Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zazalienka
10. máj 2010

ahaaaaaaaaaaaaaaaaa... tak preto..

zazalienka
10. máj 2010

http://www.babymania.sk/index.php?lang=&l=s&p=_...

zdá sa mi to, alebo aj tento je rovnaký?? 😀 😀 😀

liwka
10. máj 2010

pekny je..., no, uz len vybrat 😉

zazalienka
10. máj 2010

musím to ísť poskúšať, hlavne záleží od ceny a od skladnosti do auta.. a váhy.. no a dokedy z neho malý nevyrastie🙂)

liwka
10. máj 2010

mne sa paci takyto styl 🙂
ale fakt ich treba vidiet nazivo a odskusat si ich

ketkous
10. máj 2010

adros,vies ze v januar|leden 2011 je baba pod menom Adrous 😀 😀 😀

gucz
10. máj 2010

ketkous ja som si to tiež všimla 😀

sisipetka
10. máj 2010

ahojky kocky,
ak by ste o niekom vedeli, kto ma zaujem o nosic babybjorn, tak predam za 25 € + postovne. Je pouzity od znamej a my sme v nom boli 1x vonku - je velmi zachovaly, ale Chriskovi ho zo zdravotneho dovodu neodporucaju a je mi luto ho nechat doma zapadnut prachom....
Musim sa poobzerat po niecom, co je pre neho vzhladom k zvysenemu svalovemu tonusu prijatelnejsie.

Reni, tak to je skvele, ze dcerku mas doma...pekne si to dnes uzite 😉

adros
10. máj 2010

ketkous 😀 a este povedz, ze sa na mna podoba a padnem na zadok 😀 😀 😀

liwka, aj mne sa take pacili, ale stroskotali na tom, ze nemali nastavitelnu opierku noh a casto ani operadlo neslo do lahu.

ketkous
10. máj 2010

to neviem,ci sa podoba... 😀 😀 😀 alebo si nam zatajila,ze v januari 2011 bude dalsie mimi? 😀 😀 😀

ketkous
10. máj 2010

Sisi mas IP

zazalienka
10. máj 2010

taaaak, dožehlené, môžem ísť relaxovať.. malý dnes ukážkovo zaspinkal, okúpaný, namasírovaný, napapal sa, uložila som ho do postieľky, chvíľku si pomrnčal a sám bez dudlíka zaspinkal.. nech si zachová dobré zvyky láska moja malinkatá..

gucz
11. máj 2010

Dobré ránko žienky
my máme za sebou brutal cicíkovú noc... Včera navečer bol malinký urevaný a pýtal léééé (papať) skoro stále, tak som si s ním šla o ôsmej ľahnúť, že snáď ho nejak uspím, no a nakoniec sme zaspali obaja. Do pol noci spinkal pekne no a potom mám pocit, že sme boli hore asi 5 či 6x do rána. Ešteže sme šli spať tak skoro, inak by sme boli ako mátohy

inak u nás to vyzerá na krásny deň, slniečko svieti, vyzerá to, že bude teplúčko 🙂

dzobko
11. máj 2010

Ahojte,
gucz, to mi mame, chvalabohu, opacny problem. My musime maleho budit, inak nam hadze rekordy. Vcera prespal 13 a pol hodiny, dnes uz k tomu tiez nema daleko. Musime zaklopat, klop klop klop. Lenze aj papat sa musi. A poslite nam, prosim prosim, trochu slniecka aj sem na konca sveta kraj. U nas je v jednom kuse pod mrakom. ☹

dzobko
11. máj 2010

ajaj, aj majster tesar sa utne, MY - samozrejme 😅

liwka
11. máj 2010

ahojte 😉
po dnesnej noci, teda rane sa pridavame aj my k ranostajom. nase zlate dieta, co doteraz nevstavalo skor ako o deviatej (nanajvys na par minutovy monolog) sa zobudilo o 5:40, napapala sa a nehrozi zaspat. navela - navela zaspala pred deviatou a uz zasa je hore. uuuplne super. ja som nevyspata, Maros ide na nocnu..., to bude super. len velmi dufam, ze taketo vstavanie sa uz nezopakuje...

roxy_1
11. máj 2010

Ahojte tak mame po poradne...vazime rovnych 7kg a merime 65cm.dostali jsme dalsi sadu ockovani,maly sice plakal ale v cekarne uz se zase usmival 🙂 je to moje slunicko 🙂 minule jsme zadne horecky nemeli tak jsem zvedava jak tomu bude dneska...
u nas je hrozne dusno,asi se neco prizene.uz se to pomalu kaboni,jen at to jeste vydrzi protoze jeste chceme jit ven 🙂

dadulka2000
11. máj 2010

ahojte kocky
nestiham vas citat, co sa tu deje nove? gucz, co bolo Laurinke?
my "lietame" po rodinach a znamych,.... mame sa skvelo a dievcatka su rozmaznavane od mojej maminky. 🙂
dnes nasa Ellie oslavuje 4 mesiaciky,.... jupiii.
chcela som jej z lekarne kupit vitamin D, ale nechceli mi ho bez receptu predat, tak budem musiet nejaku detsku dr navstivit.
babenky, prosim vas co ste kupovali detom na tu suchu kozu na hlave? a hlavne co vam fungovalo?
krasny vecer vsetkym xxx

zazalienka
11. máj 2010

Ahojte, Dadulka, ja som dala aviril detský olej, ale Miškovi sa aj teraz vyhodilo niečo suché na hlavičke, tak mi kamoška kožiarka povedala že olivový olej keď doma nemám detský.. ja som mu tie šupiny dobre ponatierala olejom a potom pred kúpaním vyčesala opatrne..

My sme sa dnes neplánovane ocitli v Blave, náš tato si v centre na Medenej zabuchol kľúče do auta, tak som zavolala matke že ju po ceste beriem, lebo Miško nespinkal, aby s ním sedela vzadu.. samozrejme malý vrešťal celú cestu, tak v Blatnom dostal papať, na Triblavine som ho musela popestovať vonku.. Plakali sme až do centra.. tam som ho dala do káry, okamžite zalomil, šli sme sa prejsť k okolo divadla k Dunaju, bolo krááásne slnečno a malý sa aspoň prespinkal.. potom už v aute bol ok.. no sto rokov som nebola v centre Ba, ale cez víkend sa tam asi pôjdeme veru poprechádzať po nábreží..

roxy aj tu zostáva tma, tak čakám že sa niečo priženie..

liwka
11. máj 2010

ahoooooooooooj
Dadul, ak budes mat cestu okolo SC, mne jeden lekarnik slubil,ze mi Vigantol preda aj bez receptu. 😀 na tie supinky som tiez pouzivala olej a vycesavala, podobne ako Zuzka, kamoska mi miesto olivoveho oleja odporucila modru indulonu, ale kym som sa dostala k tomu, aby som ju kupila, uz supinky nemame. ale snad to zabera 😉
my sme boli dnes v PK na kontrole klbikov, vsetko oka a potom sme si dali rande s Marushkou a Hankou. bolo super a prisli sme na to, ze svet je taaaaaaaaaakyyyyyyyyy malinky 😀 😀 😀

evca35
11. máj 2010

ahojte,

ja som šupinky dostala vonku za jedno kúpanie - hlavičku som namydlila šamponom "Jonson´s na telo a vlásky", s rým malému umývam riťku a vlásky. Takže som napenila na hlavičke a kefkou krúžila po celom temene a potom opláchla a ešte raz prekefovala a boli preč 😉

dnes som bola s malým vonku, klasika pol hodinu spánok a potom nekľud ale už sme boli pred bránou a vonku susedky s ročnými deťmi, tak som ho vybrala na ruky a len kukal a kukal nevedel sa vynadívať, tak mi vydržal 45 minút, ale potom prišiel mrak a vietor a hlad, tak sme šli domov. Asi už je fakt zrelý na šporťák.

Dadulka - užívaj si rodinku.

meggieya
11. máj 2010

no nas maly so do hlbokeho ani nezmesti, jednak ze mu je kratky a druhak, ze je tazky az sa mi kocik nahyna... fakt, nemozem ho v tom nosit... ale mame taky divny sportak, ze ma len dve urovne opierky, na sedenie a take napoly lezanie... nepaci sa mu tam, ked je hore, tak stale krici, ze chce ist von. Asi ho zase zacnem davat do Manduci...
Gucz minule, ked som bola v Trnave som na teba myslela, ze ci ta niekde nestretnem... aj sa ako mamicky stretavate v TT?

liwka
11. máj 2010

meggi, buduci tyzden mame v plane. pridas sa?

dana333
11. máj 2010

ahojte kočky, nepodarilo sa mi dnes dostať k PC skôr ako teraz. Máme po poradni a krásnych 6,5kg a 63cm. Očkovanie bolelo len pri pichaní, potom to prešlo, dúfam že to bude tak aj v noci a zajtra. Zajtra máme 5 mes. a doktorka nám kázala začať prikrmovať zeleninkou a ryžovou kašou, tak uvidíme ako nám bude chutiť.

meggieya
11. máj 2010

liwka, no a v ktory den? lebo chystame sa na hody do Modranky... 🙂

gucz
11. máj 2010

čaute kočky

dadulka malá mala vírusovú gastroenteritídu, čiže hovorovo črevnú chrípku. Možno keby chcela piť, tak to zvládneme aj doma, no ona nechcela ani jesť, a ni piť, tak skončila dehydrovaná a vysilená v nemocnici. No už je domenka, tak sme radi 🙂

zazalienka tak tomu vravím neplánovaný výlet... hlavne že to dobre dopadlo 🙂

evca35 veru veru, krpci sú riadne zvedaví, náš dnes čumákoval cez okno von (rozprávala som sa s kamarátkou, bývame na prízemí) a keď som ho potom položila na posteľ, tak hlasno protestoval 🙂

megg ja moc do TT nechodím, s dvoma deckami sa to moc ani nedá, no ak by bolo stretko, tak sa dovalím, takže baby budúci týždeň dakedy poobede.... navrhnite deň, jo? V pondelok som v TT, idem na krv - na pečeňové testy, ale viem sa do TT dodať aj v iný deň 🙂

gucz
11. máj 2010

no a ešte som chcela, bacha na slniečko!!!!! pri kočíkovaní, ja som sa dnes fajnovo spálila. Poobede som bola s drobcami vonku asi dve hodinky, sem tam mrak, sem tam slniečko.... no a večer pozriem do zrkadla a tvár i dekolt červený ako rak... no super, zas sa môžem šúpať. Ani ma nenapadlo sa natrieť, ale už budem múdrejšia 🙂

gucz
11. máj 2010

nikde nikoho? mala by som žehliť, ale idem si tuším radšej ľahnúť, tak dobrú noc prajem 🙂 😔

evca35
11. máj 2010

gucz - veru, ja som mala tričko s výstrihom a ma opálilo. Aj ruky.

ohľadom príkrmov som našla takýto článok u annag:
http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/02/zavadz...

ale viac sa týka asi tých čo začínajú v 4 mesiacoch.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre