Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

liwka
23. apr 2010

ahoj, maminky,
my mame za sebou tazku noc. Mia velmi nepokojne zaspala a v noci sa na papanie budila kazde necele 2 hodiny. ach, dnes bude dlhy den...
Renka, myslim, pisala, ze Misko nema rad kupanie. u nas to uz nastastie preslo a kupkanie sa stava zabavou. zistila, ze ked kope nozickami, voda strieka vsetkymi smermi (najma na moje oblecenie 🙂 ). uz neplaceme ani pri utierani sa, no akonahle ju zacnem obliekat, akoby vedela, ze zabava konci, spusti hukot 😉
co sa tyka pokrokov, Mia usudila, ze cmulat pasticku je ovela chutnejsie ako cumlik, tak sa stava, ze si vyrazi cumlik, zostane jej v ruke, otoci ju pastickou k ustam a cmula tu 😉 . minule si do ust vopchala iba palec, no z toho ju naplo. tak zostava pasticka.
pridavam par fotiek z nasho kupania sa a jednu troska mimo temy. dostala som od svokry na narodky cinsku ruzu a rozkvitli jej naraz 4 kvety, tak som nadsena.

bebel
23. apr 2010

Oli ja používam tiež šatku väčšinou, len tam musíš vedieť ako ju správne uviazať a nedá sa v nej moc pohodlne kojiť, teda trošku sa spotíš a rozčúliš dieťa, kým to prestavíš tak, aby ti neodišiel chrbát a bradavka bola rovno pri puse bábätka.
V tom je red castle super, oblečieš a kŕmiš za jazdy.
Nezvyknem red castle používať na celý deň , len na chvíľu, tak 2 hodiny max, ale keď beriem šatku..tak aj na celý deň.
Napr.začiatkom mája ideme na 4 dňový výlet do Štefanovej s deckami a kamošmi...a tam beriem oba nosiče.
Red castle na interiér a šatku na von...a podvozok zapp k autosedačke. na presun niekde v civilizácii. 🙂

bebel
23. apr 2010

Kto chcete kúpiť pekný a kvalitný šporťáčik za dobrú cenu, dávam do pozornosti toto 😉 https://www.modrykonik.sk/bazar/kociky/j1f9/pre...

antoniab
23. apr 2010

ahojte

baby aku sedacku budete pouzivat potom teraz mam vajicko ale zacala som pozerat uz po vacsej a neviem si vybrat naco mam pozerat ? a neviete ako to je z polohovatelnymi autosedackami to sa da dat az do lahu a su lepsie do 18kg alebo uz do 36kg

dana333
23. apr 2010

ahojte baby, aj ja už surfujem a pozerám po športovom kočíku, takže je dobre že hádžete tipy, aj po autosedačke- my sme pred 10 rokmi mali tú do 18 kg a bola polohovateľná až do ľahu, no teraz sú už celkom iné a páčia sa mi tie do 35 kg no tiež neviem či sú všetky polohovateľné. Tiež už pozerám po stoličke na jedenie a chcela by som takú pripevniteľnú na stoličku, aby nezaberala veľa miesta. Máte niekto skúsenosti s takou stoličkou oplatí sa to kúpiť, alebo radšej klasickú samostatnú?

minitrouble
23. apr 2010

caute caute 😀 😀 hadajte cooooo? 😎
manzel uz ma bugabooo beeee ...kurnajs uz nech je doma nech ho vidim nazivo 😵 😵 😵

minitrouble
23. apr 2010

jjaaaaj sorry - to nemalo byt sem 😀 😀 😀 ....to som chcela do inej temy napisat 😅 😅 😅

minitrouble
23. apr 2010

antoniab - my mame maxi cosi 9-18 polohovatelnu - ale to nie je do lahu ani zdaleka ....to je len tak dosikma trochu - ale romca tam v pohode spi 😉 🙂 ...mame ju cca od jej 1 roka - ale inak sme skusali a este aj teraz sa zmesti do vajicka - lebo my mame vajicko maxi cosi a to je do 13kil a ona ma len 11 stale 😉 🙂 .
podla mna na novu sedacku mate este vacsina z vas cas - v pripade ze mate velke babo a mate sedacku len do 9kil tak potom je to ine
ale standardne deti vydrzia vo vajicku do toho 1ho roka 😉

minitrouble
23. apr 2010

co sa tyka "golfacov" na leto - tak odporucam najma pozerat hmotnost toho kocika 😉 🙂 ....a potom si odskusat ako sa s tym chodi
my sme mali niekolko golfacov a niektore boli pekne na h..... ze sme zakopavali dolu do tych brz alebo celkovo tie rucky boli kratke
tiez je dolezite aby mal kocik dobru strechu a aby ste tou strechou vedeli "zakryt" vacsiu cast babatka v lete aby nan neprazilo slnko - my sme mali v tomto super ten brevi grillo - to bola najlepsia strecha na svete ..inak ten kocik nic moc nebol
my sme kupili ako som uz nechtiac hore spomenula (patrilo to do inej temy: kocikove maniacky 😀 😀 ) tak sme si kupili bugaboo bee na leto ...tak som zvedava 🙂

antoniab
23. apr 2010

mini ano tu mam este cas a predpokladam ze nam vajicko vydrzi do roka ale tusim mam vajicko len do 9kg 😒 musim postudovat ale chceme kupit este jednu autosedacku v uk aby sme jednu mali tam ked prideme len neviem do kolko kg lebo 36kg je do 12rokov a sestrenka ma chalanou 6rocnych a ti maju uz len podsedak tak by mi relativne stacila aj do 25kg kedy maju cca deti takuto vahu 😅
tak to sa neda uplne do lahu hej jaj no lebo 2hod let a este 2hodky cesta autom tak by drobec pospal no nic bude spat po sediacky

minitrouble
23. apr 2010

antoniab - ale ti autosedacky uz nie su prenosne potom 😕 ...to ak chces prenosnu autosedacku to potom kup radsej pouzivane vajicko a potom ho predaj 😉
ja by som rozhodne nekupovala sedacku co je 9-36 kg....tieto sedacky maju velmi zle crash testy...kupila by som 9-18 tak ako mame my a potom 15-36 dalsiu (to budeme kupovat tak o niekolko rokov my)
existuju aj 9-25 ale neviem ake su - lebo nie su uvedene v ziadnych crash testoch a ja by som sa to bala kupit 😎 😒

antoniab
23. apr 2010

aha tak si musim nejake testy pozriet 😉
viem ze niesu prenosne chcem len sedacku do auta pridem s kocikom a este tam pozriem easy golfky ved do sportiaka mozem dat uz malu v 5mesiacoch nie 😕

minitrouble
23. apr 2010

antoniab - podla mna hej ...my sme romanku vozili v sportaku od 3och mesiacov lebo sa chcela divat na svet
len si potom pozri aby bola ta cast kde babo lezi dobre urobena - aby to nebola len daka latka ale aby to bolo pevne 😉 🙂

antoniab
23. apr 2010

hej mam to pevne nato som myslela 🙂 este predtym
dik za rady 😉

minitrouble
23. apr 2010

my mame quinny speedy aj maxi cosi mura a tie maju to "lezadlo" uplne paradne urobene na tom sportaku - take pevne ze tam to dieta pekne lezi 😉 🙂

bebel
23. apr 2010

Antonia :odporúčam riadiť sa podľa ADAC crash testov. 😉
My máme po Brunovi 9-18kg maxi cosi tobi a som absolútne spokojná, ešte teraz sa v nej v mojom aute vozí ...v manželovom už má 15-36 kg RomRömer KIDFIX .Vrele odporúčam obe značky.
Kamoška má Concord Ultimax 2009 0-18 kg a je veľmi spokojná, ale neviem ani ako dopadli v testoch.

gucz
23. apr 2010

čaute my máme autosedačku od 9 do 25 kg (Laurina) a zdá sa mi celkom fajn, je aj polohovatelná. Ale zasa my chodíme autom len cez víkend k babke, tak nám stačí aj taká. Keď Mišulo vyrastie z vajíčka pôjde do nej a malej kúpime podsedák.

túto máme http://www.samo-kociky.sk/babypoint-zenith v červenošedej farbe

bebel
23. apr 2010

Gucz: podsedák?Ten sa dáva 10 ročným deťom.... 😎
Bruno má 4 roky a zatiaľ ledva 15 kg.

bebel
23. apr 2010

http://auto.rodinka.sk/index.php?id=autosedacka...
podsedák by som fakt dala až keď bude merať aspoň tak 135 cm 🙂

minix
23. apr 2010

bebel, súhlasím, maxicosi je asi naj, teda pre mna urcite. Ty si dneska neplavala? 🙂)) Nejak skoro ste doma...

idem sa podelit o radost z ockovania. Prisli sme tretie, reku ako fajn. Lenze pred nami ockovali dve deticky tak isto a to bol priserny rev, co sa ozyval z ambulancie, tak sme sli dnu aj my. Co mi DOST vadilo, bolo to, ze nas zavolali dnu sa chystat este len, ked pozerali to druhe dieta, a potom ho ockovali. To spustilo PRISERNY krik a co nasledovalo potom, bol asi zly sen. Malicka pocula, co robila to dietko pred nou a zacala aj ona, ale tak priserny hystericky zachvat asi este nezazila v celom svojom zivote a ja s nou. Sponovala sa, revala, hysacila, modra fialova, nijak utisit, NEDALO SA S NOU NIC. Tak sme ju skusali utisit aj s doktorkou, skusali sme nakojit, NIC. Tak sme tam stravili asi 30 minut neludskeho, teda nebabatkovskeho revu a nakoniec ju aj zmerali, aj jej fukli to ockovanie. Ockovanie iba zvysilo intenzitu toho revu, ja nepocujem dobre doteraz. Na chodbe sme pokracovali, mali ste vidiet tie tvare mamiciek, ked sme odtial vysli. Vyplasene, som si pripadala ako keby sme opustili bitunok.
Napriek tomu nedam na doktorku dopustit, lebo ten pristup je perfektny, akurat toto ockovanie ma trosku rozladilo. Vonku v cakarni sme hulakali asi 10 minut, potom si trosku cucla, usmiala sa a bolo dobre. teda dobre ako dobre, rev sa znizil o 50% a supli sme ju do kocika, kde zaspala viac menej okamzite, zaspala o 14, som zvedava, dokedy potiahne, chudatko moje male. Ockovanie inak bola pekna bleskovka.

A po dnesnej poradni vo veku bez troch dni tri mesiace mame 5950g a 61,5cm. Spokojna som. 🙂))

Uvidime, co nas caka, kedze uz aj tato noc bola divoka, vstavali sme o 23,1,3,5 a o 6 definitivne.

Ved Vam dam vediet. 🙂))

dadulka2000
23. apr 2010

ahojte,... aj my mame dnes ockovanie za sebou - uz druhu varku. trosku si poplakala s bolo to. sestricka mi vravela, ze nech jej dam preventivne nurofen, tak som jej dala mini davku a spinka a spinka. som zvedava aka sa zobudi, ci ako fakla s horuckou, ci to bude tentoraz lepsie. 😵
najhorsie je ze dalsiu davku co by mala mat o mesiac nebude mat, lebo budeme na slovensku a vy na SR mate ine ockovania ako my tu. 😒 , takze na to si bude musiet pockat do septembra,....
a ja vobec netusim kolko meria a vazi,.... ale asi tak normalne 😉
bebel,... nasa Ellie ma 3.5 roka a 19kg, 110 cm,... uz teraz nosi oblecenie na 5 rokov 😀 , bude to obryna,.... ved ma byt po kom. a aj my uz mame sedacku radu 4 pre nu - da sa neskor prerobit len na ten podsednik. 😎

scharlotte
23. apr 2010

Ahojte všetky nastávajúce a budúce maminy.Aj ja som KONEČNE v tom...som už ale v 24.týždni,všetky tie ťažké aj neťažké začiatky už mám za sebou.Po veeeľmi dlhom trápeni umelou cestou sa nám podarilo,a tak pevne verím,že dôjdem do zdarného konca,lebo komplikácii bolo až až...teraz som na rizikovom ale oplatí sa to,už teraz viem ako veeeľmi sa tešííím,a hlavne keď už cítim pohyby mojej malej Charlotte-Elise,ako sme si ju už nazvali,a už sa s ňou aj zhovárame.
Takže všetkým vám gratulujem a oplatí sa vydržať čokoľvek,viem to....... 😉 😵

gucz
23. apr 2010

Hm to ma nenapadlo, niekto mi vravel, že podsedáky sú od 15 kg.... Vlastne som ešte ani nič pre Lauru nič nepozerala, však kým Miško narastie ešte prejde dosť času. Tak potom kúpime radšej nejakú sedačku 😉

antoniab
23. apr 2010

baby dik ja mam maxicosi vajicko takze sa asi vrhnem aj na vacsiu maxicosi 🙂 i ked som pozerala na tie crash testy a ani kiddy neobstala zle
a mini mas pravdu nieje tam ziadna do 25kg skoda 😒 mne by sa taka ratala este pozriem tie adac crash testy co pisala bebel a v nejakom clanku som citala ze podsedaky su absolutne nevhodne do 7rokov 😅 a sestrenka ich dava 5rocnym detom
jaj este som chcela to mate tie sedacky tiez na isofix lebo napr ja vajicko pripevnujem pasmi daju sa aj velke tak alebo tam je to ako ....?

dani aj my pokukujeme po stolicke na papanie ale ja zvazujem samostatnu aj to sme uz navrhli krsnej nech nam kupi na meniny 😀 😀 mne sa paci sestrenkyna ona ma super stolicku taku pevnu ne smykaju po podlahe pultik ma nastavitelny a menitelny a aj samostatne sa da prisunut k stolu bez pultika 🙂

dana333
23. apr 2010

mati ja mám doma tú klasiku drevenú stoličku, mal ju Oliver, no chcela som len takú na stoličku kôli tomu, že nezaberá toľko miesta a dá sa poprípade kdekoľvek vziať zo sebou, no neviem či je taká bezpečná ako samostatná

andykca
23. apr 2010

Ahojte....som rada, ze kecate o autosedackach...bo ja zacinam uvazovat o tom ktoru kupit, lebo maly sa mi zachvilu do vajicka nevsprace 😀 😀 ja pokukujem po tejto - co poviete? na konovi (ceskom) ma celkom dobre ohlasy tak uvidime - u mna zatial vyharva 😉
http://www.malvik.sk/Autosedacky/autosedacky-9-...

bebel
23. apr 2010

cybex je dobrá značka.
Kiddy pro tuším malo dobré skóre s tou hrazdičkou/stolčekom pred dieťaťom..

minix
23. apr 2010

andy, presne nad tym som uvazovala aj ja, paci sa mi ta lilava farba. 🙂)
a ten pultik neviem, este som o tom nezistovala viac.

Ale my sme uuuuuplne v pohode zatial vo vajicku, mame miesta a miesta. 🙂

minitrouble
23. apr 2010

baby - ja by som to fakt nejak akutne neriesila - ako som uz pisala nasa romi sa aj teraz este vmesti do vajicka a ked som sa bola pytat vo viacerych predajniach tak mi povedali ze vzdy je lepsie aby bolo co najdlhsie vo vajicku lebo tam je to dieta najviac chranene - uz v tych ostatnych je to vzdy o nieco menej bezpecne - to dieta je tam menej kryte a chranene ...takze fakt tak dlho ako mozte vyuzivajte vajicko a potom postupne 9-18 a az co najneskor tu 15-36 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre