem vsetko spolu, teda pokial sa mi nenazbiera vela veci pre malu, tak vtedy periem zvlast. Pouzivam gel Frosch, co dostat v DM alebo Bille. Objavila som ho ked som otehotnela, lebo mi vtedy total vsetky standardne prasky/gely na pranie smrdeli a napinalo ma z nich 😝 . Frosch krasne vonia, uplne jemnunko a som s nim spokojna aj na skvrny. Malej sem-tam periem v Hanke, hlavne veci co idu priamo na pokozku, lebo v prvom mesiaci sme riesili ekzem co sa jej vyhodil na uskach.. 😖 dokina vravela ze som musela nieco alergizujuce zjest.. ach jo, ano, zozrala som krabicu medovych rezov s cokoladovou polevou, tak mi zachutilo sladke.. 😀 tak neviem ci to bolo tym .. ?

minix
18. apr 2010

dobre ranko,

mini, to akoze este pred opranim treba fuknut na to slniecko?

minix
18. apr 2010

ivv, med je alergen (tusim), tak by som sa ani nedivila. 🙂)

dadulka2000
18. apr 2010

dobre ranko
vcera sme skoncili u kamosov na BBQ do 22.00 vnoci (ja s detmi) - tie som uz len take spiace brala spat domou a muz prisiel okolo polnoci sam 🙂 🙂
ufff tazka noc to bola 😀 😀
dnes ideme s kamosmi do pubu na par drinkov a pokec, vonku maju super ihrisko pre deti, tak sa Ellie aspon vybeha na slniecku.
uz len nieco na obed rychlo spackat mi treba.

olienka12
18. apr 2010

baby my sme zmenili malemu matrac a otocili ukladanie na opacnu stranu postielky a cuduj sa svete,ked ho tam polozim v momente spi,ci je den,ci noc nechapacka normalne klooop kloooop cez den mi stale spal len v kociku a teraz nadherne zaspinka v postielke dnes sme napriklad vstavali az o 10 teda rano o pol 7 sme papali ale tak zaspinkal naspat 🙂

dadulka ja sa uz neviem dockat grilovaciek taaak sa tesiiim

ten ariel na skvrny pouzivam aj ja,zatial som nemusela s nim prat dankove veci,ale pri mrkvicke urcite pouzijem 🙂) ale zosli aj stare skvrny z arielom z veci

alikaa
18. apr 2010

baby z BA viete mi povedat, ci je v Eurovei nejaky kojaci kutik? Chystame sa tam zachvilu s malickym, tak by ma zaujimalo, ci sa tam mozme aj zdrzat, alebo sa tam prejdeme iba nachvilu.

bebel
18. apr 2010

Alikaa: v Mothercare by mal byť a neviem ako je to pri detskom kútiku. Inak v celej EUROVEi som našla len 1 prebaľovaciu miestnosť s 1 umývadlom bez mydla a bez WC pre matku..len taký pultík a kôš na plienky tam dali až po týždni.

alikaa
18. apr 2010

dik bebel, pokukam sa tam

alikaa
18. apr 2010

tak mala si pravdu, na informaciach som sa hned spytala, ci a kde maju kojaci kutik a poslali ma k burgerkingu, ale tam je len prebalovaci pult a ziadna stolicka, stali tam kociky v rade na prebalenie. Mozno bude este nejaky prebalovaci kutik v tych neotvorenych obchodoch. Este ze si poradila Mothercare, lebo malicky spustil velky plac, tak som ho tam nakojila a hned zaspinkal. Inak bola tam miliarda ludi.

bebel
18. apr 2010

Alikaa: Eurovea je fajn cez pracovný deň doobeda 😉 tak na 3 hoďky.
Btw: už otvorili Debbenhams a Nordsee?

roxy_1
18. apr 2010

Ahoj holky,

tak konecne hezke pocasi 🙂 kvuli tomu neustalemu desti jsme byli zavreni tyden doma,tak jsem si to konecneo vikendu vychutnala,uz mi z toho "domaciho vezeni " hrabalo 😅 😅

v utery jsme meli poradnu tak nas prcek ma 6250g a 61,5 cm 🙂
co se tyka mych bolavych prsou tak se mi vzdy jedna bradavka konecne zahoji a praskne druha,beru homeopatika,mastim bepanthenem a nekdy i fialkou, doktorka rikala ze bradavky mohou praskat i kvuli moucnivce.no takze jedine ta fialka snad zabere jak malemu na moucnivku tak me na bradavky 😉

probiraly jste prani,tak ja zatim malemu pradlo peru zvlast a jeste k tomu v Lovele prasku a avivaz mame Batole,neni draha a krasne voni,jak ctu u ostatnich asi poridime Ariel. 🙂

olienka jak jste maleho natocili?myslis ze zmena spani ma takovy vliv?ze by podle feng shui?? 🙂

Tobi zatim uz nekolikatou noc spi od 20:00 -1:00nekdy do 2:00 a pak se vzbudi v 5:00,pak si jej vezmu do postele k sobe a spime jeste do 8:00 🙂 snad nam to vydrzi a bude stale lepsi a lepsi 😅

olienka12
18. apr 2010

ahoj roxy no davame ho spinkat na opacnu stranu postielky a zmenili sme matrac z kokosoveho na penovy s vajcovitym tvarom na vrchu

minitrouble
18. apr 2010

minix - po oprani dat vysusit na slnko a tak by svietilo priamo na tu skrvnu.....ja ked svietilo slnko tak som dala oprat vzdy vsetko co malo na sebe skvrny a supla som to na balkon a super vytahala
Eurovea bola pre mna jedno velke sklamanie z niekolkych dovod:
1. ziadne ihrisko pre deti - proste nic !!!! bola som tam 3 hodiny s romcou a simcou a cakali sme na muza kym bude moct ist z prace domov a skoro ma drblo lebo som s nou nemala kam ist a tak som minula kopec penazi na vlacik lebo to bola jedina atrakcia voziaca ...a na auticka .....a musela som s nou chodit tym padom po obchodoch a slecna si povyberala veci za cca 70euro .....cize veeelmi drahy vylet - to sme rovno mohli ist taxikom domov do PK a vyslo by nas to menej 😠 😠 😠
2. strasne malo WCiek a starsne zle znacenie ze kde co je
3. chybalo mi tam nieco ako je v avione alebo auparku ta detska prebalovacio/kuchynkova miestnost - tak som simonku isla nakoniec v klude nakojit na zachod pre vozickarov 😎 😅
4. v HMku tam nemaju skoro nic pre deti - straaasne slabo zasobene HMko 😎 neviem ako su na tom ine obchody ale teda toto HM bolo pre mna jedno velke sklamanie 😝

k.a.t.k.a.
18. apr 2010

mini vidis a ja mam zase pocit ze pre decka je Eurovea HM lepsie jak Aupark, ale zase chudobnejsie na damske oblecenie, inak detsky kutik je tam ako su kina 😉 aspon som ho tam videla, ale ci je otvoreny uz neviem, no a fakt katastrofa s tymi WC-kami, vytahmi a znacenim, ja napr. sa bojim ist eskalatorom tak som tam chodila jak bludny holandan a hladala vytahy 😝 Dufam ze to v dohladnej dobe zmenia, teda ze pribudne nejaky kutik pre matky s detmi

bebel nie este nebol otvoreny, este to tam len prerabaju, myslim Debbenham, Nordsee az tak nesledujem ale tiez tusim nie ... btw. kde tam je Mothercare? nejak som si ho nevsimla 😅

Jo inak vytah je aj v Nexte 😉

Kedy mozem vybrat novorodenecku vlozku z autosedacky? 😅

Riesili ste golface, tak ja uz mam zadovazeny zlty BGB Bee 😵

olienka12
18. apr 2010

ta novorodenecka vlozka zujima aj mna

bebel
18. apr 2010

K.a.t. máš bee alebo bee +?
Jeden zánovný Bee je práve k dispo v Prahe s ružovou a červenou strieškou, tak práve zvažujem spôsob dopravy.
Bee+ je na objednávku cez Babypark s dodacími lehotami 6-8 týždňov(toľko času už nemám), v Anna&Viktorie ani neni uvedený.Neviem ako je na tom Babypoint v SCS.

Minitrouble:
výťahy sú tam cca 2-3 aj s tými v predajniach. Mňa "dojalo" , že som musela dosť dlho čakať na zamestnanecký doprovod v Marks &Spencer, aby ma cez ich sklad vyviezli na poschodie služobným výťahom, kde majú detské oddelenie 😕
to bol trochu nepremyslený rozvrh sortimentu, pretože s kočíkom nesmiete ísť po eskalátore. 😠

V nexte je výťah z 0 na 1. poschodie. Na -1 sa nedostaneš. Mothercare je na -1 vľavo pri Bille a je pomerne dosť dobre zásobené, mám pocit, že väčšie ako v Auparku. Mne sa veľmi páčili detské veci v Prénatal aj Prémaman, i keď čo sa týka handričiek...najviac ostávam v pokušení nakupovať stále viac zbytočných krásnych kúskov v Brendone, pokaždé keď tam prídem.

Tú novorodeneckú vložku vyber vtedy, keď ti už malý udrží v pohode hlavu, že má dostatočne zosilnené krčné svalstvo.

minitrouble
18. apr 2010

bel pisala som ti IP tak si kukni - jeeej ruzovy bee by som brala aj ja 😵 😵 ...za kolko ho predavaju???
inak ja som vytah nasla len jeden
ten detsky kutik este nie je zariadeny - vraj casom bude ...zatial tam boli len dake princezne a sasovia ale to romi nezaujima...ziadne smyklavky ani nic ....v tomto je pre nas idealne ist na zlataky do palace-u 😵 😵 😵 tam sme minule boli asi 3 hodiny a potom plac co nechcela ist domov 😀

bebel
18. apr 2010

Máš ho v IP.
U nás je osvedčený IKEA detský kútik , ktorý opúšťame vždy s protestsongom 😀

drobec123
autor
19. apr 2010

zaujimava tema - musim suhlasit ze s Euroveou som teda sklamana maximalne aj ja !
ked som sa pytala na kutik na kojenie na informaciach tak sa po mne pozerali ako keby som si chcela ist pichnut heroin alebo nieco podobne. ani mi neponukli alternativu ze v Mothercare je to mozne, aj ked teda oproti Auparku to je len za takou plachtou - nie je to osobitna uzatvaratelna miestnost - ale lepsie ako nic.
jedine co je krasne na tomto shoppingu je sklenena strecha s vodou, konecne nejaka novinka v slovenskej architekture. a teda este moznost kupit potraviny v m&s.

ja som vybrala len penu z novorodeneckej sedacky - ale to okolo hlavicky som ponechala lebo jej stale lieta.

wanduska
19. apr 2010

v eurovea su 2 kojacie kutiky... v marks a na 2.poschodi pri foodcourte..oba bez mydla a pre istotu aj bez stolicky..takze bud sa dieta napapa na stojaka alebo si vysadnete na prebalovaci pultik...riesenie uuuuuuuuuuuuplne fajne. aha a po eskalatore sa nesmie chodit s kocikom??? lebo ja sa vozim na nom veselo hore dole..aspon, ze to viem a budem pripravena na "vtipny" koment od niekoho.. v bille ma v eurovea pre istotu prenasledoval sekuritak s tym,ze si musim zobrat vozik/kosim a nesmiem klast nakup na detsky kocik.. 😠

minitrouble
19. apr 2010

wanduska - no ja mam surodenecky kocik - cize aj keby som veeelmi chcela a sa snazila tak na eskalatore nemam sancu to zvladnut 😒 😝 ...ale inak sa to ani nemoze myslim 😉 🙂

olienka12
19. apr 2010

no povedal by mi niekto,ze nesmiem klast tovar na kocik,tak by som ho "poprosila",ci by bol taky dobry a kosik alebo vozik mi tlacil 😉 pretoze ja tam chcem nakupit a nie kradnut 🙂))

dadulka2000
19. apr 2010

😀
dobre ranko
dnes mame konecne Elku v skolke na 3 hodky (skoncili sa im prazdniny), tak si uzivame kludu s Millie 🙂.
Olie, ja si priamo vzdy davam nakup pod kocik do kosika,... a potom ho vyberam pri pokladni a nikto nikdy nic nepovedal (ale to tu je ine spravanie ku zakaznikom - to je fakt) 😉

neviete nejaky fajny recert na kolacik s rebarborou? mam listy v zahrade rastuce 😅

gucz
19. apr 2010

ahojte mamulienky

konečne je pekne, svieti slniečko 🙂 prádlo visí na okne, super

dadulka čo by som ja za to dala mať Lauru sem tam v škôlke... to by bol život 😉 😀

recept poradiť neviem, ja som rebarboru ešte nikdy ani nejedla...

krpuch
19. apr 2010

ja mam tiez rada rebarborovy kolac, ale recept mam doma, nie pri sebe.
vcera som bola v tescu nakupovat, predtym sa nedalo s kosikmi pre deti ist az k autu, lebo pri vychadzani kosik piskal a vcera, ked som vyberala v tescu tovar a davala do druheho kosika, ktorym mozem aj von, sbskar na mna kukal, co vystrajam, ze uz sa moze chodit aj s takym kosikom k autu...ale som mu pripomenula aj to, ze prave tieto kosiky maju na hovno kolieska a nefunguju, chodia ako chcu.
baby, myslite, ze ked som pocas tychto dni papala suhajdy, moze to byt dovodom, preco krpec nekaka uz cca 7 dni?
inak, zajtra ideme do poradne na to ockovanie, tak som zvedava ako to obaja zvladneme.

gucz
19. apr 2010

krpuch môže to byť preto,
ja som po veľkej noci "pomáhala" Laure s čokoládovými zajacmi a malý mal potom teda riadne tuhú kaku , jden deň nekakal a potom som mu musela pomôcť, lebo plakal

olienka12
19. apr 2010

gutz u nas od rana leje a leje a nezastavi sa :(((
ako sa citis? je ti lepsie?

olienka12
19. apr 2010

do kelu,ja ti stale meno pokomolim sa ospravedlnujem 😉

alikaa
19. apr 2010

my sme dnes po poradni. Malicky vazi uz 6.5 kg, cize bez 300 gramov nam Lukasko za 3 mesiace pribral 4 kg, uff. Tiez nas dnes ockovali, chudacik si poplakal a potom vycerpany zaspinkal v kociku. Som zvedava aky bude vecer a noc, mam pripravene vsetko na teploty. Davali ste niektora odstanove obklady, alebo len studene obklady stacia?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre