Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

gucz
20. apr 2010

Inak aj ja mám dilemu s kojením...
z tých zdravotných problémov mi zle trávi, mám vetry, včera ma tiež preháňalo (vedľajší účinok liekov na pečeň) no a malinký je na tom podobne ☹ , teda hnačku nemá, zato problémy s vetrami riadne, včera polovicu dňa preplakal, tri krát som mu musela pomáhať rúrkou 😒 , navečer tak nariekal, že sa slzy tisli aj mne do očí 😢 . Nakoniec zaspal vyčerpaný mne ležiac na hrudi a zababušený v bavlnenej dečke. No a v noci bol každé dve hodiny hore, chvalabohu si len cucol mliečka a spal ďalej. No i ráno si poplakal ako sa naťahoval. Začala som mu zasa dávať 15 kvapiek sab simplexu pred papaním, i keď sme ho už takmer vôbec nebrali a bol v pohode. Tak neviem neviem, či mu to moje mlieko nerobí aj zle ☹

mia.
20. apr 2010

a zabudla som napísať, že mi ozaj dobre robil žalúdočný čaj od Teekanee

minix
20. apr 2010

Uvidime, co zaberie, zatial pijem silnu meltu s cukrom a k tomu suchy rozok.
Gucz, ten roztok znie strasne hnusne😉 radsej si rozrobim kuliska, aj ked ani ten mi nejak nejde dole krkom.
Nechapem, kde som sa mohla tak odpilit. Ci som nieco zjedla alebo je to vo vzduchu.
Snad sa to neprenesie aj na babo, vam sa toneprenieslo?

minix
20. apr 2010

Mam tu aj nejaky caj, ze tormentan, a to je na zaludok, tak neskor skusim. ale uz sa neviem dockat, kedy pride manzel z prace a pojde kocikovat;-$

bebel
20. apr 2010

u mňa swa zunížila dočasne tvorba mlieka...zrazu som mala o dosť menšie a výrazne mäkké prsia. Po týždni sa to upravilo na pôvodný stav. Diétu som držala 4 dni. Len soletky, ryžové chlebíky,čistý čaj, modrý rajec, ..potom banány,86% čokinu, mrkvum a čisté zemiaky. Potom nakoniec zeleninový vývar s mrkvou a slížami, suché 1 dňové pečivo. A potom som až na ďalší deň začala jesť normálne, ale také ľahšie veci.

k.a.t.k.a.
20. apr 2010

ahojte
ani mne este neprisla materska 😠

Tak prave som dovolala s pani na socialke, vraj oni to stopnu ak po 3mesiacoch nedostanu rodny list 😠 100% zamestnavatel odoslal to viem, no nic uz teraz, musim zaniest a dostanem matersku az v maji 😝

gucz
20. apr 2010

minix ten roztok je hnusný, ale vlastne je to to isté ako ten kulíšek, v ňom sú ešte navyše nejaké minerály.
katka no tak to je teda naparádu 😝, to ti nevedeli predom zavolať? Mne volali zo sociálky popredu, že im tam chýba papier, tak som ho rýchlo odniesla a bol pokoj. To je asi o prístupe zamestnancov tej ktorej pobočky SP

gucz
20. apr 2010

na parádu nie naparádu , mám novú klávesnicu a zle sa mi na nej píše 😒

minix
20. apr 2010

Bel, dik.
Katka, neprislo ti zo socialky poziadanie o dodanie rodneho listu?
Mne to poslali cca 17 dni po porode uz.

dzobko
20. apr 2010

ahojte,
ja som na tom s materskou podobne. Pobavil ma list, ktory mi poslala pobocka soc.poistovne v BB (so mnou racia komunikovat pisomne, pretoze zamestnavatel je v BB a trvaly pobyt na konci sveta). Napisali, ze im mam predlozit rodny list dietata. Ak tak neurobim do 5 dni, zastavia mi vyplacanie materskej....V skutocnosti mi najskor stopli matersku a az potom poslali list s 5 dnovym limitom na vybavenie... 😀

dzobko
20. apr 2010

minix, zrejme mate na pobocke rozumnych ludi...
taketo nieco u nas (ze vyziadat si nieco dopredu) - hm, musela by sa zemegula opacnym smerom zacat tocit...

lopezka
20. apr 2010

dobre ranko 😅
mne materska chvalabohu prisla, aj ked o den neskor, ako obyc 😅 .....ale mne pred mesiacom volala taka slusna pani zo socialky a poprosila ma o zaslanie rodneho listu, lebo vraj inak pozastavia matersku 😠 .....tak to mm hned na druhy den odfaxoval ........takze mam stastie, ze mali takyto mily pristup ? 😉

babush
20. apr 2010

ahojte,
tak aj ja sa pridavam k tym, co im neprisla materska. Este ze sa tu o tom bavite, inak by som si nevsimla a neriesila. Musim tam zavolat, ze co sa deje. Ale normalne by mala chodit okolo 20. ale zvykla prist predtym skor, tak netusim, v com bude zadrhel.
Ach jaj tento zevraj socialny stat poondiaty. Hlavne, ze musim zaplatit nedoplatok na dani, ktory je vyssi ako samotna materska. Toto je absurdistan! 😠

janqa24
20. apr 2010

ahojte,
mne tento mesiac prisla materska normalne, no minuly mesiac nic.....som tam volala, ze kde je problem a pani mi povedala, ze jej chyba rodny list dietata.....keby som tam nezavolala, tak by sa asi ani neunuvali to so mnou nejako riesit 🙄 🙄 🙄 a to som si bola sto percentne ista, ze zamestnavatel kopiu rodneho listu poslal do pobocky, lebo sme tak boli dohodnuti a riesila som to hned po porode 😠 takze mi poslali za februar aj marec naraz

sa mi v pravom prsniku urobila megahrca a desne to boli 😖 a ked z neho mala taha, tak to boli, ze by som vyskocila z koze... ach jo, a to som si myslela, ze problemy s dojcenim mame davno za sebou... 😨

janka1
20. apr 2010

ani ja som nedostala 😒 ale vraj sa to vyplaca okolo 20teho a ked niekto dostal doteraz skor , tak to vraj bolo vzdy kvoli sviatkom 😕 toto som dostala ako odpoved 😀

ketkous
20. apr 2010

ja som uz dostala... 🙂

krpuch
20. apr 2010

bebel-no myslim,ze dieta ma dvoch rodicov.nechapem preco by to tak malo byt len v pripade,ak je matka alergicka...kamoska ma manzela astmatika a mali zlavu do 1 roka.
matersku som tiez este nedostala, ale aj tak mi nechodi v ten isty den.tak to neriesim.
maly sa vcera 1.krat otocil z bruska na chrbatik-mal 3 mesiace akurat.
ockovanie dopadlo dobre.aj ked poplakal az mi bolo luto.teraz stale spinka-momentalne mne na rukach.teploty zvyknu byvat vecer ,vsak?

janqa24
20. apr 2010

krpuch, vecer a noc byvaju kriticke, najma prve po ockovani, ja som preventivne dala malej polovicu cipku na noc, aby teplota nevyletela a samozrejme po ockovani studene obklady az do nasledujuceho rana, a zvladli sme to v pohode a bez teploty 😉 sice sa tu noc po ockovani mala budila castejsie ako obycajne, ale inak nijake komplikacie 🙂

wanduska
20. apr 2010

baby, co mate teutonku...fungujete s tou clonou alebo s tym slnecnikom..urychlene totiz musim nieco kupit, len neviem vobec vobec ktore

krpuch
20. apr 2010

janqa a naco si davala obklady, ak nemala teplotu?

gucz
20. apr 2010

išla som s malinkým von, zrazu sa zotmelo, ochladilo ( ako v horore 😀 😨 ) a začalo fučať, tak sme šli domov a normálne tu hrmí ako cez leto... 😕

ja som nikdy malej obklady nedávala po očkovaní, len hneď po príchode od doktorky čípok (hlavne proti bolesti) a Laura nikdy teplotu nemala, ani nebola nejaká mrzutá po očkovaní. S Miškom ideme na očkovanie na budúci týždeň vo štvrtok, tak som zvedavá, ako to zvládne on.

zazalienka
20. apr 2010

Reni my sme vbehli v poslednej chvíli do vchodu, začalo prskotať, potom fučať, no teraz hrmelo a blýskalo sa🙂

babush
20. apr 2010

krpuch - z bruska na chrbatik sa nerata..to sa pretoci svojou vlastnou vahou a skor teda nesikovnostou 😀 rata sa pretocenie z chrbatika na bok a potom na brusko

wanduska - mam teutonku a tiez nemam ani clonu ani slnecnik. Teda mozno clonu mam niekde zabalenu so sportakom. Musim sa tiez pozriet, lebo teraz nosim akurat plienku na clonenie pred slnieckom 🙂

krpuch
20. apr 2010

babush - mne sa rato aj take pretocenie, pretoze to urobil prvykrat a som z toho velmi stastna. 😀

olienka12
20. apr 2010

no tak pozeram,ze ten bordel maju nie len na socialke v PO dnes keby som sa nebola kontrolovala tak to plexisklo odtrhnem a trepnem nim tej krave po hlave...
11.1. som odniesla 2ks rodneho listu na socialku na okienko c.3 a 2m dalej na okienko c.7 lebo je to uplne ine oddelenie....
28.2. mi p.Gajdosova odoslala zo socialky papier,ze mi stopnu matersku ak nedolozim RL. Tak som jej volala a vravela jej,ze tam maju az 2kopie, tak povedala,ze to pojde dohladat. dala som jej moje t.c. nech mi zavola,keby nenasla,ze donesiem. Mila p.Gajdosova povedala,ze pokial nebude volat,tak je vsetko v poriadku... Dnes je 20.4. materska nikde volam jej,ze preco nemam peniaze a ona nedolozili ste rodny list!!!!!! tak som jej povedala,ze mi nevolala a ona,no nechcem tvrdit,ze ste mi to nepovedali,ale viete jatu mam xy stranok za den a bla bla ja vravim nemam problem doniest kedy budem mat peniaze... tak ja vam prezistim,ci sa to da poslat mimo system.... Ja som sa jej slusne opytala,ze ci mam zaruku,ze ked opat dam RL na okienko c.3,ci sa k nej dostane, povedala ano....
Tak som dnes prisla na okienko c.3 dala RL s jej menom a mojim tel.c. a isla sa pytat na okienko c.7 ci tam RL maju, dala som obciansky a pani sa pyta dieta narodene 30.12.? mame tu vsetko!!!!! pozriem na menovku a tam co bolo napisane? GAJDOSOVA!!!! tak sa jej pytam s vami som rozpravala? a ona haha neviem ja si nepamatam!!!!!! tak som sa otocila a parala odtial prec,lebo keby som vybuchla,tak ma vyvedie ochranka.... Takze teraz pekne krasne ostanem mesiac bez penazi,lebo jedna krepla co berie prachy za nic je leniva pozriet do pocitaca. Pisem staznost posielam rovno riaditelovi a sa ho opytam,ci mi preplatia penale za nezaplatene ucty.....
Tolko k mojej nevyplatenej materskej. Takze co na socialke nemate potvrdene pisomne to neexistuje!!!!

olienka12
20. apr 2010

krpuch mlieko HA je na predpis aj ked rodicia nie su alergici zalezi od lekarky nam nasa predpisuje 5 ks plechoviek na mesiac,sice este dokupujeme,ale aj tak je to pomoc mat to za polovicnu cenu na predpis

babush
20. apr 2010

krpuch...jasne, ze sa rata 😀 ...aj ja som sa tesila, aj ked to bolo ako pisem, skor gravitaciou ako Lejkinou sikovnostou 🙂 aj dnes, ked sa mala prvy krat poriadne nahlas zasmiala, som sa tesila a rata sa mi to 😎

oli..dakujem 🙂

dzobko
20. apr 2010

Olienka, a ja som sa rozculovala, ze medzi sebou nekomunikuju pobocky soc.poistovne a ono (cest vynimkam) im nekomunikuje prava hemisfera s lavou....tak za toto brat plat -som za vodou...Myslim, ze v BA a okoli problem nemaju, zbytok SR - ...."je konec, tak uz to pochop, sa neda, neda".... 😀

olienka12
20. apr 2010

dzobko no tusim Bebel mala problem so socialkou,takze aj zapad ma problem...
ale sedi pri pocitaci stopne matersku tvrdi,ze nema RL dojdes tam a nahodou je za okienkom kukne a vsetko je ok no pochopis? lebo ja som asi pribrzdena,ze nechapem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre