Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

andykca
25. apr 2010

minitrouble ty si uplne uzastna 😀 😀 😉 ....dik ze si odfotila, mala je bohova herecka xi.....noo moc by jej to na cesty pohodlne nebolo, kedze nohy skrceneee maaa 😕 😀 😀 ale oki zmesti sa tam xi....no uvidime dokedy sa pomestime my...chlapi su predsa len vacsi hehe....

olifcek nam ockovanie Dr. nepozeral...ale maly s nim problem nemal - on tam uz ma skoro jazvu takze to ani neriesim...tak teda sa drzte u Dr. nech to dopadne podla tvojich predstav 😉

dnes som kupila mlieko na opalovanie Nivea (kks riadna palka inac - myslim €)....chcem sa opytat - rucky s tym asi nemam natierat aby si to maly neolyzal, ze? ale nebude to vadit, ked mu na ne bude svietit slniecko? 😀

minitrouble
25. apr 2010

andykca - vies co pohodlne by jej to podla mna v pohode bolo - teda ona nie je narocna na pohodlie 😉 🙂 ...ona sa vyspi hocikde a hociako pokrcena ...skor by jej vadilo ze je v protismere jazdy a ze nevidi na cestu ...ta 9-18 autosedacka uz je taka vyssie polozena takze moze sledovat cestu ...preto sme ju vlastne aj kupovali ze sa moze divat von
...cize podla mna v pripade nudze sa fakt da pouzivat vajicko dost dlho - teda do tych 13 kil 😉 🙂 - ale minimalne do 9tich kil by som to isto pouzivala ...a az potom by som isla do tej dalsej

my sme na opalovanie pouzivali krem z DMka pre deticky a boli sme s nim velmi spokojni a nebol ani drahy a dokonca ked sme boli s deckami v senci a baby mali tie drahe kremy pokupene a my tento DMkac, tak jedina romanka nemala cervene lica na konci dna 😉 🙂 ...tak mozem odporucit
inak ja teda nenatieram na taketo bezne kocikovanie deti ....natieram ich v lete ked ideme k vode alebo k moru ...ale ked lezi v kociku a je cela oblecena tak to nejak neriesim (ani pri romi som neriesila 😉 🙂 )

andykca
25. apr 2010

minitrouble no vidis totok na DMko som uplne zabudla...no neva mame niveu 🙂 ....dufam, ze to mlieko budeme moct pouzit aj na rok hehe...teda ak sa neminie - co pochybujem si myslim....

inac ked je taky strasny hic, tak co obliekate krpcom...maly mal dnes body s dlhym rukavom a bol zapoteny chudatko riadne...a este nieco prakticke pre leziace babatka na hlavu (ciapocku) na leto poradte 😉

zazalienka
25. apr 2010

AHojte, Andy ja tiež rozmýšľam ako malého obliekať.. no a tiež musím splašiť niečo na hlávku, lebo v normálnej čiapke sa mi uvarí..

minitrouble
25. apr 2010

andykca - normalne si ma prinutila rozmyslat ze co mala romi v lete na hlave 😎 😀 😀 ...pockaj natahujem dake fotky na picasa a ked natiahnem tak ti kuknem ze co sme davali
ale oni v lete uz nebudu leziace babatka zvacsa 😉 🙂 v lete uz budu mat 7-8 mesiacov - to uz nasa romca chodila veselo popri nabytku (sice chodila popri nabytku potom az do 11mesiacov ...ale v 7ich sa prvykrat postavila sama na nohy 😎 🙂 ...ale aj tak ti to idem kuknut 🙂

zazalienka
25. apr 2010

ja sa len bojím aby mu nefúklo do ušiek, neviem či mám byť nejak opatrnejšia a chrániť ho, alebo ako..

minitrouble
25. apr 2010

aha a dnes sme mali - pancusky, elastaky, bodicko s kratkym rukavom + saticky ...na hlave tenucku ciapocku z HMka - balene po 2 kusy pre miminka 😉 🙂 ...nicim neprikryta volne leziaca v sportaku 😎

minitrouble
25. apr 2010

inak k tym ciapockam nam lekarka jedna raz povedala ze ked sa vam zda ze by ste uz ciapku na hlave nezniesli vy tak uz ju nedavajte ani detom ....lebo sa im zbytocne hlava spoti a o to lahsie ich potom prefukne 😉

andykca
25. apr 2010

minitrouble neuveris ale tuto vetu som si zapamatala (s tou Dr.) a aj to tak robim hehe....takze ste mali kratke body - super dam aj ja zajtra 😀

...maly mal dnes ciapku len ked sme prechadzali po slnku z obchodu do auta - lebo maly sa rozhodol, ze sa mu v kociku nepaci 😀 a to len preto aby upal nedostal, alebo tak xi...

zazalienka HM asi nieje v TT ze?

olienka12
25. apr 2010

ahojte my mame taku siltovku tenucku ani neviem aky je to material proste tenky nie elasticky je to na uska aj dozadu na krk a mame klobuciky do zasoby na leto

minitrouble
25. apr 2010

prikladam fotky - to mala romca presne tolko kolko ma teraz tento tyzden simi - cize skoro 4mesiace 😉 🙂 su tam rozne verzie pre inspiraciu 😝

minitrouble
25. apr 2010

andykca 😀 😀 no sa mi aj zdalo ze som to pisala a co som kukala fotky tak aj povacsine romca bola bez ciapky ak na nu nesvietilo slunicko 🙂
v HMku maju neskutocne super klobuciky na leto a stoja 5euro 😎 ...to v tych komacovskych obchodoch su ciapky/klobuky za 7-10 euro bezne 😎

zazalienka
25. apr 2010

Andy veru nie.. najbližšie v NR v Mlynoch, ale tam je to hrozne slabé.. a potom v Ba... musím aj ja pobehať po meste..

andykca
25. apr 2010

nuz tak som to kukla a HMko je s babatkovskym obleckom v BA alebo v KE....☹ hmm co som pozerala dnes tak nic este letne na hlavicku som nevidela, ale tak pomaly hadam doplnia sortiment....

Ta verzia satky pre dievcatka co ma na hlave Romanka (kde je v pasikavom odfotena) sa mi lubi - to je podla mna super...🙂

minitrouble pisala hehe vidis ako ta citam 😀 😀 😀 😀 😀

zazalienka
25. apr 2010

Andy, niekedy aj v Tescu majú fain veci.. som tam videla takú rifľovú šiltovku chutnú.. chystám sa tam nabehnúť.. a potom ešte do PN do KIKU a TAKO fashion.. alebo do HC..

andykca
25. apr 2010

Zuzi v Kik som bola naposledy minuly tyzden a malemu som kupila uplne chutne kratke tricka s krataskami 🙂 ciapky som si nevsimla - teda myslim, ze take tam ani nemaju...ale niesom si ista, lebo vtedy som nad tym nerozmyslala...

baby a chcem sa opytat...ked bude takto hrozne teplo malym date/nedate prevarenu vodu?

zazalienka
25. apr 2010

to som sa pýtala na poradni.. či nemôžem dávať vodu.. povedal mi že pokiaľ kojím, tak radšej dať cucnúť mlieka.. vodu až po 6-tom mesiaci.. ale asi mu semo-tamo dám.. čajíky nie, len vodu.. predsa sa skôr ukľudní.. hlavne v aute..

akurát som písala s liwkou, že aj v Pezinku otvorili KIK, tak musím pokukať.. rada tam chodím, majú tam super veci, za pár peňazí.. keď malý tak rastie, je zbytočné riešiť extra drahé oblečko.. vždy sa tam vyzúrim..

liwka
25. apr 2010

ahoj, andy- ja uz malej tu prevarenu vodu davam aj teraz. dnes sme ju mali so sebou vonku a aj sme si 2x odpili. ale nedavam jej vela naraz.
inak, tie sedacky v tom bambini- pozerala som ich na nete a nemaju tu znacku, co si pisala, no vyzorovo jej je veeelmi podobna. tiez stala okolo 200 €

marushka
25. apr 2010

Ahojte,
to bol ale krááásny dník. Aj my sme dnes boli len tak naľahko, malej som pacla na hlavičku čelenku cez ušká, zlatá bola a ani jej do nich nefúkalo...

Ja tiež vodu nedávam, zatiaľ sa spolieham na mlieko, uvidím, ešte som to neriešila. 😉

Xi, kukám, že nakupujete v Kik...ja som teda dosť vysadená na detské značičkové hadríky, ale priznám sa, že už som pustila žilou aj v Kik a Taku, lebo fakt za pár šupov a peknučké 😉 😉 😉 A čo je vrchol všetkého, zase nie čo veľa stojí - a často zbytočne , a má aj značku, musí byť aj dobré a kvalitné... Zrovna som dožehlila a ma išlo trafiť!!! H&M aj Nexty vyťahané rozgajdané 😠 😠 😠 a tieto obyčká z Kiku - parádička - držia tvar, aj farbu a sú milené k tomu, tak čo, neriešim, aj tak som zase vyradila kopeček vecí, ani to Hany poriadne nevynosila... 😉 😉

marushka
25. apr 2010

Jáj a Zazi, v tomto pezinskom som bola iba raz, ale akosi tam nič nemajú... V BA pri Brendone je lepší výber 😉 😉 😉 A minule sme šli cez HC k našim a tiež som niečo utratila aj tam 😉

zazalienka
25. apr 2010

veď uvidím, tiež zvyknem pri Brendone a v HC nakupovať.. len v PK som dlho nebola a chcela by som pokukať po meste.. tak uvidím.. zasa do HC vozíme Veroniku domov, máme to cestou.. no uvidíme.. máme odtiaľ kopec vecí, hlavne pyžamká a hociaké tričká.. ja som spokojná.. prvýkrát som bola v KIK v Rakúsku, ešte na jeseň a tam mali výpredaj detských vecičiek že 1€ za kus, tak som sa tam vybesnila na tých najmenších veciach🙂)

no idem sa konečne uložiť, noc je krátka.. prajem Vám všetkým aj bábätkám krásne sny..

andykca
25. apr 2010

no tak aj ja vyskusam dat vodu...dnes casto pytal papat ked sme boli poobede v TT, takze zajtra si radsej zoberiem vodu do flasky a ked bude mrzuty moc casto tak mu dam cucnut a ked nie tak mu pravda dam radsej z prsa....

bru noc aj ja prajem...este dopozeram particku a idem do hajan xi

minitrouble
26. apr 2010

marushka - no tak to potom asi bude ten problem ze v PK KIK nic nemaju, lebo kazdy to chvali tak som tam asi 3x vliezla v nadeji ze jake super veci tam najdem a nepacilo sa mi tam nic - vsetko bolo tvrde a nepruzne a siroke a kratke 😖 😝 😠 a vobec ma to nezaujalo ...akurat tam chodim romci kupovat bublifuk hello kitty lebo tam stoji len 50centov 😀 😀 a kupila som jej tam aj hello kitty lego, skakaciu loptu a tak ...na taketo hracky to je cekom slusne 😉 😵
ale oblecko - hmmm to ma fakt nejak nezaujalo
ja inak tiez mam skusenost s Nextom ze sa mi vsetko vytahalo 😠 😠
zato HMko mi romca nosi uz 1.5 roka tie tricka a vyzeraju stale rovnako 😵 😵 mam pocit ze rastu s nou 😀 😀
ale mozno preto mi vyhovuje HM ze moje baby su take vychudnute spagety a tak sa to ani nema ako vytahat - mozno pre buclate deticky to nie je dobre 😖 😒

minitrouble
26. apr 2010

aha a my sme v lete davali vodu lebo bola romanka velmi smadna - takze voda musela byt, ked nepila vodu tak potom nechcela ani jest poriadne len predne mlieko si cucla a vobec sa nenajedla ..takze my sme na vode ficali - ale neprevaram ja nic - kupujem tu ruzovu lucku co sa nemusi prevarat 😉 🙂

olifcek
26. apr 2010

mini vidim, ze budem castesie pozerat tuto temu x;o) moja malnka tiez nebude buclata, a uz viem, ze v HM kupim vecicky stale na moju modelku, vysoku a stihlu 😵

lucka sa fakt nemusi prevarat? ja sm to pre istotu urobila...i s drobcekom...

minix
26. apr 2010

Pridavam sa do klubu stihlych a vysokych babatiek😉 dobre ranko.
Mne vecickt v kiku takisto pripadajy tvrde a nepruzne, kratke a gajdave. Ale obcas tam najdem nejake aj podla mojho gusta. Tie hracky su tam fajn, to kvitujem.

My zatial cuckame len mliecko, vodicku nie, dokonca sme v zivote este nepili z flase 😉 ale s horucimi dnami mozno nasadime, aj ked ja denne dam cca 2,5-3l denne.
Dojcenska lucka sa neprevara?

minitrouble
26. apr 2010

olifcek - no ak mas tu lucku co ma aj ruzovu flasu - tu co ja viem predavaju len v Hypernove, nikde inde som ju nenasla - tak tu preverat nemusis
ak mas lucku ktoa ma modru flasu a ruzovu nalepku tak ta ma bublinky a tu treba prevarit 😉 🙂
a ak mas chudunke babatko tak fakt odporucam HM
skusali sme Tesco - este saty a bundy sa stade daju ale nohavice bez sance - to romanka nosi kratase tesco ktore su na velkost 3-6 mesiacov a moja mama ich povodne kupila simonke 😎 😀 😀
C&A je este obcas celkom OK ale na mna je to tiez dost tvrde a nepruzne a kratke a sirsie - ale obcas sa tam daju najst dobre kusky 😉
Next nie je zly ale len tie ich drahsie veci - a teda moc nam nesedia ich tricka lebo su nam kratke a nohavice zase strasne dlhe 😒 ....na to si iank davajte bacha ze oni maju nejake divne cislovanie a bundicky, tricka, kabatiky od nich treba kupovat o cislo vacsie ...a zase nohavice o cislo mensie 😉 🙂
a HM tvori 90% nasho satnika - podla mna ked clovek vie kedy ma v HM nakupovat tak to vyjde niekedy aj lacnejsie ako KIK a podobne obchody
ja v zasade nakupujem ked su vypredaje a kupujem veci na rok dopredu uplne s kludom - simi som tak na zimnych vypredajoch nakupila kopec veci na cely tento rok ...aj ked jasne ze este dokupujem ked tam idem, vzdy nieco kupim ked sa mi paci 😉 🙂
potom sa tam oplati ked mavaju akcie na vybrany tovar 50% alebo 2+1 zdarma a podobne ....len tam treba obcas nazriet 😉 🙂
a ono zavisi dost aj od toho ake mate deticky ...tym ze moje baby su chudunke a priberaju pomalicky pravidelne - ziadne velke skoky, tak im kludne mozem kupit aj na 1 rok dopredu oblecenie a sedi im to ...ale ak su vacsie deti tak to nemusi uz potom to dieta obliect 😉

olifcek
26. apr 2010

u nas v ke ju maju aj inde, nielen v hypernove, vcera ju mm kupil v tescu x;o) mam ruzovu lucku s ruzovym vrchnakom

mini dakujem za vycerpavajuce informacie x;o)) ja tiez malinkej nakupujem a nakupujem a nakupujem a to i dopredu x;o) ved nosime stale 56-62, s tym, ze bodynka 56, lebo tym, ze nie je tlstucka, bodynko sa nema ako do sirky natiahnut, co kusok skrati do dlzky to oblecko, ale co uz...;o) hlavne nech je zdravucka 😵

bebel
26. apr 2010

Ahojte,
v sobotu poobede som sa ukľudnila...grilovali sme so susedom na terase.
A včera bol skvelý deň.
Ale ten krpec krpatý mi napr. zase zdrhol...s kamošmi chodíme každú nedeľu doobeda s deckami na jazerá....a malú som ešte nakojila a Bruno sa vybral sám z bytu. Manžel sa realizoval na terase, v záhrade....a kamoš s dcérou bol dole na pešej zóne. Myslela som, že išiel s ním a jeho dcérou. Došla som na pešiu a Bruna nikde, ani kamošov, volala som im, tak mi povedali, že sú na zmrzke...a pýtala som sa, či je s nimi Bruno a nebol! Tak som volala manželovi a ani doma nebol, ani na chodbe nebol...tak manžel vybehol skontrolovať opačný východ a samozrejme, že bol na parkovisku a tam sa promenádoval.
Dostal kapky od drahého, vysvetlené, že sa to už nikdy nemôže opakovať a nesmie sám odísť z domu a musí počkať na nás, lebo tam chodia autá a môžu ho zraziť...atď atď.
Zaza: Bruno práveže vôbec nie je odstrčený, na to sme sa špec. sústredili po narodení Bibky....on je sebestredný odjakživa, aj keď sme ju nemali.Je hyperaktívny a mimoriadne nadaný , ale podľa klinickej psychologičky poruchu pozornosti ADHD /LMD nemá, i keď podľa mňa všetko okrem oneskoreného reč. vývinu spĺňa(ten mal odjakživa napred, ešte nevedel chodiť na nočník, ale už rozprával čisto vo vetách, zatiaľčo jeho rovesníci používali ledva jednoslovné detské skomoleniny ako maňo=mlieko,brm-brm=auto, bába=dieťa, če-če=kvetina, hačí=sadnúť, tem=chcem). http://www.predys.szm.com/lmd.htm
My sa ideme pretrhnúť, aby mal super program...a on to okamžite ofrfle, oduje sa pod chvíľou- je strašne náladový, akonáhle mu v 100% nevyhoviem a hneď, začne sa hnevať, nadávať a vyhrážať...to by si musela zažiť, ťažko sa to opisuje.
A nie je to spôsobené chybnou výchovou, je to taký typ dieťaťa a každý psychouš ti povie len, že musíš byť trpezlivá a pozitívne mysliaca, že z toho po puberte vyrastie. 😝

bebel
26. apr 2010

K oblečku......ja pre deti nakupujem 70% na mimibazare.
Niekedy nové, väčšinou sekáč.
Potrebujem pre Bibi veľa vecí, lebo veľa grcká.
Prevažne preferujem GAP a H&M a Mothercare bodyná(mám rada hlavne akl sú z organickej bavlny).Najlepšie body, ale máme Tommy Hilfigher- tie ani po 10. praní nezožmolkujú a nestratia tvar, ale to by bolo pekne predražené, keby sme iné nekupovali...Tesco F&F,cherokee sú bohužiaľ kvalitatívne na značne nižšom leveli..hneď sú vygajdané okolo krku a sú širšie než dlhšie.
Overalíky kupujem len Mothercare,Carters a ešte EARLY DAYS.
Next: máme radi svetríky a gaťuše.
Čiapky sú absolútne najlepšie, najkrajšie a bohužiaľ aj najdrahšie v Brendone a Prénatale.
Šatičky jednoznačne ZARA.
Pančušky a ponožky NEXT, H&M, Mothercare.
A potom máme všelijaké značkové úlovky z netu za pár šupov alebo raz za čas chytím šábes a nakúpim Timberland, Burberry a Elle v KIDS a Ralph Lauren a TH v Parndorfe.
Obuv: Ecco v podnikovej predajni v Martine, GEOX v Parndorfe, Elephant vo výpredaji v Stiefelkonigu, Naturino vo výpredajoch a na nete.
A k veľkostiam: Biba má 3 mesiace a veci na 3-6 mesiacov sú jej už LTT.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre